Jump to content
kostasbmw

Γσ Εστουχ 2015 : Σκεψεις Και Αποψεις Επι Της Δρασης Του Συλλογου

Recommended Posts

Πρόεδρο σε διαβάζω και ....έχεις απόλυτο δίκιο. Οσοι δεν ειναι ταμειακώς εντάξη προς το σύλλογο καιτολμάνε να πουν τη γνωμη τους να ρωτήσουν κάτι ρε αδερφέ ας τρώνε ενα μπαν... Απαντηση θα δώσει καποιος στα ερωτηματα του Κώστα ;

  • Like 3

9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρόεδρο σε διαβάζω και ....έχεις απόλυτο δίκιο. Οσοι δεν ειναι ταμειακώς εντάξη προς το σύλλογο καιτολμάνε να πουν τη γνωμη τους να ρωτήσουν κάτι ρε αδερφέ ας τρώνε ενα μπαν... Απαντηση θα δώσει καποιος στα ερωτηματα του Κώστα ;

φιλε μου μεναλο

 

μπαν θα ειχες ειδη δεχτει ..αν ησουν σε αλλο φορουμ με το ιδιο αντικείμενο προτου ακομα ανεβάσεις το ποστ σου ..

ευτυχώς εδω δεν εχουμε τετοιες αποψεις .. και μπορουμε να λεμε την γνωμη μας .ασχετος αν περνουμε και τις απαντήσεις ....σε οσα ρωτουμε

  • Like 2

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απαντηση στα ερωτηματα του κωστα για ακομα μια φορα μαιναλε.γτ νομιζω οτι διαβαζετε μονο αυτα που γραφετε τελικα.διαφορετικα δεν θα ειχατε ανοιξει δεκα τοπικ γενικη συνελευση 2015.

 

Κωστα:

-Ναι εχει εδρα

-Εδρα ιλιον αττικης

-Δεν πρεπει να αποκτησει,εχει ειπαμε.αλλαγη θελει για μεγαλυτερη ευκολια απο ιλιον σε αθηνα.

-Τα στατιστικα περισι εδειξαν προσελευση.

-Περισι δεν εγινε πηλιο αλλα θεσσαλονικη.

-Σου ξαναπαντησα για πηλιο.ηταν αριθμητικη αποφαση.

-Τιποτα δεν αλλαξε απο περισι.

-Τακτοποιημενα μελη δεν χρειαζεται να ξερει ενα μελος του φορουμ.

-Αλεξιπτωτιστες ειχατε και το 2005.

-Ατακτοποιητα;εφοριακος εισαι τελικα;

Edited by dust

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρόεδρο σε διαβάζω και ....έχεις απόλυτο δίκιο. Οσοι δεν ειναι ταμειακώς εντάξη προς το σύλλογο καιτολμάνε να πουν τη γνωμη τους να ρωτήσουν κάτι ρε αδερφέ ας τρώνε ενα μπαν... Απαντηση θα δώσει καποιος στα ερωτηματα του Κώστα ;

Στα δικα μου θα απαντησετε καποια στιγμη;η δεν το κρινετε απαραιτητο;

 

Στο χωριο μου λενε ο αδειος τενεκες κανει απλα περισσοτερη φασαρια.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

φιλε μου μεναλο

 

μπαν θα ειχες ειδη δεχτει ..αν ησουν σε αλλο φορουμ με το ιδιο αντικείμενο προτου ακομα ανεβάσεις το ποστ σου ..

ευτυχώς εδω δεν εχουμε τετοιες αποψεις .. και μπορουμε να λεμε την γνωμη μας .ασχετος αν περνουμε και τις απαντήσεις ....σε οσα ρωτουμε

 

Yποκλίνομαι στην ανωτεροτητά σας γιατί ακόμα δεν εχω φάει ban.

  • Like 4

9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι ερωτήσεις δεν απευθύνονται απαραίτητα στον President

 

...μπορει ομως να ερθει στην γσ και σαν επίσημο πια μελος του συλλογου να τον απαντήσουμε - και να ακούσει - μαθει τα παντα

Στην Γ.Σ. μπορεί να έρθει -αν θυμάμαι καλά- όποιος θέλει, και εφόσον θέλει να εγγραφεί και σαν μέλος του Συλλόγου. Εάν δεν εγγραφεί απλά δεν έχει δικαίωμα ψήφου. Σε αυτήν λοιπόν την περίπτωση, πάλι δεν θα λάβει απαντήσεις διότι δεν θα είναι "επίσημο" (ταμειακός τακτοποιημένο) μέλος του συλλόγου;

 

...δεν εχω συνηθίσει να απαντω απλα λεω αυτο που ολοι σκεπτόντουσαν αλλα δεν τολμουν - διστάζουν να εκφρασουν ..για διαφορους λογους...

Δηλαδή σύμφωνα με το παραπάνω, εκφράζεις τουλάχιστον την πλειοψηφία αν όχι όλο το Δ.Σ.; Edited by elgreco
  • Like 3

There is no such thing as too much snow (Doug Coombs)

 

 

http://www.pelionski.gr/

Share this post


Link to post
Share on other sites

dust εδώ ακόμα δεν έχουμε λάβει απαντήσεις από πριν 2-3 μήνες δεν περιμένω κάτι περισσότερο τώρα.


9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

βλεπω εχουμε :band: οποτε αντε :cheers: μας

Edited by PRESIDENT

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yποκλίνομαι στην ανωτεροτητά σας γιατί ακόμα δεν εχω φάει ban.

 

Κι εγω υποκλινομαι σε σας γτ ειστε ανθρωποι που το μονο που σας νοιαζει ειναι το καλο του συλλογου.

ευτυχως γτ εγω ειμαι ενας απο αυτους που ηελουν να τον κλεισουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά σόρυ απλά επειδή ξέρω αρκετούς προσωπικά, είστε όλοι καλά παιδιά μην αφήνετε το ιντερνετ να δίνει την εντύπωση ότι επιτίθεστε, όλοι αγαπάμε το Σύλλογο.

 

Εγώ υποκλίνομαι μόνο στην ορθογραφία του Νίκου, προσπαθώ αλλά δεν θα φτάσω ποτέ σε αυτό το επίπεδο, καταραμένες δασκάλες στο σχολείο με καταστρέψατε

Edited by ΜΙΚ
  • Like 10

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ υποκλίνομαι μόνο στην ορθογραφία του Νίκου, προσπαθώ αλλά δεν θα φτάσω ποτέ σε αυτό το επίπεδο, καταραμένες δασκάλες στο σχολείο με καταστρέψατε





:thumbup::Loser::Hug: :im Not Worthy: :im Not Worthy: ... :shuriken:


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Στην Γ.Σ. μπορεί να έρθει -αν θυμάμαι καλά- όποιος θέλει, και εφόσον θέλει να εγγραφεί και σαν μέλος του Συλλόγου. Εάν δεν εγγραφεί απλά δεν έχει δικαίωμα ψήφου. Σε αυτήν λοιπόν την περίπτωση, πάλι δεν θα λάβει απαντήσεις διότι δεν θα είναι "επίσημο" (ταμειακός τακτοποιημένο) μέλος του συλλόγου;

Η Γ.Σ. (δεν εννοώ γιγαντιαίο σλάλομ :P), απαρτίζεται από τον Πρόεδρο και τον Γραμματέα που εκλέγονται πριν από την έναρξη των εργασιών της Συνελεύσεως δια ανατάσεως της χειρός και από τα παρόντα τακτικά μέλη του Συλλόγου τα οποία είναι ταμειακώς εντάξει.

Αλλά δεν νομίζω να έρθει μη τακτοποιημένο μέλος στη συνέλευση και να του πει κάποιος πέρασε έξω, αλίμονο. Άλλωστε σίγουρα θα έχει ξανασυμβεί.


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το μη οικονομικα τακτοποιημενο μελος δεν εχει δικαιωμα να βρισκεται στην αιθουσα μονο σε καταστατικη γενικη συνελευση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dust εδώ ακόμα δεν έχουμε λάβει απαντήσεις από πριν 2-3 μήνες δεν περιμένω κάτι περισσότερο τώρα.

 

Εδω ειμαι να σου απαντησω.αρκει φυσικα να γνωριζω.

εσυ ακομα δεν απαντας ομως σε καμια ερωτηση μου;φαινεται το σαμαρι ειναι καλυτερο απο το γαιδουρι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι ερωτήσεις δεν απευθύνονται απαραίτητα στον President

Στην Γ.Σ. μπορεί να έρθει -αν θυμάμαι καλά- όποιος θέλει, και εφόσον θέλει να εγγραφεί και σαν μέλος του Συλλόγου. Εάν δεν εγγραφεί απλά δεν έχει δικαίωμα ψήφου. Σε αυτήν λοιπόν την περίπτωση, πάλι δεν θα λάβει απαντήσεις διότι δεν θα είναι "επίσημο" (ταμειακός τακτοποιημένο) μέλος του συλλόγου;Δηλαδή σύμφωνα με το παραπάνω, εκφράζεις τουλάχιστον την πλειοψηφία αν όχι όλο το Δ.Σ.;

Χρηστο οι μονες απαντησεις που δεν μπορει να παρει ενα μελος φορουμ ειναι για τα οικονομικα του συλλογου.εαν θελει απαντησεις τετοιες πρεπει να ειναι μελος συλλογου.

 

ο νικος οπως κι εγω απανταμε με μαυρα γραμματα ΑΡΑ εκφραζουμε προσωπικες αποψεις.

με μπλε απανταει μελος συλλογου ωστε να αποφευγετε παρεξηγηση.

 

Μην μου πεις σε παραξενεψε γτ και οι μοντ απαντανε σε πρασινο σαν μοντς σε μαυρο σαν γιαννης κ χρηστος.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... καταραμένες δασκάλες στο σχολείο με καταστρέψατε

η αλήθεια είναι ότι, πολλά από τα posts σου είναι λίγο πρόκληση ( συντακτικά ) εδώ που τα λέμε...

μήπως να το κοιτάξεις ?

 

:whistling:

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε γενικη συνελευση μπορει να ερθει και μη οικονομικα τακτοποιημενο μελος αλλα δε μπορει να λαβει μερος σε αποφασεις και να ψηφισει.

Εδω και χρονια δε σας απασχολει το γεγονος οτι εξακολουθουν να συμμετεχουν στο φορουμ πρωην μελη του συλλογου αλλα οχι ενεργα. Γιατι να συμβαινει αυτο αραγε;

Edited by mainalo
  • Like 3

9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώ;;, ούτε διακιώμα λόγου, ούτε ψήφου, ούτε βοηθά στην απαρτία ώστε να γίνει η ΓΣ και να ληφθουν αποφάσεις.

  • Like 1

carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γτ ρε κορνηλιε να απαντησω λοιπον;οταν κανατε τα ιδια χρονια πριν καν μπω εγω στον συλλογο;

Dust το παραπάνω είναι το μόνο σου ερώτημα το οποίο βρίσκω σε αυτό το thread να έχει μείνει αναπάντητο. Προσωπική μου απάντηση αν και μάλλον δεν ετέθει σε εμένα το ερώτημα είναι, ότι οι διαδικασίες μπορούν να αλλάζουν. Πέραν τούτου η Γ.Σ. τότε έγινε μάλλον στην Βασιλίτσα γιατί ήταν χειμερινή και όχι τον Μάιο όποτε μάλλον έγινε και η αφορμή για επίσκεψη σε χιονοδρομικό. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα πρέπει να ξενιτεύεται από την έδρα του συλλόγου κάθε φορά.

 

Θα ήθελα όμως να ξέρω εάν θα μπορώ να παραβρίσκομαι εγώ κι αλλά ταμειακός μη τακτοποιημένα μέλη στην επερχόμενη Γ.Σ. του συλλόγου και εάν θα λάβουμε απαντήσεις του τύπου "άλλαξε ταμπέλα και μετά θα δούμε αν θα σου απαντήσουμε"!

 

@ kyriakoschar: σαφώς και έχει ξαναγίνει να παρεβρίσκονται ταμειακός μη τακτοποιημένα μέλη!

  • Like 2

There is no such thing as too much snow (Doug Coombs)

 

 

http://www.pelionski.gr/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dust


αν τα ειχες πει αυτα απο την αρχη θα ειχαμε συνεχισει τη συζητηση μας ωραια και καλα , αλλα


βλεπω οτι κοιταξατε πρωτα αν ειμαι μελος κανονικο ποτε γραφτηκα που γραφτηκα γιατι δε


πληρωνω και το τονισατε και συ και ο πρεζιντεντ που σημαινει οτι για να απαντησετε σε τυχον ερωτηματα


κοιτατε το βιογραφικο του καθενα μας κοκ .


ο πρεζιντεντ δηλωσε οτι δεν απαντα σε κανεναν εκτος Συλλογου αρα γιαυτον και πιθανον για σενα και ολο το ΔΣ


ειμαστε εκτος Συλλογου οσοι δεν ανανεωνουμε-πληρωνουμε αρα ειμαστε


αποκλεισμενοι και δεν πρεπει να ρωταμε η να μαθαινουμε τα του Συλλογου ουτε να εχουμε αποψη η κανω λαθος??


Κατα τη γνωμη μου παντα πιστευω οτι το βλεπετε λαθος γιατι ο μεγαλυτερος ογκος ειναι τα απλα μελη του φορουμ


και απο κει ψαχνεις την αυξηση των κανονικων μελων για να εχει ο Συλλογος και ογκο για τις περαιτερω


δραστηριοτητες του και καποια στιγμη να εχει απαρτια για να κανει καποιες τροποποιησεις που εχετε και σεις


προτεινει και οχι να προσπαθουμε με μια συνδρομη να διαχωρισουμε τους μεν απο τους δε.


Βρειτε τροπο αν μπορειτε ,νομιζω κατα καιρους εχουν ακουστει ιδεες καλες , να συντηρειτε το Συλλογο και τη σελιδα


του και καταργηστε τις συνδρομες μην διαχωριζετε τα μελη με ενα αντιτιμο (συζητατε το στη ΓΣ κατι μπορει να βγει).


Μερικα απο αυτα τα εχω θιξει και παλιοτερα οταν ηταν αλλοι στο ΔΣ ητοι δεν ειναι κατι νεο


ουτε εχω κατι προσωπικο απεναντι στο ΔΣ (πχ για το πρακτορειο για εκδρομη, για τη πιτα ).


Τελος αφου δεν θελεις να απαντησεις και ειναι τεραστιο μυστικο για το ποσα ενεργα μελη εχει ο Συλλογος


κατα τη γνωμη μου ,γιατι εφοριακος δεν ειμαι,απο τη στιγμη που εχει ο Συλλογος ΑΦΜ και κανει ενα ισολογισμο


η ενα απλο ισοζυγιο καλο ειναι να δημοσιευεται και να ειναι στη πρωτη σελιδα του Συλλογου να φαινονται


αναλυτικα τα οικονομικα στοιχεια της χρησης που περασε με την εκθεση της εξελ/κης επιτροπης ,εσυ τι λες????

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρηστο επετρεψε μου να σου πω οτι καμια απαντηση σε κανενα ερωτημα δεν εχετε δωσει.

λες Οι διαδικασιες αλλαζουν.ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗ ΓΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ.

 

μαιναλο για ανθρωπους που αποχωρησαν μονοι τους πριν ακομα εγω μπω στον συλλογο δεν θα παρακαλεσω να γυρισουν και σ αυτο ειμαι καθετος.θελετε εδω ειναι ο συλλογος,δεν θελετε και παλι φιλοι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κωστα οπως θα ειδες αναφερθηκα στην συνδρομη σου γτ ηθελα να ξερω μεχρι ποτε ησουν μελος.οχι αν θα γινεις ξανα.δεν με ενδιαφερει σαν βασιλη αλεξακη αν εισαι μελος η οχι.με ενδιαφερει σαν dust να ξερω στην εποχη που ησουν μελος πως το λειτουργουσατε εσεις που τα ξερετε ολα απο οτι φαινεται.

 

Λοιπον εγω σαν δινω την εικονα οτι με νοιαζει μονο η συνδρομη.εσεις μου δινετε την εικονα οτι φυγατε γτ απλα δεν γινεται πλεον αυτο που θελει ο καθενας.

πως σου φαινεται δλδ;

 

μονο που δεν σας παρακαλεσαμε φετος να ερθετε σε διαφορες εκδηλωσεις ολους σας και το μονο που εχετε να πειτε ειναι η γαμωσυνδρομη.

ε οχι δεν την καταργουμε ρε παιδια.κι ας μην ξαναπληρωσετε ποτε.

δεν θελω να αντιπροσωπευω μουρμουρα,γκρινια και μιρλα.συγνωμη σας ζητω για το υφος μου.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

η συνδρομη περα απο το καθαρα οικονομικο , προσφερει κατι αλλο ??? ειμαι σε 2 μεγαλους ασχετους με το χιονι συλλογους και οποιος θελει δινει,μπορουν ομως μεσα απο τη σελιδα τους και

 

βρισκουν τους πορους για να συντηρουνται,εμεις δε μπορουμε ??

 

σε εκδηλωσεις εχω σταματησει να εμφανιζομαι τα τελευταια 2 χρονια γιατι ειμαι λιγο μακρυα ,πριν ομως και σε συναντησεις και σε εκδηλωσεις ημουν δε λεει ομως κατι αυτο γιατι στις περισσοτερες

 

περα απο το χαβαλε και το να δεις 5 γνωστους δεν μου προσεφεραν κατι αλλο αν εννοεις αυτες .

 

Βεβαια και γω στο Συλλογο για τη παρεα ηρθα και εχω γνωρισει αξιολογα ατομα και αυτο το θεωρω πολυ σημαντικο , μερικα απο αυτα ηταν και ενεργα μελη και εδωσαν πραγματα και θα ελεγα

 

μας εχουν μπολιασει με τα του Συλλογου γιαυτο και ρωταμε η λεμε και τη γνωμη μας σε θεματα.

 

Ζητειστε οικονομικη ενισχυση και οσα εχει ευχαριστηση το μελος να δωσει,ισως εχετε και περισσοτερα εσοδα γιατι η συνδρομη ειναι σαν με αναγκαζεις να δωσω για να μαθαινω και αυτο εμενα

 

δεν μου αρεσει .

Edited by kostasbmw
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κωστα θελω να πιστευω οτι απο την μερα που μπηκα στο Δσ δεν αχω αφησει μελος(οτι μελος ειναι αυτ)χωρις να δωσω απαντηση,αρκει να γνωριζω.

το ποστ το παραπανω ηταν οτι ηθελα να ακουσω.η συνδρομη ειναι το μοναδικο κυριο εσοδο.οι χορηγοι σημερα ειναι αυριο οχι.

εγω κ εσυ συντηρουμε αυτο τον συλλογο με τη συνδρομη.πλεον ο ογκος δεδομενων του σαιτ ειναι τεραστιος και το κοστος το ετησιο απιστευτα μεγαλο.αντι να αυξησουμε τη συνδρομη την μειωσαμε κατα 50 % τα τελευταια χρονια στα παντρεμενα ζευγαρια κ φετος και στα παιδια.

 

Για εκτακτη συνδρομη που λες στο τελος θα πρεπει να το μελετησω πριν σου απαντησω.δεν θελω να πω κατι που δεν ισχυει.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • η μεγαλύτερη έκπληξη της χρονιας, στο chamrousse (από εκεί η φωτό). πήγαμε μέσα Φεβρουαρίου, υποτίθεται την πιο high-season βδομάδα της σαιζόν, k οι κόκκινες-μαύρες πιστες ήταν άδειες...αναμονή στα lift κάπου 3-4 λεπτά max η φωτό είναι κάπου 10.30 με 11.00
    • για μένα καλά πήγε η σαιζόν. όχι σούπερ όπως παλιά αλλα με παιδιά k υποχρεώσεις δεν μπορείς k πολλά έχω ακόμα 8 μέρες μπροστά μου, αν μας κάνει την χάρη ο καιρός
    • Ακόμα και αν δε σώζεται ένα χιονοδρομικό,θα ρίξουν χρήματα για να ικανοποιήσουν τους τοπικούς βουλευτές και πολιτευτές που χρηματοδοτούνται από τους τοπικούς επιχειρηματίες και ψηφίζονται από τους κατοίκους που ζουν σε μεγάλο ποσοστό από τα χιονοδρομικά.Να τ΄αφήσουν δεν υπάρχει περίπτωση και να ρίξουν όλο το βάρος στα χιονοδρομικά που ανέφερες που μπορεί να είναι πιο σωστή επένδυση.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν έχει σχεδιασμό.Πάει με τον αέρα των συμφερόντων.Πριν μερικά χρόνια έβλεπα ένα ρεπορτάζ για τα χωριά γύρω από τα Βαρδούσια.2 επιχειρηματίες είχαν πει "πρέπει να μας φτιάξουν χιονοδρομικό κέντρο"...Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει κλπ,αλλά σκέψου να βρίσκονταν χρήματα για επέκταση χιονοδρομικών κλπ,μην έχεις αμφιβολία ότι οι εκάστοτε κυβερνώντες θα δέχονταν τρομερές πιέσεις για να φτιάξουν χιονοδρομικό σε περιοχές που εκλέγονται βουλευτές τους...Εδώ σχεδιάζουν μεταφορές στρατοπέδων,όχι με επιχειρησιακούς όρους αλλά με οικονομικούς όρους,αν θα βλαφτεί η τοπική οικονομία,τι λέμε τώρα για χιονοδρομικά...
    • Συγγνώμη,αλλά μια σοβαρή χώρα με σχεδιασμό γι΄ανάπτυξη τουριστικού προϊόντος δε θα έπρεπε να βασίζεται στις απαιτήσεις των δήμων.Ξεκινάς ένα σχεδιασμό και τον υλοποιείς.Αλλά αυτό για σοβαρές χώρες.Στην τελική ανάλυση η περιφέρεια πλέων είναι μία,δεν είναι όπως παλιότερα 10 νομαρχίες.Άρα η περιφέρεια μπορεί να υλοποιήσει όποια έργα απαιτηθούν για να γίνει ανταγωνιστική και προσοδοφόρα.Τώρα αν κάθονται ν΄ακούν τις αντιρρήσεις των τοπικών αρχόντων και των βουλευτών που θέλουν να ικανοποιήσουν τους ψηφοφόρους τους και τους χρηματοδότες τους επιχειρηματίες,μάλλον πρόκειται για...μπανανία...
    • Δεν θα διαφωνήσω για τα πιο χαμηλά υψόμετρα. Εκεί ίσως είναι μάταιο πολλές φορές αλλά υπάρχουν και φορές που θα είναι υπερχρήσιμο. Και εγώ προτιμώ την επέκταση. Δυστυχώς όμως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου δείχνουν ότι είναι απαραίτητο και το τεχνητό. Ειδικά φέτος θα ήταν όπως το λες "μεσαιου επιπεδου για 100 μετρα, τρομερο για το Βακχο και 6-14-10-τελειωμα περιφερειακης". Ξεχάσαμε και το απότομο του Ηρακλή και τα περάσματα Δια Οδυσσέα....Αν σου κόστιζε 5.000 ευρώ? Ακριβό? Το αν θα το δούλευες στο 1750 και το 1650 είναι καθαρά απόφαση του σημείου της σεζόν. Αν δου λείπουν τα τελευταία 50 μέτρα θα είναι θησαυρός. Θυμήσου πόσες φορές και φέτος ήταν μια χαρά και έλλειπε χιόνι τα τελευταία 50 μέτρα. Δυο βδομάδες θα τις κέρδιζες τουλάχιστον. Ακριβό? Αν σου κόστιζε 300 ευρώ? Θα στο γυρίσω στη λογική "ας το έχουμε όπως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου και ανάλογα με τη σεζόν, τη στιγμή και το μέρος, μετατρέπει πίστες με πέτρες σε πίστες και πίστες κλειστές για 50 μέτρα σε πίστες ανοιχτές"    
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ballaki
      ballaki
      (32 years old)
    2. grousso
      grousso
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,306
    • Total Posts
      460,666
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,473
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BrianEsola
    Joined
×
×
  • Create New...