Jump to content
snowpar

Χ.κ. Παρνασσού 2015-2016

Recommended Posts

Τέλος θέλω να σας ενημερώσω ότι είναι έτοιμοι και θα ξεκινήσουν τη λειτουργία τους (όταν υπάρξει το ανάλογο χιόνι) οι αναβατήρες Παν και baby 3 (ΦΑΕΘΩΝ) στο πλατό του Βάκχου.

 

Fixed.

 

:shuriken:

  • Like 3

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αύριο και εφόσον έρθει το αναμενόμενο χιόνι θα λειτουργήσουμε για χιονοδρομία τις πίστες Περικλής (Νο5), Διηάνειρα (Νο12), Αίολος (Νο4 & Νο4) και baby No3 (πλατό Βάκχου) με τους αναβατήρες Αφροδίτη, Βάκχο, Περικλή, Αίολο και baby 3.

Σε περίπτωση που τον χιόνι που θα πέσει είναι ελάχιστο, τότε θα λειτουργήσουμε μόνο για βόλτα με τους αναβατήρες Αφροδίτη και Βάκχο.

 

Φυσικά καλύτερη μέρα για χιονοδρομία προτείνω την Τρίτη (πάντα βέβαια αφού έχει πέσει το αναμενόμενο χιόνι). Τα λέμε αύριο με νεώτερη ενημέρωση!

Με τον Ηρακλη τι κανουμε?? Εχουμε καμια ελπιδα?


ΑΚΑ as JEEP!!!

Ο Εξορκισμος ΠΕΤΥΧΕ , το avatar αλλαξε, παμε για αλλα ΤΩΡΑ!!!!!!!!!

 

Φιλικά όπως πάντα

Βασίλης....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τιτλος: Ο καθενας με τον πονο του.

 

Here's mine:

Το επομενο Σ/Κ 23-24 Ιαν. θα ειμαι Αθηνα (απο Θεσσαλονικη) για την ετησια γιορτη της εταιρειας που εργαζομαι (Σαββατο βραδυ).

Το ταξιδι ειναι αεροπορικως. Σκεφτομαι ομως να ερθω οδικως, ωστε την Κυριακη να ανεβω με τις κορες Παρνασσο και να συνεχισω μετα για Θεσσαλονικη (οπως καναμε και το 2014 στην ιδια περισταση). Εναλλακτικα, αν ο καλυτερος καιρος προβλεπεται για το Σαββατο, μπορω να κανω διανυκτερευση Παρασκευη Αραχωβα, σκι Σαββατο, το βραδυ Αθηνα και την Κυριακη πισω.

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι μπορω να δηλωσω ακυρωση εισιτηριων μεχρι αυριο το μεσημερι.

 

Η ερωτηση μου ειναι αν το ΣΚ 23-24 θα κανουμε σκι στο βουνο (οποτε ακυρωνω τα αεροπορικα εισιτηρια και ερχομαι με το αυτοκινητο) ή αν ειναι αμφιβολο (οποτε ακυρωνω το σκι και ερχομαι με το Airbus).

 

Κατανοω οτι σημερα το βραδυ θα παιχτουν πολλα. Θα ηθελα την εκτιμηση σας μεχρι αυριο το μεσημερι.

 

ΥΓ: Δηλωνω ότι δεν θα ζητηθουν ευθυνες και αποζημιωσεις σε περιπτωση λανθασμενης προβλεψης.Μονο οι βενζινες (αν ερθω οδικως και δεν κανουμε τελικα σκι), ενω θα υποστουν τα αναλογα voodoo οσοι προτεινουν να ερθω αεροπορικως και τελικα οι συνθηκες αποδειχτουν καταλληλες για σκι. :shuriken:

  • Like 3

Life consists of only two things: skiing and waiting to go skiing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάτι μου θυμίζει...κάτι μου θυμίζει....

 

Τι ώρα το μεσημέρι?


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στις 3 το αργότερο.

 

Λες να παιζουμε στα λεπτα; :dizzy:

 

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ! (παντα ηθελα να το πω αυτο :D )


Life consists of only two things: skiing and waiting to go skiing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μη φοβου! Αν δεν εχει χιονι, θα αναθεσουμε στον Μετερο να σε παει για λουκουμαδες και να σου λεει ιστοριες για το Verbier... :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μη φοβου! Αν δεν εχει χιονι, θα αναθεσουμε στον Μετερο να σε παει για λουκουμαδες και να σου λεει ιστοριες για το Verbier... :P

 

όταν είσαι έτοιμος πες μου να ζεστάνω την μηχανή

 

 

a4421f4e24d265d656e66681fb25cff3.jpg


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα.

Τελικά δεν ήρθε όσο χιόνι έλεγαν οι προβλέψεις αλλά έγινε δουλειά έστω και με αυτά τα 10-15 εκατοστά της χθεσινοβραδινής χιονόπτωσης. Βέβαια περιμένουμε κι άλλα χιόνια και μάλιστα αυτή τη στιγμή που σας γράφω (09:20) χιονίζει ελαφρά στο βουνό.

 

Για το φίλο από τη Θεσσαλονίκη που ρωτάει του λέω ότι χιόνι θα έχουμε και θα λειτουργούμε αρκετές πίστες το ΣΚ. Δεν έχω δει όμως ακόμη τον καιρό, αλλά για το χιόνι να μην ανησυχεί, θα βρει αρκετό για χιονοδρομία!

ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ: Αφροδίτη, Βάκχος, Αίολος και baby2. Και με τις πίστες Αίολο, Περικλή, Διηάνειρα και baby 2.

 

Ο αναβατήρας Περικλής δεν λειτουργεί γιατί δεν υπάρχει αρκετό χιόνι στην πορεία του. Το baby 3 είναι σε ετοιμότητα και θα λειτουργήσει εφόσον έρθει κόσμος, για την ώρα οι αρχάριοι αρκούνται με τη baby 2.

Edited by sotogiannop1
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

το πολύ καλό είναι οτι ό,τι ρίχνει το ρίχνει με ελάχιστο αέρα

το σκ θα μαστε κομπλέ :thumbup:

  • Like 1

How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλε Καντονίου λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να δω κάτι σίγουρα σήμερα για το σκ. Χιόνι θα έχει σίγουρα, πιθανά αρκετές πίστες να είναι κλειστές αλλά με τίποτα δεν μπορώ να στο "κλειδώσω" ότι δεν θα έχει ομίχλη και τις δύο μέρες. Βορινόκαιρος μοιάζει με φαινόμενα, σκι θα κάνεις αλλά δεν σου εγγυώμαι ότι θα βλέπεις. Προγνωστικά είναι πάρα πολύ μακρυά για ομίχλες το σκ από σήμερα.

 

Ιδανικά δεν μοιάζει, πολύ άσχημα δεν μοιάζει αν νιώθεις τυχερός έλα με το αμάξι και το βλέπουμε όσο πλησιάζει. Αν νιώθεις άτυχος άστο για άλλη φορά να χαρείς όλο το βουνό.

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην το ψάχνουμε πολύ, έχει πάρει το δρόμο της η φάση...

 

(Κέρωμα-ακμές έγιναν το ΣΚ... :innocent: )

 

:shuriken:

  • Like 2

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ερώτημα είναι: να ανέβουμε με κανονικά σκι ή πετροσκι;

 

Sent from my Elephone P6000 02 using Tapatalk


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαρτοπετσέτες τώρα στα Κελάρια....Δείτε κάμερα...

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η ΦΕΤΕΙΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΤΑΞΕ.ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΙΘΕΡΟΒΑΜΩΝΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΗΛΙΟ? ΤΠΤ

Share this post


Link to post
Share on other sites

το μελετώ για αυριο...

το μονο που με κρατα ειναι ο δρόμος, με ολικο παγετο το κατεβασμα θαχει ζορι...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άντε ντε


Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

το μελετώ για αυριο...

το μονο που με κρατα ειναι ο δρόμος, με ολικο παγετο το κατεβασμα θαχει ζορι...

Φοβούνται ωρέ τα παλικάρια??? Είσαι και εσύ παλιοσειρά στο βουνό οπότε ξέρεις )))


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

το μελετώ για αυριο...

το μονο που με κρατα ειναι ο δρόμος, με ολικο παγετο το κατεβασμα θαχει ζορι...

 

Βασίλη, έλα ρε φίλε και κατέβα με τα σκι! χαχαχαχαχα!!!!!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάλλον Πέμπτη με βλέπω κι εμένα για πάνω

 

Sent from my Elephone P6000 02 using Tapatalk

  • Like 2

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...