Jump to content
Kyriakoschar

Χ.κ. Βασιλίτσας 2015-2016

Recommended Posts

Τρίτη σούπερ ημέρα! !!!!

αν ερθεις φερε τα λουκανικα :P

  • Like 1

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πατήστε, ετοιμάστε... Χμμμ, για να δούμε, κάτι σκέφτομαι για προσεχώς...

 

:shuriken:

  • Like 2

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα ειναι τελικα κανενας απ εδω αυριο???


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπα μόνο σου σε βλέπω...με τις πούδρες.Θα βαρεθείς το ξέρω...κουράγιο!

Τι τραβάς κι εσύ.... :P

Edited by Vanzel
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πολύ πιθανό Χρήστο. Παλεύω το αυτοκινήτο...

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπα μόνο σου σε βλέπω...με τις πούδρες.Θα βαρεθείς το ξέρω...κουράγιο!

Τι τραβάς κι εσύ.... :P

ναι θα φαω τα φαγωμενα.... :P


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ανέβω. Miscelano από οτι καταλαβα εισαι και συνονόματος; Ανάλογα τώρα τη στιγμή , συνήθως όμως και όταν θέλω πιο πολύ νον-στοπ σκι είμαι στο πιάτο (Ελιμεια). Μπλε μπουφαν, rossigniol B2.

Θα 'χει καλό καιρό μάλλον, με ηλιοφάνεια αλλα με πολύ δόντι! :D


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν ερθεις φερε τα λουκανικα :P

Θα ξέρω αύριο στις 07:00. Αν δε δουλέψει το εργοτάξιο λόγω κρύου, θα έχω στο αυτοκίνητο τα πάντα μαζί μου και βουρ...


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα έχει τρελό κρύο το πρωι - και ο δρόμος θα είναι γυαλί ! Θέλει λίγο προσοχή!

Δημήτρη αν ανέβεις το αυτω, μπλε μπουφαν β2 ελιμεια στις πρωτες καταβάσεις για ζέσταμα , πάνω πάρκινγκ.

  • Like 1

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι Χρήστος κ εγώ!!!στο πιάτο λοιπόν κιτρινο παντελόνι, κιτρινο-μαύρο μπουφάν rossignol soul και μπλε κράνος...τα λέμε πάνω!!!

 

Εντιτ βασικά τι κάθομαι και εξηγώ τι φοράω...αν ακούσεις κουδούνια στο βουνό σφύρα εγώ θα μαι...

Edited by miscelano
  • Like 2

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πήγαινετε αυριο να μου πείτε τι παίζει και σας έρχομαι εγώ από μεθαύριο.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπλε μπουφαν, rossigniol B2.

Πλάκα κάνεις !!! Μπλέ μπουφάν μόλις αγόρασα και Β2 έχω εδώ και χρόνια

  • Like 1

Όλα τα βουνά είναι καλά. Όλοι οι skier είναι καλοί. Μόνο μερικοί άτυχοι στη ζωή άνθρωποι υπάρχουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαχα. Με τα b2 εχει παιξει αλλη μια σύμπτωση φέτος. Συζητάγα με ενα συνάδελφο που κάποτε μαλιστα εργζοταν στην βασιλιτσα, και χρησιμοποιεί και αυτος τα ίδια σκι.

 

Καλουτσικα είναι, τα "παντρευτηκα" ομως, για βασιλω δουλεύουν. Στα πηγάδια ομως ξεσκιζομαι στο πιβοταρισμα....


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απίστευτη μερα σήμερα!!!επική!!!!οποιος ανεβει ας πάρει τα φαρδιά τα πέδιλα το χιόνι απλά δεν υπάρχει εκτως...

  • Like 7

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην τον ακούτε, μαύρα χάλια ηταν ! :D

post-193-0-07714700-1453210813_thumb.jpg

post-193-0-50551600-1453210939_thumb.jpg

  • Like 9

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα με τράβηξες καμια η μόνο ρομπολα ? :P


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Που να προλάβουμε, και αυτες πολλές ειναι πριν το πρωινό κατουρ...μα ! : D


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ΠΣΚ που έρχεται φαίνεται ιδανικό. Λες....?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

πσκ θα δουλευουν 7/7 λιφτ...μπορει να ερθω κ εγω το σαββατο αν ειναι καλα...


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

πσκ θα δουλευουν 7/7 λιφτ...μπορει να ερθω κ εγω το σαββατο αν ειναι καλα...

Μυρίστηκες Τυμφαία !!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανέλπιστα καλά εκτός πίστας, να συνυπογραψω το ποστ του Χρήστου (miscelano). Οτι και να κάνεις τα σκι στρίβουν!επίσης ηταν ιδιαίτερα γρήγορο το τερέν, ποιότητα χιονιου αν και οχι βαθεια, ηταν εξαιρετικη. Ποιότητα τερεν βέβαια μετα απο κανα δυο ωρες χωραφι χαχα, αλλά πραγματικά τα σκι δεν κολουσαν πουθενα.

Νομιζω οτι τις επόμενες μερες θα ειναι το ιδιο καλα γιατι εχει πολικο ψυχος επάνω. Αν βέβαια ριξει και φρέσκο, παρόλο τις επιφυλάξεις με τον ΒΑ, την Πέμπτη θα είναι ξανα μινι-pow day...

  • Like 3

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι πιστες καλα στρωμενες με σκληρο σκληρο χιονι. Ελαχιστοι καρβαριζαν ολοι ηταν εκτος. Πολλα νεα παιδια!! Βρισκονταν παντου εκτος σε δυο ωρες δεν εβρισκες ουτε διαδρομο απειραχτο.

Ευτυχως η εμπειρια σωζει, πλαγια προς διστρατο απλα χωρις λογια!!! Ευτυχως!!! Δυο κατεβασιες μονο φτανουν...

post-6610-0-57622700-1453227620_thumb.jpg

  • Like 15

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Επισης πρεπει να βρεθει η ορεξη και ο τροπος να δουλευει σαν χιονοδρομικο, οχι καφε-μπαρ. Ας ξεκινησουμε με τα βασικα.. How to be a ski resort 101 Αιωνιος φοιτητης ο Παρνασσος. Το τεχνητο ειναι μεταπτυχιακο και η επεκτεση μεταδιδακτορικη διατριβη. Ας παρει πτυχιο πρωτα..
    • Το νερό που θα το βρουν για το τεχνητό δεν είπαμε..    
    • η μεγαλύτερη έκπληξη της χρονιας, στο chamrousse (από εκεί η φωτό). πήγαμε μέσα Φεβρουαρίου, υποτίθεται την πιο high-season βδομάδα της σαιζόν, k οι κόκκινες-μαύρες πιστες ήταν άδειες...αναμονή στα lift κάπου 3-4 λεπτά max η φωτό είναι κάπου 10.30 με 11.00
    • για μένα καλά πήγε η σαιζόν. όχι σούπερ όπως παλιά αλλα με παιδιά k υποχρεώσεις δεν μπορείς k πολλά έχω ακόμα 8 μέρες μπροστά μου, αν μας κάνει την χάρη ο καιρός
    • Ακόμα και αν δε σώζεται ένα χιονοδρομικό,θα ρίξουν χρήματα για να ικανοποιήσουν τους τοπικούς βουλευτές και πολιτευτές που χρηματοδοτούνται από τους τοπικούς επιχειρηματίες και ψηφίζονται από τους κατοίκους που ζουν σε μεγάλο ποσοστό από τα χιονοδρομικά.Να τ΄αφήσουν δεν υπάρχει περίπτωση και να ρίξουν όλο το βάρος στα χιονοδρομικά που ανέφερες που μπορεί να είναι πιο σωστή επένδυση.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν έχει σχεδιασμό.Πάει με τον αέρα των συμφερόντων.Πριν μερικά χρόνια έβλεπα ένα ρεπορτάζ για τα χωριά γύρω από τα Βαρδούσια.2 επιχειρηματίες είχαν πει "πρέπει να μας φτιάξουν χιονοδρομικό κέντρο"...Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει κλπ,αλλά σκέψου να βρίσκονταν χρήματα για επέκταση χιονοδρομικών κλπ,μην έχεις αμφιβολία ότι οι εκάστοτε κυβερνώντες θα δέχονταν τρομερές πιέσεις για να φτιάξουν χιονοδρομικό σε περιοχές που εκλέγονται βουλευτές τους...Εδώ σχεδιάζουν μεταφορές στρατοπέδων,όχι με επιχειρησιακούς όρους αλλά με οικονομικούς όρους,αν θα βλαφτεί η τοπική οικονομία,τι λέμε τώρα για χιονοδρομικά...
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ballaki
      ballaki
      (32 years old)
    2. grousso
      grousso
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,306
    • Total Posts
      460,668
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,474
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BrianEsola
    Joined
×
×
  • Create New...