Jump to content
stjarna

Δεκέμβριος 2015

Recommended Posts

Ναι λογικά θα δεις

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για γερα νευρα το πρωτο γλεντι και φουλ τζογο

Δειχνει παραθυρο χωρις ηλιο την πρωτοχρονια

Αναχωρηση απο Αθηνα κατευθειαν απο το ρεβεγιον με ολη την διαδρομη χιονισμενη

Τα χαπια μου :P

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καρδιοπάθειες: Θα ξανααλλάξει το snow-forecast, επαναλαμβάνω μην το κοιτάτε κάθε 6 ώρες, ειδικά για τέτοιες κακοκαιρίες.

 

Αθήνα: Νιφάδες και στρώση μάλλον από Μαρούσι και πάνω, το κρύο θα φτάνει να δουν χιόνι και τα Νότια Προάστεια αλλά αμφιβάλλω αν θα έχουμε φαινόμενα ακριβώς τις ίδιες ώρες. Με όσα βλέπουμε δεν είναι κάτι το φοβερό σαν ποσό μιας και θα είναι σπασμένες χιονοπτώσεις κατά διαστήματα με μεγάλα ανοίγματα.

 

Χιονοδρομικά: Βασικά το Καιμάκ, Πισοδέρι Βασιλίτσα και η Βόρεια Ελλάδα θα πρέπει να περιμένουν για καλό χιόνι το τρίτο κύμα στις 4 του μήνα. Θα φάτε καλό μην αγχώνεσαι. Πιο Νότια και Ανατολικά καλά χιόνια σε Φαλακρό,3-5, Ελατοχώρι, Καρπενήσι, αρκετά καλύτερα σε Παρνασσό και νικητες από όλο αυτό το χαβαλέ θα είναι Πήλιο, Καλάβρυτα και Μαίναλο με μισόμετρα+.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 17

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τόσο καιρό ειχαμε λιακάδες τώρα θα ψάχνουμε τη μέρα "ανέβα"με το τουφεκιον μου φαίνεται .....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

το πηλιο με τετοια συστηματα ξεσκιζεται!!!κ η πινδος εχει ηλιο και κρυο

  • Like 1

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τόσο καιρό ειχαμε λιακάδες τώρα θα ψάχνουμε τη μέρα "ανέβα"με το τουφεκιον μου φαίνεται .....

Αν το πιάνεις το υπονοούμενο :detective:

 

 

 

το πηλιο με τετοια συστηματα ξεσκιζεται!!!κ η πινδος εχει ηλιο και κρυο

Να μάθεις να είσαι εριστικός που κάνεις σκι ένα μήνα τώρα

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Να μάθεις να είσαι εριστικός που κάνεις σκι ένα μήνα τώρα

 

 

δεν ανχωνομαι αγορινα!!!τα φωτα πουδρες θα τρωω κ εγω :D το γυρναει το σκ σε ΝΔ!!!!οοοοοοοο γιεααααααααααααα


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κυριακή δείχνει να ζεσταίνει πολύ το πρωί? Φοβόμαστε για βροχές χαμηλά στο ΧΚΚ ή όχι?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θυελλώδεις ανέμους βλέπω, πολύ χιόνι δεν βλέπω, εκτόξευση της θερμοκρασίας βλέπω τις επόμενες μέρες, μου φαίνεται ότι θα μείνουμε όπως είπε και ο Βασίλης πιο πάνω:

 

post-911-0-21027200-1451322151.jpg

  • Like 3

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια, το μεγαλύτερο πρόβλημα μάλλον είναι οι θερμοκρασίες ανάμεσα στις χιονοπτώσεις.
Μεγάλη ειρωνεία ο καιρός των προηγούμενων εβδομάδων.

Ηλιος και κρύο με μηδέν υετό. :veryangry:


Practice makes perfect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι κανουμε? Ανεβα, Ανεβα, Ανεβα, Ανεβα Ανεβα, Ανεβα, Ανεβα, η Ανεβα, ? :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bρε Ανέβα εσύ με τα παλιά πέδιλα μια χαρά θα είναι ο καιρός και το χιόνι θα είναι ποιότητα ΑΑΑ

 

Πιο χιόνι θα μου πεις. Καλή ερώτηση. Παιδιά δυστυχώς είναι από τις περιπτώσεις που όλα πήγαν ανάποδα για τα χιονοδρομικά μας στη Νότια Ελλάδα. Λίγο ο αέρας λίγο το ότι ο υετός εξαφανίστηκε όσο πλησίαζε η κακοκαιρία.

 

Όπως καταλαβαίνετε τα μοντέλα βλέπουμε και εμείς αλλά ναι δυστυχώς πέσαμε και φυσικά έπεσα πολύ έξω. Δέχομαι το μαστίγωμα.

 

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι σε σημεία θα έχει πολύ περισσότερο φρέσκο χιόνι από αυτό που δείχνουν οι κάμερες και όποιος ανέβει θα χαρεί ποιοτικό σκι αύριο.

 

Από την Κυριακή πάντως θα ξεκινήσει σερί χαμηλών που θα μας ρίξουν καλό χιόνι οπότε θα ρεφάρουμε. Για τις θερμοκρασίες μη το δέσετε ότι θα χάσουμε χιόνι σα βροχή ακόμα.

  • Like 8

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πήλιο λένε για μέτρο και προσπάθειες για ν' ανοίξει αύριο στις 9.

Edited by fANis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bρε Ανέβα εσύ με τα παλιά πέδιλα μια χαρά θα είναι ο καιρός και το χιόνι θα είναι ποιότητα ΑΑΑ

 

Πιο χιόνι θα μου πεις. Καλή ερώτηση. Παιδιά δυστυχώς είναι από τις περιπτώσεις που όλα πήγαν ανάποδα για τα χιονοδρομικά μας στη Νότια Ελλάδα. Λίγο ο αέρας λίγο το ότι ο υετός εξαφανίστηκε όσο πλησίαζε η κακοκαιρία.

 

Όπως καταλαβαίνετε τα μοντέλα βλέπουμε και εμείς αλλά ναι δυστυχώς πέσαμε και φυσικά έπεσα πολύ έξω. Δέχομαι το μαστίγωμα.

 

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι σε σημεία θα έχει πολύ περισσότερο φρέσκο χιόνι από αυτό που δείχνουν οι κάμερες και όποιος ανέβει θα χαρεί ποιοτικό σκι αύριο.

 

Από την Κυριακή πάντως θα ξεκινήσει σερί χαμηλών που θα μας ρίξουν καλό χιόνι οπότε θα ρεφάρουμε. Για τις θερμοκρασίες μη το δέσετε ότι θα χάσουμε χιόνι σα βροχή ακόμα.

 

Καλημερα και χρονια πολλα!! Δεν κατηγορω κανεναν για τον @αμοκαιρο αλλωστε μονο ο θεος ξερει τι θα κανει αν κανει και που θα κανει κακοκαιρια, αλλά ρε Μιχαλη δεν μπορει απαντες να πεφτετε εξω και μαλιστα τοσο πολυ, λιγες μονο ωρες πριν την υποτιθεμενη κακοκαιρια, τι γινετε λαθος ρε φιλε? Γιατι πεφτουμε συνεχεια σε τετοια φολα? Νομιζω ενα κατατοπιστικο ποστ σου θα ηταν διαφωτιστικοτατο οσο αναφορα τα μοντελα, τα εργαλεια που χρησιμοποιειτε για να βγαλετε μια προβλεψη, κατι ρε παιδι μου για να καταλαβουμε ολοι εμεις οι κοινοι θνητοι τι παιζετε με τα του καιρου, γιατι δεν μπορει να συμβαινει ολη αυτη η φολα απο περυσι μεχρι και τωρα...επαναλαμβανω δεν σου καταλογιζω ευθυνες ουτε και θα πω κατι εναντιον σου μιας και τα παντα τα βλεπεις με τα ματια του χιονοδρομου γι αυτο και ρωταω εσενα να μας διαφωτισεις.

 

ΥΓ. Ντουγρου ταμαμ με το 2006-2007 παμε....

  • Like 1

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

πόσες φορές θα το πω

πιο πολυ σχεση εχει η αλχημεία με την επιστημη παρα η προγνωση στην μετεωρολογία.

γι αυτο και οι σοβαροί δεν λενε οτι ειναι μετεωρολόγοι αλλά προγνώστες (άλλοι μοντερνοι δηλ. αγοραζουν χαρτες-παλια αγοράζαν δορυφορικές, άλλοι πιο παραδοσιακοί (μερομηνια κλπ)).


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για αυτό που λέει ο Στάθης. Σημασία δεν έχει τόσο να προβλέπεις μιας και από μοντέλα θα πάρεις στοιχεία αλλά το να καταλαβαίνεις αν αυτό που δίνουν τα μοντέλα θα γίνει και ποια είναι η πιθανότητά του να γίνει. πχ άλλες χρονιές μπορούσα να δω 3-4 κακοκαιρίες μπροστά ότι θα γίνει το χ και το ψ σε γενικές γραμμές. Φέτος η αλήθεια είναι ότι κάτι δεν πάει καλά και κυρίως αυτή η κακοκαιρία ήταν πολύ περίεργη.

 

Βασικά απλά δεν έχει "στρώσει" ο χειμώνας ακόμα. Περίεργες διατάξεις, περίεργες κακοκαιρίες σαν πχ να έχουμε την μη προγνωσιμότητα του Φθινοπώρου μέσα στο καταχείμονο

 

Και πάλι πάντως αυτά που δίνει το snow-forecast μην τα θεωρήσετε σίγουρα. Το πιο πιθανό είναι να αλλάξει πολύ για την πρωτοχρονιά

 

28.12. Καρδιοπάθειες: Θα ξανααλλάξει το snow-forecast, επαναλαμβάνω μην το κοιτάτε κάθε 6 ώρες, ειδικά για τέτοιες κακοκαιρίες.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΥΓ. Ντουγρου ταμαμ με το 2006-2007 παμε....

 

Είπα να το πάρω απόφαση, να μη σκάω τουλάχιστον, αλλά είναι νωρίς ακόμα.

Κάτσε και θα είναι πίσω ο χειμώνας. Είναι ωραιότερες οι μέρες και το φως το Μάρτιο... Απρίλιο... :)

 

Αλήθεια ... τι λένε τα φετινά μερομήνια; ;)


Practice makes perfect

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...