Jump to content

Recommended Posts

Γιατι θα έχει ουρά προμαχώνα;....


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειμαστε ηδη 30 λεπτα.....υπολογισε αρα μιση με μια ωρα...θα ξαναγραψω το βραδυ οταν φτασουμε.

Edited by marakidiet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εμεις προχτές αργήσαμε αρκετα,ελέγχαμε ενας ενας ,μας πέρναγαν στο κομπιούτερ και έλεγχαν και τα χαρτια του αυτοκινητο ,δεν ξερω γιατι !!!

 

Σημερα στο χιονοδρομικό ,δεν ηθαν και η καλητερη μερα :( έβρεξε το προι και μετα το χιονι χαμηλά κόλλαγε επικιντυνα ,οι πίστες γίνανε χωράφια

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φαίνεται έγινε ποιο αυστηρος ο έλεγχος λόγω προσφυγικου....

 

Κρίμα για τον καιρο - μέχρι πριν λιγο ήμουν να ρθω ή να μην έθρω τριημερο. Αλλα δεν θα το ρισκάρω.

 

Να περάσετε καλα , ελπιζω να σας παει καλά ο καιρος!!!!!


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να ερθεις Χρηστο !!

Ο καιρος έσφιξε για τα καλα,δεν βρεχει /χιονιζει ,τερμοκρασια εδω κατο 2 βαθμους ,πανο μιον πολα :) αυριο βλεπω κριό με παγωμένες πίστες

Share this post


Link to post
Share on other sites

2,5 ώρες αναμονή στο Προμαχώνα ..... Απίστευτο δεν έχει ξαναγίνει .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ουρές χιλιομέτρων και πολυωρη αναμονή για δεκάδες οδηγούς που θέλουν να μεταβούν στη Βουλγαρία, αλλά και ίδια εικόνα για όσους θέλουν να έρθουν στην Ελλάδα. Λόγω του τρομοκρατικού χτυπήματος στο Βέλγιο οι Βουλγαρικές αρχές έχουν στείλει εντολή από το βράδυ της Τρίτης να ελέγχονται σχολαστικά όλοι οι οδηγοί δείχοντας τα απαραίτητα έγγραφα για την είσοδο και έξοδο από τη γειτονική χώρα. Όσοι θέλουν να περάσουν τα Ελληνοβουλγαρικά σύνορα θα πρέπει να οπλιστούν με υπομονή μιας και η αναμονή μπορεί να διαρκέσει από 2 έως και 4 ώρες.

 

 

http://fonh.gr/fonh/newss/item/3662-talaiporia-sta-synora-me-oures-apo-tous-elegxous.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από της 8 π.μ κ ώρα στην ουρά κ ακόμα έχουμε 500 μέτρα περίπου. Για να περάσει κάποιος πιο γρήγορα πρέπει να έρθει πολύ νωρίς νομίζω! !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από της 8 π.μ κ ώρα στην ουρά κ ακόμα έχουμε 500 μέτρα περίπου. Για να περάσει κάποιος πιο γρήγορα πρέπει να έρθει πολύ νωρίς νομίζω! !!

Ταξι βρε Ολια!

Edit: τωρα καταλαβα πως έλεγες για Προμαχώνα, νομιζα έλεγες για γονδολα!

Edited by GiGi
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλος μου πήγε απο τελωνείο Εξοχης και δεν ειχε αναμονές.Ισως πρέπει να σκεφτειτε την επιστροφή σας απο εκεί.Ο χρονος οδηγησης ειναι ισως λιγο περισσοτερος αλλά δεν εχει κίνηση ο δρομος.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από της 8 π.μ κ ώρα στην ουρά κ ακόμα έχουμε 500 μέτρα περίπου. Για να περάσει κάποιος πιο γρήγορα πρέπει να έρθει πολύ νωρίς νομίζω! !!

Πόση ώρα κάνατε τελικά να περάσετε;

Τι λέει στο βουνό; Είναι καλά;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακόμα εδώ 100 μέτρα από τα σύνορα. Έχουν γίνει κ κάποιες φασαρίες με κάποιους που ήθελα να προσπερασουν τα αυτοκίνητα που είναι στη ουρά.

 

post-6432-1458898354,362.jpgpost-6432-1458898380,4155.jpg

 

Στην επιστροφή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, απ'οτι βλέπω κ καμιά ουρά. Εγώ δεν πάω στο βουνό δυστυχώς κ έτσι δεν μπορώ να σας πληροφορήσω σχετικά τι γίνεται πάνω.

Edited by OliaTax

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλησπέρα.

Το επομενο σκ σκευτομαι να ανεβω μπανσκο για snowboard..δέν εχω ιδεα απο βουλγαρια εξωτερικο εχω ξανα παει αρκετες φορές.

η βασικοτερη ερωτηση μου..θα εχει χιονι? ξερω οτι ειναι δυσκολο να ξερουμε απο τώρα αλλα πάνω κατω..στο καιρο δέν ειδα χιονοπτώσεις ουτε χαμηλές θερμοκρασίες αλλα εχω ακουσει οτι εχουν τεχνιτα χιονια εκει

οποια δήποτε πληροφορια θα ηταν καλή!

επήσης αν ξερει κ΄λαποιος καποιο σιτε ωστε να βλέπω την κατρασταση των χιονοδρομικων..καμια live camera πχ

επήσης μια άλη επιλογή ειναι το μποροβιτς

Edited by mastoras007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olia Tax

Δηλαδή φτάσατε 8 και περάσατε μετά τις 12;;;!!!

 

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olia Tax

Δηλαδή φτάσατε 8 και περάσατε μετά τις 12;;;!!!

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμενα παλι αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στη Εισοδο στην Ελλαδα δεν υπαρχει κανενα προβλημα κ καμια ουρα..... Φανταζομαι μετα απο ολα οσα εχουν γινει νιωθετε κ εσεις ""ασφαλεια"" οπως εγω.... Ωραια μετρα ασφαλειας εχουν παρει οι αρχες!!!! Μπραβο!!!!


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χθες πήγα από Αθήνα θεσμική με αεροπλάνο, κι ενω νόμιζα ότι λόγω της μλκιας που έγινε στο Βέλγιο θα μας ζαλισουν λίγο στο εκ Βενιζέλος περάσαμε από παντού άρχοντες...κανενας επιπλεον ελενχος πουν των συνηθισμένων...


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το βουνό σημερα σουπερ!!!!

Σκι με τον Χρηστο ,Δημιτρης και Μαρία !!!!

Κοσμο λίγος ,σαν να εισαι Παρνασσό ,παντου ελλινες :)

Πίστες σουπερ!!!

Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια για την σουπερ παρεα ,δεν κολισαν πουθενα και ακολουθήσανε σε ολο το βουνό !!!

post-6622-0-98832900-1458915714_thumb.jpeg

 

post-6622-0-19553700-1458915763_thumb.jpeg

 

post-6622-0-75927600-1458915805_thumb.jpeg

 

post-6622-0-03719900-1458915829_thumb.jpeg

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Το βουνό σημερα σουπερ!!!!

Σκι με τον Χρηστο ,Δημιτρης και Μαρία !!!!

Κοσμο λίγος ,σαν να εισαι Παρνασσό ,παντου ελλινες :)

 

Το βουνό τι λέει από χιόνι;

Έχει; Μέχρι που είναι καλά;

Έριξε καθόλου;

Ξέρουμε πόση καθυστέρηση έχουμε στα σύνορα;

Σκέφτομαι να πεταχτώ αύριο αυθημερόν από Σέρρες.

 

Στάλθηκε από το LG-D620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το βουνό εχει αρκετό χιονι,καθυστέρηση στα σηνορα δεν ξερω,χιονι έριχνε χτες και σημερα το προι

Καλα ειναι ολο το βουνό μεχρι την γόνδολα

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Εε συγγνωμη.. χιονιζει..
    • Rafting στο Λούσιο - Κυριακή 26 Μαϊου 2024 Ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 26 Μαϊου και ώρα 11:00 στην Ανοιξιάτική μας εξόρμηση στην Αρκαδία. Σε συνεργασία με την Trekking Hellas Arcadia θα κάνουμε Rafting στα πανέμορφα νερά του Λούσιου. Κόστος συμμετοχής 50€, προκαταβολή 20€ έως και 4 Μαϊου.  Σημείο συνάντησης, βάση trekking hellas Αρκαδίας, Βλαχορράπτης  https://maps.app.goo.gl/XkX9kXCkbEYDfmRX8 Διάρκεια  4 ώρες. Εξοπλισμό που θα χρειαστείτε:  Αθλητικά παπουτσια που θα βραχούν Μαγιό. Πετσέτα. Λεπτομέρειες θα βρείτε στο site:  https://trekking.gr/el/activity/rafting-lousios-alfeios Απαραίτητη Δήλωση συμμετοχής,  τηλεφωνικά/viber: 6976101568 Ισιδώρα Σουμάνη & Δημήτρης Καρυστηναίος 6937009885, ή  email στο snowclub@snowclub.gr Τελευταία ημέρα δήλωσης συμμετοχής το Μ.Σάββατο 4 Μαϊου. Σας περιμένουμε όλους!!!!! Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη - 6976101568
    • Tα μέλη και οι φίλοι του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας, θα πραγματοποιήσουν συνάντηση την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 από τις 21:00 και μετά στο Piu-Verde.  Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη Tηλέφωνο επικοινωνίας 6976101568   
    • την Ακρόπολη των ΧΚ της Ελλάδας 🤪
    • Αν δεν υφίσταται ΧΚ, τι θα επισκέπτονται οι επισκέπτες; 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Alexis c
      Alexis c
      (63 years old)
    2. petroskavala
      petroskavala
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,314
    • Total Posts
      460,819
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,630
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    bongdainfottbd
    Joined
×
×
  • Create New...