Jump to content
Sign in to follow this  
tzo

Συνορα Γερμανιας - Αυστριας

Recommended Posts

Υπαρχει προβλημα η καθυστερηση στα συνορα? Θα παω προς Insbruck απο Μοναχο τελος Φεβρουαριου με ταυτοτητα(με λατινικους χαρακτηρες).Παλια δεν σταματαγες καν.Τωρα τι γινεται?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περασες προσφατα?Εχω αγχος για την επιστροφη γιατι θα ναι Κυριακη πρωι(η πτηση απο Μοναχο στις 11)κ η παραμικρη χαζοκαθυστερηση μπορει να με κανει να χασω το αεροπλανο.Σκεψου αεροδρομιο πρεπει να φτανω κατα τις 9 930 max ν αφησω αυτοκινητο(στην αλλη ακρη)κ απο εκει check in κτλ.Κοινως απο Seefeld θα πρεπει να φυγω το αργοτερο 7 το πρωι.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μέσα Δεκέμβρη που πέρασα εγώ, από Γερμανία προς Αυστρία δεν έχεις θέμα δεν υπήρχαν μπλόκα............ Οι Γερμανοί έχουν κλείσει τα σύνορα τους όχι οι Αυστριακοί και οι καθυστερήσεις σε ώρα αιχμής ήταν πάνω από ώρα ...... αλλά στον γυρισμό δεν θα πας από Innsbruck θα πας από Άλπεις από Mitttenwald και λογικά δεν θα έχεις θέμα (εγώ γύρισα από Fernpass κανένα θέμα)...... περισσότερα από τον giannis50.......

Edited by vangelis_k

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περασες προσφατα?Εχω αγχος για την επιστροφη γιατι θα ναι Κυριακη πρωι(η πτηση απο Μοναχο στις 11)κ η παραμικρη χαζοκαθυστερηση μπορει να με κανει να χασω το αεροπλανο.Σκεψου αεροδρομιο πρεπει να φτανω κατα τις 9 930 max ν αφησω αυτοκινητο(στην αλλη ακρη)κ απο εκει check in κτλ.Κοινως απο Seefeld θα πρεπει να φυγω το αργοτερο 7 το πρωι.

 

 

Αν επιλεξεις την διαδρομη απο fernpass πιθανοτατα δεν θα εχεις κανενα προβλημα συνοριακου ελεγχου(περναω καθε σαββατο τους τελευταιους 2 μηνες και δεν υπηρξε περοβλημα)...παντως το 7 το θεωρω με μεγαλο ρισκο...εγω απο το seefeld θα εφευγα στις 6

  • Like 1

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Γιάννης από Soelden μέσω Fernpass είχα φύγει στις 05,00............... για πτήση 10,30


www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Αν επιλεξεις την διαδρομη απο fernpass πιθανοτατα δεν θα εχεις κανενα προβλημα συνοριακου ελεγχου(περναω καθε σαββατο τους τελευταιους 2 μηνες και δεν υπηρξε περοβλημα)...παντως το 7 το θεωρω με μεγαλο ρισκο...εγω απο το seefeld θα εφευγα στις 6

Εννοεις απο Mittenwald k Garmisch(Βασικα παντα απο κει πηγαινω)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι απο εκει....το σαββατο παντα εχει την περισσοτερη κινηση...την κυριακη ειναι καλυτερα..αλλα μην υπολογιζεις π.χ 200 χιλ με 100 την ωρα ..αρα 2 ωρες....αυτα ειναι στα χαρτια...εξ αλλου μια ωρα νωριτερα για μια εβδομαδα χαρας δεν ειναι και τιποτα....καλα να περασεις!(ακου και τον βαγγελη)

  • Like 1

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα ποια διαδρομή μου προτείνετε από Μόναχο για Mayrhofen και επιστροφή;

 

 

θα ειμαι zillertal 27 του μηνα

 

ποτε ανεβαινεις?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι απο εκει....το σαββατο παντα εχει την περισσοτερη κινηση...την κυριακη ειναι καλυτερα..αλλα μην υπολογιζεις π.χ 200 χιλ με 100 την ωρα ..αρα 2 ωρες....αυτα ειναι στα χαρτια...εξ αλλου μια ωρα νωριτερα για μια εβδομαδα χαρας δεν ειναι και τιποτα....καλα να περασεις!(ακου και τον βαγγελη)

Γιαννη καλησπερα

 

 

 

 

να δοκιμασω να παω απο εδω για zillertal η θα εχει μπλοκα?

 

αν παω απο την κλασικη διαδρομη για ischgl (μεσω garmisch ) ειναι 50 χλμ παραπανω

 

fyBQnLc.png

Edited by StavRos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαλησπερα Σταυρο...για το Mayrhofen λογικο ειναι να πας απο την κλασικη διαδρομη(αουτομπαν προς ινσμπουρκ) και οχι απο το γκαρμις...αλλα για συνοριακους ελεγχους δεν γνωριζω,γιατι απο εκει δεν παω ποτε....παντως εγω θα πηγαινα απο αουτομπαν προς ινσμπρουκ (αφου ειναι και 50 χιλ λιγοτερο)......μπορει να εισαι τυχερος και να περασεις αερας(χωρις καθυστερηση)

  • Like 1

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

θα ειμαι zillertal 27 του μηνα

 

ποτε ανεβαινεις?

Θα ανέβω 5 Μαρτίου

 

Την ίδια διαδρομή λέω να ακολουθήσω και εγώ, δηλάδή από Kufstein, είναι και η συντομότερη

 

Αν έχει κάποιος εμπειρία ας μας βοηθήσει

Share this post


Link to post
Share on other sites

ρε παιδια...μιλατε για το πως θα πατε ΑΠΟ μόναχο ή πως θα γυρίστε?

τελευταία που πέρασα εγω και απο οσο διαβάζω για να πας ΠΡΟΣ αυστρια δεν τιθεται θέμα

το θεμα ειναι απο Αυστρια προς Γερμανια....

ισως εκει να επιλεξετε να πατε απο Garmisch

εγω τελικα προτίμησα Fernpass (αλλα για Στουτγγαρδη)

οπότε ισως στην επιτστροφη να σκεφτειτε Garmisch

 

παντως σε ενα ξενο φορουμ που διαβαζω η επιστροφη εχει αρκετη καθυστερηση απο Kufstein


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ανέβω 5 Μαρτίου

Την ίδια διαδρομή λέω να ακολουθήσω και εγώ, δηλάδή από Kufstein, είναι και η συντομότερη

Αν έχει κάποιος εμπειρία ας μας βοηθήσει

16 Γεναρη μοναχο - zell am see μεσω kufstein , επιστροφη 25/1 απολυτως κανενα προβλημα. Ουτε καν να σε απασχολει. Δεν θα καταλαβεις οτι περασες συνορα...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι απο εκει....το σαββατο παντα εχει την περισσοτερη κινηση...την κυριακη ειναι καλυτερα..αλλα μην υπολογιζεις π.χ 200 χιλ με 100 την ωρα ..αρα 2 ωρες....αυτα ειναι στα χαρτια...εξ αλλου μια ωρα νωριτερα για μια εβδομαδα χαρας δεν ειναι και τιποτα....καλα να περασεις!(ακου και τον βαγγελη)

Ναι συμφωνοι.Το χω κανει Κυριακη πρωι πολλες φορες κ ο δρομος προς Γερμανια ειναι αδειος κ οταν βγεις εθνικη πας τουλαχιστον με 160.Το βασικο προβλημα ειναι αν υπαρχει ελεγχος που σε καθυστερει.Αν ειναι οπως παλια οντως ουτε καταλαβαινεις οτι περνας τα συνορα(μονο απο τα μηνυματα roaming στο κινητο).Ευχαριστω ολους για τις χρησιμες πληροφοριες.Κ απ οτι βλεπω το χιονι καλα κρατει..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...