Jump to content
  • Posts

    • Επισης πρεπει να βρεθει η ορεξη και ο τροπος να δουλευει σαν χιονοδρομικο, οχι καφε-μπαρ. Ας ξεκινησουμε με τα βασικα.. How to be a ski resort 101 Αιωνιος φοιτητης ο Παρνασσος. Το τεχνητο ειναι μεταπτυχιακο και η επεκτεση μεταδιδακτορικη διατριβη. Ας παρει πτυχιο πρωτα..
    • Το νερό που θα το βρουν για το τεχνητό δεν είπαμε..    
    • η μεγαλύτερη έκπληξη της χρονιας, στο chamrousse (από εκεί η φωτό). πήγαμε μέσα Φεβρουαρίου, υποτίθεται την πιο high-season βδομάδα της σαιζόν, k οι κόκκινες-μαύρες πιστες ήταν άδειες...αναμονή στα lift κάπου 3-4 λεπτά max η φωτό είναι κάπου 10.30 με 11.00
    • για μένα καλά πήγε η σαιζόν. όχι σούπερ όπως παλιά αλλα με παιδιά k υποχρεώσεις δεν μπορείς k πολλά έχω ακόμα 8 μέρες μπροστά μου, αν μας κάνει την χάρη ο καιρός
    • Ακόμα και αν δε σώζεται ένα χιονοδρομικό,θα ρίξουν χρήματα για να ικανοποιήσουν τους τοπικούς βουλευτές και πολιτευτές που χρηματοδοτούνται από τους τοπικούς επιχειρηματίες και ψηφίζονται από τους κατοίκους που ζουν σε μεγάλο ποσοστό από τα χιονοδρομικά.Να τ΄αφήσουν δεν υπάρχει περίπτωση και να ρίξουν όλο το βάρος στα χιονοδρομικά που ανέφερες που μπορεί να είναι πιο σωστή επένδυση.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν έχει σχεδιασμό.Πάει με τον αέρα των συμφερόντων.Πριν μερικά χρόνια έβλεπα ένα ρεπορτάζ για τα χωριά γύρω από τα Βαρδούσια.2 επιχειρηματίες είχαν πει "πρέπει να μας φτιάξουν χιονοδρομικό κέντρο"...Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει κλπ,αλλά σκέψου να βρίσκονταν χρήματα για επέκταση χιονοδρομικών κλπ,μην έχεις αμφιβολία ότι οι εκάστοτε κυβερνώντες θα δέχονταν τρομερές πιέσεις για να φτιάξουν χιονοδρομικό σε περιοχές που εκλέγονται βουλευτές τους...Εδώ σχεδιάζουν μεταφορές στρατοπέδων,όχι με επιχειρησιακούς όρους αλλά με οικονομικούς όρους,αν θα βλαφτεί η τοπική οικονομία,τι λέμε τώρα για χιονοδρομικά...
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ballaki
      ballaki
      (32 years old)
    2. grousso
      grousso
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,306
    • Total Posts
      460,668
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,474
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BrianEsola
    Joined
×
×
  • Create New...