Jump to content
Ράνια

Ταξίδι Όνειρο - Furano, Hokkaido, Japan

Recommended Posts

Ναι μαλον και για αυτο παω εκει,αλλα δεν ειμαι της πούδρας εγω :) δοσε μου πίστα-πάγο super g στροφες,πόρτες και στην στροφή να βαζεις ομος :)

Αλλα στο Χοκαιδο της πούδρες θα παω :)

Λεω να μην φτασω 2500 ,λεω στα 1500 αντε 2000 το πολυ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστω παααρα πολυ Ρανια!!!

Θα ακολουτισω της συνβολες σου σε ολα,σκι λεμε να νοικιάσουμε εκει!

Στο Χοκαιδο λεμε να παμε 5/4 μερες ,το σκι για μας ειναι απλα ενα κομμάτι της εκδρομής ,κατε χιμονα ,οπος και το φετινό μαζεύουμε απο 25-30 μερες σκι και πανω ,για αυτο η επίσκεψη μας στο χοκαιδο θα ειναι περισσοτερα τουριστική !!!

Απλα δεν θα μπορουσα να μην το επισκεφτώ μετα απο αυτα που μας περιέγραψες!!!

Ευχαριστω και παλυ !!!

 

Ναι μαλον και για αυτο παω εκει,αλλα δεν ειμαι της πούδρας εγω :) δοσε μου πίστα-πάγο super g στροφες,πόρτες και στην στροφή να βαζεις ομος :)

Αλλα στο Χοκαιδο της πούδρες θα παω :)

Λεω να μην φτασω 2500 ,λεω στα 1500 αντε 2000 το πολυ!!!

 

Να ειστε καλά για τα καλά σας λόγια ολοι. Χαρά μου να μοιράζομαι τέτοιες εμπειρίες.

Πεπε το Χοκάιντο δεν ενδείκνυται για τουρισμό. Οσο ειδαμε δεν βρηκαμε κατι γραφικό (αν εννοεις αυτο).

Η ποιότητα του χιονιού ομως ειναι ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ. Παγο νομίζω οτι δεν μπορεις να βρεις (ισως ουτε και να φτιαξεις με τοσο λιγη υγρασια :ice: ). Αν υλοποιήσεις το ταξιδι οπως σου προτεινα θα καταφερεις όσες διανυκτερευσεις κανεις στο Χοκάιντο τόσες μερες σκι να κανεις πχ 4 βραδια 4 μερες σκι, γιατι θα κανεις και ολη την τελευταια μερα.

 

Σκεφτειτε το ενδεχόμενο να μη βγαλετε πασο από εδώ γιατι μπορει καποια μερα να σας κανει πολλή κακοκαιρία και να μην κανετε σκι.

 

Το 1500 που ειπες ειναι μαλλον αδυνατο παντως γιατι θα εχετε 550 αεροπορικό + 500 πανω κατω σκι + 250 περιπου rail pass. Το 2000 ειναι εφικτό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τουρισμο,ενοω τουριστικό σκι :) ,χαβαλέ και μπίρες στα σαλέ :) ,κανονικο :) σκι ξεκιναω την αλλη ευδομαδα :)

Το ποσο του 2000 εχω έτιμασει - 550 αεροπλανο,500 σκι 250 τρένο ,3 μερες Τόκιο 150 +3 μερες Κιοτο 150 !!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για Ιαπωνία ... το ξεχνάμε ...... όλα τα λεφτά μας Άλπεις , εάν αποφασίσετε ότι η εκδρομή είναι της παρέας Χ και εχουν δυνατότητα συμμετοχής και άλλοι φίλοι του συλλόγου να το γνωρίζουμε για να αποφεύγουμε στενοχώριες και γκρίνιες από τους αξιολάτρευτους ,παράξενους παππούδες του Muppet Show, Γουόλντορφ και Στάτλερ.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για την αποκατάσταση της αλήθειας, την πρόταση της Ιαπωνίας την κατέθεσα εγώ για το 2020 και την εμπνευστήκαμε μια ωραία παρέα που τα πίναμε στη Θεσσαλονίκη πριν λίγο καιρό. Το δικό μας Πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης!

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3

Petros Tsantilas

 

A ski won't change your life...

unless you ride it

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για Ιαπωνία ... το ξεχνάμε ...... όλα τα λεφτά μας Άλπεις , εάν αποφασίσετε ότι η εκδρομή είναι της παρέας Χ και εχουν δυνατότητα συμμετοχής και άλλοι φίλοι του συλλόγου να το γνωρίζουμε για να αποφεύγουμε στενοχώριες και γκρίνιες από τους αξιολάτρευτους ,παράξενους παππούδες του Muppet Show, Γουόλντορφ και Στάτλερ.

Εγώ θέλω πρώτα να σε δω στην λίστα, για να κλείσεις τα κακά στόματα.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για Ιαπωνία ... το ξεχνάμε ...... όλα τα λεφτά μας Άλπεις , εάν αποφασίσετε ότι η εκδρομή είναι της παρέας Χ και εχουν δυνατότητα συμμετοχής και άλλοι φίλοι του συλλόγου να το γνωρίζουμε για να αποφεύγουμε στενοχώριες και γκρίνιες από τους αξιολάτρευτους ,παράξενους παππούδες του Muppet Show, Γουόλντορφ και Στάτλερ.

Η ιαπωνία θέλει προγραμματισμό αρκετό ,ειναι μεσα στα σχεδια μας πιθανα για το 2020.

Ολες οι εκδρομές ξεκινάνε απο μία μικρή παρέα για να είναι πιο ευκολη η αποφαση της επιλογής.

Κανένας δεν αποκλείεται και απο την στιγμή που ανακοινώνεται εδώ μέσα, φυσικά και ολοι οσοι θελουν μπορούν να συμμετάσχουν.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Εγώ θέλω πρώτα να σε δω στην λίστα, για να κλείσεις τα κακά στόματα.

Τα κακά στόματα .......... ! μόνο πιπέρι ......

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Η ιαπωνία θέλει προγραμματισμό αρκετό ,ειναι μεσα στα σχεδια μας πιθανα για το 2020.

Ολες οι εκδρομές ξεκινάνε απο μία μικρή παρέα για να είναι πιο ευκολη η αποφαση της επιλογής.

Κανένας δεν αποκλείεται και απο την στιγμή που ανακοινώνεται εδώ μέσα, φυσικά και ολοι οσοι θελουν μπορούν να συμμετάσχουν.

Εσι είσαι Ταξικός ... στο έχουν πει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalkpost-4703-15240374081312.jpg

Edited by vaggelis

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Η ιαπωνία θέλει προγραμματισμό αρκετό ,ειναι μεσα στα σχεδια μας πιθανα για το 2020.

Ολες οι εκδρομές ξεκινάνε απο μία μικρή παρέα για να είναι πιο ευκολη η αποφαση της επιλογής.

Κανένας δεν αποκλείεται και απο την στιγμή που ανακοινώνεται εδώ μέσα, φυσικά και ολοι οσοι θελουν μπορούν να συμμετάσχουν.

 

Ναι ναι!!!!! το 2020 για να εχει ερθει για τα καλα η αναπτυκξη. :animier:

  • Like 3

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εννοείται βέβαια ότι δεν είναι ανάγκη να έρχονται όλοι σε όλες τις εκδρομές. Ο σύλλογος προσφέρει επιλογές. Τα μέλη διαλέγουν τι τους αρέσει και τι βολεύει την τσέπη τους. :)

  • Like 2

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εσι είσαι Ταξικός ... στο έχουν πει

 

 

Sent from my iPad using Tapatalkattachicon.gifIMG_0278.JPG

 

:skiing-4073::skiing-4073:

Edited by gatz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αμα θέτε Γιαπωνία σφυρίξτε . Το χω!

Εννοείται!! Σε είχα στο μυαλό μου. Θα έρθετε όμως...!!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Petros Tsantilas

 

A ski won't change your life...

unless you ride it

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην Ιαπωνία δεν πάνε πλούσιοι συνταξιούχοι.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην Ιαπωνία δεν πάνε πλούσιοι συνταξιούχοι.

Εσύ είσαι ο "λαγός" της εκδρομής NIPPON 2020 ?

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Petros Tsantilas

 

A ski won't change your life...

unless you ride it

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Αμα θέτε Γιαπωνία σφυρίξτε . Το χω! :thumbup:

Πες μας τι και πως ίσως είναι καλώ να ξεκινήσουμε νωρίτερα , πάμε παρεα ;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην Ιαπωνία δεν πάνε πλούσιοι συνταξιούχοι.

Μην το λες ! Φτιάχνουν γευστικότητατες ψαρόσουπες, και κυρίως ακριβές, για αυτές πάνε.....θα κάνουν και λιγο σκι Edited by ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην το λες ! Φτιάχνουν γευστικότητατες ψαρόσουπες, και κυρίως ακριβές, για αυτές πάνε.....θα κάνουν και λιγο σκι

 

τα εχεις μπερδέψει λίγο για ψαρι παμε Ελλάδα .... για χιονι πάμε Αλπεις !!!!!

Στην Ελλαδα εχουμε καλύτερες ψαρόσουπες ...... χιονοδρομικά που να δουλευουν δεν εχουμε ....!!!!!!!

Edited by gatz
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

τα εχεις μπερδέψει λίγο για ψαρι παμε Ελλάδα .... για χιονι πάμε Αλπεις !!!!!

Στην Ελλαδα εχουμε καλύτερες ψαρόσουπες ...... χιονοδρομικά που να δουλευουν δεν εχουμε ....!!!!!!!

Απαντάς σοβαρά, παραβλέποντας το σχόλιο του συνοδοιπορο σου mil, ή σου ξέφυγε;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απαντάς σοβαρά, παραβλέποντας το σχόλιο του συνοδοιπορο σου mil, ή σου ξέφυγε;

 

Αν θες ψάρι βουνού, να πας για ψαρονέφρι.

  • Like 1

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το νήμα ξεκαθάρισε (κατά το δυνατόν) από τα εκτός θέματος. Καλό το χιούμορ, αλλά κάποιοι προσπαθούν να οργανώσουν μια εκδρομή, και υπόλοιποι προσπαθούμε να δούμε τις λεπτομέρειες μπας και καταφέρουμε να πάμε.

Νε αλλά .. η Ράνιας μίλησε για Ιαπωνία και εγώ ερώτηση κάποιες λεπτομέρειες , δεν έκανα χιούμορ ....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν υπαρχει καποιος βιαστικος εχουμε και νοτια Αμερικη ποιο κοντα και με χιονοδρομικα σχεδον ωρα απο το αεροδρομιο ...δεν υπαρχει λογος να λιωνουμε στη παραλια το καλοκαιρι

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βαγγέλη η Ρανια πήγε πριν από δυο χρόνια Ιαπωνία, όποτε ρότα την ότι θες σε pm.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εκτός αυτού το ποστ της Ρανιας παρέμεινε


Ευτυχία δεν είναι η απουσία προβλημάτων,

είναι η ικανότητα αντιμετώπισής τους

(κλεμμένο)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...