Jump to content
vangelis_k

Χ.κ Καλαβρύτων 2016-17

Recommended Posts

 

Που είναι οι αρχάριοι να μάθει ο Έλληνας σκι στην καλύτερη περιοχή για σκι αρχαρίων της Νότιας Ελλάδας? Θα μου πεις αφού αφήσατε απάτητο το δρόμο ευτυχώς που δεν ήρθε σήμερα...

 

 

 

Σας διαβαζω απο περσι για να ενημερωνομαι. Ειμαι full αρχαριος με ενα μαθημα 2ωρο περσι (με δασκαλο) το Φλεβαρη, στο οποιο δεν εγινε επαναληψη ποτε λογω ελλειψης χιονιου (ενημερωνομουν καθημερινα τοτε αλλα ματαια)... Φετος ανεβηκα πρωτη φορα χτες (και θα επαναληφθει αυριο και απο εβδομαδα παλι εφοσον υπαρχει χιονι, που λογικα θα υπαρχει). Θεωρω οτι εισαι λαθος. Ξεκινησα το μαθημα μου χτες κατα τις 10.30 και τελειωσα το μαθημα κατα τις 12.30+... Παλι με δασκαλο. Την πρωτη ωρα ηταν χαλαρη η πιστα αρχαριων. Μετα ηταν γεματη. Αφου τελειωσα το μαθημα εκανα προπονηση μονος μου. Θεωρω οτι ειχε υπερβολικο κοσμο για καποιον που θελει να κανει προπονηση σε αυτα που ηδη ειχε μαθει και ειδικα με τους snowboardαδες να καθονται μονιμως παντου περιμενοντας δε ξερω κι εγω τι κτλ... Κοσμο ειχε μπολικο στους αρχαριους (λιγοι απο εμας με δασκαλο)... Και αναρωτιεμαι... Γιατι δεν ανοιξαν ποτε την πανω πιστα αρχαριων να μοιραστει εστω ο κοσμος ? (εκει ειχα κανει περσι το μαθημα)...

 

Αυτα τα λιγα απο εμενα, καλως σας βρισκω και επισημα...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλώς ήρθες.

 

Αν δεν κάνω λάθος (που ίσως είμαι λάθος) μιλάς για την πρώτη μέρα στα baby και έχεις δίκιο αν υπάρχει ίχνος κόσμου πρέπει όλα τα baby να ανοίγουν.

 

3 baby έχουν τα Καλάβρυτα ιδανικά για 1η μέρα αλλά μέχρι εκεί, μη σου πω πρώτο τρίωρο σκι.

 

Πράγματι χτες υπήρχαν αρκετοί 1η με 10η μέρα σκι ενώ υπήρχαν πολλοί λίγοι πιο προχωρημένοι.

 

Μιλάω για τις πρώτες σου πίστες (κάτω κομμάτι μετά το Βιετνάμ, κάτω κομμάτι Στύγας, πράσινη βόλτα μέσα στα δέντρα) που και τις τρεις τις έχει κάψει το χιονοδρομικό επειδή είναι στημένο χωρίς λιφτ εκεί, ειδικά την πράσινη χτες δεν την πάτησε και πιστεύω χτες θα την χαιρόσουν.

 

Αν σε ήξερα χτες και ήταν πατημένη πίστεψέ θα έκανες πανέμορφη ασφαλέστατη βόλτα για 1η μέρα σκι. Δεν ήταν, έχασες τη βόλτα.

 

Είναι πολύ σημαντικό να αγαπήσει ο κόσμος το σκι και έχω ανεβάσει πολλούς φίλους μου στο βουνό. Θεωρώ ότι τα Καλάβρυτα είναι ιδανικός τόπος να μάθει σκι και κυρίως να το αγαπήσει, απλά όπως είναι στημένα είναι πολύ πιο δύσκολο.

 

Ένα ένα βήμα βήμα πρέπει να διορθωθούν τα Καλάβρυτα για να γίνουν αυτό που μπορούν να είναι και είναι κρίμα μερικά απλά πράγματα να μην τα κάνουν.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Σας διαβαζω απο περσι για να ενημερωνομαι. Ειμαι full αρχαριος με ενα μαθημα 2ωρο περσι (με δασκαλο) το Φλεβαρη, στο οποιο δεν εγινε επαναληψη ποτε λογω ελλειψης χιονιου (ενημερωνομουν καθημερινα τοτε αλλα ματαια)... Φετος ανεβηκα πρωτη φορα χτες (και θα επαναληφθει αυριο και απο εβδομαδα παλι εφοσον υπαρχει χιονι, που λογικα θα υπαρχει). Θεωρω οτι εισαι λαθος. Ξεκινησα το μαθημα μου χτες κατα τις 10.30 και τελειωσα το μαθημα κατα τις 12.30+... Παλι με δασκαλο. Την πρωτη ωρα ηταν χαλαρη η πιστα αρχαριων. Μετα ηταν γεματη. Αφου τελειωσα το μαθημα εκανα προπονηση μονος μου. Θεωρω οτι ειχε υπερβολικο κοσμο για καποιον που θελει να κανει προπονηση σε αυτα που ηδη ειχε μαθει και ειδικα με τους snowboardαδες να καθονται μονιμως παντου περιμενοντας δε ξερω κι εγω τι κτλ... Κοσμο ειχε μπολικο στους αρχαριους (λιγοι απο εμας με δασκαλο)... Και αναρωτιεμαι... Γιατι δεν ανοιξαν ποτε την πανω πιστα αρχαριων να μοιραστει εστω ο κοσμος ? (εκει ειχα κανει περσι το μαθημα)...

 

Αυτα τα λιγα απο εμενα, καλως σας βρισκω και επισημα...

 

Καλώς ήρθες. Αν δεν βαριέσαι πέρνα από εδώ http://www.snowclub.gr/forums/index.php?showforum=13 να μας συστηθείς επίσημα. Είναι μεγάλη μας χαρά να έρχεται νέος κόσμος στο βουνό (είναι απ'τις βασικές επιδιώξεις του Συλλόγου στον οποίο "ανήκει" το forum) και σκοπός μας να εκπαιδεύεται σωστά στο άθλημα, όπως πολύ σωστά κάνεις και εσύ.

Στο μεταξύ είδα πως σου απάντησε ο γκρινιάρης από πάνω, δεν χρειάζεται να πω άλλα.

Καλώς μας ήρθες.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ειναι στη νόοτροπια του Ελληνα το Σκι μικ Βάλτο καλά στο μυαλό σου

Διαφωνώ ριζικά. Σε ένα μεγάλο ποσοστό των Ελληνων πράγματι δεν είναι. Με όσους φίλους μιλάω πράγματι 7 στους δέκα δεν "το έχουν". Οι άλλοι τρεις όμως το έχουν και αν σκεφτείς ότι η Αθήνα είναι 5.000.000 πιστεύω ότι 1.000.000 από δαύτους άνετα το έχουν.

 

Παράλληλα μη ξεχνάς ότι τα χιονοδρομικά μας είναι "μικρά" και με 1.000 άτομα πχ τα Καλάβρυτα καθημερινή είναι πολύ πολύ καλά. Άρα μιλάω για κάτω από έναν στους χίλους και σου υπενθυμίζω το σκ του Γενάρη με λιακάδα 10.000 να ανεβαίνουν ΧΚΚ ΧΚΠ και άλλους 90.000 να μην ανεβαίνουν γιατί θα έχει ουρές.

 

Πιστεύω σε αυτούς πρέπει να προσθέσουμε και μερικούς εκατοντάδες χιλιάδες "χαμένους" χιονοδρόμους γιατί απλά σαν παιδιά δεν είχαν την ευκαιρία να πάνε ποτέ ή πήγαν και δεν δούλευε τίποτα.

 

Σωστά σου γράφει και ο Γιώργος εύγε που πήρες μάθημα, ίσως πρέπει στους "χαμένους" χιονοδρόμους να προσθέσουμε αυτούς που δεν πήραν μάθημα και απλά νομίζουν ότι το σκι είναι δύσκολο και πονάει. Ειδικά την πρωτοχρονιά θυμάμαι τουλάχιστον 100 να κατεβαίνουν με τα πόδια τον Αίολο.

 

Δικιές μου εκτιμήσεις μπορεί να πέφτω έξω.

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

o MIK εχει δικιο στο οτι η αγκυρα πρεπει να ανοιγει πρωτη και ολο το βαρος των προσπαθειων πρεπει να πέφτει εκει κατα πρώτον.Χθες δουλευε η στυγα.Ε και? Ποιος την πηρε? ειναι αστειο να κοκαλωνεις απο το κρυο και τον αερα και την ομιχλη στη στυγα οταν εχεις ολα τα δεντρα με 1 μετρο καναδεζες.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελα ρε ποιος ξέρει τι ειναι το σκι.Το snowboard μπορεί γιατί ειναι (ήτανε) πιο must.

Οι υπόλοιποι Έλληνες απλα τους έρχεται μια εικόνα για το τι ειναι σκι. Α έχω κανει μια φορα ή α έχω ένα φίλο που ξέρει να κανει.

 

Δεν ειναι τρόπος ζωής το σκι στην Ελλάδα, επειδή ανεβαινουμε 1000 κολημενοι κάθε μερα στο βουνό.Συνέχεια οι ίδιοι

Εξω που όλα γυρνάνε γύρω από τις Άλπεις, ειναι στο dna τους το σκι ακόμα και στις βαλκανικές χώρες.

 

Εδώ στο Ελλάδα είμαστε ότι παίζουν τα κανάλια.

 

Ευλογησον αυτόν που ανακάλυψε το ίντερνετ διαφορετικά θα ειμασταν ακόμα πάνω στα δέντρα.Μιλάω για την πλειοψηφια του μέσου ελληνα.

Edited by ilias-zak
  • Like 4

101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

<OffTopic>

 

Internet ε? Χμμμμ...

 

Δες την επιδημία που λέγεται "διαβάζω και απορροφώ άκριτα ό,τι βρεθεί μπροστά μου" στον βραχύ χρόνο ζωής του διαδικτύου και θα καταλάβεις ότι και αυτό είναι ένα εργαλείο όπως ένα μαχαίρι, που μπορεί να σε βοηθήσει να διευκολύνεις την καθημερινότητά σου αλλά και να διαπράξεις έγκλημα.

 

Τις ευλογίες μας για άλλη μια φορά τις στρέφουμε στην παιδεία (όχι αποκλειστικά με την έννοια της μόρφωσης).

Κι εκεί συναντούμε τους φιλοσόφους, τους διανοητές, τους επιστήμονες, τους καλλιτέχνες και τους έμπειρους και κατασταλλαγμένους γηραιότερους. (ξεχνάω κανέναν άραγε?)

 

</OffTopic>

Edited by panchristo

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

<OffTopic>

 

Internet ε? Χμμμμ...

 

Δες την επιδημία που λέγεται "διαβάζω και απορροφώ άκριτα ό,τι βρεθεί μπροστά μου" στον βραχύ χρόνο ζωής του διαδικτύου και θα καταλάβεις ότι και αυτό είναι ένα εργαλείο όπως ένα μαχαίρι, που μπορεί να σε βοηθήσει να διευκολύνεις την καθημερινότητά σου αλλά και να διαπράξεις έγκλημα.

 

Τις ευλογίες μας για άλλη μια φορά τις στρέφουμε στην παιδεία (όχι αποκλειστικά με την έννοια της μόρφωσης).

Κι εκεί συναντούμε τους φιλοσόφους, τους διανοητές, τους επιστήμονες, τους καλλιτέχνες και τους έμπειρους και κατασταλλαγμένους γηραιότερους. (ξεχνάω κανέναν άραγε?)

 

</OffTopic>

Εγώ μαύτο το μαχαιρι ξεκοκαλιζω τις τσιπουρες

101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι μέρα είναι αύριο; Γιατι με την γρύπη (<πως διάβολο γράφεται) και τις γιορτές εχω χάσει τελείως την μπάλα. Δεν πιστεύω αυριο να έχει λαική ; δεν πάω πουθενά.... Καταρχάς πρέπει να ρίξει άλλο ένα μέτρο χιονι και ΑΜΕΣΩΣ μετά να βγάλει ήλιο χωρις αέρα, χωρις κινηση στους δρομους, με όλα τα λιφτ ανοιχτά. Μετά , την μεθεπομένη δηλαδή, να κλείσουν οι ουρανοί , να ρίξει άλλο ένα μέτρο , γιατι η ποιοτητα της πουδρας χαλάει γρήγορα, και ΑΜΕΣΩΣ μετά να βγάλει ήλιο χωρίς αέρα, χωρίς κινηση στους δρόμους, με όλα τα λιφτ ανοιχτα.

 

Αλλίως να παραιτηθείτε όλοι σας , και συ αρναουτογλου...ακους;

αυτο ακριβως εγινε το Σαββατο στα Καλαβρυτα Χρηστο γιαυτο καναμε το σκι της δεκαετιας ... οχι μονο δεν ειχε κινηση στους δρομους αλλα δεν ειχε κινηση και στο καναδογιαπωνεζικο πουδρι οποτε εμεινε ολο δικο μας :P

Edited by skimad

DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eχεις απόλυτο δίκιο, όπως έχω απόλυτο δίκιο και εγώ για το λιφτ παντώς καιρού τελευταίο δέντρο στην Ειρήνη και για το ότι πρέπει να σηκωθεί η Στύγα στις ΄δυο κολώνες που σκάβουν.

 

Δίκιο έχουμε αλλά που να το βρούμε και οι Καλαβρυτινοί κοιμούνται. Καληνύχτα Καλαβρυτινοί μείνετε με κόσμο 10 άντε 20 νύχτες το χρόνο ενώ έχετε τον παράδεισο από πάνω σας 100 ημέρες το χρόνο.

 

Χτες και σήμερα αν κάνανε τα παραπάνω θα είχε τουλάχιστον άλλους 1.000 χιονοδρόμους το βουνό. Νομίζω τελικά μόνο ο Κώστας είναι πάνω σήμερα και διάφοροι που απλά είχαν κανονίσει διακοπές...

Ρε Μαικ καλα τα λες για το Σαββατο αν και ανοιξε και η Στυγα και η αγκυρα την ιδια μερα.(αυτο ειδα και ταυτοχρονα με ενα τηλεφωνημα στον Λεω χωρις να κοιταξω καιρο παρα μονο αυτα που ειπε στο τηλεφωνο ανεβηκα την επομενη και επιασα το τζοκερ..)

Την Κυριακη ομως που ειχε ανακοινωσει το χκκ απο την προηγουμενη οτι ολα θα ειναι ανοιχτα και θα βγαλει και ηλιο ...οπερ και εγενετο .. ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ 1000 ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΟΙ ?????????????????? Γιατι ημασταν μονο 100-150 νοματαιοι και οργωναμε τα παντα για παρτυ μας?

 

Καλο ειναι να κανουμε κριτικη να λεμε την γνωμη μας αλλα καλο θα ειναι να επικροτουμε και την σωστη προσπάθεια

Καποτε για να πετυχουμε πουδρομερα καναμε χιλιες μετανοιες δεησεις κλπ για να ανοιξουν μετα απο κακοκαιρια τα δυο δυνατα λιφτ του κεντρου

και ανοιγαν δυο η τρεις μερες αφου ειχε πεσει το ιερο πουδρι και τρωγαμε ενα π@π@ρι ..τωρα αυτο που βλεπω ειναι οτι αν οχι αμεσα πρωι πρωι εστω με μια η δυο ωρες καθυστερηση ανοιγουν ολα αναλογα και τις συνθηκες (μας δινουν και χρονο να ζεσταθουμε στην θετις :P)και γινεται πανω το ελα να δεις ....

αν δε μου ανοιγε την στυγα την Κυριακη που ειχε φαει και απο το προηγουμενο απογευμα αλλους 30-40 ποντους χιονι επιπλεον τοτε ο πρωτος που θα εκραζε απευθειας στην διευθυνση θα ημουν εγω .

Τωρα οσον αφορα το στησιμο των λιφτ δεν ειμαι μηχανικος ουτε ειδικος να εκφερω αποψη .Ναι μπορει να ειναι λαθος μπορει να διορθωνεται αλλα αυτοι εκει πανω ξερουν το μπατζετ τους τα εσοδα τα εξοδα και αν γινεται.. να κανουν αλλαγες η διορθωσεις..

Καθε χρονο τα τελευταια χρονια βλεπουμε βελτιωσεις στο καλυτερο δυνατο

Ας ανεβουμε οσο μπορει ο καθενας να χαρουμε το σκι μας και ας αφησουμε τις γκρινιες η αμα τις κανουμε να τις κανουμε αντικειμενικα βλεποντας ολες τις πλευρες οχι μονο τη δικη μας

 

Edited by skimad
  • Like 4

DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εσύ τέκνον βρούτε δεν με διαβάζεις προσεκτικά


Ένα θερμό μπράβο από εμένα στην νέα διοίκηση του χιονοδρομικού για τα άλματα προόδου σε σχέση με το 2005 και τα τουλάχιστον βήματα προόδου σε σχέση με το 2012.

Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Και άλλωστε δεν έβαλα εγώ τον πήχη ψηλά τα Καλάβρυτα τον έβαλαν.

 

Αν είχες ανέβει Παρασκευή δεν θα παραπονιόσουν που η άγκυρα ήταν κλειστή? Αν είχες ανέβει χτες δεν θα έλεγες που ήταν απάτητος ο δρόμος? τα σανίδια χωρίς λουράκια μήπως να τα επικροτήσω?

 

Κάνεις χοντρό λάθος πάντως, παλιά παλιά προ Τσεκούρα άνοιγε η άγκυρα ξερή σκέτη απάτητη.

 

Περί κόσμου απλά ξεχνάτε τους χιλιάδες χαμένους στον δρόμο χιονοδρόμους της Αθήνας που λες σκι και λένε "ναι ρε κάνω αλλά δεν πάω Παρνασσό και Καλάβρυτα γιατί είναι χάλια" και τους χιλιάδες χαμένους χιονοδρόμους που απλά βλέπουν τα κανάλια και δεν είχαν την τύχη να πάνε παιδιά ή έφηβοι.

 

Προσωπικά όσα γράφω είναι στη λογική να γίνει το "σωστό" ή τέλως πάντων αυτό που γίντετε σε όλο τον κόσμο. Επιμένετε επειδή εδώ είναι Ελλάδα να κάνουμε το λάθος με την ίδια λογική που καπνίζουμε σε όλους τους κλειστούς χώρους καφε-εστιατόρια-σαλέ. Εγώ επιμένω όταν καπνίζουν φέρτε την αστυνομία. Κουφό το παράδειγμα αλλά δείχνει τι είναι το σωστό και τι το Ελληνικό.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

γιατί τσακώνεστε τώρα !!!???? για να ξέρω τι θα γράψω ... :LMAO: :LMAO: :LMAO:

  • Like 1

Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

skimad

 

το τζοκερ μια φορα το πετυχαινεις.... αν το πετυχεις δευτερη ειναι στημενο

 

ευτυχως που χιονισε μετα τις γιορτες και δεν θα εχει πλακωσια

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

γιατί τσακώνεστε τώρα !!!???? για να ξέρω τι θα γράψω ... :LMAO: :LMAO: :LMAO:

Γιατί, όταν ξέρεις δέν γράφεις;;;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

...εδώ δεν είναι στην νοοτροπία μας να κολυμπάμε που βρεχόμαστε γύρω-γύρω απο θάλασσα, θελετε να ειναι στην νοοτροπία μας να περπατάμε στο βουνο; Ρέϊ ! ....Α! Να είναι στην νοοτροπία μας ΚΑΙ η χιονοδρομία.!!! Αχαχαχα. Η αλήθεια είναι πως ειναι ΘΑΥΜΑ που έχουμε και αυτά που έχουμε, ΚΑΙ ΠΩΣ τα έχουμε, ε; 70 χρόνια ελληνικής χιονοδρόμιας! 70 χρόνια ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ .... και ακόμα αντέχουμε.....

  • Like 2

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πρόβλημα με την παρέα μου. Όλοι πλην ενός είναι με σνοουμπορντ και παραπονιούνται όταν δεν ανοίγει η Στύγα. Επειδή τα τελευταία χρόνια πάμε μόνο καθημερινές τους έχω προτείνει να κάνουν δοκιμές να πάρουν την άγκυρα μιας και δεν θα υπάρχει το άγχος αν κάποιοι περιμένουν από πίσω. Μαλλιασε η γλώσσα μου και προκοπή δεν είδα, με αποτέλεσμα όταν υπάρχει υποψία για κλειστή Στύγα αρνούνται να ανέβουν. Πως θα τους ψησω ρε παιδιά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν ειναι και το ποιο απλο πραγμα να παιρνεις συρομενο με σανιδι....

 

στην αρτεμη απλα θελει να πανε για προπονηση να το παιρνουν 2 μαζι ειναι ποιο χαλαρο γιατι δεν χρειαζεται να καβαλησεις την αγκυρα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εσύ τέκνον βρούτε δεν με διαβάζεις προσεκτικά

 

Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Και άλλωστε δεν έβαλα εγώ τον πήχη ψηλά τα Καλάβρυτα τον έβαλαν.

 

Αν είχες ανέβει Παρασκευή δεν θα παραπονιόσουν που η άγκυρα ήταν κλειστή? Αν είχες ανέβει χτες δεν θα έλεγες που ήταν απάτητος ο δρόμος? τα σανίδια χωρίς λουράκια μήπως να τα επικροτήσω?

 

Κάνεις χοντρό λάθος πάντως, παλιά παλιά προ Τσεκούρα άνοιγε η άγκυρα ξερή σκέτη απάτητη.

 

Περί κόσμου απλά ξεχνάτε τους χιλιάδες χαμένους στον δρόμο χιονοδρόμους της Αθήνας που λες σκι και λένε "ναι ρε κάνω αλλά δεν πάω Παρνασσό και Καλάβρυτα γιατί είναι χάλια" και τους χιλιάδες χαμένους χιονοδρόμους που απλά βλέπουν τα κανάλια και δεν είχαν την τύχη να πάνε παιδιά ή έφηβοι.

 

Προσωπικά όσα γράφω είναι στη λογική να γίνει το "σωστό" ή τέλως πάντων αυτό που γίντετε σε όλο τον κόσμο. Επιμένετε επειδή εδώ είναι Ελλάδα να κάνουμε το λάθος με την ίδια λογική που καπνίζουμε σε όλους τους κλειστούς χώρους καφε-εστιατόρια-σαλέ. Εγώ επιμένω όταν καπνίζουν φέρτε την αστυνομία. Κουφό το παράδειγμα αλλά δείχνει τι είναι το σωστό και τι το Ελληνικό.

Βρε δεν διαφωνώ αλλά όχι με το παραμικρό να τους παίρνουμε από τα μούτρα.

Αν μη τι άλλο έχουμε έναν διευθυντή στα Καλάβρυτα που είναι ανοιχτός σε συνεργασία και για ενημέρωση και για ότι άλλο θέλουμε αλλά αν μας στραβώσει κάτι αμέσως να κραξουμε με άσχημο τρόπο δεν είναι και ότι καλύτερο ακόμα και για τον ίδιο τον σύλλογο.με τέτοιους τρόπους ο σύλλογος θα χάσει κάθε επικοινωνία με την διεύθυνση και μετά θα λέει ότι το χκκ μας γράφει κανονικά και δεν το νοιάζει για τον χιονοδρομο και τα λοιπά γνωστά.

Δεν μπορούμε να παραβλέψουμε την όλη προσπάθεια που γίνεται για το καλύτερο δυνατό και καλό θα είναι να βλέπουμε το σύνολο των προσπαθειών και όχι μεμονομενα γεγονότα.

  • Like 5

DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πρόβλημα με την παρέα μου. Όλοι πλην ενός είναι με σνοουμπορντ και παραπονιούνται όταν δεν ανοίγει η Στύγα. Επειδή τα τελευταία χρόνια πάμε μόνο καθημερινές τους έχω προτείνει να κάνουν δοκιμές να πάρουν την άγκυρα μιας και δεν θα υπάρχει το άγχος αν κάποιοι περιμένουν από πίσω. Μαλλιασε η γλώσσα μου και προκοπή δεν είδα, με αποτέλεσμα όταν υπάρχει υποψία για κλειστή Στύγα αρνούνται να ανέβουν. Πως θα τους ψησω ρε παιδιά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτο που λέει ο Κώστας απο πάνω. Κάντους δώρο 1 ώρα εναν δασκαλο να παιρνουν συνεχεια αγγυρες

Edit: Ενταξει, το προφανές που σκέφτομαι και γω για τους δικούς μου, να αλλάξεις τους φίλους σου με σκιερ δεν το αναφέρω καθόλου :evil::evil:

Edited by GiGi
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oι φίλοι σου απλά κάνουν το λάθος και σταμάτα να τους επιβραβεύεις, πρέπει να τους πιέσεις κάνουν το σωστό. Να πάρουν δάσκαλο και να σταματήσουν να ασχολούνται τόσο με τη Στύγα

 

Το ίδιο πρέπει να κάνει και το χιονοδρομικό. Πρώτος του λέω εύγε που έχει κάνει βήματα προόδου και πρώτος προτρέπω όλους να ανέβουν για σκι σε αυτό το υπέροχο βουνό που του αξίζουν οι δεκαπλάσιοι χιονοδρόμοι από αυτούς που έχει.

 

Από την άλλη αφού το σωστό και αυτό που κάνουν όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου είναι να πατάνε το δρόμο, να ανοίγουν την άγκυρα την Παρασκευή (και όχι να βάζουν φώτο στο facebook από την κορφή της Στύγας "ελάτε αύριο θα είναι η Στύγα ανοιχτή, όσοι ήρθατε σήμερα σας γράφουμε") και να έχουν όλα τα σανίδια λουρί το σωστό είναι να το γράφουμε και να το ξαναγράφουμε.

 

Και πέρσι (Δεκέμβρη 2015) ο Σύλλογος είχε παραδώσει γραπτά στον Κο Σπυρόπουλο ως διευθυντή 10 προτάσεις εκ των οποίων υλοποιήθηκαν κάποιες. Αν ο Κος Σπυρόπουλος ως διευθυντής ο οποίος πράγματι έχει κάνει βήματα προόδου και έχει βελτιώσει πολύ το χιονοδρομικό επιμένει να κάνει κάποια λάθη και άλλα ίσως που δεν είχε δει ο Σύλλογος, ο Σύλλογος νομίζω ομόφωνα ψήφισε στην ιδρυτική διακύριξη να επιτρέπει σε όποιον θέλει να τα γράφει και να τα ξαναγράφει.

 

Άλλωστε παντού θα δεις στο forum όταν κάποιος χιονοδρόμος κατηγορεί άδικα χιονοδρομικό να προσπαθούμε να δώσουμε το που είναι η αδικία.

 

Παράλληλα δεν παραβλέπουμε την προσπάθεια, τους λέμε εύγε για την βελτίωση και μακάρι να συνεχίσουν. Παράλληλα προτρέπουμε όλους να ανέβουν πιο πολλές φορές για σκι σε αυτό το υπέροχο βουνό που πια δουλεύει πολύ καλύτερα. Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει σελίδα χωρίς να λέμε μπράβο για την βελτίωση και για το τι ωραίο σκι έχει στο ΧΚΚ.

 

Ο Σύλλογος ιδρύθηκε για την βελτίωση των Ελληνικών χιονοδρομικών, την προβολή τους και για την μεταφορά των παραπόνων των πελατών.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 5

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

To λεωφορειο Καλαβρυτα χιονοδρομικο παιζει ?

και αν ναι ,τι ωρες και ποσα δρομολογια πανω κατω κανει ?

Αν υπηρχε επιστοφη καλαβρυτα 1-2 το μεσημερι να μπορουν καποιοι να φυγουν

αν εχουν κουραστει ,εγω θα ανεβαινα οικογενειακως

Edited by Hellbent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομιζω υπαρχει ταξι.

Τιμες δεν ξερω αλλα καποιοι μπορουν να ρωτησουν....


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πρόβλημα με την παρέα μου. Όλοι πλην ενός είναι με σνοουμπορντ και παραπονιούνται όταν δεν ανοίγει η Στύγα. Επειδή τα τελευταία χρόνια πάμε μόνο καθημερινές τους έχω προτείνει να κάνουν δοκιμές να πάρουν την άγκυρα μιας και δεν θα υπάρχει το άγχος αν κάποιοι περιμένουν από πίσω. Μαλλιασε η γλώσσα μου και προκοπή δεν είδα, με αποτέλεσμα όταν υπάρχει υποψία για κλειστή Στύγα αρνούνται να ανέβουν. Πως θα τους ψησω ρε παιδιά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

γιατί δεν αλλάζεις παρέα !!??


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...