Jump to content
gatz

Συνάντηση Τήν 12/10/2016

Recommended Posts

Κωστή νομίζω πως κάποιο καφέ ή κάποια σουβλακερι στο μοναστηράκι ή στου ψυρρη είναι μονόδρομος.

αν δεις τον χάρτη από ψηλά η αθηνα είναι κέντρο για όλους και χωρίς αυτοκίνητο εφόσον στάση του μετρό είναι διπλά.

γνώμη μου πάντα.

Μην ξεχνάς οτι οι περισσότεροι μετακινούνται με το αυτοκινητό τους οπότε χρειάζεται εύκολο parking ελάχιστοι θα πάρουν το μετρό η λεωφορείο

 

 

Για την συνάντηση τωρα

 

Το θέμα ειναι ότι είναι Παρασκευή απόγευμα ανακοίνωση ακόμα δεν εχει βγεί , υποτίθεται οτι πρέπει καποιοι να την Δούνε , για να απαντήςουν δεν είναι συνέχεια online ολοι ,και μετά να οργανωθεί απο την ΟΕ η συνάντηση .

Γιατί αυτή η καθυστέρηση τι συζήτηση χρειάζεται και δεν το αποφασίζετε απο την πρώτη στιγμή αφού θέλετε να ειναι επισημη συνάντηση;;;;;

Edited by gatz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να δείτε πως γίνονται πετυχημένα οι συναντήσεις, δεν έχετε παρά να δείτε το παρελθόν.

 

Για κάποια πράγματα, έχουμε πάντα την γνωστή εσωστρέφεια. Εδώ τα τελευταία 2 χρόνια έχουν γίνει 2-3 συναντήσεις όλες κι όλες και αντί να μιλάμε για να γίνει συνάντηση αρχίζουμε από τις αποστάσεις.

 

Για να ξανακαθιερωθούν οι συναντήσεις θα περάσει καιρός.

 

Καλό είναι να υπάρχουν συγκεντρώσεις παντού, αλλά είτε μας αρέσει είτε όχι, στο παρελθόν οι συγκεντρώσεις στα βόρεια ήταν πολύ πιο πετυχημένες. Πάντως το "κάθε ραντεβού και αλλού", δεν αποδίδει σε βάθος χρόνου.

  • Like 3

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περσοναλι δεν πήγαινα στο ΣΕΦ (πλην 1-2 φορών) επειδή ήξερα ότι την επόμενη θα ήταν Μαρούσι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περσοναλι δεν πήγαινα στο ΣΕΦ (πλην 1-2 φορών) επειδή ήξερα ότι την επόμενη θα ήταν Μαρούσι.

Με το ίδιο σκεπτικό Ράνια μου και εμείς που είμαστε απο Πειραιά δεν έπρεπε να έρθουμε στο Μαρούσι γιατι την επομενη φορά θα γινόταν στο σεφ.

Το θέμα ειναι να βρεθεί ένας χώρος που θα ειναι αποδεκτός απο όλους και να έρχονται ΟΛΟΙ χωρις εξαιρέσεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυο ακόμα μέρη που ξέχασα να αναφέρω Θησείο και κεραμεικός για θέμα Πάρκιν.

Αν και στην λεωφόρο συγγρού όταν κάναμε συναντήσεις δεν ήταν άσχημα.

Edited by jimkarys

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το parking θα ειναι παντα καθοριστικός παράγοντας οπότε μην το υποτιμούμε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παντως για αλλη μια φορά ολα όσα γραφούμε δεν εχουν καμία σχέση με το αρχικό θέμα ( κύριοι συντονιστές )

Αυτό είναι ενα γενικότερο πρόβλημα που πιστευω οτι χρειάζεται αντιμετώπιση .

Αλλάξτε τον τίτλο σε συζητηση για τις συναντησεις.

Ποιος θύματε πλέον το νοημα της αρχικής ανάρτησης που ηταν να στείλουν pm οσοι ενδιαφέρονται για την Τετάρτη, προφανώς κανεις.

Τι σχέση εχουν όσα εχουν γράφει για τους τόπους των συναντήσεων σε μια ανακοίνωση που μίλαγε για μία συγκεκριμένη ταβέρνα ;

Edited by gatz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάτσε ρε Κώστα εσύ δεν συνδύασες την συνάντηση στις ταβέρνες της αγ Παρασκευής με την συνάντηση του συλλόγου;;;; ή αρχίζω και τρελαίνομαι!!!!!!

Τα υπόλοιπα ήρθαν με την κουβέντα, απλό ειναι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάτσε ρε Κώστα εσύ δεν συνδύασες την συνάντηση στις ταβέρνες της αγ Παρασκευής με την συνάντηση του συλλόγου;;;; ή αρχίζω και τρελαίνομαι!!!!!!

Τα υπόλοιπα ήρθαν με την κουβέντα, απλό ειναι.

 

Οι συναντήσεις που έγιναν τα τελευταία χρόνια, ήταν κυρίως το αποτέλεσμα κάποιων ιδιωτικών μας συναντήσεων (όχι μόνο των 2), που με ανάλογο τρόπο,μαζεύτηκε την τελευταία στιγμή κάποιος κόσμος, έτσι για να μην ξεχνιόμαστε. Δεν πάμε για καφέ; Ναι. Να πούμε και σε άλλους; Δεν το γράφουμε για να έρθουν όσοι το δουν;

Αυτό στερείται "οργανωμένης" τακτικής συνάντησης, όπου πριν λίγα χρόνια είχαν καθιερωθεί και ερχόντουσαν και άγνωστοι που ήξεραν ότι κάθε 2 εβδομάδες έχουμε εκεί συνάντηση και την μια δεν μπορούσαν, την άλλη είχαν κάτι άλλο, ήρθαν από μόνοι τους την τρίτη φορά.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα μέλη και οι φίλοι του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας, θα συναντηθούν στην Αθήνα, την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2016, από τις 21:00 και μετά για ελαφρύ...φαγητό στην ταβέρνα "Κολοβός", Πελοποννήσου 75, Αγία Παρασκευή (στον Δημόκριτο).

Πληροφορίες για την ταβέρνα μπορείτε να βρείτε στο site: www.kolovostaverna.gr

 

Παρακαλείστε όσοι επιθυμείτε να έρθετε, να το δηλώσετε με pm, μέχρι την Δευτέρα, στο μέλος του συλλόγου και του Δ.Σ. : vangelis_k

 

Τηλέφωνο επικοινωνίας:

6937273407 Βαγγέλης Κρόκος (vangelis_k), μέλος Δ.Σ.

Σας περιμένουμε όλους!!!

Σήμερα ήμουν όλη την μέρα στην δουλειά και στον δρόμο.

Για αυτό δεν μπορούσα να ανεβάσω την ανακοίνωση νωρίτερα. Δεν χρειαζόταν να γίνει και δεν έγινε καμία συζήτηση στο ΔΣ για την συνάντηση: να γίνει, να μην γίνει κλπ κλπ . Απλά δεν βρέθηκε χρόνος λόγω πίεσης ημέρας.

Ας δούμε αυτή την συνάντηση σαν μία αρχή. Μία καλή αρχή και ας αφήσουμε τις γκρίνιες. Θα βρεθεί ένα κατάλληλο μέρος. Μην αγχώνεστε. Ας βρεθούν και δύο μέρη για συνάντηση. Ένα πιό βόρεια και ένα πιό νότια. Και θα γίνονται εναλλάξ οι συναντήσεις.

Και όσο για το τραπέζι, την Δευτέρα ας κλείσετε κάποιες καρέκλες παραπάνω από τα άτομα που θα δηλώσουν.

Καλή θέληση να υπάρχει.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λυπάμε που το γράφω...... αλλά ούτε μία πρόθεση συμμετοχής ??????????????? (εκτός του Κώστα)


www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ας κάνω την αρχή λοιπόν:

 

1)panchristo+Όλγα (90%)

  • Like 1

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

και εγώ συνεχίζω :



1) panchristo+Όλγα (90%)


2) chrisstem (87,93 % )


  • Like 3

Ευτυχία δεν είναι η απουσία προβλημάτων,

είναι η ικανότητα αντιμετώπισής τους

(κλεμμένο)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και η ιδέα της συγκεκριμένης συνάντησης είναι πολύ καλή κι ελκυστική,
δυστυχώς για εμένα από Πειραιά είναι λιγάκι δύσκολο για Τετάρτη βράδυ,

με δεδομένο το εγερτήριο στις 6 το πρωί της επόμενης ...


Γόνδολες υπάρχουν ΜΟΝΟ στη Βενετία.

 

Στα βουνά μας ανεβάζουν τα τελεφερίκ.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μαλλον ναι....

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνα με αρκετα καλες πληροφορίες στην συν'αντηση θα ερθει και ο Δημος Κοντοβουνησιος με νεα για την εκδρομη !!!!!!!

Edited by gatz
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνα με αρκετα καλες πληροφορίες στην συν'αντηση θα ερθει και ο Δημος Κοντοβουνησιος με νεα για την εκδρομη !!!!!!!

 

Να αναθεωρήσω το προηγούμενο δικό μου post, την τελευταία στιγμή ;;;


Γόνδολες υπάρχουν ΜΟΝΟ στη Βενετία.

 

Στα βουνά μας ανεβάζουν τα τελεφερίκ.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Να αναθεωρήσω το προηγούμενο δικό μου post, την τελευταία στιγμή ;;;

ετσι θα ελεγα..................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν είναι να μιλάτε για την εκδρομή να μας πληρώσετε και το φαγητό γιατί θα μας ανοίξει ακόμα περισσότερο η όρεξη.


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν είναι να μιλάτε για την εκδρομή να μας πληρώσετε και το φαγητό γιατί θα μας ανοίξει ακόμα περισσότερο η όρεξη.

 

το πρόβλημα δεν είναι να μας ανοίξει η όρεξη ..... είναι να μας κλείσει .... :animier:


Ευτυχία δεν είναι η απουσία προβλημάτων,

είναι η ικανότητα αντιμετώπισής τους

(κλεμμένο)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν έχω πολλά να γράψω, δεν ήμουν ποτέ καλός σε αυτό άλλωστε....... πρέπει να ξαναγίνουμε όλοι ΜΙΑ παρέα βοράς,νότος,ανατολή,δύση,κέντρο,απόκεντρο, αλλιώς μάλλον το χάνουμε το παιχνίδι......

Ευχαριστώ όσους παρεβρέθηκαν χθες !!!!!

  • Like 9

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

πρέπει να ξαναγίνουμε όλοι ΜΙΑ παρέα βοράς,νότος,ανατολή,δύση,κέντρο,απόκεντρο, αλλιώς μάλλον το χάνουμε το παιχνίδι......

 

Μία πολύ μεγάλη αλήθεια ,μακάρι και για να το προχωρήσω λίγο το παιγνίδι το εχουμε χάσει αλλά στο χέρι μας ειναι να κερδίσουμε την ρεβανς !!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...