Jump to content
Sign in to follow this  
Zoesb

Τραυματισμός Στο Snowboard

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ.

Κοκτέιλ από παυσίπονα είπε ο γιατρός αλλά αφού γλυτωσα το σπάσιμο όλα οκ. Το έχω δει θετικά. Καλό μάθημα για να μην ξεψαρωνω. Βέβαια αναπνέω και πονάω.

  • Like 1

 

Vivere Pericolosamente

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως σου είπα και στο βουνό, έχω πάθει κι εγώ τραυματισμό στα πλευρά, από αγώνες μηχανοκίνητου και από snowboard. Δυστυχώς το πλευρό θέλει υπομονή. Το πλεονέκτημα στη χιονοδρομία, σε αντίθεση με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό, είναι ότι δεν υπάρχει απευθείας επαφή του πλευρού με κάποιο μέσο άσκησης δύναμης, οπότε μπορείς να ξεκινήσεις πριν γίνει 100% καλά, με προσοχή. Περαστικά... μη βιαστείς πολύ... Μια βδομάδα υπομονή ακόμα πάνω στις μέρες που νιώθεις "μάλλον" έτοιμος είναι πολύτιμη για τη συνέχεια.

 

:shuriken:


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πλεύρα;;; Πριν 2 χρόνια την έφαγα άσχημα, τόσο άσχημα που με πήρε κανά λεπτό να βρω τις ανάσες μου...ευτυχώς δεν έσπασε τίποτα αλλά για τουλάχιστον 2 βδομάδες είχα θέμα με την αναπνοή. Υπομονή και θα στρώσει. Περαστικά και γρήγορ ανάρρωση ;)

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά όλους σας.

Τώρα ερώτηση η οποία μπορεί να είναι και λίγο υπερβολική αλλά χάζευα κάτι προστατευτικά πλάτης και πλευρών της demon. Κάνουν δουλειά για τα παραπάνω σημεία του σώματος ή είναι too much?


 

Vivere Pericolosamente

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα σε στεναχωρεησω αλλα ... για την πλατη κανουν δουλεια...στα πλευρα μην περιμενεις κ πολλα...αν πεσεις ΠΟΛΥ ασχημα θα τσακωσεις κανα ραγισματακι στα πλευρα

σιγουρα καλυτερα απο χωρις τιποτα, αλλα ειδικα στα πλευρα...κατι γινεται αλλα οχι κ τοσα πολλα


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...