Jump to content
Sign in to follow this  
miscelano

Θασος?

Recommended Posts

καποιος απ εδω μεσα θα εχει παει δεν μπορει!!! ψαχνω κανενα καμπινγκ να παω τελη ιουλιου μεχρι 15αυγουστο με ενα φιλικο ζευγαρι και 2 παιδια αλλα δεν εμπιστευομαι το τι λενε στα αλλα φλορουμ...θελω ηρεμια, σκια και καλη παραλια...εχει κανεις να προτεινει κατι?


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει κάμπινγκ στην Χρυσή αμμουδια η παραλία είναι καταπληκτική κ έχει οικογένειας κ παιδιά κ γενικά είναι ήρεμο νησί η Θάσος με καταπληκτικες παραλίες κ πολύ οικονομικό.

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει κάμπινγκ στην Χρυσή αμμουδια η παραλία είναι καταπληκτική κ έχει οικογένειας κ παιδιά κ γενικά είναι ήρεμο νησί η Θάσος με καταπληκτικες παραλίες κ πολύ οικονομικό.

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στο νετ λεει οτι ειναι γεματο τροχοσπιταδες και οι θεσεις για σκηνες ειναι χυμα, λιγες και χωρις σκια....δεν ισχιει???εχεις παει???εχεις αποψη γενικα για το δαιδαλος η του εοτ στον πρινο???


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πήγα 15 Αυγούστου για 3 μερες χωρίς να κλείσουμε τίποτα χύμα στο κύμα με μια σκηνή. Ήταν γεμάτο αλλά βρήκαμε λίγη σκιά μια χαρά. Τώρα εσύ που θες να πας οργανωμένα καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο. Δεν το έχω αλλά νομίζω ότι μπορεί να βρεθεί στο ίντερνετ. Η αλήθεια είναι ότι ειχε πολλές τροχοβιλες με τουριστες. Αλλά κ δωμάτια έχει πολύ οικονομικά με σχεση με αλλα μέρη για εναλλακτική. Για τα άλλα δεν γνωρίζω, Sorry.

 

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by OliaTax

Share this post


Link to post
Share on other sites

οχι δεν ψαχνω δωματια....θελω να στησω σκηνη μπροστα στο νερο να παιζει ολη μερα η μικρη μου και να μην μπαινω στ αμαξι...καλοβλεπω το καμπινγκ του εοτ στη παραλια πρινου....εχει τη καλητερη σκια λενε ολοι και τη περισσοτερη ησυχια...κανενας αλλος?

  • Like 1

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρήστο, για ελεύθερο δεν το σκέφτεσαι; Σίγουρα σε ένα τόσο μεγάλο νησί θα υπάρχουν καλές και ήρεμες καβάντζες...

 

Από την άλλη σκέφτομαι ότι λόγω αυτού του ρίσκου δεν έχω κάνει ποτέ ελεύθερο σε νησί, πλην της Κρήτης... ;)


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

οχι δεν ψαχνω δωματια....θελω να στησω σκηνη μπροστα στο νερο να παιζει ολη μερα η μικρη μου και να μην μπαινω στ αμαξι...καλοβλεπω το καμπινγκ του εοτ στη παραλια πρινου....εχει τη καλητερη σκια λενε ολοι και τη περισσοτερη ησυχια...κανενας αλλος?

Κι ομως υπαρχουν δωματια που πραγματικα ειναι μπροστα στο νερο ,σε σημειο που το τοιχακι της αυλης αντι να ειναι σεναζι των 30 ποντων ειναι 60 και 80 ποντους για να μην μπαινει η θαλασσα στον κηπο..Ενα τετοιο μερος ειναι η σκαλα Καληραχης που ομως καποια σημεια εχουν κροκαλα στην παραλια (οχι μεσα στην θαλασσα) Επισης τα δωματια αυτα εχουν και δικες τους ομπρελες και ξαπλωστρες φυσικα δωρεαν για τους ενοικους.Αξιζει λιγο να το ψαξεις..πχ http://www.akti-klisma-studios.gr/index.php?l=gr

Επειδη η παραλια ειναι μεγαλη σε αλλα σημεια εχει χοντρη αμμο και σε αλλα σημεια κροκαλα ,πρεπει να ειναι κανα χιλιομετρο ,ισως και παραπανω.Στα σημεια που εχει κροκαλα μετα απο 2 μετρα σε μηκος εχει η θαλασσα αμμο απο βαθος γονατου εως ..

Η παραλια αυτη εχει και ωραια ταβερνακια ,που ειναι σε αποσταση αναπνοης με τα ποδια απο την παραλια ,αλλα πρεπει να πας ξυπολητος γιατι τα τραπεζια ειναι μεσα στην θαλασσα ..τροπος του λεγειν !

Οι αυλες συνηθως απο αυτα τα ενοικιαζομενα δωματια εχουν και κουζινα-BBQ προς χρηση των ενοικιαστων ,οσο για το ενοικιο η τιμη των 40 ευρω ειναι πολυ τιμια γι αυτα που προσφερει .

ΥΓ. Αν θελεις αμμο ,αντισκηνο κλπ δεν στο συνιστω ,αν θελεις ενα καλο μεσο ορο με δωματιο στην θαλασσα στο συνιστω.

post-4673-0-04344900-1498393584_thumb.jpg

Edited by leonidastria
  • Like 3

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

πςςςςς η ελλαδα ειναι πανεμορφη!!!!ωραια φαση λεωνιδα αλλα με τη γυναικα μου παμε για καμπινγκ καθε χρονο και 3 χρονια τωρα που εχουμε τη μικρουλα πηγαιναμε σε δωματια και μας εχει λειψει η σκηνη....απο την αλλη και η μικρη με την αμμο τρελενεται μιλαμε παιζει με τις ωρες!!!καμπινγκ λοιπον και τα δωματια στα υποψιν

  • Like 2

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν πάτε μια Γαύδο;Λίγο ταλαίπα μέχρι να φτάσεις αλλά,θα περάσετε καλά...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρήστο, για ελεύθερο δεν το σκέφτεσαι; Σίγουρα σε ένα τόσο μεγάλο νησί θα υπάρχουν καλές και ήρεμες καβάντζες...

 

Από την άλλη σκέφτομαι ότι λόγω αυτού του ρίσκου δεν έχω κάνει ποτέ ελεύθερο σε νησί, πλην της Κρήτης... ;)

 

ειναι πολυ μικρη η μικρη μου....θελουμε ψυγειο να χουμε γαλα, να μαγειρευουμε μεσημερι κλπ....ανεσεις που δεν υπαρχουν στο ελευθερο...

 

Δεν πάτε μια Γαύδο;Λίγο ταλαίπα μέχρι να φτάσεις αλλά,θα περάσετε καλά...

 

του χρονου χρησταρα!!!


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα δωματια φαινονται σουπερ.

επιτρεπεται ομως να χτισεις τοσο κοντα σε θαλασσα???


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ειναι πολυ μικρη η μικρη μου....θελουμε ψυγειο να χουμε γαλα, να μαγειρευουμε μεσημερι κλπ....ανεσεις που δεν υπαρχουν στο ελευθερο...

 

Για ψυγείο εμείς πήραμε το προηγούμενο μοντέλο αυτού:

 

https://www.dometic.com/en-gb/uk/products/food-and-beverage/cool-boxes/powered-boxes/dometic-combicool-acx-40-_-31765

 

Λειτουργεί με αέριο, 12V και 220V

 

Έχε το κατά νου!

  • Like 1

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα δωματια φαινονται σουπερ.

επιτρεπεται ομως να χτισεις τοσο κοντα σε θαλασσα???

Μηχανικος δεν ειμαι ,αλλα απ οτι ειχα μαθει λογω ενδιαφεροντος για ενα μικρο σπιτακι πανω στο κυμα ,οτι αυτα ηταν παλια νεωσοικα που μετατραπηκαν σε σπιτια των ψαραδων και τελικα με καποιο μαγικο τροπο πωλουνται με 2000 το τμ.Δεν λεω αλλα εκτος θεματος ...


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Για ψυγείο εμείς πήραμε το προηγούμενο μοντέλο αυτού:

 

https://www.dometic.com/en-gb/uk/products/food-and-beverage/cool-boxes/powered-boxes/dometic-combicool-acx-40-_-31765

 

Λειτουργεί με αέριο, 12V και 220V

 

Έχε το κατά νου!

δεν ειναι μονο το ψυγειο φιλαρακο....οταν εχει τοσο μικρο παιδι θες πολλα πραγματα που στο ελευθερο ειναι δυσκολο πολυ να τα εχεις....και αν το κανεις στο τελος θα πρεπει να ειμαι συνεχεια στο αυτοκινητο πηγαινε ελα...οχι για μερικα χρονια θελω την ασφαλεια του πολιτισμου και μετα βλεπουμε....ασε που με τετοιο ψυγειο σε ελευθερο για μενα χανεις την ενοια του ελευθερου...

  • Like 1

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πριν 10 χρόνια είχα μείνει στο κάμπινγκ της χρυσής αμμουδιάς, παραλία απαιχτος, τουαλέτες πεντακάθαρες, καινειχαμεβρει και καλή σκιά! Τώρα 10 χρόνια πιο μετά , με τους μυριάδες ανατολικούς που μας έρχονται, δεν έχω την παραμικρή ιδέα πως είναι τα πράγματα! Έχουν ακρίβεινει πάντως όλα στη Θάσο, και στη σκάλα καλλιραχης πουβπαω φέτος κάτω από 70€, ούτε σόι να είσαι δεν πέφτει!!!

 

Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πριν 10 χρόνια είχα μείνει στο κάμπινγκ της χρυσής αμμουδιάς, παραλία απαιχτος, τουαλέτες πεντακάθαρες, καινειχαμεβρει και καλή σκιά! Τώρα 10 χρόνια πιο μετά , με τους μυριάδες ανατολικούς που μας έρχονται, δεν έχω την παραμικρή ιδέα πως είναι τα πράγματα! Έχουν ακρίβεινει πάντως όλα στη Θάσο, και στη σκάλα καλλιραχης πουβπαω φέτος κάτω από 70€, ούτε σόι να είσαι δεν πέφτει!!!

 

Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk

παντου εχουν ακριβινει ολα φιλε! πριν καταληξουμε θασο λεγαμε να παμε κρητη...κ εγω αλλα κ η γυναικα μου εχουμε μεγαλο σοι εκει και ψαχναμε δωματια για τη παρεα μας και περναμε τηλ σε ξαδερφια και μας λεγαν 80αρια....εντωμεταξι οι αγγλοι κ λοιποι που πανε εκει κλεινουν βδομαδα με 200-300 μαξι με αεροπορικα...ντροπη ρε φιλε


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

έτσι είναι ο ελληναράς "αλληλέγγυος"...και μη μου πείτε ότι έχουν αυξηθεί οι φόροι...γιατί και παλαιότερα το ίδιο ακριβώς,μόλις πλάκωνε λίγο τουρισμός...πάρε τις τιμές στα ύψη για αυτούς που δεν κλείνανε από γραφεία...στους οποίους ξεβρακώνονται στην κυριολεξία...ξεχνάμε γρήγορα.Συγνώμη για το εκτός θέματος αλλά...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

πηγαμε τελικα στο καμπινγκ δαιδαλος στη σκαλα σωτηρα!!!το καμπινγκ ΤΡΟΜΕΡΟ, μας εδωσαν εστιες γκαζιου με φιαλλη και ψυγειο στη σκηνη!!!παραλια ομορφη πολυ αλλα κατα τα αλλα ειναι ψιλοπαρατημενο....απο προπερσι εχει περασει στα χερια του δημου με οτι συνεπαγεται αυτο...τουαλετες βρωμικες και εστιατοριο και μινιμαρκετ κλειστο...δεν μας πτοησε ομως γιατι η παραλια ηταν πραγματικα τρομερη και τα μερη για τις σκηνες τα περισσοτερα με σκια ολη μερα και διπλα στη θαλασσα!!!οτι ακριβως ψαχναμε!!!κατα τα αλλα εχουν χασει λιγο το νοημα στη θασο...φτηνο νησι δεν το λες καθολου, ολες οι ωραιες παραλιες εχουν ξαπλωστρες κ ομπρελες κολητα η μια στην αλλη φαση μπουζουκια και τα χρεωνουν ολα...καναμε 2-3 εξορμησεις και αραξαμε τελος στο καμπινγκ μιας και ηταν ποιο καλα απο παντου...κατα τα αλλα πολλα κρεωπολεια με καλα κρεατα παντου, πολλα ιχθιοπωλεια με φρεσκα ψαρια...φαγαμε καλα, ιπιαμε αρκετα, περασαμε σουπερ!!!!αντε τωρα θελω ενα απ αυτα τα χιονια τα παχια χεχεχεχεχ...καλο χειμωνα αγορια και κοριτσια!!!

  • Like 9

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Posts

    • Εε συγγνωμη.. χιονιζει..
    • Rafting στο Λούσιο - Κυριακή 26 Μαϊου 2024 Ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 26 Μαϊου και ώρα 11:00 στην Ανοιξιάτική μας εξόρμηση στην Αρκαδία. Σε συνεργασία με την Trekking Hellas Arcadia θα κάνουμε Rafting στα πανέμορφα νερά του Λούσιου. Κόστος συμμετοχής 50€, προκαταβολή 20€ έως και 4 Μαϊου.  Σημείο συνάντησης, βάση trekking hellas Αρκαδίας, Βλαχορράπτης  https://maps.app.goo.gl/XkX9kXCkbEYDfmRX8 Διάρκεια  4 ώρες. Εξοπλισμό που θα χρειαστείτε:  Αθλητικά παπουτσια που θα βραχούν Μαγιό. Πετσέτα. Λεπτομέρειες θα βρείτε στο site:  https://trekking.gr/el/activity/rafting-lousios-alfeios Απαραίτητη Δήλωση συμμετοχής,  τηλεφωνικά/viber: 6976101568 Ισιδώρα Σουμάνη & Δημήτρης Καρυστηναίος 6937009885, ή  email στο snowclub@snowclub.gr Τελευταία ημέρα δήλωσης συμμετοχής το Μ.Σάββατο 4 Μαϊου. Σας περιμένουμε όλους!!!!! Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη - 6976101568
    • Tα μέλη και οι φίλοι του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας, θα πραγματοποιήσουν συνάντηση την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 από τις 21:00 και μετά στο Piu-Verde.  Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη Tηλέφωνο επικοινωνίας 6976101568   
    • την Ακρόπολη των ΧΚ της Ελλάδας 🤪
    • Αν δεν υφίσταται ΧΚ, τι θα επισκέπτονται οι επισκέπτες; 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Alexis c
      Alexis c
      (63 years old)
    2. petroskavala
      petroskavala
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,314
    • Total Posts
      460,819
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,630
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    bongdainfottbd
    Joined
×
×
  • Create New...