Jump to content
PanosDrivas

Χ.κ. Παρνασσού 2017-18

Recommended Posts

Από Σαββόπουλο τώρα!!!

 

a3854084b5baa4d0b4fef2f3a3516606.jpg

 

Ο δρόμος τραγικός!!

f98106d5ce2d8f4c3d986cbbaa632752.jpg

29caf207db07e786594dab218727d24b.jpg

9ba52da1456ff1f102a7349bac33300f.jpg

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και μετά τις φωτό, οι πληροφορίες που πήραμε είναι ότι ο νέος διευθυντής ανέλαβε από εχθες καθήκοντα, και οι πρώτες εντυπώσεις των εργαζομένων είναι θετικές.

 

Το αρνητικό είναι ότι ο Ξυπόλυτος παραμένει ( μάλλον χωρίς τη θέλησή του) στη θέση του υποδιευθυντή.

  • Like 1

Ευτυχία δεν είναι η απουσία προβλημάτων,

είναι η ικανότητα αντιμετώπισής τους

(κλεμμένο)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Ο δρόμος τραγικός!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι μόνο ο δρόμος....... όλα τα υπόλοιπα είναι στην εντέλεια...........

 

Δυσφήμιση....... είναι η μόνη λύση...... όχι μόνο του χιονοδρομικού, αλλά και όλων όσων το ξεζούμιζαν τόσα χρ'ονια........ και τώρα το παίζουν προστάτες του.....................................

  • Like 1

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι χιονοπαγιδες ( τουλάχιστον κάποιες από αυτές) έχουν στηθεί, ενώ εχε μπει και ο Οδυσσέας στον οποίο θα κάνουν οι εργαζόμενοι μεγάλες προσπάθειες και πιστεύουν ότι θα λειτουργήσει.

Το σαλέ θα ανοίξει Τρίτη για καφέ αναμένοντας το χιόνι.

Το εργολαβικά έργο της λειτουργίας το ανέλαβε και για φέτος η ISS.

Edited by chrisstem
  • Like 3

Ευτυχία δεν είναι η απουσία προβλημάτων,

είναι η ικανότητα αντιμετώπισής τους

(κλεμμένο)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ρεπορτάζ συνεχίζεται......του απασταλμενου μας.....

 

Έντονη βροχή τώρα στην Αραχωβα με 12 βαθμούς κελσίου...


Ευτυχία δεν είναι η απουσία προβλημάτων,

είναι η ικανότητα αντιμετώπισής τους

(κλεμμένο)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο δρόμος επίτηδες είναι έτσι για να μην αναπτύσουν μεγάλες ταχύτητες οι οδηγοί! Μπράβο τους!

  • Like 5

<p class='bbc_center'><span style='color: #0000FF'><span style='font-size: 18px;'><strong class='bbc'><a href='http://twowheelsonthenet.blogspot.com/'class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'>Two-Wheels on the Ne</a>t</strong></span></span></p>

<p class='bbc_center'> </p>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυο μισθοι στην δουλεια του ενος...

 

Θελω και εγω ουα.

 

Σε σχεση με το ορειβατικο να μιλησουμε...

Εγω εμαθα (ταχα μου) ορειβατικο σε γεροντοβραχο και φτερο.

Νομιζα οτι η φτερο ειναι σχετικα ασφαλης σε σχεση με αυτο καθ αυτο το.... αγριο βουνο, μεχρι που πετυχα παγο δεκεμβρη μηνα και εβαλα κραμπον απο τα ανω κελαρια μεχρι το σαλε της φτερο γιατι ειχα κατουρηθει απι τον φοβο μου.

Ποτε ομως το χκπ δεν ηθελε το ορειβατικο στα περιξ του εκτος απο κατι αγωνες που ηταν περιπου υποχρεωμενο να δεχτει.

Τι να πρωτοπουμε;

Την μπαρα στον δρομο για το σαλε (ναι αυτον που γκρεμησε...) που σαββατοκυρικο του απριλη μας οδηγησε στο ΑΤ της αμφικλειας;

Το μπατε σκυλοι αλλεστε και αλεστηκα μην δινετε για τα ρατρακ και τα σκι ντου ιδιωτων που ανηφοριζουν εντος των χιονοδιαδρομων και κατηφοριζουν οπου και οτι θελουν εκτος;

Το γεγονος οτι παρακαλαγαμε να πατησουν την πανω πορτα, τον παλιο περιφερειακο και την συνδεση με γεροντοβραχο για να μην απευθηνωμαστε μονο σε ορειβατες αλλα να ερχωνται και πιο αρχαριοι χωρις να αντιμετωπζουν τις δυσκολιες απο τα πρωτα τους βηματα;

Αυτα και πολλα αλλα.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και δεν μου απάντησες που είδες ελιτισμό στις φώκιες;

 

Τις φώκιες από μόνες τους, τις βλέπω με συμπάθεια, με ζήλια (με την καλή έννοια, ως κάτι που δεν "το έχω"), έως δέος (γιατί μάλλον δεν πρόκειται να το βρω).

 

 

 

 

Και απ'ότι βλέπω δεν είμαι ο μόνος που παρατηρώ μία ελιτίστικη υπεροψία, σε ποσοστό μεγαλύτερο του συνηθισμένου μέσου όρου.

Πρόσεξε την διατύπωση. Ακόμα θυμάμαι αρκετά έντονα, όταν κάποια φορά έκανα σκι στον Παρνασσό, πάνω-κάτω την ίδια πίστα, στο ίδιο λιφτ, πρακτικά είχαμε όλοι μας δει ποιοι έκαναν με εμάς σκι. Έβλεπες μία παρέα, στα ίδια λιφτ, στις ίδιες πίστες, με κάτι τεράστια σακίδια να ανεβαίνουν στο λιφτ και να ρίχνουν κάτι βλέμματα ...... σαν να παρατηρείς ένα ενοχλητικό έντομο.... Κάτι όχι εντελώς σπάνιο, κάτι που συναντάς και σε πολλούς σκιερ, που κατεβαίνοντας είναι σαν να φωνάζουν "δείτε με, τι φοβερός είμαι".

 

 

Edited by mil
  • Like 2

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γρηγόρη καλησπέρα,

 

Προσωπικά με τους vegan και τους χιονοδρόμους τους ορειβατικού δεν εχω κανένα απούτως πρόβλημα. Έχω πρόβλημα με τους μισάνθρωπους και τους δήθεν οικολόγους του ορειβατικού. Ευτυχώς στους δεύτερους είναι μικρό το ποσοστό. Και εξηγούμαι. Δεν μπορούν να μου απαγορεύουν να κάνω heli ski στο Χ ψηλό βουνό προκειμένου να μη χαλάσει η όποια μπίζνα του ορειβατικού. Δεν μπορούν να μου λένε ότι οι εγκαταστάσεις του Χ Χ.Κ. είναι ένα οικολογικό έκτρωμα όταν συζητάω μαζί τους πάνω σε καρεκλάκι ή καμπίνα. Δεν μπορούν να μου λένε ότι του γκλαμουροελιτίστικου αλπικού σκι είναι οι κακοί της υπόθεσης αλλά όταν θα έρθει η σειρά να μάθουν στα παιδιά τους σκι θα τα πάνε σε κάποιο Χ.Κ.. Στην Ελλάδα το αλπικό σκι πράγματι θεωρείται από πολλούς γκλαμουριά και επίδειξη, στο εξωτερικό όμως είναι τρόπος ζωής.

 

Υ.Γ. Προσωπικά τους λάτρεις του ορειβατικού τους θαυμάζω όταν τους βλέπω. Δεν έχω όμως την όρεξη να τους ακολουθήσω. Αν η παρέα μου το κάνει, ίσως να το κάνω και εγώ. Προς το παρόν μου είναι υπέραρκετες οι χαρές και οι παροχές που μου δίνουν οι όποιες εγκαταστάσεις του κάθε Χ.Κ.

 

Υ.Γ. πριν μια βδομάδα σε γνωστή σελίδα vegan έπαιζε βίντεο με ενα γουρουνάκι. Από κάτω τα σχόλια ήταν για το όσο γλυκό, υπέροχο, αξιαγάπητο κλπ. κλπ. και οι κοινοποιήσεις ήταν 200+. Όταν αναρτήθηκε φωτογραφία από ανάπηρο σκυλάκι για υοθεσία οι κοινοποιήσεις δεν ήταν ούτε 10. Κατά τα άλλα (επιλεκτικά) φιλόζωοι.

  • Like 1

tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Τις φώκιες από μόνες τους, τις βλέπω με συμπάθεια, με ζήλια (με την καλή έννοια, ως κάτι που δεν "το έχω"), έως δέος (γιατί μάλλον δεν πρόκειται να το βρω).

 

 

 

 

Πρόσεξε την διατύπωση. Ακόμα θυμάμαι αρκετά έντονα, όταν κάποια φορά έκανα σκι στον Παρνασσό, πάνω-κάτω την ίδια πίστα, στο ίδιο λιφτ, πρακτικά είχαμε όλοι μας δει ποιοι έκαναν με εμάς σκι. Έβλεπες μία παρέα, στα ίδια λιφτ, στις ίδιες πίστες, με κάτι τεράστια σακίδια να ανεβαίνουν στο λιφτ και να ρίχνουν κάτι βλέμματα ...... σαν να παρατηρείς ένα ενοχλητικό έντομο.... Κάτι όχι εντελώς σπάνιο, κάτι που συναντάς και σε πολλούς σκιερ, που κατεβαίνοντας είναι σαν να φωνάζουν "δείτε με, τι φοβερός είμαι".

 

 

 

 

Γρηγόρη καλησπέρα,

 

Προσωπικά με τους vegan και τους χιονοδρόμους τους ορειβατικού δεν εχω κανένα απούτως πρόβλημα. Έχω πρόβλημα με τους μισάνθρωπους και τους δήθεν οικολόγους του ορειβατικού. Ευτυχώς στους δεύτερους είναι μικρό το ποσοστό. Και εξηγούμαι. Δεν μπορούν να μου απαγορεύουν να κάνω heli ski στο Χ ψηλό βουνό προκειμένου να μη χαλάσει η όποια μπίζνα του ορειβατικού. Δεν μπορούν να μου λένε ότι οι εγκαταστάσεις του Χ Χ.Κ. είναι ένα οικολογικό έκτρωμα όταν συζητάω μαζί τους πάνω σε καρεκλάκι ή καμπίνα. Δεν μπορούν να μου λένε ότι του γκλαμουροελιτίστικου αλπικού σκι είναι οι κακοί της υπόθεσης αλλά όταν θα έρθει η σειρά να μάθουν στα παιδιά τους σκι θα τα πάνε σε κάποιο Χ.Κ.. Στην Ελλάδα το αλπικό σκι πράγματι θεωρείται από πολλούς γκλαμουριά και επίδειξη, στο εξωτερικό όμως είναι τρόπος ζωής.

 

Υ.Γ. Προσωπικά τους λάτρεις του ορειβατικού τους θαυμάζω όταν τους βλέπω. Δεν έχω όμως την όρεξη να τους ακολουθήσω. Αν η παρέα μου το κάνει, ίσως να το κάνω και εγώ. Προς το παρόν μου είναι υπέραρκετες οι χαρές και οι παροχές που μου δίνουν οι όποιες εγκαταστάσεις του κάθε Χ.Κ.

 

Υ.Γ. πριν μια βδομάδα σε γνωστή σελίδα vegan έπαιζε βίντεο με ενα γουρουνάκι. Από κάτω τα σχόλια ήταν για το όσο γλυκό, υπέροχο, αξιαγάπητο κλπ. κλπ. και οι κοινοποιήσεις ήταν 200+. Όταν αναρτήθηκε φωτογραφία από ανάπηρο σκυλάκι για υοθεσία οι κοινοποιήσεις δεν ήταν ούτε 10. Κατά τα άλλα (επιλεκτικά) φιλόζωοι.

τζαμπα παρεξήγηση τελικά, προσέξτε μόνο μη γενικεύεται, μακακες εχει παντου, στο ορειβατικό έχω γνωρίσει ελάχιστους, οικολόγος ενώ είμαι, με τους φανατικούς οικολόγους που θέλουν να μας γυρίσουν στην εποχή του χαλκού διαφωνωστα περισσότερα, όσο για το heliski, είναι μεγάλη κουβέντα και βαριέμαι να εξηγώ γιατί είμαι βτελειως αντίθετος, όπως και στα σκιντου που βολταρουν περιξ του χκ Παρνασσού, πάντως μπίζνα στο ορειβατικό είναι ελάχιστη,είμαστε ακόμη πολύ λίγοι, μακάρι να αυξηθούμε και να περνάμε καλύτερα και ας βγάλουν μερικοί, δεν με χαλάει. Edited by ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αx αυτά τα στερεότυπα skier vs snowboarder, πιστάδες vs freeriders, lift served vs ορειβατικό, σαλέ vs καταφύγιο, γκλαμουριά vs hardcorίλα, λιφτ παντού vs λιφτ πουθενά.....ας τα ξεπεράσουμε και μην τα προβάλλουμε σώνει και ντε στο συνομιλτή - συμφορουμίτη μας.

 

Ο Παρνασσός διαθέτει ένα εξαιρετικό πεδίο για πολλές ακόμα δραστηριότητες που ξεπερνούν τα χωρικά αλλά και τα εποχιακά όρια του χκπ, όπως λειτουργεί σήμερα.

Όσα μύρια ήταν να πέσουν, έπεσαν και καλώς ή κακώς το χκπ θα πορευτεί με αυτή την υποδομή και σε αυτή την έκταση και καλά θα κάνει να την αξιοποιήσει και να τη συντηρεί με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, αυτή τη φορά όχι περιμένοντας μύρια σε κατασκευές, αλλά επενδύοντας στο ανθρώπινο δυναμικό και την επιχειρησιακή επέκταση.

 

Η ορειβατική δραστηριότητα στο βουνό υπήρχε από πολύ παλιά, η χιονοδρομική έφτασε αργότερα και εδραιώθηκε με το χκπ, και οι δύο μαζί δίνουν το ορειβατικό σκι σε ένα επιβλητικό και συνάμα ευαίσθητο πεδίο. Το χκπ - και σε συνεργασία με το καταφύγιο - θα μπορούσε να ενθαρρύνει - υποστηρίξει μια τέτοια ήπια δραστηριότητα, που ναι σίγουρα θέλει υπεύθυνη οργάνωση, αλλά όχι κι ένα σκασμό λεφτά. Π.χ η χάραξη, σήμανση και συντήρηση ορισμένων ski routes στο "πίσω" μέρος του βουνού (π.χ Όμορφες Λάκκες), όπου με τη συνοδεία οδηγών βουνού κι εφόσον οι συνθήκες το ευνοούν θα μπορούσαν σε ομάδες, όσοι θέλουν μέσα σε 15 - 30 - 45 λεπτά εύκολου skinning ή πορείας να κάνουν 2-3 touring βόλτες.

 

υ.γ: Το χκπ με την πάνω μπε μπε πίστα έχει φτάσει κυριολεκτικά στην Πόρτα του "πίσω" βουνού.

υ.γ: Θυμάστε το trend του off-piste το 2000-2010 ;; , ε κάπως έτσι πάει να γίνει trend το touring ski / splitboard...κι ο Θεός βοηθός.

Edited by zox
  • Like 11

p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γρηγόρη μαζί σου. Παντού υπάρχουν καλοί και κακοί. Δυστυχώς μια ομάδα κρίνεται σε μεγάλο βαθμό από τις κακές συμπεριφορές ή νοοτροπίες.


tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

ε κάπως έτσι πάει να γίνει trend το touring ski / splitboard...κι ο Θεός βοηθός.

Που το βλέπεις το Τρεντ ρε φίλε; Μακάρι να γίνει , να μην ενοχλώ μόνο εσένα για βόλτες, όταν κατεβαίνω κάτω :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχω ινδικο χοιριδιο κουτσο εκ γενετης.

Προσωπικα σιχαινομαι τα ινδικα χοιριδια,λογω συμπεριφορας. ( Νομιζουν συνεχεια οτι ενας αετος θα βγει πισω απο την βιβλιοθηκη και θα τα αρπαξει....). Η κοπροφαγια τους δεν με ενοχλει, ειναι κινκι σαν τον κονκανα που παει για μπανιο μυκονο....

Οταν η χαζοβιολα η μικρη μου ηθελε σωνει και καλα ζωακι και η εξισου χαζοβιολα μαμα της δεν ηθελε σκυλακι, ο μεγαλοχαζοβιολης μπαμπας υποχωρησε στο μεγενθυμενο χαμστερ....

Και εγεινε ποντικομανα η μικρη...

Στην πορεια το χοιριδιο μας βγηκε κουτσο εκ γενετης.

Οταν προταθηκε η ευθανασια πατησα ποδι.

Ετσι και αλλιως 23,9 ωρες το 24 ωρο ειναι ακουνητο. Τι πειραζει ναναι και κουτσο;

 

Με αυτο θελω να πω οτι αλλο να πρισαρμοζεσαι σε ασχημες καταστασεις και λαθος επιλογες και αλλο να τις κανεις και σημαια για να τις καταπιεις αμασητες.

 

Υγ το γραδομετρο της δηθενιας γραφει εξισου σε ορειβατες και χιονοδρομους.

  • Like 5

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σύντομα κοντά μας....


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πωπωωωωω να τρεξω να παρω!!! Να προλαβω!!!!!


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αx αυτά τα στερεότυπα skier vs snowboarder, πιστάδες vs freeriders, lift served vs ορειβατικό, σαλέ vs καταφύγιο, γκλαμουριά vs hardcorίλα, λιφτ παντού vs λιφτ πουθενά.....ας τα ξεπεράσουμε και μην τα προβάλλουμε σώνει και ντε στο συνομιλτή - συμφορουμίτη μας.

Ο Παρνασσός διαθέτει ένα εξαιρετικό πεδίο για πολλές ακόμα δραστηριότητες που ξεπερνούν τα χωρικά αλλά και τα εποχιακά όρια του χκπ, όπως λειτουργεί σήμερα.

Η ορειβατική δραστηριότητα στο βουνό υπήρχε από πολύ παλιά, η χιονοδρομική έφτασε αργότερα και εδραιώθηκε με το χκπ, και οι δύο μαζί δίνουν το ορειβατικό σκι σε ένα επιβλητικό και συνάμα ευαίσθητο πεδίο. Το χκπ - και σε συνεργασία με το καταφύγιο - θα μπορούσε να ενθαρρύνει - υποστηρίξει μια τέτοια ήπια δραστηριότητα, που ναι σίγουρα θέλει υπεύθυνη οργάνωση, αλλά όχι κι ένα σκασμό λεφτά. Π.χ η χάραξη, σήμανση και συντήρηση ορισμένων ski routes στο "πίσω" μέρος του βουνού (π.χ Όμορφες Λάκκες), όπου με τη συνοδεία οδηγών βουνού κι εφόσον οι συνθήκες το ευνοούν θα μπορούσαν σε ομάδες, όσοι θέλουν μέσα σε 15 - 30 - 45 λεπτά εύκολου skinning ή πορείας να κάνουν 2-3 touring βόλτες.

....

φίλε zox, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...

Γιατί κάποιοι να αναζητούν συνέχεια κάποιον αντί-παλο και όχι κάποιον "συμπαίχτη" για win-win σχέση?

Πανο οταν εβαζες τα ρατρακ να αλωνιζουν εκτος χιονοδρομικου ενω κατι χρονια πριν ειχες κανει την ζωη δυσκολη στον παπο για να μην περναει το κατ απο την ακρη της πιστας, δεν το λες και συνεπεια......

 

 

φίλε vro λυπάμαι ειλικρινά,

αλλά δεν επιθυμώ να σε ακολουθώ σε μια στείρα "κοκορομαχία" περί .... συνέπειας και έργων μου.

Αυτά βρίσκονται πολύ καλά καταγεγραμμένα με αντικειμενικά επιχειρήματα ( νούμερα-έγγραφα-ενυπόγραφες αναφορές, όχι αερολογίες "παρνασσολόγων"), επιγραμματικά στο forum, αναλυτικά στην εταδ αε, αόριστα στο μυαλό του καταναλωτή-πελάτη- χιονοδρόμου κ.λπ..

 

Βρισκόμουν και βρίσκομαι στην διάθεση όποιου ενδιαφέρεται να μάθει ειλικρινά και να κρίνει ανιδιοτελώς το έργο ΧΚΠ 2006-2014. Αρκεί να δεις post μου και ιστοσελίδες με νέα ΧΚΠ περιόδου 2006-2014....

Φυσικά και δεν υπερασπίζομαι το αλάθητο μου αλλά σαφέστατα είμαι σε θέση να υπερασπιστώ την συνέπεια αλλά κυρίως την αποτελεσματικότητα των περισσότερων ενεργειών ΧΚΠ περιόδου 2006-2014, δεδομένων των εκάστοτε συνθηκών.

Δεν νομίζω όμως, ότι ενδιαφέρουν άλλο το forum "προσωποκεντρικές καταγγελίες ή απολογίες" και μάλιστα μπαγιάτικες ,τουλάχιστον 3ετίας.

Όποτε θες τα λέμε (αργά ή γρήγορα θα βρεθούμε σε καμιά πλαγιά), για να συμπληρώσεις την ενημέρωση σου όπου κι αν επιθυμείς.(π.χ εργολάβους, νέα έργα, cat ski, ski doo κ.λπ).

 

Φέτος ... ας ελπίσουμε ο,τι καλύτερο για το ΧΚΠ με την νέα διεύθυνση......

Edited by PanosDrivas
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το νέο site ΧΚΠ. (Στις μονάδες μάλλον έχουν λάθος ως γνωστόν από προχειρότητα)

 

25440058_1804982086461033_15688196091704

  • Like 2

SKI


SKI


SKI


SKI


SKI


SKI


SKI


SKI


Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλε Πανο κουράσαμε να ερμηνευουμε την πραγματικοτητα...

Ας αρκεστούμε στα εργα και οχι στις προθεσεις

Χωρις μιζεριες και υπεκφυγές.

 

Κατα τα αλλα

 

ΩΙΜΕ έπεσε το σκι ντατα.

Δεν θα ανοιξει αυριο...

Σοβαρα μιλαω

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντα είχα την απορία... και τα τελευταία χρόνια που επιτέλους είχα και την εμπειρία του εξωτερικού την έχω περισσότερο: αυτό το skidata σύστημα του Παρνασσού είναι λιγότερο ευέλικτο από το skidata των άλλων χιονοδρομικών? Γιατί κάθε φορά που συζητάμε για άλλα συστήματα, προβάλλεται σαν αντεπιχείρημα ότι δεν γίνεται να αλλάξουν το πώς χτυπάει τις μονάδες κτλ.

 

:shuriken:


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια προσπάθεια του φίλου και συμφορουμίτη μας να παρέχει ενημέρωση της κατάστασης λειτουργίας του ΧΚ.

 

http://onparnassos.gr/el/location/xionodromiko-kentro-parnassou

  • Like 7

<p class='bbc_center'><span style='color: #0000FF'><span style='font-size: 18px;'><strong class='bbc'><a href='http://twowheelsonthenet.blogspot.com/'class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'>Two-Wheels on the Ne</a>t</strong></span></span></p>

<p class='bbc_center'> </p>

Share this post


Link to post
Share on other sites

φίλε phaethon F1,

το ski data είναι ένα πολύ καλό (παγκοσμίου κλάσης) εργαλείο με τις δυνατότητες και τους περιορισμούς του.

 

Απαιτεί όμως

  • έγκαιρη και ειλικρινή διάθεση βελτίωσης
  • σχεδιασμό (τι επιθυμεί ο πελάτης, τι θέλει ο ιδιοκτήτης, τι μπορεί το εργαλείο)
  • τεχνογνωσία από τους εμπλεκόμενους, αυξανομένης ανάλογα με το επίπεδο του πόστου από ταμία ΧΚΠ μέχρι οικονομικό διευθυντή εταδ
  • πρόβλεψη για κατάλληλες υποδομές και τεχνική βοήθεια 24/24, 7/7.

Το web ticket θά πρεπε να αποτελεί προτεραιότητα ....για αποσυμφόρηση ταμείων και μείωση συναλλαγών με χέρια και μετρητά...

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...