Jump to content
PanosDrivas

Χ.κ. Παρνασσού 2017-18

Recommended Posts

Συμφωνω με τον πανο οτι χρειαζεται ενα συστημα ελεγχου.

Ομως στο συγκεκριμενο και απο τις περιγραφες του ιδιου ηταν κακιστη αγορα και προφανως η καμενη εταδ δεν θελει να δωσει φραγκα για να το σωσει και αν αυτο γινεται.

Πανο αν δεν ειναι προσωποποιημενο στην πραξη γιατι δωσατε ενα καρο λεφτα για τις καμερες στο ταμειο;

Γιατι δεν εχει ακυρωθει ποτε καρτα;

Γιατι δεν εχει αγοραστει φορητο τερματικο αναγνωσης και ακυρωσης απο αποσταση;

Με το νεο νομικο πλαισιο λειτουργιας των χιονοδρομικων απαγορευεται αυστηρα για λογους ασφαλειας η γενικη χρηση των εκγκαταστασεων ανευ εγκρισης εν ωρα λειτουργειας. 2 φυλακεια και μια μπαρα στους συγκεκριμενους 2 χιονοδιαδρομους και δεν περναει κουνουπι, ουτε σκι ντου.

Αν ο αλλος θελει να κατασκηνωσει απο βραδυς να του δοθει καρτα τιμης ενεκεν.

Ξυλωστε απο πανω ολα τα σκι ντατα, βαλτε τα στις 2 εισοδους με μπαρες ΚΑΙ στις εξοδους.

Καντε την καρτα με εναν ξεχωριστο εκτυπωσιμο αριθμο,βαλτε μια μη υποχρεωτικη εφαρμογη καταχωρησης προσωπικων στοιχειων για οσους θελουν και ολα τα θεματα που αναφερεις εχουν λυθει.

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και στο τελειωμα της συνδετικης στην κορφη της 10 που εχουν γινει η μηνυσεις.

Μην ανοιγετε με το ρατρακ σε εκεινο το σημειο την συνδετικη, καντε μια χαραξη 300 μετρα πριν ευθεια να βγαινει μεσα στην πιστα της 14.

Οποιος θελει με σκι ντου ή φωκιες να αναιβει να πηγαινει απο αστρωτο χιονι οπως ειναι το σωστο.

 

Αλλα ποιος να ακουσει...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχεις δίκιο το μόνο που θέλει είναι οργάνωση και προπόνηση. Τα άλλα που λες για το σκι ντάτα εκεί να δεις οργάνωση που θέλουν αλλά ζητάς πολλά για ένα χιονοδρομικό που δεν μπορεί να πιάσει το χιόνι και το site ανέβηκε 20 Δεκέμβρη και δεν μπαίνεις καν από κινητό.

 

Και από τον ΕΣΤΟΥΧ ακόμα ούτε μια λέξη. Ούτε μια λέξη έτσι για το εφέ.

  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ΕΣΤΟΥΧ είναι busy να διοργανώσει την εκδρομή στην Αυστρία!


SKI


SKI


SKI


SKI


SKI


SKI


SKI


SKI


Share this post


Link to post
Share on other sites

Επίσκεψη στην ιστοσελίδα ΧΚΠ

εντυπωσιάστηκα .καταπληκικη περιεκτικότατη και πάνω από όλα ευγενέστατοι μου εύχονται

καλό καλοκαίρι

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

 

 

Φρέσκο χιονάκι!!

21 Δεκεμβρίου 2017

Την καλημέρα μας από το Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσο...

 

 

Έναρξη χιονοδρομικής περιόδου 2017-18!

19 Δεκεμβρίου 2017

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου το Χι...

 

 

Καλό καλοκαίρι!

23 Απριλίου 2017

Δροσερά έκλεισε η σεζόν με τους χιονοδρόμους να απολ...

Edited by vaggelis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνω με τον πανο οτι χρειαζεται ενα συστημα ελεγχου.

 

Φίλε Vro, επιτέλους συμφωνήσαμε και σε κάτι...δεν πειράζει, δεν χρειάζεται να συμφωνούμε κι σε όλα!

 

Σε βεβαιώνω πάντως ότι έχουν ακυρωθεί κάρτες ΧΚΠ για παραβατική συμπεριφορά, έχει δουλέψει άψογα το προσωποποιημένο εισιτήριο, έχει ενθαρρυνθεί η κατασκήνωση στο βουνό, και υπάρχουν φορητές συσκευές ανάγνωσης καρτών skidata....(αυτό που αντιλαμβανόμαστε δεν είναι αυτό που υπάρχει, είναι συνήθως κάτι λιγότερο)

Βούληση να υπάρχει, κι υπάρχουν πολλά περιθώρια βελτίωσης με τις υπάρχουσες υλικοτεχνικές υποδομές χκπ παρόλα τα προβλήματα τους.

Το ευχάριστο για το χκπ είναι ότι το βασικό του πρόβλημα εν μέσω οικονομικής κρίσης δεν είναι το οικονομικό...

 

Σε χαιρετώ ... πάω για ορειβατικό ....απολαμβάνοντας χειμώνα πέρα από τις ανθρώπινες μαμακίες!

 

καλή έναρξη στο ΧΚΠ...

καλή φώτιση στο ΕΣΤΧ....

 

καλό σκί σε όλους μας!

Edited by PanosDrivas
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχεις δίκιο το μόνο που θέλει είναι οργάνωση και προπόνηση. Τα άλλα που λες για το σκι ντάτα εκεί να δεις οργάνωση που θέλουν αλλά ζητάς πολλά για ένα χιονοδρομικό που δεν μπορεί να πιάσει το χιόνι και το site ανέβηκε 20 Δεκέμβρη και δεν μπαίνεις καν από κινητό.

 

Και από τον ΕΣΤΟΥΧ ακόμα ούτε μια λέξη. Ούτε μια λέξη έτσι για το εφέ.

O ΕΣΤΟΥΧ είναι busy να διοργανώσει την εκδρομή στην Αυστρία!

 

Εγώ περιμένω μια βδομάδα μια αίτηση διαγραφής μέλους και δεν έχω καμία απάντηση.που το λες και απλη υπόθεση. Και εσείς θέλετε δράσεις;;;

Ο σύλλογος συρρικνώνετε ταχύτερα κι από τους πάγους της Ανταρκτικής, αλλά το μόνο που βλέπεις είναι απαντήσεις απαξίωσης και μόνο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλήθεια, γιατί πρέπει να κάνουμε την ζωή μας περίπλοκη;

 

Αν κάποιος -για οποιονδήποτε λόγο- δεν επιθυμεί να συμμετέχει πλέον, πάρα πολύ απλά απλά δεν ανανεώνει την συνδρομή του και δεν ασχολείται άλλο με το forum.

  • Like 7

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλήθεια, γιατί πρέπει να κάνουμε την ζωή μας περίπλοκη;

 

Αν κάποιος -για οποιονδήποτε λόγο- δεν επιθυμεί να συμμετέχει πλέον, πάρα πολύ απλά απλά δεν ανανεώνει την συνδρομή του και δεν ασχολείται άλλο με το forum.

 

Όταν σταματήσεις να βλέπεις το δέντρο, θα έχει καεί όλο το δάσος.

Καλό είναι λοιπόν να απαντήσεις εκεί που πρέπει σε παρακαλώ. Όπως λέει και το μνμ που βγάζει το φόρουμ. Άλλο τα μητρωα μελών του συλλόγου άλλο το φόρουμ.

post-2814-0-10792300-1513939773_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν και ειμαι αντιθετος με την αποφαση του βασιλη [ειναι και γιορτες ] για να αποχώρησή απο τον συλλογο :dizzy:

 

Και εφοσον ομως επιμένει στην αποχώρηση ......Τοτε απλα ας μην γραφη ξανα στο φορουμ .μην πληρωνει συνδρομη και τελειωσε η μπουγαδα :thumbup:

 

Ποιος ο λογος για περισσοτερες φωνες κλπ ... και κραυγες προς ολους :yes

 

Το ιδιο εκανα και εγω οταν αποχώρισα απο το αλλο φορουμ Ειπα για σας τελευταίο ποστ και μαζι με τον γκαβις ανεβηκαμε στο τρίκυκλο :scooter: και φυγαμε πριν 7 χρονια [ακομα κρατανε του κωδικούς μου] μηπως και γυρίσω :evil:

 

 

υσ Ελα γιουτσο εμπαινε :evil: ..............................

  • Like 1

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και το πρόβλημα του Παρνασσου είναι ότι ο σύλλογος..... "

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν και ειμαι αντιθετος με την αποφαση του βασιλη [ειναι και γιορτες ] για να αποχώρησή απο τον συλλογο :dizzy:

 

Και εφοσον ομως επιμένει στην αποχώρηση ......Τοτε απλα ας μην γραφη ξανα στο φορουμ .μην πληρωνει συνδρομη και τελειωσε η μπουγαδα :thumbup:

 

Ποιος ο λογος για περισσοτερες φωνες κλπ ... και κραυγες προς ολους :yes

 

Το ιδιο εκανα και εγω οταν αποχώρισα απο το αλλο φορουμ Ειπα για σας τελευταίο ποστ και μαζι με τον γκαβις ανεβηκαμε στο τρίκυκλο :scooter: και φυγαμε πριν 7 χρονια [ακομα κρατανε του κωδικούς μου] μηπως και γυρίσω :evil:

 

 

υσ Ελα γιουτσο εμπαινε :evil: ..............................

Να αποχωρήσω από τον σύλλογο θέλω Νίκο. Όχι από το φόρουμ. Έχει διαφορά εκτός κι αν δεν την καταλαβαίνετε μερικοί εδώ μέσα η δεν θέλετε να την καταλάβετε. Τα υπόλοιπα σε μνμ. Όχι εδώ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

μα !! το αβανταρ σου γραφη βασιλη μου ..μελος φορουμ τελειωσε το θεμα

  • Like 1

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

μα !! το αβανταρ σου γραφη βασιλη μου ..μελος φορουμ τελειωσε το θεμα

 

Νίκο μάλλον εσύ δεν βλέπεις ούτε το δέντρο αλλά τη γλάστρα.Γιατί εδώ ο άνθρωπος σας απάντησε αλλά κάνετε τον Κινέζο. Ρε πόσο σας πειράζουν οι αλήθειες; εδώ μέσα;

O ΕΣΤΟΥΧ είναι busy να διοργανώσει την εκδρομή στην Αυστρία!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι θα μπορουσαν να το ανοιξουν με σωστη διαχειριση χιονιου

αλλα ο αέρας ειναι σιγουρα απαγορευτικός

 

και μαλλον θα δυναμωνει παρά θα εξασθενεί

 

 

Τελικά η Αλίαρτος δεν θα το γλιτώσει το χιόνι

τεσπα θα ανέβουμε για καφε αράχωβα-λιβάδι

και όλα καλά

θα διαφημίσουμε το σύλλογο :thumbup:

Edited by Nifadas
  • Like 4

How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι θα μπορουσαν να το ανοιξουν με σωστη διαχειριση χιονιου

αλλα ο αέρας ειναι σιγουρα απαγορευτικός

 

και μαλλον θα δυναμωνει παρά θα εξασθενεί

 

 

Τελικά η Αλίαρτος δεν θα το γλιτώσει το χιόνι

τεσπα θα ανέβουμε για καφε αράχωβα-λιβάδι

και όλα καλά

θα διαφημίσουμε το σύλλογο :thumbup:

Προσοχή στην αερογέφυρα Πυρι της Θήβας. Την κλείνουν οι ρομά κατά διαστήματα και επιτίθενται στους οδηγούς. Προτεινόμενη διέλευση από κάστρο η από την έξοδο για νοσοκομείο Θήβας ώστε να περάσεις αφήνοντας δεξιά την αερογέφυρα.

ΣΥΝ ότι πάντα παίζει ο δρόμος της Καζάς.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποια είναι η αερογέφυρα πυρί που κλείνουν οι γύφτοι;Αν μπορείς κάποιο στοιχείο από το google maps να την έχω υπόψη μου

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποια είναι η αερογέφυρα πυρί που κλείνουν οι γύφτοι;Αν μπορείς κάποιο στοιχείο από το google maps να την έχω υπόψη μου

post-2814-0-28734400-1513944149_thumb.png

post-2814-0-35997600-1513944168_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουν αποθρασυνθεί τελείως.Την ξέρω τη γέφυρα είχα περάσει στο παρελθόν από εκεί.Πλέον όσες φορές έχω πάει προς Αράχωβα ή ΧΚΠ πάω από το Κάστρο

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βάζει ακόμα δυνατά ο παππούς...

Edited by ashbury
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχετικά με τους Ρομά.

 

Πλάκα κάνεις... αν είναι δυνατόν.

Edited by Χρήστος Λάππας
Ελληνικά

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι γυφτοι ειναι Ελληνες

Οι Ελληνες ειναι Ελληνες

Αρα και οι Ελληνες ειναι γυφτοι.....

 

Ετσι ξεκαρφωμα για το ρατσισμο..... λες κ εμεις οι "Ελληναραδες" ειμαστε καλυτεροι......... μη χ!@@#.........

 

χαχαχαχαχαχαχαα..........

Edited by kaps

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το θέμα είναι πάντα από ποιους παίρνεις απαντήσεις απαξίωσης και εν τέλει πόση αξία ή απαξίωση αυτές δίνουν στο σύλλογο.

 

Το φόρουμ έχει δυνατότητα αναζήτησης, μπορεί να δει και να κρίνει ο καθένας την συνεισφορά του άλλου στο δημόσιο διάλογο.

 

Ο σύλλογος, όπως έχει αποδείξει πολλές φορές, αντέχει και ανέχεται ακόμα και άτομα που μπαίνουν μόνο για να τον βρίσουν.

 

Κάποιοι μάλιστα έχουν αλλάξει στάση, και από βρίσιμο πλέον κάνουν συστηματική και σκληρή κριτική, άλλοτε βάσιμη άλλοτε όχι και τόσο.

 

Επίσης για να απαντήσω σε ερώτημα που δέχτηκε ο σύλλογος, διαγραφή από το φόρουμ γίνεται από τους συντονιστές και τον διαχειριστή, κατόπιν αιτήματος του ιδίου ή συστηματικής παράβασης των κανονισμών λειτουργίας.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  • Like 2

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...