Jump to content
Sign in to follow this  
Danis Iordanidis

Οικονομικές Διακοπές Σκι Ευρώπη...

Recommended Posts

Υπάρχουν κάτι ομιχλώδη ακόμα σχέδια για Kopaonik (εκδρομή-camp). Από κει τι έχουμε σύντροφε? Τσιμπάει παραπάνω σε τιμή από τα υπόλοιπα?

 

:shuriken:

Ενημέρωσε όταν είναι... Όχι ρε τιμές πολύ καλές, η μετάβαση είναι λίγο δύσκολη.


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει ένα δρόμο (πράσινη) που κατεβαίνει όλο το βουνό κάτω μέσα στο ποιο ωραίο ελατοδάσος που έχω δει!!!

Έχει και πολύ πιο ήπιο κλήμα.

 

Παμποροβο το βουνό για να λατρέψει ο σύντροφος το σκι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η πίστα είναι μπλε με πολλά πράσινα και 2 -3 κόκκινα κομμάτια (οι Βούλγαροι τη δίνουν μπλε) και μπορείς να κάνεις όλη μέρα σε αυτήν. Είναι ιδανική για όλους (αρχάριοι μαθαίνουν εύκολα και προχωρημένοι κάνουν τεχνικές ασκήσεις κτλ). Το μήκος της είναι από τα μεγαλύτερα στα Βαλκάνια. Εξυπηρετείται από εξαθέσια καρέκλα. Είναι από τις αγαπημένες πίστες όλων.

  • Like 1

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Και γιατρειά δεν έχει βρεθεί ακόμα...

γιατί,ξάχνουμε για γιατρειά; :smiling: δε νομίζω...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

γιατί,ξάχνουμε για γιατρειά; :smiling: δε νομίζω...

Υπάρχει γιατρειά...ομοιοπαθητική :skiing-4073:

  • Like 2

Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η πίστα είναι μπλε με πολλά πράσινα και 2 -3 κόκκινα κομμάτια (οι Βούλγαροι τη δίνουν μπλε) και μπορείς να κάνεις όλη μέρα σε αυτήν. Είναι ιδανική για όλους (αρχάριοι μαθαίνουν εύκολα και προχωρημένοι κάνουν τεχνικές ασκήσεις κτλ). Το μήκος της είναι από τα μεγαλύτερα στα Βαλκάνια. Εξυπηρετείται από εξαθέσια καρέκλα. Είναι από τις αγαπημένες πίστες όλων.

Κυριακο την πιστα δρομο που βγαζει κιρυφη απο τον ενδειαμεσο σταθμο λεει ο κονκαν.

 

Παμποροβο τι λατερυουν οι αρχαριες γυναικες, με ταβερνακια φτηνα με καθαρες τιυαλετες σε καθε σττοφη του δασους. Δεν υπαρχει πιο φιλικο σε αρχαριους γυναικες και παιδια

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εκτός από το Μπάνσκο και αντε μποροβετς... Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση για οικονομικές διακοπές σκι γυρω στην πρωτοχρονιά?

 

Ελλάδα την αποκλείω για πολλούς λόγους ο βασικότερος από τους οποίους είναι ότι μπορεί και να μην έχει χιόνι.

 

 

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Να ξέρεις ότι τα τελευταία χρόνια υπήρξαν σημαντικά προβλήματα καθυστερημένης χιονόπτωσης κατά την περίοδο των Χριστουγέννων. Την περίοδο της Πρωτοχρονιάς, είναι η ακριβότερη σεζόν του έτους. Συνήθως κλείνουν τις διακοπές στις Άλπεις για 1 εβδομάδα, από Σάββατο σε Σάββατο.

 

Το πόσα άτομα είσαστε παίζει ρόλο.

 

Έχετε κλείσει μεταφορικά;

 

Θα ξεκινήσεις από Πάτρα;

 

Θα συμβούλευα (κυρίως για το κόστος), αν μπορείς να πας την εβδομάδα από τα Φώτα και μετά.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μεγαλο ρισκο η Βουλγαρια για Χριστουγεννα..... απο Φωτα κ μετα ισως.....

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά ακόμα δεν έχουμε κλείσει τίποτα πέρσι είχαμε πάει 31 με 5/1 και ήταν καλά για αυτό το σκεφτήκαμε. Το πρόβλημα λέτε ότι μπορεί να μην έχει χιόνι? Η ότι θα έχει πολύ κόσμο?

 

Ναι από πατρα θα ξεκινήσουμε ακόμα δεν έχουμε κλείσει τίποτα.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά ακόμα δεν έχουμε κλείσει τίποτα πέρσι είχαμε πάει 31 με 5/1 και ήταν καλά για αυτό το σκεφτήκαμε. Το πρόβλημα λέτε ότι μπορεί να μην έχει χιόνι? Η ότι θα έχει πολύ κόσμο?

 

Ναι από πατρα θα ξεκινήσουμε ακόμα δεν έχουμε κλείσει τίποτα.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Θα είσαστε 2 άτομα; Με παιδιά; Με φίλους;

 

Το πρόβλημα χιονιού λύνεται πηγαίνοντας σε πιο snowsure χιονοδρομικά. Οι τελευταίες 3 σεζόν δεν είναι οι πιο αντιπροσωπευτικές των τελευταίων 30 ετών, όμως μία στραβή αρκεί για να σου χαλάσει την χιονοδρομική εκδρομή. Για εμένα το πρόβλημα αν έχει έλλειψη χιονιού δεν είναι τόσο ότι θα βρεις περιορισμένο πεδίο, αλλά και το χιόνι θα είναι χειρότερης ποιότητας. Συνδυάζοντας το με την πολυκοσμία των εορτών, στατιστικά συμβαίνουν περισσότερα ατυχήματα.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα είμαστε 2 εμείς και άλλα 2 ζευγάρια και 2 παιδάκια... Σύνολο 8 άτομα... Δεν ξέρω πως επειρεαζει ο αριθμός των ατόμων βέβαια...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα είμαστε 2 εμείς και άλλα 2 ζευγάρια και 2 παιδάκια... Σύνολο 8 άτομα... Δεν ξέρω πως επειρεαζει ο αριθμός των ατόμων βέβαια...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Ο αριθμός των ατόμων επηρεάζει πολύ το κόστος μεταφοράς. Όταν ο αριθμός είναι πολλαπλάσιο του 4, το καράβι από Πάτρα γίνεται πλέον φτηνότερο από το αεροπλάνο (εκτός ειδικών συνθηκών).

Επίσης παίζει και ρόλο τι σκι κάνετε και τι επιδιώκετε.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

για να εχουν νοημα οι προτασεις που γίνονται πρεπει danis iordnidis να βάλεις το ανωτατο οριο οικονομικό ανα ατομο που θες να δωσεις

Share this post


Link to post
Share on other sites

για να εχουν νοημα οι προτασεις που γίνονται πρεπει danis iordnidis να βάλεις το ανωτατο οριο οικονομικό ανα ατομο που θες να δωσεις

Σωστή παρατήρηση... Νομίζω 500 με 600 είναι το όριο μας στο σύνολο... Δηλαδή μεταφορά διαμονή φαγητό lift pass... Αντε και κάνα μάθημα... Είναι τσίμα τσίμα το ξέρω αλλά προσπαθούμε για το καλύτερο... Μακάρι να είχαμε 4000 να πάμε colorado!

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

να υποθεσω οτι μιλας για εβδομαδα , παντως στο livignio (ιταλια) αν πας Δεκέμβριο εχει free το lift pass οποτε οριακα μπορεις να πας Αλπεις κανοντας καποιες υποχωρήσεις στην ποιοτητα διαμονης.. (https://www.livigno.eu/en/holiday-offers/skipass-free)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danis, μην ξεχνάς ότι οι ναυτηλιακές αρχές Δεκέμβρη συνήθως προχωρούν σε χοντρές εκπτώσεις για early booking και για κατόχους κάρτας συχνού επιβάτη.... πέρυσι πλήρωσα -40% επί της επίσημης τιμής !!!!!!!!

  • Like 1

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

και εδω εχει πολλα οικονομικα καταλυμματα (ειδικα σε λιγοτερο γνωστα χιονοδρομικα)

 

https://www.snowtrex.ie

 

 

μαλιστα εχει και φιλτρο και διαλεγεις free lift pass και σου βγαζει ολα τα χιονοδρομικα που εχουν δωρεαν καρτα λιφτ (συγκεκριμενες ημερομηνιες)

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danis, μην ξεχνάς ότι οι ναυτηλιακές αρχές Δεκέμβρη συνήθως προχωρούν σε χοντρές εκπτώσεις για early booking και για κατόχους κάρτας συχνού επιβάτη.... πέρυσι πλήρωσα -40% επί της επίσημης τιμής !!!!!!!!

 

Εσύ είσαι ΠΟΛΥ συχνός επιβάτης...!!!


Petros Tsantilas

 

A ski won't change your life...

unless you ride it

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

οι τιμές που αναφέρει το αρθρο δεν εχουν καμία σχεση με την πραγματικότητα !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

οι τιμές που αναφέρει το αρθρο δεν εχουν καμία σχεση με την πραγματικότητα !!!!!

Νε κ εγώ έτσι θέλω να πιστεύω ... αλλά το άρθρο αναφέρεται για ταξίδια από Αγγλία ..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

και εδω εχει πολλα οικονομικα καταλυμματα (ειδικα σε λιγοτερο γνωστα χιονοδρομικα)

 

https://www.snowtrex.ie

 

 

μαλιστα εχει και φιλτρο και διαλεγεις free lift pass και σου βγαζει ολα τα χιονοδρομικα που εχουν δωρεαν καρτα λιφτ (συγκεκριμενες ημερομηνιες)

Πολυ καλο site, το εχεις χρησιμοποιησει; ειναι αξιοπιστο;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ καλο site, το εχεις χρησιμοποιησει; ειναι αξιοπιστο;

 

 

δεν το εχω χρησιμοπιοιησει ποτε αλλα υπαρχει χρονια το συγκεκριμενο .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...