Jump to content
ashbury

Χ.κ Καλαβρύτων 2017-18

Recommended Posts

Το χιονι εχει ψιλοχαλασει απο τον μπουχο τωρα με την ξαστερια το βραδυ η θα στεγνωση η θα κανει κρουστα

Εχει πανελληνιους αγωνες επισης

Ελπιζω να σας εχουν την αγκυρα 9

η φωκιες ηταν ολα τα λεφτα

 

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πού;...πώς;... πότε έχει πανελλήνιους αγώνες;


Μπορεί να μην είμαι μικρής ηλικίας αλλά είμαι νεαρής νοοτροπίας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η βαρια ανασα ηταν απο τις φωκιες;

 

 

Αποκλειστικη φωτο απο το νεο λιφτ στα καλαβρυτα (το μακρυτερο)

 

 

post-911-0-32775900-1518813416_thumb.jpg

Edited by vro
  • Like 7

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξέρουμε ποιά πίστα θα δεσμεύσουν;...συνήθως δεσμεύουν τη Δάφνη.


Μπορεί να μην είμαι μικρής ηλικίας αλλά είμαι νεαρής νοοτροπίας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το χιονι εχει ψιλοχαλασει απο τον μπουχο τωρα με την ξαστερια το βραδυ η θα στεγνωση η θα κανει κρουστα

Εχει πανελληνιους αγωνες επισης

Ελπιζω να σας εχουν την αγκυρα 9

η φωκιες ηταν ολα τα λεφτα

Αυτά είναι, κοίτα που με με τα νέα εντατικά προγράμματα του δημοφιλέστατου χιονοδρομικού θα γίνεις και λουλουδάτος

  • Like 1

:skiing-4073:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξέρουμε ποιά πίστα θα δεσμεύσουν;...συνήθως δεσμεύουν τη Δάφνη.

 

Στο πρόγραμμα για Σάββατο 17/2 γράφει ότι έχει "Γιγαντιαία τεχνική κατάβαση (FIS)".

Από αυτό εγώ καταλαβαίνω ότι δεσμεύεται Ειρήνη+Φαίδρα και σε όλο το πλάτος τους..


c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρώτη(!) φορά στον Χελμό φέτος έχουμε όλοι ένα χαζό χαμόγελο από τα Καλάβρυτα μέχρι το Άργος. Πίστες υποδειγματικές, ατμόσφαιρα γιορτής ακόμα και στις ουρές και πολλοί φίλοι να ξεπροβάλλουν από την πολυκοσμία. Ωστόσο: 1) το car pοοling δεν ισχύει πια αφού δεν δίνει έκπτωση 20% 2) οι αγώνες δέσμευσαν σημαντικό μέρος του πεδίου χωρίς αντίστοιχη μείωση του ski pass 3) η ενημέρωση για το πότε κλείνει και κυρίως πότε θα ανοίξει η "¨Αγκυρα δεξιά" ήταν συγκεχυμένη και 4) οι δάσκαλοι κι οι αθλητές έκαναν λίγο κατάχρηση της προτεραιότητας.

Επειδή συμπάθησα τον Κο Σπυρόπουλο από πέρισυ νομίζω πρέπει να ξανασκεφτεί το θέμα των προσφορών, μόνο η Regroup πέρισυ πούλησε πάνω από χίλια κουπόνια. Να μην ξαναγίνει το σκι το σπορ των νεόπλουτων και των προνομιούχων συνταξιούχων. Ευχαριστώ.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θερμή παράκληση μια περιγραφή πώς ήταν οι πίστες με τι ώρα άρχισαν να χαλάνε και πόσο από κάποιον που ήταν σήμερα χκκ (σύγκριση με κλπ που χωράφεψαν άμεσα θέλω να κάνω)

 

Φίλε έχει ήδη φουλ κόσμο και ουρές το σκ, να έχει λιγότερα ή ίδια έσοδα για περισσότερες ουρές? Για καθημερινή μαζί σου αλλά ήδη έχει προσφορές καλες

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά περάσαμε και σήμερα, ε;

Μέχρι τις 11 Στύγα μια χαρά.

Μετά άγκυρα και πάλι άγκυρα.

Μακράν το καλύτερο λιφτ / πεδίο

τις ημέρες με πολύ κόσμο, όπως και σήμερα.

 

Ευχάριστο θέαμα, το βουνό γεμάτο από μικρούς αθλητές, από όλη την Ελλάδα.

Παρά την όποια "ταλαιπωρία" δημιούργησαν, σε εμάς τους τουρίστες, αξίζουν την συμπαράσταση μας, αν θέλουμε πραγματικά να δούμε κάποιες αλλαγές προς το καλύτερο στην ελληνική χιονοδρομία, στο σύνολο της.

Καλό κουράγιο και στους σπόνσορες τους... δλδ τους γονείς τους, γιατί η ομοσπονδία είναι ελάχιστα αυτά που μπορεί να τους προσφέρει πια...

Edited by ALCATRAZ
  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ετοιμο το videaki τις παρασκευης

 

Πως μετρατρεπεται μια μερα απο χωνι right through

σε epic powder descend of the year

Moνο μη με πειτε μονοφαγα, ετοιμο φαι σας δινω, οποιος καταλαβε, καταλαβε

  • Like 21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία τα εκτός της Στύγας, αλλά σαν το Αυγό και τα δέντρα δεν έχει :heart:
Μέχρι τις 12, ωραία πούδρα, λίγο βαριά αλλά τριζάτη, μετά από το πουθενά έγινε πιο βαριά και πιο δύσκολη.
Τσακώθηκα με έναν επόπτη των αγώνων παίδων στο σκι. Κατεβαίνοντας από τα δέντρα, έφτασα στην άκρη της πίστας και του εκανα νόημα αν μπορώ να περάσω από την άκρη για την τραβέρσα πάλι μέσα στα δέντρα, αφού πέρασε ο αθλούμενος, με αγνόησε.Του φωνάζω και πάλι με αγνόησε. Ε δεν (...), ας περάσω από την άκρη. Αποτέλεσμα με βλέπει και λίγο έλειψε να με πλακώσει στο ξύλο.
Οκ πείτε μου, πραγματικά εφταιγα κάπου;


JAPOW!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ω ρε Χέλλ Prophet Μπαμπαστρουμφ τώρα που μπήκες πλέον και επίσημα στο χώρο του ορειβατικού video βλέπω κάτι αμερικανακια να γυρνάνε στην παλιά τους δουλειά (hot dog στην Αστορια)

  • Like 3

:skiing-4073:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χελμπεντιε θελω και εγω ενα τετοιο αμαξι που ερχεται μονο του να με παραλαβει απο το τερμα της χιονοστοιβαδας.

Ποιον καλο σαμαρειτη βρηκατε;

 

Καλα πας ακομα με ανταπτωρες;

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ερχεται μονο ...του εμεις το πηγαμε και γυρισαμε πισω με το αλλο του Ευζωνα, ο οποιος εφυγε και τοχασε κιολας :hope:

δεν περιμενε οτι θα ανοιξει ο καιρος

Τοχουμε κανει αρκετες φορες αυτο το σκηνικο

Οι ανταπτορες τα σπανε γιατι οταν τους βγαλεις εχεις πεδιλαρα να ριπαρης το floww :P

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-911-0-85533900-1519053576_thumb.jpg

 

-Εσυ τι λες την πεμπτη θα ανοιξουν την αγκυρα;

-κατα τις τεσσερεις σιγουρα.

  • Like 4

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έκλεισε σήμερα ένα καλό 3ήμερο στα Καλάβρυτα. Σώθηκε και η σημερινή, με αρκετά ανοίγματα. Κλασικά, μέτρια προσέλευση χιονοδρόμων Κ. Δευτέρα, πολύ τακούνι.

 

Τελικά γίναμε αρκετοί οι νέοι οικογενειάρχες, μέλη & φίλοι του Συλλόγου μας. Δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να ανεβαίνεις με τα πιτσιρίκια στο βουνό, αλλά μας ανταμείβει το να τσουλάμε μαζί τους.

  • Like 14

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω λεω πως για ποιοτικες πουδρες αυριο ειναι η μερα :sofa:

 

Αν πας εχω μεγαλη περιεργεια τι θα ριξει ο νοτιας.

Για μενα θαναι καλυτερο το χιονι στυγα (που μαλλον δεν θα ανοιξει λογο ομιχλης.)

Επισεις θαχει μπουχο και η χιονοπτωση πεφτει η μιση τα ξημερωματα αρα για να ανοιξει αγκυρα θα πρεπει να παει το ρατρακ να ανοιξει τον δρομο.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν πας εχω μεγαλη περιεργεια τι θα ριξει ο νοτιας.

Για μενα θαναι καλυτερο το χιονι στυγα (που μαλλον δεν θα ανοιξει λογο ομιχλης.)

Που φυσικά τις αργίες παρά την ομίχλη την ανοίγουν. Ά ρε Σπυρόπουλε δόλιε το έχασες το ματς.

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το χιονι μια χαρα θα ειναι αυριο ακομα και χαμηλα το χκ δεν το βλεπω να θελει να ευχαριστισει τους φανατικους πελατες του μιας και εχουν μεινει λιγοι και δεν αφηνουν αρκετα ευρα ..

φαινεται και απο τις καμερες βαθια λακα και παρκινγ 5.15 το πρωι δεν εχουν ρατρακιες τις καθημερινες

 

hint : μετα απο χιονοπτωση καθημερινη . :pirate:

Ξυπνας 5 βαζεις καμερα αν δεν δεις ρατρακιες ξαναπας για υπνο :P

Edited by Hellbent
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τωρα ριχνει καλα στο σαλε.

Εχουν νυχτερινο mode στο live.

Στο sr.

  • Like 4

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Εε συγγνωμη.. χιονιζει..
    • Rafting στο Λούσιο - Κυριακή 26 Μαϊου 2024 Ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 26 Μαϊου και ώρα 11:00 στην Ανοιξιάτική μας εξόρμηση στην Αρκαδία. Σε συνεργασία με την Trekking Hellas Arcadia θα κάνουμε Rafting στα πανέμορφα νερά του Λούσιου. Κόστος συμμετοχής 50€, προκαταβολή 20€ έως και 4 Μαϊου.  Σημείο συνάντησης, βάση trekking hellas Αρκαδίας, Βλαχορράπτης  https://maps.app.goo.gl/XkX9kXCkbEYDfmRX8 Διάρκεια  4 ώρες. Εξοπλισμό που θα χρειαστείτε:  Αθλητικά παπουτσια που θα βραχούν Μαγιό. Πετσέτα. Λεπτομέρειες θα βρείτε στο site:  https://trekking.gr/el/activity/rafting-lousios-alfeios Απαραίτητη Δήλωση συμμετοχής,  τηλεφωνικά/viber: 6976101568 Ισιδώρα Σουμάνη & Δημήτρης Καρυστηναίος 6937009885, ή  email στο snowclub@snowclub.gr Τελευταία ημέρα δήλωσης συμμετοχής το Μ.Σάββατο 4 Μαϊου. Σας περιμένουμε όλους!!!!! Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη - 6976101568
    • Tα μέλη και οι φίλοι του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας, θα πραγματοποιήσουν συνάντηση την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 από τις 21:00 και μετά στο Piu-Verde.  Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη Tηλέφωνο επικοινωνίας 6976101568   
    • την Ακρόπολη των ΧΚ της Ελλάδας 🤪
    • Αν δεν υφίσταται ΧΚ, τι θα επισκέπτονται οι επισκέπτες; 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Alexis c
      Alexis c
      (63 years old)
    2. petroskavala
      petroskavala
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,314
    • Total Posts
      460,819
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,630
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    bongdainfottbd
    Joined
×
×
  • Create New...