Jump to content

Recommended Posts

Πάνω χιονισαι αρκετά ,κατο έβρεξε

Πάνω έκανε κριό όλη μέρα και παρόλο που είχε ήλιο ,το χιόνι κρατούσε καλά ,σφιχτό και καλοστρωμένο

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάνω χιονισαι αρκετά ,κατο έβρεξε

Πάνω έκανε κριό όλη μέρα και παρόλο που είχε ήλιο ,το χιόνι κρατούσε καλά ,σφιχτό και καλοστρωμένο

pepe, εισαι πανω? ανεβαινουμε σε 2 μερες!


Addicted to snow...

 

 

 

 

1582272881328.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανεβαίνω για Σ,Κ,Δ θα είναι κανείς να δείξει το βουνό;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανεβαίνω για Σ,Κ,Δ θα είναι κανείς να δείξει το βουνό;

17-18-19 εννοεις? εγω θα μαι πανω, οτι θες μου λες. ανεβαινω σημερα μεχρι 22 bansko, και μετα 22-26 vitosha.

  • Like 1

Addicted to snow...

 

 

 

 

1582272881328.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι 17-18-19 Παρασκευή βράδυ ανεβαίνω.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ανέβει κανείς απο τον σύλλογο για σκί BANSKO το τριήμερο Καθαρά Δευτέρας απο 17-19/2/18. Θα ανέβω αλλά με παρέα άσχετη με σκί , εάν θα ανέβουν μέλη απο το σύλλογο θα είναι χαρά μου να συναντηθούμε εκεί στα ξένα για σκί και καφέ στο The goat σαλέ εκεί στα ψηλά. Μήπως θα πρέπει να το κοινοποιήσω σε άλλη κατηγορία ανακοινώσεων του forum???

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερα στο βουνο ,στα λουκια πέσανε δυο χιονοστιβάδες ,στην πρώτη το προι σώσανε έναν σνουμπορδερ ,τον προλάβανε ,λιπόθυμος και να έχει κατάπιε την γλοσα του,είναι οκ

Λίγες ώρες μεθα πέφτει δεύτερη ,λένε ότι ψάχνουν δυο άτομα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ανέβει κανείς απο τον σύλλογο για σκί BANSKO το τριήμερο Καθαρά Δευτέρας απο 17-19/2/18. Θα ανέβω αλλά με παρέα άσχετη με σκί , εάν θα ανέβουν μέλη απο το σύλλογο θα είναι χαρά μου να συναντηθούμε εκεί στα ξένα για σκί και καφέ στο The goat σαλέ εκεί στα ψηλά. Μήπως θα πρέπει να το κοινοποιήσω σε άλλη κατηγορία ανακοινώσεων του forum???

 

Θα είμαι πάνω ΣΚΔ. Εάν κάτσει, ευχαρίστως να κάνουμε κανένα run παρέα.

  • Like 1

BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερα στο βουνο ,στα λουκια πέσανε δυο χιονοστιβάδες ,στην πρώτη το προι σώσανε έναν σνουμπορδερ ,τον προλάβανε ,λιπόθυμος και να έχει κατάπιε την γλοσα του,είναι οκ

Λίγες ώρες μεθα πέφτει δεύτερη ,λένε ότι ψάχνουν δυο άτομα

Εντος πιστας ή εκτος???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σας και πάλι βλέπω οτι ολο και καποιοι θα είμαστε Bansko 17 18 19/2. Αν υπαρχει καποιος τρόπος να ανταλλαξουμε τηλ. να βρεθούμε επάνω στις πίστες.

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν εχεις pmr συντονίσου στην 8/20. ολο και καποιος θα ακουσει ειναι η συχνοτητα του snowclub. εννοώ ότι εχει καθιερωθει αυτη η συχνοτητα για την επικοινωνια μας στο βουνο. καλα να περασετε θα ειναι σουπερ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το προηγούμενο ΣΚΔ πάντως ήταν ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ τουλάχιστον 1,5 ώρες στην ουρά για να ανέβει κανείς με γόνδολα, γεμάτο άγγλους, γεμάτο αρχάριους σε όλες τις πίστες (φάση ελάτε να αράξουμε μέσα στη μέση της πίστας), όλες οι πίστες χωράφια (από το πρωί) επικίνδυνες για τραυματισμούς.


Βαγγέλης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντα έτσι ήταν το Φεβρουαρίου !!!!

Από 20 δεκ. μέχρι 7-8 γιαν. δεν έχω κάτσει στην ουρά πανό από 15-20 λεπτά ,το μαρτι από 15-20 μέχρι 25 που πάω κάθε χρόνου δεν έχω κάτσει πανό από 5-10 λεπτά ,να μην μιλισω για αρχές Απρίλη !!

Αν όλοι θέλουν να πάνε για σκι της 25 μέρες του Φεβρουαρίου ,λογικό είναι να γεινετε χαμός !!

Ειμουν εκεί από της 4/02 μέχρι 11/02 ,μια χαρά σκι έκανα ,απλά χαλαγα 10 λέβα έξτρα για να ανέβω με το βανάκι σε 15 λεπτά ,μόνο την τελεφτεα μέρα δεν ευχαριστιτικα σκι !!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κυριακή στο Bansko. Ηλιόλουστη μέρα με πολύ κόσμο (στα ψηλά έσπαγε λίγο), εκτός δεν υπήρχε τίποτα αφάγωτο οπότε λίγο πίστα..

 

4j2ahd.jpg

 

23w8l8j.jpg

 

2lkbo6x.jpg

 

1zyd0n7.jpg

 

Η δευτέρα αν και δεν ανέβηκα γιατί δεν μπορούσα μου είπαν πως ήταν αδιάφορη με χιονόπτωση και ελάχιστη ορατότητα.

  • Like 13

BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ μ' αρέσουν αυτές οι action photos ωραίος Γιάννη!

 

:heart:

  • Like 1

BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι Bon Appetit είναι από χθες στο Μπάνσκο. Όποιος έχει τάσεις αυτοκτονίας και δει ένα παρεάκι Γάλλων μπορεί να τους ακολουθήσει. :P

 

28577306_1941013485910936_14547843926603

 

 

  • Like 7

BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημερα, αν θελησω να παω απο bansko σε pamporovo, ο δρομος μεσω μιας πολης που μου δειχνει το viamichellin, Goce delcev ειναι καλος(καλα ,καλος δεν θα ειναι) ειναι ομως μετριος ή κακος?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...