Jump to content

Recommended Posts

Αμ εκεί πάει η σκέψη μου, Λεωνίδα... Αν έχεις πολύ κόσμο (που είναι στο σύλλογο για οποιονδηποτε λόγο κρινει ο ίδιος), μετά κάθε παρέμβαση έχει μεγαλύτερη βαρύτητα.

 

:shuriken:

  • Like 1

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξερω για τον συγκεκριμενο συλλογο αλλα στην πολιτικη οταν δεν εχεις σωστη γραμμη και συνεπεια στην εφαρμογη της το 40 % ευκολως γινεται 0,4%.
Το ειμαστε πολλοι και με το κοινο αισθημα στην πολιτικη λεγεται οπορτουνισμος, κάποιοι το λενε (εντελως παραλογα) λαικισμο.

Τεσπα, τι ξερω εγω ο χιονοτρελαμενος.

Edited by Χρήστος Λάππας
Απαλείφθηκε πολιτικός χαρακτηρισμός

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο σύλλογος - ο οπορτουνισμός - ο λαϊκισμός

Οπορτουνισμός είναι η διείσδυση της αστικής ιδεολογίας στο εργατικό κίνημα”.(Παπασταύρου. ΚΚΕ )

Ο λαϊκισμός ,χαρακτηρίζεται από υπερβολική και μη αυθεντική λαϊκότητα

Ο Ελληνικός σύλλογος τουριστικής χιονοδρομίας που κολλάει ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καιροσκοπισμος ειναι το συνωνυμο.

Ασε τον παπασταυρου, πιασε μπαμπινιωτη.

Για τον λαικισμο απο το ιδιο λημμα της wiki

Λαϊκισμός είναι η κατ' επίφαση λαϊκότητα, δηλαδή αυτό που δείχνει λαϊκό ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι.

 

Δηλαδη δεν εχουμε που δεν εχουμε σωστη γραμμη, συνεπεια και αποτελεσματικοτητα....

Θα μας την χαρισουν οι..... μαζες.....της γενικης τουριστικης χιονοδρομιας που πρεπει να προσεγγισουμε αφηνωντας τις αδιεξοδες ομφαλοσκοπισεις μας.

Ακους μικ, ομφαλοσκοπεις.

Θυμαμαι τον εστουχ στα ντουζενια του.

Να παρακολουθει σε ρολο προθυμου κομπαρσου και νομιμοποιητη ολες τις εξελιξεις που οδηγησαν την ελληνικη τουριστικη χιονοδρομια εδω και αυτον στην.... ανυπαρξια.

Αν εχει κατι να δωσει θα το δωσει.

Αν υπαρχει αναγκη θα καλυφτει ειτε απο τον εστουχ ειτε απο κατι αλλο. Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει να καβαλησω αυτο το αλογο και καθε αλογο. Διεκδικω το δικαιωμα η γνωμη μου να εχει την ιδια βαρυτητα με εκεινη του....πληθους.

Και οπως ειπα κατ ιδιαν να πληρωσω οτι αποφασισει ο εστουχ για το φορουμ. Τζαμπατζης δεν θελω να ειμαι.

Απο κει και περα ολοι αυτοι που τα παρατησαν ή το ριξαν στο ορειβατικο ή στο εξωτερικο ή στο φατσοβιβλιο δεν ειναι κατ αναγκη για το πυρ το εξωτερο. Αλλα να κανουμε δικη αποψεων και πραξεων οχι προθεσεων. Δεν υπαρχουν αθωοι και αμολυντοι, ακομα και αν ειναι νεοι και αρχαριοι.

 

Και για να μην παρεξηγηθω μια χαρα club ειναι. Στα πιο σοβαρα ειναι που διαφωνω.

Αλλα μια παρεα καλιεργημενων ανθρωπων με εν μερη κοινες ανησυχιες να εχει υπαρξιακο προβλημα επειδη δεν υπαρχει μαζικη συμμετοχη; ε μοιραστε γαλατα να εχει ουρα...

Edited by vro
  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Διαφωνώ στο οπορτουνισμό γιατί αναφέρθηκε η πολιτική ....... γιαυτο θα ανατρέξουμε σε πολιτική απόδοση και το ΚΚ είναι που θα απόδοση την έννοια κατά την άποψη μου

Για τον λαικησμο δεν διαφέρουμε λέμε το αυτό

Αλλά ο σύλλογος τη σχέση έχει με αυτές της λέξεις ,είναι η απλή ερώτηση μου.

δεν γνώρισα μέλοι του συλλόγου να σχετίζονται με οπορτουνισμό η λαικησμο .

τα αλά θέματα που αναφέρονται ελπίζω να ασχοληθούν οι γνωρίζοντες

Edited by vaggelis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

χαχαχαχ καλα με απλα λογια δεν μπορείτε να γράψετε- και κανετε διαλογο σοφιστικέ και αλα..κουλτουρ :on2long:

 

Το πραμα ειναι απλο και κατανοητό Τα παλια μελη με διαθεση κουράστηκαν - αποσύρθηκαν Ακομα και για αλλους λόγους - οικογενεια παιδια κλπ ..Και τα νεα μελη δεν εχουν την διαθεση να τρεξουν πραγματα -που θα ειναι για ολους - αλλα ! θα πρεπει να διαθεσουν απο τον δικο τους προσωπικό ελευθερο χρονο που δεν ειναι διατιθέμενη να χάσουν Διοτι εμαθαν να τα εχουν παντα ετοιμα χωρις σκασίλα απο καποιους αλλους

 

οριστε η απάντησή με απλα λογια :yes

Edited by PRESIDENT
  • Like 1

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

χαχαχαχ καλα με απλα λογια δεν μπορείτε να γράψετε- και κανετε διαλογο σοφιστικέ και αλα..κουλτουρ :on2long:

 

Το πραμα ειναι απλο και κατανοητό Τα παλια μελη με διαθεση κουράστηκαν - αποσύρθηκαν Ακομα και για αλλους λόγους - οικογενεια παιδια κλπ ..Και τα νεα μελη δεν εχουν την διαθεση να τρεξουν πραγματα -που θα ειναι για ολους - αλλα ! θα πρεπει να διαθεσουν απο τον δικο τους προσωπικό ελευθερο χρονο που δεν ειναι διατιθέμενη να χάσουν Διοτι εμαθαν να τα εχουν παντα ετοιμα χωρις σκασίλα απο καποιους αλλους

 

οριστε η απάντησή με απλα λογια :yes

Οπότε η πρόταση σου ποια είναι αγαπητό μέλος του ΔΣ που έχεις δηλώσει "σιγά μη χάσω το σκι μου για να βελτιώνω το Πισοδέρι" και καλέ μου φίλε Νίκο?

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

χαχαχαχ καλα με απλα λογια δεν μπορείτε να γράψετε- και κανετε διαλογο σοφιστικέ και αλα..κουλτουρ :on2long:

 

Το πραμα ειναι απλο και κατανοητό Τα παλια μελη με διαθεση κουράστηκαν - αποσύρθηκαν Ακομα και για αλλους λόγους - οικογενεια παιδια κλπ ..Και τα νεα μελη δεν εχουν την διαθεση να τρεξουν πραγματα -που θα ειναι για ολους - αλλα ! θα πρεπει να διαθεσουν απο τον δικο τους προσωπικό ελευθερο χρονο που δεν ειναι διατιθέμενη να χάσουν Διοτι εμαθαν να τα εχουν παντα ετοιμα χωρις σκασίλα απο καποιους αλλους

 

οριστε η απάντησή με απλα λογια :yes

Αρα πρεπει να βρουμε γιατι συμβαινει αυτο και να το διορθωσουμε ει δυνατον ...


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να το δωσετε σε επαγγελματιες να το τρεξουν.

Οπως τα κοινοχρηστα.

Θεε μου τι αλλο θα διαβασω.

Ολα εχουν τα πανω και τα κατω τους.

Αυτοι οι....νεοι που τα θελουν ολα ετοιμα....

Νομιζετε οτι εχουν τον χρονο και τα χρηματα;

Ειστε σε πολυ καλυτερη κατασταση απο πολλες αλλες συλογικοτητες.

Ειστε το ιδιο αποτελεσματικοι-αναποτελεσματικοι τωρα και σε συγκριση με την εποχη που μοιραζαν χρηματα και εκαναν πως σας δινουν σημασια.

Οσο γερναμε μας πιανει μιζερια.

Καντε κανα παρτυ.

Εχω θετικη εικονα για σας και δεν σας γλυφω, καθε αλλο.

Δεν ειναι αναγκη να κανετε παταγο για να παραγετε εργο.

Σε λιγο θα μεγαλωσουν τα παιδια σας και θα σας κανουν περα.

Υπομονη.

  • Like 4

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΦΙΛΕ μιχαλη εγω εντάσσομαι στους ελαφρός αποσυρομενους

 

Ειδες να τρεχω καποιο θεμα ..οπως και εσυ φυσικα


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΦΙΛΕ μιχαλη εγω εντάσσομαι στους ελαφρός αποσυρομενους

 

Ειδες να τρεχω καποιο θεμα ..οπως και εσυ φυσικα

 

Ελαφρός όσο πατά η γάτα.... έλα ρε Νίκο εσυ μας ανακοίνωσες Γαλλία για του χρόνου .... και περιμένουμε λεπτομέρειες ,ο gatz μας ανακοίνωσε Ελβετία όλα ακούγονται πολύ καλά για να ονειρευόμαστε ...... αν κάνουμε και κανα πάρτυ σε κανα ΧΚ στο Ελλαδιστάν φέτος καλοδεχούμενο και αν μαζέψουμε και κανα χρήμα για βοηθεία στα παιδιά που δεν έχουν αλλά θέλουν καλό θα είναι ,θεού δώρο .

Παρά το νεαρό της ηλικίας μου (εδώ γελάτε) σκέφτομαι ότι ο σύλλογος πρέπει να ασχολήθει περισσότερο με τα μέλοι του με δραστηριότητες αυτό θα φέρει τον κόσμο (εδώ παρακαλώ χειροκροτάτε ) αυτά και αλά από ένα ( βόριο Ελλαδίτη ) που απολαμβάνει τα βουνά της Ρουμελης

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εσυ πως εγεινες μεταναστης στο δαδι καποια στιγμη πρεπει να το πεις.

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν κάνουμε και κανα πάρτυ σε κανα ΧΚ στο Ελλαδιστάν φέτος καλοδεχούμενο και αν μαζέψουμε και κανα χρήμα για βοηθεία στα παιδιά που δεν έχουν αλλά θέλουν καλό θα είναι ,θεού δώρο .

 

 

ωραια ιδέα οργανωσε το !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ωραια ιδέα οργανωσε το !!!

Το πάρτυ (δεν είναι ιδέα δίκη μου ,Δες τον vro)εάν αυτό θες να αναλάβω ; η τα χρήματα για αυτούς που θέλουν αλά δεν μπορούν .....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το πάρτυ (δεν είναι ιδέα δίκη μου ,Δες τον vro)εάν αυτό θες να αναλάβω ; η τα χρήματα για αυτούς που θέλουν αλά δεν μπορούν .....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

οτι αναλάβεις καλό θα ειναι !!!! κανε οτι μπορείς.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εσυ πως εγεινες μεταναστης στο δαδι καποια στιγμη πρεπει να το πεις.

Χαχαχα μια ζωή μετανάστης και στο Δαδη ασε μεγάλη ιστορία ξεκίνησε από την Φρειδερίκη.... δεν ξέρω πόσοι είναι ακόμα στο χάρτη από τότε , για αυτό σου λέω ασε ... μου αρέσει που έχει και δυο like ...

πρέπει να σου απάντησα , εάν όχι θα σου δοκω ένα CV

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην μου πεις οτι εβγαλες την σχολη;;;

Καλα ποσων αιωνων εισαι;


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην μου πεις οτι εβγαλες την σχολη;;;

Καλα ποσων αιωνων εισαι;

Πρέπει όταν γεννήθηκες εγώ να τσουλουσα ..... γιαυτο δεν ξέρεις για το jamboree...και για το Δαδη Ούτε για την σύναξη των βοσκών για να ανέβουν την Γεραλή έχουν χαθεί , ξεχάστηκαν

Όταν πρωτοανέβηκα στον Παρνασσό μας ρωτούσαν, που πάτε με τα μαδέρια στην πλάτη ... τώρα εσυ ένας μορφωμένος αραχοβο - μεγαλωμένος τη σε έπιασε και πας κόντρα στο κατεστημένο του Παρνασσου ;

Edited by vaggelis
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ενδιαφέρον για το σύλλογο έχει ατονήσει. Αυτό είναι γεγονός αλλά γιατί ,τι φταίει ?

Τι προσφέρει τελικά και ο σύλλογος στα μέλη του ?

Σίγουρα αρκετά ,αλλά όχι όσα λέει και διαφημίζει.

Και ας πάρουμε τα αρνητικά για να δούμε αν μπορούμε να τα αλλάξουμε.

1. Υποτιθέμενες προσφορές των χορηγών , στην πραγματικότητα δεν υπάρχουν , τις ίδιες εκπτώσεις κάνουν παντού, αν θέλαμε να μιλάμε για κάποια έκπτωση θα έπρεπε όταν φτάναμε στο ταμείο στην τιμή που θα είχαμε συμφωνήσει να είχαμε μια επιπλέον έκπτωση δείχνοντας την ταυτότητα του συλλόγου.

2. Εκπτώσεις, επίσης στα χιονοδρομικά κέντρα τις πετυχαίνεις πηγαίνοντας με το ski bus.

3. Συμμετοχή στην εκδρομή , τελικά δεν έχει κανένα κέρδος οικονομικό , για να μην πω ότι μπορεί να του στοιχίσει και ακριβότερα .

4. Ενημερωτικά σεμινάρια αν εξαιρέσει το φετινό ΚΑΡΠΑ στην ουσία δεν γίνονται.

5. Οι συναντήσεις με ελάχιστη φαντασία και στην τοποθεσία και στο ειδος.

6. Έλλειψη ενημέρωσης για τα πεπραγμένα τις σκέψεις για δράσεις και παρεμβάσεις από το ΔΣ – για να υπάρχει το αντίστοιχο ενδιαφέρον.

7. Ενημερωτικά email ? σταμάτησαν εδώ και καιρό γιατί ?

8. στα διάφορα τοπικ ειναι πολύ κουραστικό να παρακολουθήσεις το θέμα για το οποίο ανοίχτηκαν- ενδιάμεσα εχουν γραφεί δεκπλάσια ασχετα πραγματα- οπότε απλά το παρατας.

9. οργανωμένες συναντήσεις στο βουνό -δεν υπάρχουν πλεον.

10. ομάδες Εργασίας ???? υπάρχει καποιο πλάνο δρασεων απο τους υπευθύνους στο ΔΣ για κάθε Ομάδα ? Αυτοσχεδιάζουν η απλά δεν υπάρχουν ?

 

 

Συνεχίζεται σε επόμενο με προτάσεις.

Edited by gatz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχ ρε Ολγα , εφυγες και αφησες πισω σου συντρίμια!!!

Οπως και πολλοι άλλοι !!!

 

Οι αποψεις των μελων εχουν γραφτει .οπως και η δικιά μου. Αλλα εχουν χαθει και ποτέ δεν εισακουστηκαν


101277.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Οι αποψεις των μελων εχουν γραφτει .οπως και η δικιά μου. Αλλα εχουν χαθει και ποτέ δεν εισακουστηκαν

 

Πότε επιχείρησες να τις εφαρμόσεις;


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένας μη κερδοσκοπικός σύλλογος (όχι μόνο χιονοδρομίας) "παράγει" ό,τι είναι να "παράγουν" τα μέλη τους, αυθόρμητα και χωρίς καμιά υποχρέωση.

Η ίδρυση και μόνο ενός συλλόγου δείχνει την επιθυμία των μελών του να "κάνουν κάτι". Η συνέχισή του - που μεταφράζεται συνήθως με τη σταδιακή αντικατάσταση των αρχικών (και πιο ενθουσιωδών) μελών - είναι πάντα πιο δύσκολη,

Ίσως τότε καλό είναι να ξαναδείς τους αρχικούς στόχους, τα αρχικά "οράματα".

Το ό,τι στα 10 αρνητικά σημεία που αναφέρει ο Gatz τα τρία πρώτα έχουν σχέση με οικονομικά οφέλη ίσως να μην είναι τυχαίο. Τα οικονομικά οφέλη είναι που ενώνουν τα μέλη;

Τελικά γιατί υπάρχει ο σύλλογος;

Σε πρόσφατο μήνυμά μου σχετικό με τις Θέσεις του Συλλόγου που δεν εμφανίζονται όταν κλικάρεις κάτω από τη λέξη ΣΥΛΛΟΓΟΣ, με παρέπεμψαν στις ανακοινώσεις. Πράγματι τις βρήκα εκεί, όχι σε περίοπτη θέση αλλά τις βρήκα. Χρονολογούνται από το 2005. Εκφράζουν τα σημερινά μέλη;

 

ΥΓ Ωραίο θέμα: http://www.snowclub.gr/forums/index.php?showtopic=16448

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η συνέχισή του - που μεταφράζεται συνήθως με τη σταδιακή αντικατάσταση των αρχικών (και πιο ενθουσιωδών) μελών - είναι πάντα πιο δύσκολη,

 

 

Δυστυχώς, η μη ενασχόληση από κάποιον, δημιουργεί μία επιφανειακή γνώση για τον σύλλογο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ....... για να μην πω και απαιτήσεις............ Δεν άκουσα κάποιον να αναφέρει ότι ο σύλλογος ΤΩΡΑ έχει οικονομικό πρόβλημα ύπαρξης (αυτό δεν σημαίνει ότι είναι πάμπλουτο σωματείο, αλλά πλέον "βγαίνει" και έχει αυτονομία). Τα τελευταία χρόνια είναι οικονομικά αυτάρκης, όταν πιο παλιά δεν ήταν. Για να σας δω τι θα λέγατε αν κάθε χρονιά έλλειπαν κάποια χιλιάρικα! Ο σύλλογος είναι φορολογικά ενήμερος, όταν παλιότερα δεν ήταν και πολλά άλλα.

 

Δυστυχώς αναφέρονται πάρα πολλές ανακρίβειες, κυρίως από όσους ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ τι είναι ο σύλλογος, από όσους ΔΕΝ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ για τον σύλλογο και δεν αναφέρομαι απλά και μόνο στην συνδρομή. Δεν καταλαβαίνουν τον αγώνα ύπαρξης ακόμα και αυτού του site. Ο σύλλογος που είχε θέμα ύπαρξης παλιότερα, όχι γιατί δεν υπήρχε η "παρέα", τώρα ΔΕΝ ΕΧΕΙ πρόβλημα ύπαρξης και φέτος θα λυθεί και η τελευταία αμαρτία που κουβαλιέται από παλιά. Και επειδή "τσακώθηκε η παλιά παρέα" (δις) και έφυγε (δις) λέγονται μια σειρά από χαζομάρες...... Είτε το θέλετε είτε όχι, ο σύλλογος υπάρχει και θα τον κλείσουμε ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ, ενώ παλιότερα θα μπορούσε να τον κλείσουν ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.

 

 

Και όλοι λένε "εγώ σας τα είπα", αλλά ΚΑΝΕΝΑΣ δεν έβαλε πλάτη για να αντιμετωπιστούν όλα τα γραφειοκρατικά ζητήματα που απαιτούνται. Στις φωτογραφίες και στην μόστρα όλοι πρώτοι είναι. Και δεν βάζω θέμα πρόθεσης. Κανείς αλάνθαστος, κανείς παντογνώστης. Και τα προβλήματα είναι για να λύνονται........ φυσικά πάντα στις δικές μου ιδέες και από άλλους.......

 

(και δεν είναι προσωπική αναφορά το quote).

Edited by mil
  • Like 7

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ο συλλογος τρεχει 15 χρονια !!!!!!!!!!!!!! Ωραιο νουμερο ,στρογγυλο ,δεν αφηνουμε κατα μερος οποια προβληματακια χρονου ,απασχολησης ,παρεξηγησης ,απομυθοποιησης ,ενημερωσης και οτι αλλου επιθετου μπορει να παραθεσει κανεις και να κανουμε μια επανεκκινηση του συλλογου γιορταζοντας τα 15 χρονια αγωνιας ,προσπαθειας ,χαρας ,ανεμελειας στα ελληνικα και μη βουνα ?Να κανουμε ενα παρτυ σ ενα ξενοδοχειο της Αθηνας και χορηγοντας στην επαρχια πχ 15 αεροπορικα εισητηρια με κληρωση,προσπαθοντας να μαζεψουμε οσον το δυνατον περισσοτερα μελη ? Εγω δεν θελω εισητηριο και δηλωνω αν γινει κατι τετοιο οτι ειμαι εκτος διαδικασιας.Θα μαζευτουμε θα γνωριστουμε οσοι δεν γνωριζονται ,που ειναι καμποσοι και θα επενεκκινησουμε θετοντας ξανα τους στοχους μας.Δηλ κατι σαν ανανεωση ορκων ..ενα πραμα!!! θα εχει πολυ ενδιαφερον!!! Τι να το κανω να κραταω ενα ταμειο αυστηρως στο ποσο που βρισκεται τωρα + .- 500 ευρω οταν δεν κανω κατι ουσιαστικο και φοβουμενος μην μου πουν οι επομενοι ξοδεψες 1000 ευρω για να κανεις πχ μια ημεριδα αναμφιβολου αποτελεσματος!Ο συλλογος οπως καθε συλλογος που σεβεται την υπαρξη του εχει αναγκη τοσο τα νεα μελη οσο και τα παλια...τις παλιες καραβανες και φυσικα το να αναπροσαρμοζεται στα νεα δεδομενα !

Edited by leonidastria
  • Like 2

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

το καναμε λεωνιδα στα 10 χρονια του συλλόγου με χώρο συνάντησης το Πήλιο οπου ειναι και η γεννηση του συλλογου

 

παροντες 3 απο αθηνα ΝΤΑΣΤ .ΚΡΟΚΟΣ- ΑΜΑΛΙΑ

και θεσ.κη ΓΟΥΛΗΣ - ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΝΤΙΜ -ΒΑΛ ΚΛΑΡΕΤ- ΚΑΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ

 

 

εδω κοψαμε πιτα πριν λιγο καιρο ενα δσ μισο και 6 μελη

 

ΜΙΛ - ΒΑΓΓΕΛΗΣ - ΧΡΥΣΑ - ΝΤΙΜ Και ενας ακομα που ξεχνάω το ονομα

 

αν δεν εχεις παρουσίες μελών στην πιτα .....τοτε ??

Edited by PRESIDENT

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • При сильном затоплении водой следует немедленно разобрать пол из ламината, дабы предотвратить впитывание панелями влаги. Ламинат имеет защитный слой с двух сторон панели, однако же, его торцы не всегда бывают надежно защищены от влаги. Именно поэтому рекомендуется использовать герметик для пола при укладке покрытия. Он не склеивает соседние панели, но предохраняет торцы от воздействия сырости Blog
    • Νέα τιμή 180€
    • To σκι στην Ελλάδα είναι πια βέβαιο ότι βασίζεται σε παραπληροφόρηση και σε "θρύλους" που κυκλοφορούν. Πολύ σωστά γράφτηκε ότι είμαστε σε επίπεδο Δημοτικού σταθμού σαν χιονοδρομικά. Με την παραπληροφόρηση που υπάρχει τι να κάνουν και οι καημένοι οι χιονοδρόμοι? Άλλωστε έκατσε κανείς να τους μάθει χιονοδρομική παιδεία? Έκατσαν μόνοι τους? Γενικά σε αυτή τη χώρα υπάρχει ορθολογική φωνή και συνολικός σχεδιασμός πάνω σε κάτι? Για όποιον θέλει να διαβάσει ιδού επισήμως τα νέα του χιονοδρομικού και επισήμως και μέσα από τη βουλή. Σχεδόν 100% ψέματα. https://iparnassos.gr/2024/03/i-etad-ypevale-aitima-eksygchronismou-tou-irakli-sto-tameio-anakampsis/?fbclid=IwAR2-iVfLWVwYvszEg5Hu788np7iC_-lvJVu_wzyDu5NxfyONesxnbaOTwH4_aem_AdtwiajTFasz6xd93s-XwD_Q_2mIZRrxSKgvvwySHq_5wXD-6hEf6CWVDEvhCfvV-_-rqE7oNBLxK00e859k7Iye https://parnassos-ski.gr/me-ameioto-rythmo-synechizetai-i-proetoimasia-gia-ti-leitoyrgia-kai-tin-anavathmisi-toy-chionodromikoy-kentroy-parnassoy/ Η Βουλή των Ελλήνων, τα ΕΤΑΔ και ο κάθε διακινητής "θρύλων" λένε ψέματα στη μούρη μας. Όταν ιδρύθηκε ο Σύλλογος είχε σαν στόχο την παραπληροφόρηση να την μετατρέψει σε πληροφορία στο forum. 20 χρόνια μετά μας έφαγαν τα social media, οι "δημοσιογράφοι" και η παραπληροφόρηση όσο και να γράφεις επιχειρήματα κερδίζει. Το "μικρό" τεχνητό του Παρνασσού, εφικτότατο. Δεν απέδειξε ότι είναι απαραίτητο? Μα είναι τόσο χαζά όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου? Κανένας δεν διαφωνεί να γίνει το σέρβις στον Ηρακλή. Τα ΕΤΑΔ θα το κάνουν? Κανένας δεν διαφωνεί ότι καλό θα ήταν να μπει λιφτ στα Άνω Κελλάρια. Χρονοδιάγραμμα? Για να σε προλάβω, πολύ αισιόδοξα το 2030. Ξεκίνησαν την αδειοδότηση? Από την άλλη τι να πει κανείς για την μπανανία που ζούμε
    • Η τεχνίτη χιονωση στον Παρνασσό ειναι ποιο δύσκολο  να γίνει απ ότι να μπει νέο λιφτ στα άνω κελάρια η ακόμα καλύτερα να βρουν τα χρήματα για να γίνει το service στον Ηρακλή  ανάποδα έχετε ξεκινήσει  από την άλλη τι να πεις για την  μπανανία που ζούμε 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. elgeo
      elgeo
      (45 years old)
    2. popitsi
      popitsi
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,307
    • Total Posts
      460,687
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,477
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Charefaf
    Joined
×
×
  • Create New...