Jump to content

Recommended Posts

Αν και μετά τα φετινά δεν ξέρω αν πρέπει να οργανωθεί επίσημη εκδρομή του Συλλόγου (Θα τα πούμε στην ΓΣ) ανοίγω το νήμα να δούμε προθέσεις. Προσωπικά το λέω εδώ και δύο χρόνια ότι πρέπει να πάμε και μια Ελβετία. Φυσικά αν θέλουμε να είναι επίσημη εκδρομή του συλλόγου δεν πρέπει να ξεφύγει και στην τιμή έχοντας πάντα στο μυαλό μας ότι μιλάμε για Ελβετία. Τα χιονοδρομικά που θα καλό έβλεπα και είναι και μεγάλα πεδία είναι:

  • Verbier
  • St Moritz
  • Arosa

 

Από εκεί και πέρα επιλογές πολλές και στη Γαλλία και στη Αυστρία αλλά και στην Ιταλία.

Υπάρχει και η πρόταση του Βαγγέλη για κάτι πιο έξω από τα συνηθισμένα και εύκολα πρόσβαση όπως πχ Γεωργία.

 


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οπως σου εχω πει και στην συναντηση του συλλόγου , ψαχνω για φέτος την ελβετία.

εχω επικεντρωθει στα

1.arosa

2.grans-montana

3.saas fee

4. st.moritz

το verbier θα το ηθελα πολυ ,αλλα ξεφευγει σε τιμες παντως το ψαχνω.

υπαρχουν ηδη προσφορες για αυτα τα μερη ,οταν γυρισει και ο προεδρος απο το solden θα τα πουμε απο κοντά.

 

Οταν λες οτι δεν πρεπει να ξεφύγει η τιμή ...............(τι σημαινει) ελβετια με κατω απο 1000-1100 χωρις τις καρτες δεν υπαρχει παντα για ξενοδοχειο με ημηδιατροφή και οχι σε διαμερισματα.

Edited by gatz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για κάτι που θα με ενδιέφερε σε Ελβετία τα 1300 κομπλέ το βρίσκω φτηνό, 1500 λογικό και από εκεί και πάνω απαγορευτικό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για κάτι που θα με ενδιέφερε σε Ελβετία τα 1300 κομπλέ το βρίσκω φτηνό, 1500 λογικό και από εκεί και πάνω απαγορευτικό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

λογικο το ακουω εξαλλλου και στο solden τώρα το κοστος στο 4στερο ηταν 1050 + ski pass

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Αν και μετά τα φετινά δεν ξέρω αν πρέπει να οργανωθεί επίσημη εκδρομή του Συλλόγου...

 

Τι εννοεις Κωστα?


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στη ΓΣ Λεωνιδα!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι καλυτερα στη ΓΣ ,μετα το σκεφτηκα .

  • Like 1

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από ένα σημείο και μετά, καλό είναι να χειριστεί το θέμα το επόμενο Δ.Σ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συνήθως όμως έχει γίνει μια προεργασία μέχρι τη ΓΣ και το νέο ΔΣ αποφασίζει μεταξύ των προτάσεων.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

οσο νωριτερα τοσο καλυτερα.!!! Αρκετοι φροντίζουν να κλεισουν αρκετα νωρίς οπότε οσο νωρίτερα ειναι γνωστή η επιλογή του συλλόγου βοηθάει στο να αποφυγουμε πολλες παραλληλες εκδρομες

υπαρχουν ξενοδοχεία που για προκρατήσεις μεχρι τελος Απριλίου προσφέρουν εκπτωσεις.Το γνωρίζω γιατί το εχω ψαξει αρκετα.

Edited by gatz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tignes

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι απο τα γνωστά και μεγάλα Γαλλικά χιονοδρομικά.πολυ καλή επιλογη , απλα Ελβετία δεν εχουμε πάει ποτε σαν συλλογος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειναι απο τα γνωστά και μεγάλα Γαλλικά χιονοδρομικά.πολυ καλή επιλογη , απλα Ελβετία δεν εχουμε πάει ποτε σαν συλλογος.

 

και τι εγινε ρε κωστη αν δεν εχει παει ο συλλογος ελβετια και παει ξανα γαλλια !

 

Παλι θελεις να κατευθύνεις την εκδρομη εκει που θελεις εσυ .ασχετα αν εσυ δεν ερχεσαι μαζι οπως φετος

Θελεις και παλι να φερεις το δσ σε τετελεσμένα -προ -αποφασισμένα πλανα για να μην μπορει να αντιδράσει

 

υσ εχε υποψιν οτι σε πηγαδάκια κουβεντας συμφωνούν η περισσοτερη με αυτα που γραφω ,Αλλα για λογους ΤΑΚΤ αποφεύγουν να πουνε αυτο που βλεπουν ..δηλαδη !! κοινως ΣΟΥΠΙΑ !


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

και τι εγινε ρε κωστη αν δεν εχει παει ο συλλογος ελβετια και παει ξανα γαλλια !

 

Παλι θελεις να κατευθύνεις την εκδρομη εκει που θελεις εσυ .ασχετα αν εσυ δεν ερχεσαι μαζι οπως φετος

Θελεις και παλι να φερεις το δσ σε τετελεσμένα -προ -αποφασισμένα πλανα για να μην μπορει να αντιδράσει

 

υσ εχε υποψιν οτι σε πηγαδάκια κουβεντας συμφωνούν η περισσοτερη με αυτα που γραφω ,Αλλα για λογους ΤΑΚΤ αποφεύγουν να πουνε αυτο που βλεπουν ..δηλαδη !! κοινως ΣΟΥΠΙΑ !

 

O συλλογος θα πάει οπου αποφασίσει το ΔΣ. το τι θα κάνω εγω η εσυ δεν ενδιαφέρει κανένα.

Δεν θεωρώ οτι μπορω να αποφασίσω εγώ ουτε να φέρω προ τετελεσμένων κανένα.

μία προταση εκανε ο Κυρίακος για την οποια ειπα οτι ειναι ενα μεγάλο και καλο χιονοδρομικό.Αντιστοιχα καποια προταση εκανα και εγώ.

Παραβλέπεις σκοπιμα για να δημιουργεις εντυπωσεις οτι την συζήτηση την ανοιξε ο αντιπροεδρος του συλλόγου και δικη του προταση ειναι η Ελβετία.Μηπως και αυτός δημιουργεί τετελεσμένα και θελει να παρασύρει τον συλλογο ?

Επειδή εχεις ξανακάνει αυτή την συζήτηση απλα θέλω να υπενθυμίσω οτι για τις χειμερινές διακοπές μου για σκί αποφασίζω σε συνενόηση με την παρέα μου.

Αν η επιλογή του συλλόγου με καλύπτει ακολουθώ οπως εχω κάνει αρκετές φορές , διαφορετικά επιλέγω κατι αλλο.

 

Υ.Γ εσυ εισαι στο ΔΣ οποτε στο χέρι σου ειναι να αποφασίσετε που θα παει ο Σύλλογος. Μακάρι να ειχες και εσυ προτάσεις και οχι απλα διαμαρτυρίες.

εκ του αποτελέσματος παντως οι επιλογές που κάνω μαλλον ειναι σωστές.............

Edited by gatz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

δεν ειμαι δσ ...ειμαι κατα αναγκη δσ -δεν αποφασιζω για τιποτα -δεν με ρωτανε - για τιποτα - δεν ψηφίζουμε

τιποτα

και δεν θα ειμαι -υποψήφιος για νεο δσ -

δεν δημιουργώ εντυπώσεις ...λεω απλα αυτο που πλανατε πάνω απο ολους για το θεμα εκδρομης .. για τις κίνησής που κανεις καθε φορα


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο καθένας είναι ελεύθερος να προτείνει μέρη για εκδρομή του συλλόγου. Ποιο είναι το πρόβλημα στην περίπτωση μας;

 

Ρώτησε τον Νίκο

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και ο Κυριάκος πρότεινε Τινίες αλλά έλαβε αμέσως αρνητική απάντηση .πώς έχουμε. πάει Γαλλία και θέλουμε να πάμε Ελβετία. Εντύπωση μου προξενεί πως πάντα μπαίνει σαν βοήθεια στην κουβεντσ η δυο διαχειριστές μάς. Έχω λάθος..


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και ο Κυριάκος πρότεινε Τινίες αλλά έλαβε αμέσως αρνητική απάντηση .πώς έχουμε. πάει Γαλλία και θέλουμε να πάμε Ελβετία.

 

καλό θα ηταν να διαβαζουμε πρώτα τι γραφει καποιος και μετα να κρινουμε.

Στην πρόταση του Κυριακου για tignes δεν υπάρχει καμία αρνητική απαντηση ,γιατί δεν ειμαι αρμοδιος να απαντήσω.

ισα ισα ειπα οτι ειναι ενα απο τα γνωστα και μεγάλα χιονοδρομικά και μαλιστα οτι ειναι και καλη επιλογη. και συμπληρωσα οτι προσωπικά προτείνω Ελβετία που δεν εχουμε πάει σαν συλλογος.

Το πως βγαζεις εσυ διαφορετικά συμπεράσματα μονο εσυ γνωρίζεις.

 

δεν ειμαι δσ ...ειμαι κατα αναγκη δσ -δεν αποφασιζω για τιποτα -δεν με ρωτανε - για τιποτα -

 

 

 

Παντως στο ΔΣ εισαι . Αν δεν σε ρωτανε και δεν αποφασιζεις για τιποτα τοτε .................. εμενα προσωπικά δεν θα μου αρεσε να ημουνα σε ενα συμβούλιο και να μην με ρωτάνε για τιποτα..

Edited by gatz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως και να έχει πάντως η κατάσταση, στο τέλος, το Δ.Σ θα αποφασίσει πού θα πάει ο σύλλογος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχεις λάθος γιατί έγραψα ως Γιάννης

 

και εγω σαν νικος γραφω ...αλλα σαν δσ εκλαμβάνεται


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλό θα ηταν να διαβαζουμε πρώτα τι γραφει καποιος και μετα να κρινουμε.


Στην πρόταση του Κυριακου για tignes δεν υπάρχει καμία αρνητική απαντηση ,γιατί δεν ειμαι αρμοδιος να απαντήσω.


ισα ισα ειπα οτι ειναι ενα απο τα γνωστα και μεγάλα χιονοδρομικά και μαλιστα οτι ειναι και καλη επιλογη. και συμπληρωσα οτι προσωπικά προτείνω Ελβετία που δεν εχουμε πάει σαν συλλογος.


Το πως βγαζεις εσυ διαφορετικά συμπεράσματα μονο εσυ γνωρίζεις.




Σε ξερω πολλη καλα ....και ξερω τον τροπο που ενεργεις


Κανεις αυτο που θελεις - αμολάς μελάνι και περνας αυτο που θελεις Δεν αφησες λεπτο να τρεξει το ονομα ΤΙΝΙΕΣ Πήγα 2 φορες ΤΙΝΙΕΣ και ξαναπαω ανετα αν βγει εκδρομη



ΥΣ


Οποτε - παρε παρεα- αν την θυμασε την φιλη σου την ΧΑΙΝΤΗ και ασε τον πρόλογό


Edited by PRESIDENT

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παντως στο ΔΣ εισαι . Αν δεν σε ρωτανε και δεν αποφασιζεις για τιποτα τοτε .................. εμενα προσωπικά δεν θα μου αρεσε να ημουνα σε ενα συμβούλιο και να μην με ρωτάνε για τιποτα..

 

 

σκεψου - τι υπομονη κάνω !!..μην έχοντας αντικαταστατη :dizzy:


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...