Jump to content
PanosDrivas

Χ.κ. Παρνασσού 2018-19

Recommended Posts

Πραγματι τι μποτιλιαρισμα ηταν αυτο :dizzy: .....ξενερα

Στο επανειδην συντομα με φρεσκα χιονια .

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το χιονοδρομικο θα κλεισει το αργοτερο 15 απριλη βρεξει χιονισει.

Αλλοιως θα πανε με τα... ποδια...

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ_ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ_ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ_ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ_ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ_ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ_ΧΚΠ_ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΗΣ_ΠΕΡΙΟΔΟΥ_2018_2019.pdf

 

Μ.παρασκευη το 2019 ειναι 26 απριλη.

Edited by vro
  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η από πάνω φωτογραφία γιατί μου κάνει σε brokeback mountain?

 

Ψώνιοοοο

Νταξ' μωρέ δε χάσατε και τίποτα χτες. Και δώρο aerobic για σηκωμένο πισινό τραβέρσα από κορφή Βάκχου μέχρι απότομο Ηρακλή για να βγεις στο λουκουμάκι.

Βίντεο από hellbent που για τιμωρία που εγκατέλειψε την κόρη του για να φάει πούδρες και δεν είχε δικιά του κάμερα θα περιμένει κάποιες μέρες για τα βίντεό του. Του Λάππα δεν θέλετε να το δείτε, μια κοτρώνα είχε, επάνω της πήγε.

  • Like 18

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο παιδιά.

Ευχαριστούμε για τις όμορφες εικόνες, αν και προκαλούν λίγο "πόνο"-ζήλεια στους απλούς θεατές.

Καλή χιονοδρομική χρονιά και επίσημα στο ΧΚΠ και όλα τα ΧΚ, με χιόνια πολλά, χαμόγελα περισσότερα και χωρίς τραυματισμούς και άλλα αρνητικά απρόοπτα.

  • Like 6

Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-5519-0-25740400-1545390563_thumb.jpg

 

Το χιονι πολυ καλυτερο απ οτι περιμεναμε και περισσοτερο. Ειδικα ανεβαινοντας δεξια στην σκια του βραχου ειχε μαζεψει αρκετη πουδρα. Αυτα τα σποτ που ειστε μονοι σας που ειναι?! Θελει περπατημα? Νομιζω ειδα μερικους απο εσας στην ουρα των λιφτ.

 

post-5519-0-55679100-1545390619_thumb.jpg

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πέρα από την υπέροχη χθεσινή ημέρα λόγω χιονιού και παρέας θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Χρήστο Λάππα γιατί με βοήθησε να δώσω πρόσωπο σε ένα όνομα που αποτελεί μέρος της καθημερινότητάς μου εδώ και καιρό ...Vro!!!

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

……… θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Χρήστο Λάππα γιατί με βοήθησε να δώσω πρόσωπο σε ένα όνομα που αποτελεί μέρος της καθημερινότητάς μου εδώ και καιρό ...Vro!!!

Ωχ ! Δηλαδή αυτός ο γκρινιάρης υπάρχει στ΄ αλήθεια ?

:P

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαχαχα!!!

 

Αν θέλετε να δείρετε αυτόν που ξέσκισε όλη την πούδρα του βουνού, βρείτε αυτόν με το κόκκινο μπουφάν!

Εγώ γιατί έβλεπα μόνο τον MIK και τον HELLBENT;

Edited by kosaitis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ γιατί έβλεπα μόνο τον MIK και τον HELLBENT;

Γιατι α. Αργησες να ερθεις.

β. Δεν κραυγαζω και δεν ποζαρω.

 

Επιπλεον ως μυθος ειμαι συνηθως... πισω απο εκεινο το βουνο....

 

Εχει παει 5 και ακομα δεν ξερουμε τι θα δουλεψει αυριο.

Τοσο σοβαροι...

Καποτε το ελεγε ο δριβας. Με τον...μεγαλο δεν μπορεις να τα βαλεις. Ετσι και κανει πως χιονιζει....βράστα... λεω εγω...

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για τα δεδομένα και τα μέσα με τα οποία ξεκίνησε το ΧΚΠ (άλλη κουβέντα το πώς φτάσαμε εκεί), οι αποφάσεις γενικά αυτές τις μέρες νομίζω είναι σωστές. Ανοίγουν όσο μπορούν, χωρίς υπερβολές.

 

Τα παιδιά της ομάδας των πιστέρ, ένα μίγμα "παλιών" και "καινούργιων" κάνουν υπέρβαση, βοηθήστε τους όσο μπορείτε με τη σωστή συμπεριφορά σας, ώστε να μην απασχολούνται αχρείαστα με χαζά συμβάντα.

 

Όσο δεν έχει πολύ κόσμο ακόμα, όλα καλά. Αυτές οι μέρες είναι καλές για "ζέσταμα", για όλους.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Like 6

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

φαέθωνα με δουλευεις ε?

 

συμφωνα με την απογευματινη ενημερωση του χκπ

αυριο θα ανοιξει στις 8.

 

τι θα ανοιξει?

οτι ανοιξε σημερα....

 

ναι...

 

 

τιμη δεν λεει....

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

λοιπον απο τον Σωτηρη

 

φτερολακα δεν προλαβαν, παει κυριακη.

ηρθε ρατρακ με βιντσι.

ηρακλης το πιο πιθανο απο δευτερα.

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 μονάδες?

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυτο δεν το ρωτησα.

 

βασικα οτι λεει η ιστοσελιδα του χιονοδρομικου.

με βαση αυτη την ενημερωση πρεπει να προγραμματιζουμε.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

αρκετό το χιόνι, πολύ καλή ποιότητα, λίγος κόσμος. Καλή σεζόν να έχουμε.

post-5112-0-45045300-1545414982_thumb.png

  • Like 7

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξαιρετική η ποιότητα του χιονιού και σήμερα

21 Δεκεμβρίου 2018

55555555-21-12-2018.jpg

Αύριο συνεχίζεται η καλοκαιρία

Ομαλά κύλισε η μέρα σήμερα με ηλιοφάνεια το πρωί και νεφώσεις προς το μεσημέρι. Η ποιότητα του χιονιού για ακόμη μια μέρα ήταν καταπληκτική!

Αύριο προβλέπονται καλές καιρικές συνθήκες, ιδανικές για χιονοδρομία.

Θα λειτουργήσουν:

ΑΝΑΒΑΤΗΡΕΣ

Αφροδίτη, Βάκχος, Αίολος, Περικλής και baby 2

ΠΙΣΤΕΣ

Αφροδίτη (1), Βάκχος (2, 2β, 15), Περικλής (5), Αίολος (4), Διηάνειρα (12) και baby 2.

ΚΑΙΡΟΣ

Αύριο Σάββατο 22/12 προβλέπονται ηλιοφάνεια, ασθενής έως μέτριος ΒΔ άνεμος και θερμοκρασία από +2C μέχρι +5C.

ΔΡΟΜΟΙ

Όλοι οι δρόμοι θα είναι ανοικτοί.

Για τη δική σας ασφάλεια, όταν οδηγείτε στο βουνό, να έχετε πάντοτε μαζί σας αντιολισθητικές αλυσίδες.

Το ωράριο του ΧΚΠ αύριο θα είναι 08:00-16:00 (τελευταία κάθοδος Αφροδίτης 16:30)

 

 

απο το ΧΚΠ

 

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν ανοιγει η πανοραμικη βολτα. περσυ και προπερσυ την ανοιγανε για να βλεπουμε...πετρες.

κατα τα αλλα προφανως δεν ηταν ετοιμοι και να δουμε τι θα γινει...

προσοχη αυριο αν εχει (που θα εχει) κοσμο, εχουν αρχισει και βγαινουν πετραδακια απο οτι μου ειπανε.

και δεν ξερω τι θα γινει με την τιμη.

προφανως δεν ειναι σωστο να ειναι 30.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανεβήκαμε χθες και γουστάραμε.

 

Περιπέτεια από νωρίς καθώς δίχως χιονολάστιχα κολλήσαμε αφού το πρωί προτιμήσαμε το δικό μου και δεν πήραμε το αμάξι του Μικ, χαχαχαχααααααααααα.....

 

Ευτυχώς ήρθε Δημητριάδης άμεσα με τζιπ από Λιβάδι Παρνασσού με κάλτσες. Το επιπλέον 15άρι που πλήρωσα είναι οκ νομίζω και λογικό δεδομένης της κατάστασης και τον κόπο του να εξυπηρετήσει.

Πολλοί κόλλησαν και αρκετοί άφησαν αυτοκίνητα εκεί, ήταν αστείο δηλαδή για συνολικά τρία ανηφορικά και με στροφή σημεία του δρόμου με μήκος το πολύ 300 μέτρα να υπάρχει αμέλεια του καθαρισμού, ας το έχουν στα υπόψη στη Δ/νση για επόμενη φορά, όταν αναρτούν παντού δρόμοι ανοιχτοί οφείλουν να είναι σωστοί.

 

Σκι πρώτης μέρας γαμάτο, δεδομένων συνθηκών λειτουργίας αλλά και αγύμναστου 50αρη.

Ας μη χάλαγε ο Περικλής δυο φορές και δε θα γκρίνιαζα.

Κι ας έχασα Ηρακλή καθώς βγαίνοντας στα εκτός του Βάκχου δεν μου άρεσε καθόλου η πιότητα και υπέθεσα λαθεμένα το ίδιο για πάνω.

 

Πάτημα εκτός αρχής Βάκχου σε γενικές γραμμές καλό. Σήμανση νομίζω το ίδιο.

 

Με τον Παναγιώτη και Κώστα σκιάραμε παρέα και χορτάσαμε για πρὠτη μέρα σεζόν.

 

Χρωστάμε στον Μίκ καταβάσεις παρέα επί 3ώρου τουλάχιστον

 

Πολύ σνόουκλαμπ στις πίστες, χαρούμενα πρόσωπα παντού.

 

Καλή σεζόν σε όλους, δίχως απρόοπτα και τραυματισμούς.

 

 

υ.γ. δεν έχω φωτογραφία από τα πίσω καθίσματα του ρενώ, θα καταλαβαίνατε πολλά για τα σχόλια στυλ μπρόουκμπακ.... :animier:

Edited by Krits
  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Το ωράριο του ΧΚΠ αύριο θα είναι 08:00-16:00 (τελευταία κάθοδος Αφροδίτης 16:30)

 

 

Vro, είσαι σίγουρος για το 8 ?!?

C?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανεβήκαμε χθες και γουστάραμε.

 

Περιπέτεια από νωρίς καθώς δίχως χιονολάστιχα κολλήσαμε αφού το πρωί προτιμήσαμε το δικό μου και δεν πήραμε το αμάξι του Μικ, χαχαχαχααααααααααα.....

 

Ευτυχώς ήρθε Δημητριάδης άμεσα με τζιπ από Λιβάδι Παρνασσού με κάλτσες. Το επιπλέον 15άρι που πλήρωσα είναι οκ νομίζω και λογικό δεδομένης της κατάστασης και τον κόπο του να εξυπηρετήσει.

Πολλοί κόλλησαν και αρκετοί άφησαν αυτοκίνητα εκεί, ήταν αστείο δηλαδή για συνολικά τρία ανηφορικά και με στροφή σημεία του δρόμου με μήκος το πολύ 300 μέτρα να υπάρχει αμέλεια του καθαρισμού, ας το έχουν στα υπόψη στη Δ/νση για επόμενη φορά, όταν αναρτούν παντού δρόμοι ανοιχτοί οφείλουν να είναι σωστοί.

 

Σκι πρώτης μέρας γαμάτο, δεδομένων συνθηκών λειτουργίας αλλά και αγύμναστου 50αρη.

Ας μη χάλαγε ο Περικλής δυο φορές και δε θα γκρίνιαζα.

Κι ας έχασα Ηρακλή καθώς βγαίνοντας στα εκτός του Βάκχου δεν μου άρεσε καθόλου η πιότητα και υπέθεσα λαθεμένα το ίδιο για πάνω.

 

Πάτημα εκτός αρχής Βάκχου σε γενικές γραμμές καλό. Σήμανση νομίζω το ίδιο.

 

Με τον Παναγιώτη και Κώστα σκιάραμε παρέα και χορτάσαμε για πρὠτη μέρα σεζόν.

 

Χρωστάμε στον Μίκ καταβάσεις παρέα επί 3ώρου τουλάχιστον

 

Πολύ σνόουκλαμπ στις πίστες, χαρούμενα πρόσωπα παντού.

 

Καλή σεζόν σε όλους, δίχως απρόοπτα και τραυματισμούς.

 

 

υ.γ. δεν έχω φωτογραφία από τα πίσω καθίσματα του ρενώ, θα καταλαβαίνατε πολλά για τα σχόλια στυλ μπρόουκμπακ.... :animier:

Άξιζε η ταλαιπωρία για την υπερμερα

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Εε συγγνωμη.. χιονιζει..
    • Rafting στο Λούσιο - Κυριακή 26 Μαϊου 2024 Ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 26 Μαϊου και ώρα 11:00 στην Ανοιξιάτική μας εξόρμηση στην Αρκαδία. Σε συνεργασία με την Trekking Hellas Arcadia θα κάνουμε Rafting στα πανέμορφα νερά του Λούσιου. Κόστος συμμετοχής 50€, προκαταβολή 20€ έως και 4 Μαϊου.  Σημείο συνάντησης, βάση trekking hellas Αρκαδίας, Βλαχορράπτης  https://maps.app.goo.gl/XkX9kXCkbEYDfmRX8 Διάρκεια  4 ώρες. Εξοπλισμό που θα χρειαστείτε:  Αθλητικά παπουτσια που θα βραχούν Μαγιό. Πετσέτα. Λεπτομέρειες θα βρείτε στο site:  https://trekking.gr/el/activity/rafting-lousios-alfeios Απαραίτητη Δήλωση συμμετοχής  τηλεφωνικά/viber: 6976101568 Ισιδώρα Σουμάνη & Δημήτρης Καρυστηναίος 6937009885, ή  email στο snowclub@snowclub.gr Τελευταία ημέρα δήλωσης συμμετοχής το Μ.Σάββατο 4 Μαϊου. Σας περιμένουμε όλους!!!!! Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη - 6976101568
    • Tα μέλη και οι φίλοι του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας, θα πραγματοποιήσουν συνάντηση την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024 από τις 21:00 και μετά στο Piu-Verde.  Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη Tηλέφωνο επικοινωνίας 6976101568   
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    No users celebrating today
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,314
    • Total Posts
      460,821
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,634
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    jofejon
    Joined
×
×
  • Create New...