Jump to content
PanosDrivas

Χ.κ. Παρνασσού 2018-19

Recommended Posts

Υπερμερα μέχρι τις 1 που έπεσε το σύννεφο και ψηλά έβλεπες στα πέντε μέτρα, όσοι ρίσκαρανε αποζημιώθηκαν σήμερα. Το συνδετικό ακίνητο, εάν δεν το ανοίξουνε αύριο που προβλέπεται πανικός κλαφτε τα.

 

Φυσικά διπλές μονάδες από τις πολυήμερες.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από την αρχή το είπαν για την υψηλή περίοδο φέτος ότι θα είναι και όλα τα σκ. Απορώ γιατί περιμένουμε να μειωθεί


LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάλλον εννοεί δύο μονάδες χωρίς όλα τα λίφτ.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως όσες μέρες έχω πάει φέτος με τα μισά λιφτ έχω πεθάνει στο σκι από τις οκτώ μέχρι τις δυο με ουρές πενταλεπτου στη χειρότερη, όλες Σαββατοκύριακα. Λίγο να περάσει ο καιρός κ να βαρεθεί ο Έλληνας κ να ξεκινήσει τα ούζα στις παραλίες, θα αφήσω τα Κόκκαλα μου στο βουνό.

 

Θα ήθελα δια και Οδυσσέα και και και αλλά δεν βρίσκω το λόγο για γκρίνια..... έχει χειμώνα μπροστά

  • Like 2

LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mε φοβερό και τρομερό αποτέλεσμα πελάτες που εμπιστεύτηκαν το ΧΚΠ και αγόρασαν πολυήμερες να κάνουν ακριβότερα σκι από πελάτες που ανέβηκαν τις ίδιες ακριβώς μέρες και αγόρασαν ημερήσιες. Μαγικό

 

Χωρίς προσωπικό θέμα αντιπαράθεσης geovas απλά να αναφέρω ότι υπερμέρα με μόνο Κελλάρια στον Παρνασσό δεν είναι υπερμέρα, είναι υπερμέρα με μόνο Κελλάρια ή τάση για υπερμέρα που κατέστρεψε το ΧΚΠ ενώ είχε πει αλλιώς.

 

Θανάση για τον Οδυσσέα η μόνη γκρίνια είναι ότι όταν αγόρασα την κάρτα το site έλεγε ρητά αναβατήρας Οδυσσέας τάδε μήκος κλπκλπ (το ίδιο και Σαχάρα). Για Δια για σήμερα κανένα παράπονο το είχαν πει και με το δίκιο τους. Για τη Φτερό θα έπρεπε να τους είχατε δείρει απο το πρωί για τα ψέματα που σας είπαν.

 

Χωρίς φυσικά και να αντιλέγω ότι πουδροντόινγκ ή πιστοντόινγκ Κελλάρια με λιακάδα χωρίς ουρές δεν είναι μαγικό. Σήμερα το snowforecast σας έσωσε (απορώ με αυτούς που το κοιτάνε, μπαμ έκανε η μέρα). Επίσης δεν έχουν εμπιστοσύνη στο ΧΚΠ και με το δίκιο τους οπότε από τους 20 που ήθελαν να ανέβουν ο μισός ανέβηκε (αντί για 1)

 

Τελικά λέω να τους εμπιστευτώ για αύριο που δείχνουν και Δια ανοιχτό. Το ξερό μου το κεφάλι αλλά είναι τόσο όμορφο το σκι στην Φτερόλλακα με φρέσκο χιόνι που αξίζει να χάσεις και Μαίναλο και Κελλάρια και baby στα Καλάβρυτα. Γενικά αν έχει να χιονίσει 3 μέρες καλά τα πάνε στην ενημέρωση. Έχει πλάκα να ψάχνεις το καλό σκι στην Νότια Ελλάδα.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μου είπανε ότι όπου πηγαίνει ο Μιχάλης θα το κλείνουνε και θα ξαναανοιγουν μόλις φύγει...

 

Αχ βρε μιχαλη, δεν μπορώ να στα γράψω και για δω και για απέναντι.

Κατά τυχη...

Αυτό μόνο....


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η επίπτωση της τιμολογιακής πολιτικής των 2 μονάδων στις αργίες είναι όλο και πιο προφανής, ειδικά από τη στιγμή που δεν υπάρχει φέτος πρακτικά ανταγωνισμός. Έχω μεγάλη περιέργεια να δω νούμερα.

 

Ονειρικό χιόνι εκτός πίστας, όσο πρόλαβα να κάνω, αλλά μόνο Κελάρια. Ακατανόητης λογικής στρώσιμο, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω.

 

Όποιος ήρθε πέρασε τέλεια. Επειδή έκατσε καλή μέρα κι επειδή δεν είχε καθόλου κόσμο, αν και Σάββατο. Αλλά θα περνούσε υπερτιτανοτέλεια και θα έλεγε χαλάλι οι 2 μονάδες αν δούλευε όλο το κέντρο. Οι δυνατότητες, δυστυχώς, από εξοπλισμό και προσωπικό, είναι αυτές. Και δεν καθορίστηκαν τον Γενάρη.

Edited by PhaethonF1
  • Like 9

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακατανόητης λογικής στρώσιμο, ακόμα προσπαθώ να καταλάβω.

 

 

 

εγώ προσπαθώ ακόμη να καταλάβω πως έφυγα στο τελείωμα του Ηρακλή το προηγούμενο Σάββατο 19/1.

ευτυχώς που δεν έπαθα μεγάλη ζημιά, αλλά το γόνατο ακόμη πονάει και χάνω σίγουρα το αυριανό σκι, γιατί δεν θέλω να διακινδυνεύσω με παρόμοιο στρώσιμο.

δες αν θες το post στις 19/1 ή 20/1.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό που με βραχυκυκλώνει περισσότερο δεν είναι το κατά πόσο είναι χαλί η ίδια η επιφάνεια, αλλά οι προτεραιότητες γενικότερα. Πατιούνται κάποιοι πραγματικά δευτερεύουσας σημασίας συνδετήριοι διάδρομοι και μένουν πίσω σε χρόνο και ποιότητα βασικότερες διαδρομές.

Με χαρά να τα συζητήσουμε από κοντά, εδώ δεν θα ήθελα να πω κάτι άλλο.

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Like 1

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

το σέβομαι και δεν θέλω να απαντήσεις,

 

πολύ απλά δεν πατάνε....

δεν νομίζω ότι δεν ξέρουν να πατήσουν !!!

είναι και το πάτημα των πιστών στο γενικότερο μοτίβο....λειτουργίας του χκ .

μη σωστή λειτουργία χιονοδρομικού απλά.

 

δεν είναι μόνο φέτος, αλλά φέτος το έχω διαπιστώσει 3 στα 3.

χώρια τα σχόλια στο forum.

 

στα καλάβρυτα ή έχει άλλο χιόνι ή έχουν καλύτερα διαστρωτικά ή ξέρουν να πατάνε καλύτερα ....

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

51265788_2303873846499258_27178034174088

 

WTF ?!?

C....

 

Παραξενο σου φαινεται;

Δεν εχει περασει ρατρακ απο εκει κανα 15νθημερο.

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vro, και γκρέηντερ περάσει ... εκεί θέλει μπουλντοζα για να το ξεθάψεις πλέον , πόσο να το πατήσεις.

Τον Απρίλιο πάλι με το καλό

C.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά, μην κοροϊδευόμαστε...υπάρχει κρίση σε όλα τα επίπεδα.

Στο Μύρεν πριν 15 μέρες έριξε 2μ χιόνι με 5μ ανεμοσούρια σε 24ωρες.

 

Την επόμενη μέρα η πίστα και το λίφτ είχαν ανοίξει, χωρίς μπουλντόζες...

 

 

 

Dw8f0PqXgAAcjWo.jpg

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

γουάτ!!

πες μας πως πήγες με τα ορειβατικά...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπερμερα μέχρι τις 1 π

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

 

Χωρίς προσωπικό θέμα αντιπαράθεσης geovas απλά να αναφέρω ότι υπερμέρα με μόνο Κελλάρια στον Παρνασσό δεν είναι υπερμέρα, είναι υπερμέρα με μόνο Κελλάρια ή τάση για υπερμέρα που κατέστρεψε το ΧΚΠ ενώ είχε πει αλλιώς.

 

Το ξερό μου το κεφάλι αλλά είναι τόσο όμορφο το σκι στην Φτερόλλακα με φρέσκο χιόνι που αξίζει να χάσεις και Μαίναλο και Κελλάρια και baby στα Καλάβρυτα.

Μου τη σπάει να έχω δίκιο. Υπερμέρα σήμερα.

 

Σιγά καλέ μισή κατάβαση πρόλαβε ο vro πριν από εμάς και σκούπισε και το σαλέ να τον αφήσουν να ανέβει πιο νωρίς.

  • Like 5

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπερμέρα με ήλιο σήμερα στο ΧΚΠ υπό τον ρυθμό του Last Christmas και του Rudolf the red nosed reindeer μέχρι τις δύο τουλάχιστον που ήρθε ομίχλη.01a0d4da2599378aa3c405706a9350bf.jpgd907d89072b11920bc120c776d3deac5.jpg888dc87e9906c82affe180a0c6b4de7e.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας περιμένω και αύριο

Κάνα καφέ να μου φέρετε.

 

post-911-0-31200200-1548610272_thumb.jpg

  • Like 4

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το τσαρδί μου σήμερα το βράδυ

 

 

post-911-0-13304600-1548610494_thumb.jpg

  • Like 8

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπερμέρα με 10 διαφορετικά είδη χιονιού σε όλο το βουνό!

 

Check της σεζόν: πρώτοι (σχεδόν -μάλλον οι σκίουροι κάνουν σκι στον Παρνασσό- ) στη Σαχάρα, πρώτοι στον αγώνα, ήταν δίκαιο έγινε πράξη κτλ!! Check! :shuriken::shuriken:

 

Ο Μιχάλης θα φροντίσει για τα υπόλοιπα οπτικοακουστικά!

  • Like 1

Skiing is a dance, and the mountain always leads.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να καταλάβω κάτι. Τι παραπάνω προσφέρει το ΧΚΠ φέτος στον τακτικό χιονοδρομο ώστε να δικαιολογεί τον διπλασιασμό των χρεώσεων στις πολυήμερες κάρτες; Από ότι μαθαίνω, σήμερα δεν λειτουργούσε ο Οδυσσέας και η Σαχάρα, αλλά ούτε και ο Δίας, με αποτέλεσμα την τεράστια ταλαιπωρία όσων προσπαθούσαν να πάνε από Φτερολακα στα Κελάρια.

  • Like 7

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ προσπαθώ να καταλάβω κάτι. Τι παραπάνω προσφέρει το ΧΚΠ φέτος στον τακτικό χιονοδρομο ώστε να δικαιολογεί τον διπλασιασμό των χρεώσεων στις πολυήμερες κάρτες; Από ότι μαθαίνω, σήμερα δεν λειτουργούσε ο Οδυσσέας και η Σαχάρα, αλλά ούτε και ο Δίας, με αποτέλεσμα την τεράστια ταλαιπωρία όσων προσπαθούσαν να πάνε από Φτερολακα στα Κελάρια.

 

Αρπαχτή- κονόμα......ο τακτικός χιονοδρόμος να πάει να μ@μηθεί....Ο Οδυσσέας, η Σαχάρα και ο Δίας απευθύνονται σε χιονοδρόμους.....στα π@π@ρια τους εαν ταλαιπωρήθηκες εσύ η εγώ φίλε Χρήστο.....το σαλέ στα Κελλάρια λειτουργούσε? Ανεβήκανε επισκέπτες να πιουνε το καφεδάκι τους? Ολα καλά λοιπόν......

  • Like 4

Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έκκληση στον Πάνο Δρίβα.

Πάνο με διαβεβαιωσες ότι εσύ δεν το έκανες το 3 έρχονται, 1 γυρίζει στην βλαχολακα.

Σε παρακαλώ , στείλε τα σχέδιά σου στην εταδ να διορθώσουν το λάθος , γιατί εμένα μου λένε ότι τα έχουν χάσει.

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...