Jump to content
PanosDrivas

Χ.κ. Παρνασσού 2018-19

Recommended Posts

4/5 κλπ

 

Ο Σωτήρης είναι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ - δεν είναι πια ο φίλος μας ο snowκλαμπίτης που έχει δικό του το χιονοδρομικό ! Είναι οικογενειάρχης εργαζόμενος που περνάει το χειμώνα του μακριά από το σπίτι του και τα παιδιά του για να πάει χρήματα στην οικογένεια του. Δεν είναι εκεί για να μας κάνει το φιλαράκι, ούτε για να μας λέει τα εκ των έσω.

Αν του πει ο Χ δντης ότι σήμερα Σωτήρη θα πεις 5/5 θα πρέπει να το πει. Αν του πει ότι έχει 100χλμ αέρα θα το πει.

Πληρώνεται για να λέει αυτά που του επιτρέπει η διοίκηση και η πολιτική του κέντρου. Ας τον βοηθήσουμε αντί να ζητάμε ευθύνες για τα πάντα από αυτόν.

Σωστά τα λες. Γιατί δεν μας το λένε ΠΡΙΝ αγοράσουμε τις κάρτες μας "απαγορεύεται το freeride, δεν έχουμε την παραμικρή ιδέα από χιονοστιβάδες, η Φτερό θα μένει κλειστή για μέρες"????

 

Ο Σωτήρης θα βγάλει έστω 10.000 ευρώ. Με πολύ αγάπη σε ενημερώνω ότι 10.000 ευρώ σε βενζίνη καίνε 500 αυτοκίνητα. Την έχουν ήδη πατήσει ήδη αρκετές χιλιάδες αυτοκίνητα δυστυχισμένων "τσάμπα ανέβηκα" πελατών εξαιτίας του. Την αξία της φόλας και την δυσφήμιση του χιονοδρομικού την αφήνω απέξω. Να μαζευτούμε να τα δώσουμε.

 

Ο Σωτήρης να μην μας το παίζει "αγαπώ την σωστή χιονοδρομία και την ορθή ενημέρωση και δεν πρόκειται να ξαναδουλέψω στον Παρνασσό". Ή το ένα ή το άλλο. 15 ψέματα ήδη φέτος, πρόπερσι τουλάχιστον 20, παραπρόπερσι τουλάχιστον 30. Αν του χρόνου δουλέψω ΧΚΠ σκίσε με στην κριτική και αν σου πω ψέμα είμαι ψεύτης.

 

Συμφωνώ πάντως, ο διευθυντής φταίει, ο Τερζάκης φταίει και ελπίζω σύντομα να σας έχω μερικά πολύ πολύ καλά νέα ώστε να διορθωθεί η ενημέρωση.

 

Αλλά εγώ έχω μάθει ότι αυτός που βάζει την υπογραφή του φέρει την ευθύνη. Σωτήρη βλέπω να τα υπογράφει.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ψυχραιμία παιδιά του χρόνου μπορεί να μην έχει ρίξει τόσο χιόνι και να κάνετε πετροσκί.

 

 

Ο Σωτήρης ανακοινώνει ότι του δίνει η διοίκηση, ενας απλός υπάλληλος είναι Μιχάλη. Πότε θα το καταλάβεις αυτό;

  • Like 1

9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Σωστά τα λες. Γιατί δεν μας το λένε ΠΡΙΝ αγοράσουμε τις κάρτες μας "απαγορεύεται το freeride, δεν έχουμε την παραμικρή ιδέα από χιονοστιβάδες, η Φτερό θα μένει κλειστή για μέρες"????

 

Ο Σωτήρης θα βγάλει έστω 10.000 ευρώ. Με πολύ αγάπη σε ενημερώνω ότι 10.000 ευρώ σε βενζίνη καίνε 500 αυτοκίνητα. Την έχουν ήδη πατήσει ήδη αρκετές χιλιάδες αυτοκίνητα δυστυχισμένων "τσάμπα ανέβηκα" πελατών εξαιτίας του. Την αξία της φόλας και την δυσφήμιση του χιονοδρομικού την αφήνω απέξω. Να μαζευτούμε να τα δώσουμε.

 

Ο Σωτήρης να μην μας το παίζει "αγαπώ την σωστή χιονοδρομία και την ορθή ενημέρωση και δεν πρόκειται να ξαναδουλέψω στον Παρνασσό". Ή το ένα ή το άλλο. 15 ψέματα ήδη φέτος, πρόπερσι τουλάχιστον 20, παραπρόπερσι τουλάχιστον 30. Αν του χρόνου δουλέψω ΧΚΠ σκίσε με στην κριτική και αν σου πω ψέμα είμαι ψεύτης.

 

Συμφωνώ πάντως, ο διευθυντής φταίει, ο Τερζάκης φταίει και ελπίζω σύντομα να σας έχω μερικά πολύ πολύ καλά νέα ώστε να διορθωθεί η ενημέρωση.

 

Αλλά εγώ έχω μάθει ότι αυτός που βάζει την υπογραφή του φέρει την ευθύνη. Σωτήρη βλέπω να τα υπογράφει.

 

 

 

 

Peace bro !

C...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η επιλεκτικότητα στην στατιστική δεν είναι επιστήμη , είναι το ανέκδοτο με την γιαγιά και τα πατίνια.


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω πάντως απο μακριά, έστω, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κλειστη η Φτερο και η 6. Ίσως εχω επιλεκτική μνήμη αλλα τη δεκαετία του 90, για να μην πουμε για πιο πρόσφατα σχεδόν πάντα ανοιχτά ήταν με τα αρχαία και τον συνδετικό. Τα ιδια χιόνια ήταν. Πραγματικά δυσκολευομαι να πιστέψω οτι αυτές οι πιστες εχουν πρόβλημα με χιονοστιβάδες. Δεν εχουν τις κλίσεις. Ξέρει κανείς αν είχαμε ποτε πρόβλημα απο χιονοστιοβάδα εντός στην Φτερό; Δεν ξέρω αλλα χλωμό μου φαίνεται.

 

Οπως το λένε οι vro, MIK κ.α. είναι. Σας δουλεύουνε κανονικά. Και βέβαια τα βλέπουμε κι εμεις και δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουμε τον κόπο. Τραγική κατάσταση με ολο το βουνό γεμάτο χιόνι και νεα λιφτ. Οτι και να πεις λίγο είναι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω πάντως απο μακριά, έστω, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κλειστη η Φτερο και η 6. Ίσως εχω επιλεκτική μνήμη αλλα τη δεκαετία του 90, για να μην πουμε για πιο πρόσφατα σχεδόν πάντα ανοιχτά ήταν με τα αρχαία και τον συνδετικό. Τα ιδια χιόνια ήταν. Πραγματικά δυσκολευομαι να πιστέψω οτι αυτές οι πιστες εχουν πρόβλημα με χιονοστιβάδες. Δεν εχουν τις κλίσεις. Ξέρει κανείς αν είχαμε ποτε πρόβλημα απο χιονοστιοβάδα εντός στην Φτερό; Δεν ξέρω αλλα χλωμό μου φαίνεται.

Εχουν τεράστιο πρόβλημα με φρύδια και χιονοστιβάδες. Σαν χιονοστιβάδες σκάει στην κορφή της 14 ένα θηρίο, σκάει η Καλλιόποη, σκάει και το λούκι του Δια. Κόστος 110.000+ΦΠΑ για να λυθεί οριστικά το πρόβλημα σε αυτές τις 3 χιονοστιβάδες. Ναι ριξαμε 30.000.000 για σούπερ συνδετικό και 6 αλλά ξεχάσαμε να ρίξουμε 110.000.

 

Παλιά τις κόβανε 10 γατόνια πιστέρ και φυσικά ελέγχανε. Καθόντουσαν ακόμα και όλη μέρα στην κορφή της 6 και δεν αφήναν να πας.

 

Τα φρύδια είναι τεράστιο πρόβλημα επίσης, πίστεψέ με δεν είναι τόσο δύσκολο να έχουμε χοντρό ατύχημα από φρύδι.

 

Τώρα απλά δεν έχει πιστέρ να ξέρουν (και δεν έχει τον απαιτούμενο αριθμό πιστέρ). Ναι δώσαμε 30.000.000 και ξεχάσαμε να κρατήσουμε 80.000 ευρώ το χρόνο να πάρουμε 10 καλούς πιστέρ.

 

Επίσης αυτός που υπογράφει για το να ανοίγει η Φτερό για χιονοστιβάδες δεν έχει πάει καν εκεί και δεν ξέρει και δεν έχει τα μέσα να δει καν τι κίνδυνο έχει. Φυσικά και εγώ στη θέση του δεν θα υπέγραφα να ανοίξει.

 

Όποιος θέλει μπορεί να πάει να ρωτήσει πόσες τομές έχουν γίνει φέτος σε ποια σημεία και με τι μέσα. Να σας προλάβω, καμία, ούτε καν που υπάρχουν στάνταρ σημεία και ούτε μικρόσκόπιο δεν έχουν.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 5

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Ο Σωτήρης ανακοινώνει ότι του δίνει η διοίκηση, ενας απλός υπάλληλος είναι Μιχάλη. Πότε θα το καταλάβεις αυτό;

 

Τα παρακάτω είναι όλα λάθος και έχουν κάποια ανακρίβεια? Εσύ στο Μαίναλο έχεις πει ποτέ "ελάτε ανοιχτό" ενώ ξέρεις ότι θα είναι κλειστό? Και ο λαδωμένος υπάλληλος της Πολεοδομίας υπάλληλος είναι. Δεν μπορώ εφόσον το γνωρίζω με στοιχεία να πω ότι λαδώνεται?

 

Ο Σωτήρης να μην μας το παίζει "αγαπώ την σωστή χιονοδρομία και την ορθή ενημέρωση και δεν πρόκειται να ξαναδουλέψω στον Παρνασσό". Ή το ένα ή το άλλο. 15 ψέματα ήδη φέτος, πρόπερσι τουλάχιστον 20, παραπρόπερσι τουλάχιστον 30. Αν του χρόνου δουλέψω ΧΚΠ σκίσε με στην κριτική και αν σου πω ψέμα είμαι ψεύτης.

 

Συμφωνώ πάντως, ο διευθυντής φταίει, ο Τερζάκης φταίει και ελπίζω σύντομα να σας έχω μερικά πολύ πολύ καλά νέα ώστε να διορθωθεί η ενημέρωση.

 

Αλλά εγώ έχω μάθει ότι αυτός που βάζει την υπογραφή του φέρει την ευθύνη. Σωτήρη βλέπω να τα υπογράφει.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα απλά δεν έχει πιστέρ να ξέρουν (και δεν έχει τον απαιτούμενο αριθμό πιστέρ). Ναι δώσαμε 30.000.000 και ξεχάσαμε να κρατήσουμε 80.000 ευρώ το χρόνο να πάρουμε 10 καλούς πιστέρ.

 

 

ΟΧΙ και πάλι ΟΧΙ. Πέρυσι τα έδιναν, πρόπερσι το ίδιο. Απλά φέτος ο Τερζάκης ήθελε να κάνει αλλαξοκ@λιές με τοπικούς παραγοντίσκους. Και όσοι προέρχονται από από τους ΕΟΣ ξέρουν ονόματα και ιστορικό.

 

Και κάτι άλλο για το γράμμα του νόμου: Αν ρίξει κανόνι στην κορυφή της 6, προβλέπεται αυτόφωρο για το διευθυντή και πιθανόν κάποιους μήνες με θέα ριγέ. Κανονικά, ο Σπυρόπουλος έπρεπε ήδη να τρέχει στα δικαστήρια (πέραν βέβαια της ζημίας στη δημόσια περιουσία). Ομοίως, απαγορεύονται τα snowmobile στην περιοχή.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snowmobile.....εννοείς Παρνασσό ή Καλάβρυτα γιατι κατά καιρούς κάποιος οργώνει ανενόχλητος τη Σαχάρα


fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

με όλα αυτα γινεται φανερο οτι αμα το level σου δεν το βγαζεις οπως ολος ο χιονοδρομικος κοσμος με τομες, προφιλ και στατιστικες-προβλεψεις απο τα βιβλια σου που υποτιθεται οτι κρατας ανα περιοχη του χιονοδρομικου σου,

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ.

να σβυσεις χιονοδρομικες διαδρομες απο τους χαρτες σου, να σταματησεις να ανεβαζεις φωτο και hastag με πουδρες και πλαγιες στο πουθενα

και να επικεντρωθεις αυστηρα στις πιστες σου.

δεν φταιει ο κοσμος που γεμησε τις πλαγιες εκτος οταν 15 χρονια τωρα του πιπιλατε το μυαλο ολο το χιονοδρομικο κυκλωμα

διευθηνταδες για να βγαζετε μονέδες

εμποροι για να πουλατε εξοπλισμο

δημοσιογραφοι για να τα παιρνεται απο ολους.

ναι σε εσας λεω που αντι με την ταμπελα του χιονοδρομικου βγαινεται με αλλη ταμπελα, οπου και οταν συμφερει.

οχι δεν φταιει το θυμα

και θα ντυνεται οπως γουσταρει.

  • Like 5

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry lads, που βγαινω εκτος θεματος αλλα εχω κανονισει να κατεβω Ελλαδα την Πεμπτη για να κανω ενα 3μερο παρνασσο (Παρ-Σαβ-Κυρ). Επειδη μεχρι τωρα τα site εχουν πεσει εξω στα προγνωστικα τους, τι πιστευουμε, παιζει να ειναι ανοιχτο το χιονοδρομικο (οταν λεω ανοιχτο εννοω και πιστες φτερολακα, οχι μονο τα κλασικα αφρο-βακχ) η' καλυτερα να το αφησω να μην φαω την ταλαιπωρια?


a09717_rogressor_f17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry lads, που βγαινω εκτος θεματος αλλα εχω κανονισει να κατεβω Ελλαδα την Πεμπτη για να κανω ενα 3μερο παρνασσο (Παρ-Σαβ-Κυρ). Επειδη μεχρι τωρα τα site εχουν πεσει εξω στα προγνωστικα τους, τι πιστευουμε, παιζει να ειναι ανοιχτο το χιονοδρομικο (οταν λεω ανοιχτο εννοω και πιστες φτερολακα, οχι μονο τα κλασικα αφρο-βακχ) η' καλυτερα να το αφησω να μην φαω την ταλαιπωρια?

 

Καλύτερα να το αφήσεις για να μην φας ταλαιπωρία

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nα ερθεις για σκι και να αφησεις τη γκρινια στην Αγγλια!

  • Like 1

LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nα ερθεις για σκι και να αφησεις τη γκρινια στην Αγγλια!

 

Καμια γκρίνια, αλλα όταν σε 2 χρονια έχω χαλάσει κοντά στα 1500 Euro για 3 τριήμερα και έχω κάνει ski 4 μέρες συνολικά (με την 1 μονο σε ολόκληρο το χιονοδρομικό) τότε κάθε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.

  • Like 2

a09717_rogressor_f17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εάν έρχεσαι από Αγγλία στην Ελλάδα μόνο για να κάνεις σκι δεν έχει νόημα.

Καλύτερα να πας Αυστρία, Γαλλία κλπ

 

 

Καμια γκρίνια, αλλα όταν σε 2 χρονια έχω χαλάσει κοντά στα 1500 Euro για 3 τριήμερα και έχω κάνει ski 4 μέρες συνολικά (με την 1 μονο σε ολόκληρο το χιονοδρομικό) τότε κάθε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εάν έρχεσαι από Αγγλία στην Ελλάδα μόνο για να κάνεις σκι δεν έχει νόημα.

Καλύτερα να πας Αυστρία, Γαλλία κλπ

 

 

Από πέρυσι που ξεκίνησα να ξανακάνω full ski το πλάνο ήταν να κάνω 2-3 τριήμερα παρνασσό και ένα καλο 7ήμερο κάπου κεντρική Ευρώπη. Δεν το κρυβω αλλα είμαι πολύ απογοητευμένος με την λειτουργία του κέντρου. Επειδή διάβασα τα σχόλια παραπάνω για έναν normal μέσο skier δεν ζητάω ούτε τα off-piste ούτε να το ανοίγουν όταν έχει χιονοθύελλες, να είναι απλως ανοικτό στο μεγαλύτερο του μέρος κάτω από normal για βουνό συνθήκες, ώστε επειδή μένω εξωτερικό να ξεκινάω με την πιστη ότι θα κάνω ski πριν κλείσω αεροπορικά-δωμάτια κτλ.

  • Like 1

a09717_rogressor_f17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry lads, που βγαινω εκτος θεματος αλλα εχω κανονισει να κατεβω Ελλαδα την Πεμπτη για να κανω ενα 3μερο παρνασσο (Παρ-Σαβ-Κυρ). Επειδη μεχρι τωρα τα site εχουν πεσει εξω στα προγνωστικα τους, τι πιστευουμε, παιζει να ειναι ανοιχτο το χιονοδρομικο (οταν λεω ανοιχτο εννοω και πιστες φτερολακα, οχι μονο τα κλασικα αφρο-βακχ) η' καλυτερα να το αφησω να μην φαω την ταλαιπωρια?

Τον καιρό τον παρακολουθούμε στον εκαστοτε μηνα (στην προκειμενη Φεβρουαριος 2019).

Για Παρασκευή και Σαββατο φαινεται αρκετα καλα.

Κυριακή ισως χάσει σε ποιότητα λογβ υψηλών θερμοκρασιων αλλα δεν μπορει να προβλεφθεί με ακρίβεια απο τωρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω θα σου πρότεινα 3 τριήμερα στο Bansko.Σίγουρα λιγότερη ταλαιπωρία ,εγγυήμενη λειτουργία του κέντρου,περισσότερες πίστες,καλύτερο apre ski.

Αν δεν το έχεις επισκεφτεί μέχρι τώρα, βάλτο άμμεσα στα σχέδια σου.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε αναστολή μέχρι τις 11:30 ήμασταν σήμερα στο ΧΚΠ, λόγω των πολύ ισχυρών ανέμων που έπνεαν στο βουνό. Η Φτερόλακκα ήταν πιο τυχερή σε σχέση με τα Κελλάρια αφού ξεκίνησε τη λειτουργία της με Ήρα και Παν, έκλεισε σύντομα και μετά από δύο ώρες άνοιξε ξανά, υπακούοντας στα σκαμπανεβάσματα του ανέμου.
Όταν η κατάσταση εξομαλύνθηκε (11:30) λειτούργησαν οι περισσότεροι από τους προγραμματισμένους αναβατήρες. Συνολικά λειτούργησαν οι: Αφροδίτη, Αίολος, Περικλής, Ήρα, Παν, Ηνίοχος και baby 2 μέχρι το τέλος του ωραρίου.

Σε αυτό το σημείο θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι οι μετεωρολογικές προβλέψεις δεν είναι πάντα ακριβείς. Το ΧΚΠ από την πλευρά του κάνει τα πάντα ώστε να λειτουργήσει το κέντρο άσχετα με τις προβλέψεις. Με συνεχείς ελέγχους αντιμετωπίζει τις καταστάσεις και ανάλογα τις συνθήκες και πάντα με γνώμονα την ασφάλεια, θέτει σε λειτουργία τους αναβατήρες ή τους τελεί υπό αναστολή.
Τέλος υπάρχουν μέρες, όπως η σημερινή, που κι ο πελάτης θα πρέπει να παίρνει το ρίσκο του για το εάν θα ανέβει ή όχι στο βουνό.

Για αύριο Τετάρτη αναμένουμε εξασθένηση των ανέμων αλλά και ισχυρές χιονοπτώσεις. Το ΧΚΠ προετοιμάζεται ώστε να αντιμετωπίσει αυτό το νέο κύμα κακοκαιρίας με σκοπό την ομαλή του λειτουργία.

Στο ΧΚΠ θα λειτουργήσουν (καιρού επιτρέποντος):

ΑΝΑΒΑΤΗΡΕΣ
Αφροδίτη, Βάκχος, Αίολος, Περικλής, Ερμής, Ηνίοχος, Ήρα, Παν και baby 1.

ΠΙΣΤΕΣ
Αφροδίτη (1, 1α), Βάκχος (2, 2α, 2β, 15 α), Περικλής (5), Τηλέμαχος (3), Αίολος (4), Διηάνειρα (12), Ήρα (7 & 7α), Ηνίοχος (6), Παν (10), snowpark και baby 1.

ΚΑΙΡΟΣ
Αύριο αναμένουμε χιονοπτώσεις που κατά διαστήματα θα είναι ισχυρές.
Οι άνεμοι θα πνέουν ασθενείς - μέτριοι Α/ΝΑ και η θερμοκρασία θα κυμαίνετε μεταξύ -3C έως -2C.

ΔΡΟΜΟΙ
Όλοι οι δρόμοι που οδηγούν στο ΧΚΠ είναι ανοιχτοί. Αύριο το πρωί και λόγω των αναμενόμενων χιονοπτώσεων είναι πολύ πιθανό να χρειάζονται αλυσίδες.
Για τη δική σας ασφάλεια όταν οδηγείτε στο βουνό να έχετε πάντοτε μαζί σας αντιολισθητικές αλυσίδες.

ΩΡΑΡΙΟ
Το ωράριο του ΧΚΠ αύριο θα είναι 09:00-16:00 (τελευταία κάθοδος Αφροδίτης 16:30).

απο τον σωτηρη


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το SnowBus ξεκινάει από τα Γλυκά Νερά και παίρνει άτομα από Γλυκά Νερά, Ραφήνα, Αγία Μαρίνα, Νέα Μάκρη, Μαραθώνα, Καλέτζι. Ελάτε για βόλτα στη γραφική Αράχωβα, το Χιονοδρομικό Κέντρο Παρνασσού και για τους φίλους χιονοδρόμους ελάτε να μάθετε ή να απολαύσετε το αγαπημένο σας ski και snowboard στο μεγαλύτερο χιονοδρομικό κέντρο της Ελλάδας!
Αξίζει να σημειωθεί πως είμαστε πρώτοι στο βουνό στις 8:00 το πρωί χωρίς ουρές και αναμονές στα εκδοτήρια!!!!
Επικοινωνήστε μαζί μου για να κλείσετε θέσεις ή για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία στο 6970020102

 

ο φαεθωνας λεει οτι οντως φτανουν νωρις.

άλλα δεν ξερω.

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τον καιρό τον παρακολουθούμε στον εκαστοτε μηνα (στην προκειμενη Φεβρουαριος 2019).

Για Παρασκευή και Σαββατο φαινεται αρκετα καλα.

Κυριακή ισως χάσει σε ποιότητα λογβ υψηλών θερμοκρασιων αλλα δεν μπορει να προβλεφθεί με ακρίβεια απο τωρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks Ελπιζω να ειναι 4η και τυχερη φορα.

 

Εγω θα σου πρότεινα 3 τριήμερα στο Bansko.Σίγουρα λιγότερη ταλαιπωρία ,εγγυήμενη λειτουργία του κέντρου,περισσότερες πίστες,καλύτερο apre ski.

Αν δεν το έχεις επισκεφτεί μέχρι τώρα, βάλτο άμμεσα στα σχέδια σου.

 

Κάνω ένα test με Μπόροβετς τον Μάρτιο και αν όλα πάνε καλά η Βουλγαρία θα με έχει πελάτη τουλάχιστον 1 φορα τον χρόνο, και Παρνασσό αν και ποτε τύχει να είμαι Αθηνα.

  • Like 1

a09717_rogressor_f17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ο φαεθωνας λεει οτι οντως φτανουν νωρις.

άλλα δεν ξερω.

 

Την Κυριακή πάντως πέτυχα φίλο που είχε ανέβει με το συγκεκριμένο skibus κάπου στις 9 Βάκχο με τα πέδιλα στα πόδια, άρα είχαν φτάσει όντως νωρίς.

  • Like 4

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπήκε ο Φεβρουάριος, εμφανίζομαι κι εγώ! :ninja:

Αναζητώ μία από τις 2-3 το πολύ ημέρες σκι της χρονιάς. Μόνο καθημερινές.

Βλέπω προγνώσεις και αναρωτιέμαι: να πάρω άδεια την Παρασκευή για skibus Παρνασσό; Ή για Καλάβρυτα;

Ή να το αφήσω για καμιά πιο σίγουρη ημέρα;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...