Jump to content
ALCATRAZ

Χ.κ. Καλαβρύτων 2018-19

Recommended Posts

αν δωσουν μερικα χιλιαρικα απο τα εκατομμυρια σε μικροτερα χιονοδρομικα καλυτερα θα τα αξιοποιησουν..

 

πολλοι προτιμουν τα μικροτερα απο τα κυριλε και συνηθως προβληματικα στη λειτουργια μεγαλα Χ/Κεντρα

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έπεσαν τα πρώτα χιονια στο χ.κ Καλαβρύτων. Σήμερα το πρωί είχε γύρω στους δεκα πόντους (κάτω σαλέ). Γίνονταν επίσης και εργασίες... ελπίζω σε λίγο καιρό να ξεκινήσει η σεζόν.

post-7551-0-96587800-1543582760_thumb.jpeg

post-7551-0-04022700-1543582776_thumb.jpeg

post-7551-0-66268100-1543582793_thumb.jpeg

  • Like 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από έναν φίλο τώρα:

 

post-142-0-38296000-1543671348_thumb.jpg

Edited by sbird
  • Like 11

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επειδή δεν μπορούσαμε να κάνουμε σκι, παίξαμε τουλάχιστον λίγο με το αυτοκίνητο... έτσι για να ζεσταθούν και τα χιονολάστιχα....

 

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εδώ η διαδρομή προς το Χ/Κ με λίγο χιόνι....

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επειδή δεν μπορούσαμε να κάνουμε σκι, παίξαμε τουλάχιστον λίγο με το αυτοκίνητο... έτσι για να ζεσταθούν και τα χιονολάστιχα....

 

 

Αρε Στολης που σου χρειαζεται εσενα :evil::evil::evil:

  • Like 3

Μηδέν άγαν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εκτός των άλλων θεμάτων που οι εκπρόσωποι του δήμου Καλαβρύτων και της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας ενημέρωσαν την Δευτέρα τον πρωθυπουργό που επισκέφθηκε τα Καλάβρυτα, ήταν και εκείνο του χιονοδρομικού κέντρου της πόλης και του εκσυγχρονισμού που επιχειρείται.


Ο πρωθυπουργός δήλωσε αισιόδοξος για την εξέλιξη της προσπάθειας που γίνεται μέσω του προγράμματος δημοσίων επενδύσεων και το δήλωσε αυτό με λακωνικό τρόπο.


Οταν ο περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας Απόστολος Κατσιφάρας τον ενημέρωσε πως έχουν λάβει γνώση, ο υπουργός εσωτερικών Αλέξης Χαρίτσης και επίσης ο γενικός γραμματέας Δημόσιων Επενδύσεων ΕΣΠΑ Παναγιώτης Κορκολής, ο πρωθυπουργός δήλωσε χαμογελαστός, απευθυνόμενος στον περιφερειάρχη, "Ε αφού έχεις πλευρίσει τον Χαρίτση, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα".




ΑΘΑΝΑΤΑ ΚΟΝΕ

  • Like 4

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

δυσυ

 

 

Εκτός των άλλων θεμάτων που οι εκπρόσωποι του δήμου Καλαβρύτων και της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας ενημέρωσαν την Δευτέρα τον πρωθυπουργό που επισκέφθηκε τα Καλάβρυτα, ήταν και εκείνο του χιονοδρομικού κέντρου της πόλης και του εκσυγχρονισμού που επιχειρείται.

Ο πρωθυπουργός δήλωσε αισιόδοξος για την εξέλιξη της προσπάθειας που γίνεται μέσω του προγράμματος δημοσίων επενδύσεων και το δήλωσε αυτό με λακωνικό τρόπο.

Οταν ο περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας Απόστολος Κατσιφάρας τον ενημέρωσε πως έχουν λάβει γνώση, ο υπουργός εσωτερικών Αλέξης Χαρίτσης και επίσης ο γενικός γραμματέας Δημόσιων Επενδύσεων ΕΣΠΑ Παναγιώτης Κορκολής, ο πρωθυπουργός δήλωσε χαμογελαστός, απευθυνόμενος στον περιφερειάρχη, "Ε αφού έχεις πλευρίσει τον Χαρίτση, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα".

ΑΘΑΝΑΤΑ ΚΟΝΕ

 

Μετά και την επίσκεψή του, πολύ φοβούμαι οτι πάει για βρούβες το έργο..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχει παραλαβει κανεις καποιο διαρκειας;


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μου ήρθε η ετήσια στις 22 Νοεμβρίου με ACS

Edited by aussie
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχει παραλαβει κανεις καποιο διαρκειας;

Στο είπα ότι είσαι σεσημασμένος!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 5

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε στις 22/11 με ACS. Είχα μιλήσει την προηγούμενη ημέρα με το χιονοδρομικό και μου είχαν πει ότι ξεκίνησαν να τις στέλνουν από τις 21/11. Βέβαια τώρα έχει μπει Δεκέμβριος οπότε εάν δεν έχεις παραλάβει μέχρι και Δευτέρα, καλό θα ήταν να πάρεις ένα τηλέφωνο.

Edited by PKGR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έστειλα e mail, έγραψα στο fb, πήρα τηλ στο σταθερό και μου ευχήθηκαν καλό καλοκαίρι,πήρα στο κινητό αλλά δεν ήταν διαθέσιμος....

Υπομονή....

Ελπίζω να μην περιμένουν τις δημόσιες επενδύσεις και για αυτό....


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έστειλα e mail, έγραψα στο fb, πήρα τηλ στο σταθερό και μου ευχήθηκαν καλό καλοκαίρι,πήρα στο κινητό αλλά δεν ήταν διαθέσιμος....

Υπομονή....

Ελπίζω να μην περιμένουν τις δημόσιες επενδύσεις και για αυτό....

Μπα σε εσένα το κάνουν προσωπικά. Δεν τους αδικώ

 

Πάμε για άνοιγμα παιδια, ο καιρός φωνάζει καλά χιόνια στα Καλάβρυτα

  • Like 5

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάμε για άνοιγμα παιδια, ο καιρός φωνάζει καλά χιόνια στα Καλάβρυτα

 

Τρέλανε μας ΜΙΚ!

 

Πάω να το πω στα πεδιλάκια μου στην αποθήκη να ετοιμάζονται!

  • Like 1

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Τις έχουμε δώσει για αποστολή στην ACS Αιγίου από τις 21-11-2018. Μεγάλη καθυστέρηση. Παραλαμβάνετε σήμερα ή Δευτέρα.

Σε αντίθετη περίπτωση επικοινωνήστε ξανά μαζί μας.

Ευχαριστούμε για την προτίμηση σας

 

Μιχαλη....

Η κακία θα σου μεινει....

 

Τελικα το φατσοβιβλιο δυστυχως ή ευτυχως ειναι ο πιο σιγουρος τροπος επικοινωνιας.

Ευχαριστω το παραρτημα ελβετιας του εστουχ.

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι για μεσοβδόμαδη επίσκεψη ενδιαφερόμενοι να ετοιμάζονται..θα πέσει περπάτημα μεν αλλά θα αξίζει δε... :ski:

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η μέρα σχεδόν πέρασε και κάρτα γιοκ...

 

Διαλυμένη είναι η ελληνική τουριστική χιονοδρομία σιγά μην έρθει στην ώρα της.

Πήγα σήμερα στα lidl να πάρω μια σαλοπετα για την μικρή. Νταξ της πλάκας είναι αλλά τι περνεις με 15 ευρώ; Μεγάλη προσοχή ε; Ποτέ με αυτά τα ρούχα τα μικρά σε δύσκολες συνθήκες. Άλλος είναι ο ...ρόλος τους.

Μιλάμε χαμός

...βρήκα μια πεταμένη στο πάτωμα. Αγόραζε ο κόσμος σαν να μην υπάρχει αύριο ... Άκουγα και κουβέντες. Εμείς κλείσαμε Άλπεις, εμείς Καλάβρυτα (χαχαχα).Τελικά όλες οι Άλπεις ψωνίζουν από το λιντλ της Γλυφάδας....

Καλά κάνουν ελπίζω όμως να ξέρουν τα όρια του εξοπλισμού που αγοράζουν.

  • Like 6

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χαχαχα μόλις την παρέλαβα ..ημερομηνία αποστολής 6/12/2018....

 

Την αγόρασα σε μια κρίση απελπισίας στις 31 Αυγούστου....έχει τον αριθμό 31... Λες να πουλήσε μόνο 31 διάρκειας; Ούτε στους καλαβρυτινους; Αν πληρώνουν αυτοί...όπως λένε κάποιες κακές γλώσσες....

Edited by vro
  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Πήγα σήμερα στα lidl να πάρω μια σαλοπετα για την μικρή. Νταξ της πλάκας είναι αλλά τι περνεις με 15 ευρώ; Μεγάλη προσοχή ε; Ποτέ με αυτά τα ρούχα τα μικρά σε δύσκολες συνθήκες. Άλλος είναι ο ...ρόλος τους.

Μιλάμε χαμός.

Νομίζω ότι η ποιότητά τους πάντως ήταν καλύτερη από άλλες χρονιές. Για λίγες μέρες σκι τον χρόνο, για αρχάριους που δεν ξέρουν αν θα κάνουν πολλες φορές, ακόμα και για ρεζέρβα καμιά μέρα, μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους για την τιμή τους νομίζω. (Φυσικά όχι σε χιονοθύελλες και χιονόνερα)

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Like 5

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω ότι η ποιότητά τους πάντως ήταν καλύτερη από άλλες χρονιές. Για λίγες μέρες σκι τον χρόνο, για αρχάριους που δεν ξέρουν αν θα κάνουν πολλες φορές, ακόμα και για ρεζέρβα καμιά μέρα, μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους για την τιμή τους νομίζω. (Φυσικά όχι σε χιονοθύελλες και χιονόνερα)

 

*** sorry για το off-topic ***

 

Ακριβώς, εγώ πάντως σώθηκα με το Lidl για τα μικρά μου, που προς το παρών χρειάζονται αλλαγή κάθε χρόνο..

Edited by sbird
  • Like 6

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έστειλα e mail, έγραψα στο fb, πήρα τηλ στο σταθερό και μου ευχήθηκαν καλό καλοκαίρι,πήρα στο κινητό αλλά δεν ήταν διαθέσιμος....

Υπομονή....

Ελπίζω να μην περιμένουν τις δημόσιες επενδύσεις και για αυτό....

Καλά εσύ δεν έλεγες ότι δεν θα ξαναπάρεις για Χ λόγους;

 

Όχι ότι μου πέφτει βέβαια λόγος...


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Όταν οι άνθρωποι έχουν πρόγραμμα και βλέπουν το μέλλον 
    • Καλησπέρα σας και ευχαριστώ για την διευκρίνηση! Έχω επισυνάψει 2 συνδέσμους σχετικά με το πέδιλο. Πρέπει να κυκλοφόρησε το 2020 αν και εγώ το είδα στο βουνό για πρώτη φορά πέρση το 2023. Θεωρώ προς πρώτα το νοίκιαζαν σχεδόν τοπικά μόνο στο wengen και grindewald και στα επόμενα χρονιά το στείλανε σε αρκετά μαγαζιά σε όλη την Ελβετία! Η εγγύηση του ισχύει φυσικά, πχ στο Zermatt στο κατάστημα της Bayard εχεις το service σου! Η τιμή 520ΕΥΡΩ συζητήσιμη! Με εκτίμηση Σταυρός
    • €155m (!) Les Grands Montets Upgrade Announced   https://www.j2ski.com/ski-chat-forum/posts/list/0/20835/155m-les-grands-montets-upgrade-announced.page?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR38lawfvXJFOYCy-QuYSHTPaF0ZaRZHIh_tRexoDqZBj_7-PC4dzy8Vr64_aem_AfPJYthWqmgzTTtVP3_T5uCUjWhVoHsHrX4KwyymBY52pVj0YAbUwYwtdHUzKRFMdn3qQEM5FyqDRAv1Z1_WaqJm
    • - Η ελαφρότερη μπότα στην αγορά για την συγκεκριμένη σκληρότητα. (1700γρ) - Σε πολύ καλή κατάσταση, καμμία μετατροπή στη μπότα η στο liner,  Alpine Soles, με όλα τα αξεσουαρ ( εργαλείο, spoilers..)  - Χαρακτηριστικά:- Flex 120, Last (φάρδος) 98mm, Alpine Soles ( ISO5355), BSL 304mm - Τιμή: 250Ευρώ         
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. Phoebus
      Phoebus
      (56 years old)
  • Who is online

    No members to show

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,317
    • Total Posts
      460,827
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,657
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    VjiupsZog
    Joined
×
×
  • Create New...