Jump to content
ALCATRAZ

Χ.κ. Καλαβρύτων 2018-19

Recommended Posts

Βρε βρε....

Όλα τα καλά παιδιά μαζεύονται σιγά σιγά....

Αντε, να γράψει κ ο μετερο να συμπληρωθεί το καρέ....!!!

???

  • Like 6

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Vro εχει μια ψυχωση οτι ολοι τον κλεβουν στο ζυγι... :D

 

Δεν λεω, Ελλαδα ειναι, πρεπει να ειναι κανεις προσεκτικος. Αλλα απο την αλλη μερια, αυτη η μιζερια πρεπει να ειναι ανυποφορη....

 

Να σταθω στα λεγομενα καποιων αλλων... Η χιονοστιβαδα ηταν φυσικη, η εκκινηση της προκληθηκε (πιθανον) με τεχνητο τροπο.

 

Τεχνητη θα ηταν η χιονοστιβαδα αν κουβαλαγαν το χιονι απο αλλου και το εσπρωχναν να τσουλησει την Νεραιδοραχη (πεδιον δοξης λαμπρον για εργολαβια, ε Vre? :D ).

 

Τεσπα...

 

Ουτε λογος μου πεφτει, ουτε και μ'ενδιαφερει κιολας (εκτος απο το γενικωτερο ενδιαφερον για την χιονοδρομια στην Ελλαδα). Απ'ολους τους ομιλησαντες, πιο κοντα στην αληθεια και στο τι πρεπει να γινει μου ακουγεται ο Βαζαιος, αλλα τι περιμενεις, πετρελαια δουλεψαμε και οι δυο, αυτο τον τροπο σκεψης εχουμε. :whistling:

 

Απο τα σεναρια ως προς το μελλον, περιμενω οτι θα...περιμενουν την ανοιξη να κανουν αυτοψιες, θα το επισκευασουν οπως-οπως με ο,τι λεφτα βρουνε. Αν το ΧΚΚ ειχε οντως €80000 κερδη/ετος, αποσβεση σε 3 περιπου χρονια δεν ειναι και κακη επενδυση, θα δανειζαν οι τραπεζες για κατι τετοιο (δεν ξερω βεβαια τι δανειακο φορτιο φερει το ΧΚΚ επι του παροντος).

 

Αντε να βαλουνε και τιποτα φραχτες απο σιδηροδρομικες ραγες, απο το εγκαταλελειμενο δικτυο του ΟΣΕ (αν δεν τις εχουν ηδη κλεψει οι γυφτοι... που θα ελεγε και ο Vro :P ). Αν εχουν 5 δεκαρες μυαλο, θα εκπονησουν ενα σχεδιο αντιμετωπισης χιονοστιβαδων με το κανονακι τους και ο,τι αλλα μεσα βρουνε, κινητα και σταθερα.

 

Για καινουρια λιφτ και καμπινες, βασταω μικρο καλαθι, ακομα και για καινουριο αποσυμπλεκομενο τριθεσιο. Δεν προλαβαινουν να υλοποιησουν τιπτα πριν τις εκλογες (το αργοτερο μεχρι Οκτωβριο ε) οποτε αστο καλυτερα.

 

Χαιρετισμους με 3C απο το ομιχλωδες Houston :ph34r:

 

 

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλύτερα μιζερος παρα ...ψοφιος.

θα αναγνωριζα καλοπροαιρετα το δικαιωμα στο λάθος αν η αλλη πλευρα δεν τραβουσε το θεμα στα ακρα με ενα τουπε του στυλ , ειμαστε τέλοιοι , καντε μας αγαλμα, χαρηστε μας και εναν γαιδαρο.

τα εγραψε ο Τεο.

το οτι ειναι ερασιτεχνες, γνωστο και αποδεκτο.

το οτι ειναι υπερφίαλοι ερασιτεχνες σε κανει να λες σκι στα καλαβρυτα με προσωπικη ευθηνη, τελεια και παυλα. (οχι μονο καλαβρυτα ε?)

δεν ακουνε κανενα και τα κανουν ρημαδιο και θελουν και παρασημο.

τρελή προσοχη, τιποτα αλλο.

  • Like 5

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιου δημοσιογράφου είναι το σχετικό ανυπόγραφο ρεπορτάζ ;

 

Που βασίστηκαν τα συμπεράσματά του;

 

Με ποια κριτήρια αναφέρει οτι η Στύγα είναι-ήταν το ζητούμενο έμπειρων χιονοδρόμων;

 

Η πτώση στις διανυκτερεύσεις προκύπτει από συγκεκριμένα στοιχεία που δώθηκαν απο την Ένωση ξενοδόχων και τουριστικών καταλυμάτων Καλαβρύτων;

 

 

βρεγμένη σανίδα που θέλουν μερικοί....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιου δημοσιογράφου είναι το σχετικό ανυπόγραφο ρεπορτάζ ;

τα ανυπογραφα απηχουν την αποψη του μέσου.

 

Που βασίστηκαν τα συμπεράσματά του;

τα πρακτικα του δημοτικου συμβουλιου ειναι δημοσια

η αποψη του βαζαιου ειναι επωνυμη

 

 

Με ποια κριτήρια αναφέρει οτι η Στύγα είναι-ήταν το ζητούμενο έμπειρων χιονοδρόμων;

το λεει το ιδιο το χιονοδρομικο με επιγραφη.

 

 

Η πτώση στις διανυκτερεύσεις προκύπτει από συγκεκριμένα στοιχεία που δώθηκαν απο την Ένωση ξενοδόχων και τουριστικών καταλυμάτων Καλαβρύτων;

Πότε εδωσε στοιχεια η ενωση? το αρθρο μεταφερει εντυπωσεις, αναμεσα και την δικη μου που ο πινακας στον σταθμο ηταν ολος πρασινος. Αναμενω τα αντιθετα στοιχεια.

 

βρεγμένη σανίδα που θέλουν μερικοί....

βρεγμενη σανιδα θελει το χιονοδρομικο που μερες μετα το ατυχες συμβαν κανει τον ψοφιο κοριο

δεν κανει απολογισμο του τι εγεινε

δεν λεει τι εριξε και τι οχι ο...ειδικος

δινει ενα συνεχες 4/5

καΙ ΚΥΡΙΩΣ αφηνει να κοικλοφορουν φημες

ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΡΩΜΑ ΡΥΖΙ-ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΓΕΝΙΚΩς ΚΑΙ ΑΟΡΙΣΤΩΣ.

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ, ΠΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΒΑΤΗΡΩΝ, ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ, 24/1/2019

Αναλυτικά θα λειτουργούν:

Αναβατήρες (εφόσον το επιτρέπουν οι καιρικές συνθήκες):

Baby Lift : Ανοιχτός για χιονοδρομία, Ερμής: Ανοιχτός για χιονοδρομία, Ηρακλής: Κλειστός για χιονοδρομία, Αχιλλέας : Κλειστός για χιονοδρομία,

Δάφνη: Ανοιχτός για χιονοδρομία, Θέτις: Ανοιχτός για χιονοδρομία,

Άρτεμις: Ανοιχτός για χιονοδρομία

Πίστες για χιονοδρομία:

Baby Lift(Παιδική- Πράσινη), Λητώ(Πράσινη), Αρμονία(Πράσινη), Φαίδρα(Μπλε), Αριάδνη(Κόκκινη), Δανάη(Μπλε), Ισμήνη(Μπλε), Άλκηστις(Κόκκινη), Ηλέκτρα(Κόκκινη), Ειρήνη(Κόκκινη), Αντιγόνη(Μαύρη)

Snowpark: Ανοιχτό

Λοιπές πληροφορίες:

Καιρός: Ασθενής Χιονόπτωση

Νότιο- Δυτικός (Γαρμπής): 15- 25 χλμ/ώρα.

Ύψος χιονιού βάσης (1.740μ): 160 εκ.

Ύψος χιονιού μέσης (2.020μ): 180 εκ.

Ύψος χιονιού κορυφής (2.340μ): 200 εκ.

Θερμοκρασία βάσης (1.740μ): min -3 c• - max 0c•

Θερμοκρασία μέσης (2.020μ): min -5 c• - max -2c•

Θερμοκρασία κορυφής (2.120μ): min -7 c• - max -4c•

Τελευταία χιονόπτωση: Τελευταία χιονόπτωση στις 14/1/2019 (35εκ. στην κορυφή, 30εκ. στη μέση και 25 εκ. στη βάση).

Ποιότητα χιονιού:

Εντός πιστών: Μαλακό Χιόνι.

Εκτός πίστας: Μαλακό Χιόνι.

Επικινδυνότητα Χιονοστιβάδας: 4/5

 

το τριθεσιο off

η κορφη του χκκ ειναι 2340 ή 2120? διπορτο?

αν ξερει κανεις αν θα πανε τα παιδακια αυριο ας γραψει.

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η


Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΧΕΙΜΕΡΙΩΝ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ (Ε.Ο.Χ.Α.) και μετά από διαλογική συζήτηση που έγινε με τους :


  1. Επιτροπή πρωταθλήματος αλπικών .
  2. Τον διοργανωτή Σύλλογο Ε.Ο.Σ. ΠΑΤΡΩΝ .
  3. Την διεύθυνση του χιονοδρομικού κέντρου Καλαβρύτων.
  4. Το αστεροσκοπείο Καλαβρύτων .

και λαμβάνοντας υπόψη :


  1. Τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που θα επικρατήσουν το διάστημα από 23-25 Ιανουαρίου 2019 στο χιονοδρομικό κέντρο Καλαβρύτων.
  2. Την οικονομική επιβάρυνση των συμμετεχόντων συλλόγων από την αγωνιστική απραξία ειδικά τις ημέρες των αγώνων (πέμπτη Παρασκευή).

Α Π Ο Φ Α Σ Ι Σ Ε


Την μεταφορά των αγώνων η οποία διαμορφώνεται ως εξής :


  • Ο αγώνας 1ο ΚΥΠΕΛΛΟ Π1 – Κ1 από την 24 & 25/1/2019 την 26 & 27/1/2019.
  • Ο αγώνας 1ο ΚΥΠΕΛΛΟ Π2 – Κ2 από την 26 & 27/1/2019 την 28 & 29/1/2019.

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

αλλοιμονο

μην γραψουμε το...αυτονοητο.

αμέσως εχουμε σκοτεινους σκοπους.

οχι ρε με τον σωρος ειμαι και αν δεν τους κανετε μνημείο ολους τους νυν και τεως και δεν τους κανετε θυσια καθε μερα μια προβατινα

καμπινε (τουρκικο) στην νεραιδοραχη το 3100 ΜΧ.

οι νυν...να ξερεις..εχουν την λιγοτερη ευθυνη,γιατι παραλαβαν ένα χιονοδρομικο 20αετιας κ προσπαθουν να το κρατησουν ζωντανο κ μεσα στα πραγματα….να πας να κανεις τα παραπονα σου στον τσεκουρα,που ενώ ηταν 18 χρονια διευθυντης κ σε εποχες που το χρημα εφευγε από τα εκδοτήρια κάθε μεσημερι σε μαυρες σακουλες σκουπιδιών....δεν τον ενοιαζε τιποτα άλλο,παρα να κανει ταξίδια σε αυστριες κ ελβετιες κάθε καλοκαιρι (κ καλα για να μορφωθεί)…….18 χρονια επι 30.000 ευρο το χρονο να μαζευε…...ετοιμοι οι χιονοφρακτες στη στυγα….ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΑΣ

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

και πάλι σου λεω οτι αφοδευτηκα...

δεν με νοιαζει ανθρωπε μου τα εσωτερικα των καλαβρυτινων.

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

και πάλι σου λεω οτι αφοδευτηκα...

δεν με νοιαζει ανθρωπε μου τα εσωτερικα των καλαβρυτινων.

να σε νοιαζει φιλε μου....γιατι από αυτους τους καλαβρυτινους εσυ τωρα δεν κανεις στυγα….ουτε τοτε εκανες,αν θυμασαι καλα….με νταλα ηλιο…..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

οι νυν...να ξερεις..εχουν την λιγοτερη ευθυνη,γιατι παραλαβαν ένα χιονοδρομικο 20αετιας κ προσπαθουν να το κρατησουν ζωντανο κ μεσα στα πραγματα….να πας να κανεις τα παραπονα σου στον τσεκουρα,που ενώ ηταν 18 χρονια διευθυντης κ σε εποχες που το χρημα εφευγε από τα εκδοτήρια κάθε μεσημερι σε μαυρες σακουλες σκουπιδιών....δεν τον ενοιαζε τιποτα άλλο,παρα να κανει ταξίδια σε αυστριες κ ελβετιες κάθε καλοκαιρι (κ καλα για να μορφωθεί)…….18 χρονια επι 30.000 ευρο το χρονο να μαζευε…...ετοιμοι οι χιονοφρακτες στη στυγα….ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΑΣ

 

Εντάξει, μην είμαστε και μηδενιστές..

 

Διαπλάτυνση πίστας Στύγας,

διαμόρφωση-εξομάλυνση σημερινής πίστας Αντιγόνη,

διαμόρφωση σημερινής πίστας Ειρήνη,

ασφαλτόστρωση παρκινγκ,

αγορά καινούργιων ρατρακ

 

είναι μερικά από τα έργα που μου έρχονται πρόχειρα τώρα. Τα παραπάνω χωματουργικά δεν είναι φθηνά πάντως.

Θα δεχτώ ότι δεν είναι αρκετά, αλλά όχι ότι δεν έγινε τίποτα.

 

Φιλικά

Edited by sbird
  • Like 3

c-fit-w-2032-q-auto-eco8A811000001_RUSTLER-9.thumb.png.9255e2d942715bd236de9137259dd7e2.png

You can't buy happiness - but you can buy a lift pass!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βασίλη, αν δεν είχε ανοιξει η προεκλογική περίοδος θα βλέπαμε άλλα γραφόμενα.

 

Η κοντά χρονικά συγκυρία των εξαγγελιών για χρηματοδότηση-αναμόρφωση του χιονοδρομικού και της ζημιάς του πυλώνα, δημιουργούν αναπόφευκτα συνειρμούς, όχι αναίτια θα έλεγα καθώς έχουν υπάρξει κάκιστες οικονομικά διαχειρίσεις δημοσίου χρήματος και επενδύσεων κοινοτικών κονδυλίων σε άλλες περιοχές της χώρας.

 

Αυτό όμως δεν προδικάζει καταστάσεις, ούτε δικαιολογεί επιθετική προσέγγιση στο όλο θέμα που έχει προκύψει.

 

Κανείς στο φόρουμ εξ όσων γνωρίζω δεν είναι ειδικός στα της διαχείρισης χιονοστιβάδων.

Ούτε νομίζω οτι άμεσα βγαίνει έκθεση-πόρισμα από το ΧΚΚ σε παρόμοιες περιπτώσεις.

 

Τώρα, το εάν η δ/νση του χιονοδρομικού αποφεύγει ή καθυστερεί, αυτό θα φανεί.

 

Μόνον η ένωση ξενοδόχων γνωρίζει επακριβώς τα περί μείωσης κρατήσεων-διανυκτερεύσεων στην πόλη και την ευρύτερη περιοχή μετά συμβάντος.

Είναι και οι έμμεσα θιγόμενοι, με οτι αυτό συνεπάγεται σε τυχόν ευθύνες κακών χειρισμών.

 

 

Για τα περί ανυπόγραφου και βάσει ποιων δηλώσεων βγάζει συμπεράσματα το άρθρο, εννοείται πως δεν αναφερόμουν στις δημόσιες τοποθετήσεις των δημοτικών αρχόντων, και των πρώην και νυν διευθυντών του χιονοδρομικού.

Αλλά όταν διαβάζω εκτός των ανωτέρω, κάτι του στυλ "....από γνώμες που συγκεντρώσαμε, κλπ.... προσωπικά δεν με καλύπτει.

 

Το τι γράφει το χιονοδρομικό σχετικά με τη στύγα δε μας αφορά, εγώ σχολίασα τα του άρθρου, απο που κι ως που ο συντάκτης του αναφέρει τα συγκεκριμένα αφότου όπως λέει συνομίλησε με κόσμο.

Δηλαδή οκ, μη τρελλαθούμε οτι οι έμπειροι χιονοδρόμοι ανέβαιναν Στύγα για να κατέβουν την Νεφέλη.

Η Στύγα εξυπηρετούσε κυρίως την πλειοψηφία από αρχάριους σνουμπορντάδες και κάποιων πάνω του αρχαρίου σκιερ, νομίζω σχολιάστηκε και νωρίτερα αυτό.

Μόνο αν δεν υπήρχαν τα εκτός πεδία και διαδρομές μέσω άγκυρας , οκ ίσως και να συμφωνούσα τότε.

Η Στύγα εξυπηρετούσε πολύ στην αποσυμφόρηση του όγκου των χιονοδρόμων, ιδίως τα Σ/Κ και αργίες.

 

Επίσης, κάτι που με ενοχλεί είναι το οτι πουθενά δεν αναφέρει οτι ευτυχώς που συνέβη εν ώρα προετοιμασίας, αλλιώς θα βλέπαμε το απευκταίο σενάριο ενεργοποίησης της χιονοστιβάδας εν ώρα πλήρης λειτουργίας.

 

Σχετικά με τα της προειδοποίησης βαθμού επικινδυνότητας χιονοστιβάδων, δεν έχω γνώση για να εκφέρω άποψη.

Edited by Krits
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

απειρο μπλα μπλα

και ο μονος που δεν εχει τοποθετηθει επισημα και με λεπτομέρεια ειναι το χκκ.

εμενα με ενδιαφερει οι πλαγιες σε τι κατασταση ειναι.

γινονται τομες, γινονται τεστ συμπιεσης, καταγραφεται συστηματικα το προφιλ του χιονιου?

εχουμε 10 μερες 4/5

συμβαινει κατι που πρεπει να ξερουμε?

η δεν ξερουνε τι τους γινεται στο μαγαζι τους??????????????????????/


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συζήτηση κάνουμε, και έτσι πρέπει να γίνεται.

Εφόσον σχολίασες αρνητικά τι έγραψα παραπάνω, το σέβομαι και απάντησα τη γνώμη μου.

 

Συνεχώς το αναφέρεις αυτό με τους βαθμούς.

Να σε ρωτήσω λοιπόν, βγήκες στα επικίνδυνα εκτός τουλάχιστον δυο φορές αμέσως μετά τις βαριές χιονοπτώσεις στον Παρνασσο;

Και μετά το ίδιο Χελμό, αφότου άνοιξε μετά Στύγας εποχή;

 

Είχες πληροφόρηση από πιστέρ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

<Βασίλη, αν δεν είχε ανοιξει η προεκλογική περίοδος θα βλέπαμε άλλα γραφόμενα.>

 

σαν και τα παρακατω.

διαβασε ποσες ψευτιες λεει με ΥΠΟΓΡΑΦΗ.

 

http://pelop.gr/?page=article&DocID=503108

 

δεν με ενδιαφερει ποιος θα βγει δημαρχος

αρκει να μην πεσει το βουνο στο κεφαλι μου.

ελεος με την παραπληροφορηση και με το πνιξιμο καθε ειδησης που δεν συμφερει τον εναν και τον αλλον.

εκανε ο βατικιωτης 2 ωρες να εγκρινει το ανεβασμα του προηγουμενου αρθρου.

πνιξανε τις φωτο απο την τζουφια εκρηξη του αυγου....

1.000.000 τονοι αναπαραγονται και δεν βγαινει ανθρωπος να πει τι λετε ρε γελιοι.

κυκλοφορανε αυθαιρετα νουμερα κοστους.

γινωνται αυτοψιες με τηλεπαθεια

μου εχει συκωθει η τριχα.

 

 

ζω, τι αλλο θελεις...

4/5 3 φορες και ζω

εγω και αλλοι 1500

ποιοι πιστερ, υπαρχει ομερτα

μονο ψυθηροι

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για όλα όσα σε ενοχλούν υπάρχει λύση.

 

Δεν ξαναπατάς.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ειναι χιονοδρομικο αυτο το φορουμ?

 

με ενοχλει που εχουμε 10 μερες 4/5???????????????

δεν με ενοχλει

ΜΕ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΙ

γιατι ή δεν ξερουνε τι τους γινεται (που ειναι φοβερα τρομακτικο)

ή

μας κρυβουν κατι (που ειναι ακομα πιο τρομακτικο.)


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσπαθώ να καταλάβω που το πας, οκ.

 

Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω το ένα σενάριο.

 

Από την άλλη, υπάρχει σαφής ενημέρωση-οδηγία για τα εκτός πιστών, οπότε....

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-911-0-53552200-1548281188_thumb.jpg

 

η πάνω μερια, εσκασε δεν εφυγε τιποτα

 

post-911-0-60344000-1548281245_thumb.jpg

 

η κάτω μερια, περασαμε πληθος και ζουμε

 

δεν μιλαω για το χιονι που θα ριξει

αλλα ολες αυτες τις μερες ειναι 4/5.

 

τι στο καλο τρεχει?

ειναι γιαλαντζη 4/5 ή κατι συμβαινει και δεν μας το λενε?

 

πάντα με την υποθεση οτι ειναι σοβαροι και ξερουν τι κανουν.

 

στο λεω απολυτως σοβαρα

με εχουν φρικαρει

δεν με τρομαξε το βουνο

με τρομαζουνε οι ανθρωποι του με αυτα που κανουν.

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

συγγνώμη που σας σκοτίζω με τετοια ασήμαντα θεματα.

προφανως δεν εχω την ψυχραιμία σας και την αυτοπεποιθηση σας.

ουτε εγω δεν ξερω τι εχω πάθει και φρικαρω με απολυτα φυσιολογικες και τετριμένες καταστασεις.

καλο και ασφαλες σκι.

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως και τον Παρνασσό, τον Χελμό τον αγαπάμε, είναι μαγικό βουνό και θα συνεχίσουμε να πηγαίνουμε μιας και θα μας προσφέρει απίθανες στιγμές μαγικού σκι 2 ώρες από τα σπίτια μας.

 

Ο Βασίλης σε αυτό που έχει απόλυτο δίκιο και πρέπει να το τονίζουμε και να κάνουμε κίνηση σαν Σύλλογος είναι ότι έχει "ξεφτιλιστεί" το επίπεδο για χιονοστιβάδες.

 

Ντροπή τους να βγάζουν νούμερα κινδύνου όπως τους βολεύουν με αποτέλεσμα εκτός από το να κλείνουν μισά χιονοδρομικά για μέρες (Παρνασσός) να κινδυνεύουμε ο χιονοδ΄ρομος πια να μη δίνει καμία σημασία.

 

Έχουμε ήδη φέτος δυο περιπτώσεις που για πάνω από 3 μέρες το level ήταν κάτω από 3 και το έδιναν 4 ή 5. Αυτό σημαίνει ότι είναι ήδη πολύ επικίνδυνοι. Και ξέρω σαφέστατα ότι το γνώριζαν ή απλά δεν είχαν δει καν και το έκαναν επίτηδες και στα δύο χιονοδρομικά.

  • Like 4

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ουτε εγω δεν ξερω τι εχω πάθει και φρικαρω με απολυτα φυσιολογικες και τετριμένες καταστασεις.

καλο και ασφαλες σκι.

 

Μεγάλωσες, γεροπαραξενιές... :)


Practice makes perfect

Share this post


Link to post
Share on other sites

οι νυν...να ξερεις..εχουν την λιγοτερη ευθυνη,γιατι παραλαβαν ένα χιονοδρομικο 20αετιας κ προσπαθουν να το κρατησουν ζωντανο κ μεσα στα πραγματα….να πας να κανεις τα παραπονα σου στον τσεκουρα,που ενώ ηταν 18 χρονια διευθυντης κ σε εποχες που το χρημα εφευγε από τα εκδοτήρια κάθε μεσημερι σε μαυρες σακουλες σκουπιδιών....δεν τον ενοιαζε τιποτα άλλο,παρα να κανει ταξίδια σε αυστριες κ ελβετιες κάθε καλοκαιρι (κ καλα για να μορφωθεί)…….18 χρονια επι 30.000 ευρο το χρονο να μαζευε…...ετοιμοι οι χιονοφρακτες στη στυγα….ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΑΣ

με το ζορι το παρελαβαν???δεν ηξερε ο καθε καινουργιος τι παραλαμβανε??

 

αν σου ελεγαν πηγαινε να το δουλεψεις θα πηγαινες??

 

στο λεω γιατι εισαι παλιος ...και γω και καποιοι φιλοι ανεβαινουμε απο τη μερα που ανοιξε

 

ο καθε διευθυντης εκανε τη δουλεια του.....τα στραβα δεν τα εβλεπαν τοτε κανενας????

 

γιατι δε φωναζε κανεις????

Share this post


Link to post
Share on other sites

το χασαμε το πουδρι....

τυχεροι οσοι πηγανε.

στανταρακι ητανε ο καιρος.

 

ξανα να το ξαναγραψω

την ιστορια με τον βοσκο και τον λυκο την ξερετε?

αυτο....

οταν τσιμεντα χιονια και αρνητικες εχουν 4/5

σημερα παλι 4/5

αυριο με μισο μετρο 4/5 ξανα?

μετραει κανεις πραγματικα?

ξερει κανεις?

εχουν θεληση να το κανουν?

τους νοιαζει?

ή απλα ειμαστε τα τάληρα και στα.....

δεν θελω να δωσω ονοματα, θαναι αδικο.

αλλα οταν ψψψψ στο αυτι, εχει ρουλεμαν μη....

ειναι να μην φρικαρεις?

ανθρωπος απο εκει περσυ με ενα στοπ μου εσωσε την ζωη.

εχω μαθει με τον σκληρο τροπο να ακουω τα πιστερια.

οτι υποβαθμιζει την αξιοπιστία τους, βαζει σε ρισκο την ζωη μου.

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...