Jump to content
ALCATRAZ

Χ.κ. Καλαβρύτων 2018-19

Recommended Posts

Ωραία η κριτική και θεωρητικά σωστή. Αλλά όπως είχαν πει κάποτε και οι ΑΜΑΝ "με το ΠΑΣΟΚ στην Γερμανία περνάμε πολύ ωραία". Σόλο μέσα είναι το ΧΚΚ και προσπαθούν να βγάλουν από την μύγα ξύγκι μπας και μειώσουν την χασούρα. Από την αμηχανία της φτώχειας βρίσκουν δικαιολογίες και προφάσεις για να δικαιολογήσουν την όποια οικονομία μπορούν να κάνουν.

 

Το ΧΚΚ προσπαθεί να καλύψει την φτώχεια του και κάποιοι που νομίζουν ότι ζουν στην Αυστρία ή την Ελβετία κάνουν κριτική επιπέδου Άλπεων. 10 αυτοκίνητα στο πάρκινγκ αλλά βάλε όλα τα λιφτ να δουλεύουν, ανέβασε και όλο το προσωπικό να δουλεύει για να μην στην πουν στα φόρουμ οι 5-10 που ΘΑ ερχόντουσαν. Προσωπικά δεν γνωρίζω ΚΑΜΙΑ επιχείρηση στην Ελλάδα που να κρατάει προσωπικό ενώ δεν έχει κόσμο/παραγγελίες.

 

Εσείς εδώ λέτε το αδιανόητο. Να δουλεύει τριπλή βάρδια το εργοστάσιο, ενώ έχει παραγγελίες για μισή βάρδια. Για να δείξει λέει συνέπεια. Ποιος θα ανέβει καθημερινές τον Μάρτιο, πλάκα κάνετε; Θα ανέβουν 10 ακόμα; 30; Και τι έγινε; Πάλι δεν συμφέρει. Όπως μετράτε και εσείς τα λεφτά στην τσέπη σας, έτσι τα μετράνε και οι επιχειρήσεις.

 

Τα παραπάνω δεν αθωώνουν το ΧΚΚ από αστοχίες. Αλλά εκνευρίζομαι όταν διαβάζω αδιάκοπη κριτική λες και είμαστε στην Αυστρία.

 

Δεν είμαστε Αυστρία. Τρεις και ο κούκος είναι τις καθημερινές, λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν και κάνουν/κάνουμε όλοι ότι μπορούμε για να ανταπεξέλθουμε.

 

Εκεί που συμφωνώ απόλυτα είναι στην τιμή του εισιτήριου. Όπως δεν θα σωθούν από 10-30 χιονοδρόμους παραπάνω τις καθημερινές τον Μάρτιο, έτσι δεν θα σωθούν και από 5 ευρώ παραπάνω που παίρνουν ενώ δουλεύει το μισό χιονοδρομικό.

 

Αν ήξερα ότι το ΧΚΚ έχει λεφτά να τρέχουν και από τα μπατζάκια θα ήμουν Vro στον κύβο. Φτώχειες βλέπω όμως που προσπαθούν να βαφτίσουν το ψάρι κρέας. Πόσο να τους κράξω;

Κανείς δεν μπορεί να πει σε μια επιχείρηση πως θα δουλέψει αν θα δουλέψουν 10 -20 εργαζόμενοι αν θα δουλέψει 1 η κανενα λιφτ.

Αυτο όμως που απαιτώ σαν πελάτης ειναι να μην με παραπληροφορούν. Να ξέρω οταν ξεκινάω να οτι θα έχει 1 λιφτ (οσο ειναι εφικτό).

Πανω σε αυτό ειναι η κριτική πιστευω και ειναι και απολυτα θεμιτή.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

gordonas τα λες πολύ σωστά αν κάνουμε κριτική σε ένα γήπεδο τέννις που είναι δίπλα στο σπίτι μας και υπάρχουν και άλλα 40 γήπεδα λίγο παραπέρα.

 

Εδώ μιλάμε για κάτι που ξεκινάμε 5 το πρωί ξνα κάνουμε 200χλμ, παίρνουμε μέρες άδεια και ξοδεύουμε ένα σκασμό λεφτά απλά να φτάσουμε εκεί.

 

Και μιλάμε για κάτι που αν δουλεύει καλά μπορώ να χαρώ το σπορ που αγαπάω και αν δεν δουλεύει καλά δεν μπορώ. Δεν υπάρχουν αλλού πορτοκαλιές, υπάρχει άλλη μια μόνο που και σε αυτή κάνουμε την ίδια κριτική.

 

Και επίσης η κριτική είναι γιατί απλά κάνουν παλαβομάρες. Επιλέγουμε να ανέβουμε με 70 χλμ αέρα και το λιφτ είναι κλειστό και δεν ανεβαίνουμε με 100 και το λιφτ είναι ανοιχτό. Δεν διαφήμισαν την άνοιξη, δεν ενημερώσουν σωστά κλπκλπ.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

επισης να ξρεις ότι υπαρχει δολος σε ότι εχει να κανει με κριτικη περι χιονοδρομικου….κ ψευτικα προφιλ υπαρχουν...κ κακοπροαίρετες κριτικες υπαρχουν...κ συμφεροντα υπαρχουν να ξερεις….

το ΓΑΙΔΟΥΡΙ για τα βρωμικα υπονοουμενα που αφηνεις ειναι λιγο
ονοματα και συγγνωμη απο οσους βρωμιζεις
ή σάλτα...

 

εσυ τωρα θες να μου πεις ότι μιλας κοσμια ετσι?οτι δεν κανεις επιθεση τωρα?η λεξη γαιδουρι….είναι για μενα λογικα ετσι???μαλλον ξεπερασες τα ορια φιλε μου...κ θα παρακαλουσα τους διαχειριστες,αν διαβαζουν,να βαλουν τον φαντασιοπληκτο φιλο μας,στη θεση του!!!!!ΑΜΕΣΑ!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα, θα γίνει τελικά το event με τις δοκιμές για τις σανίδες Burton αυτό το ΣΚ; Έχει κάποιος νεότερα;


Παρακαλώ σε σταυραητέ, για χαμηλώσου ολίγο, Και δώσ’ μου τες φτερούγες σου και πάρε με μαζί σου,

Πάρε με απάνου στα βουνά, τι θα με φάει ο κάμπος ... - Κ. Κρυστάλλης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα, θα γίνει τελικά το event με τις δοκιμές για τις σανίδες Burton αυτό το ΣΚ; Έχει κάποιος νεότερα;

 

Ναι, θα συμετέχει κανονικά η Burton,

στα πλαίσια του «Test The Best» (23-24/3/2019).

 

Παράλληλα, στο event του «PARKoLUNA» (24-25/3/2019)

θα υπάρχει και εκεί test ride center με σανίδια Jones & Nitro.

 

Άσχετο & σχετικό μαζί, το MicroXtreme (το μαγαζί που τρέχει το Park O luna)

έχει δρομολογήσει και λεωφορείο από τη Ξεσσαλλλονίκη για το event.

:)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

εσυ τωρα θες να μου πεις ότι μιλας κοσμια ετσι?οτι δεν κανεις επιθεση τωρα?η λεξη γαιδουρι….είναι για μενα λογικα ετσι???μαλλον ξεπερασες τα ορια φιλε μου...κ θα παρακαλουσα τους διαχειριστες,αν διαβαζουν,να βαλουν τον φαντασιοπληκτο φιλο μας,στη θεση του!!!!!ΑΜΕΣΑ!!!!

 

ρε edit mod. που την ξερετε ολοι την κοπελα και πεσατε να την βγαλετε βαλτή.

τσιπα ρε δεν εχετε edit mod?

πια ορια edit mod?

 

ζητηστε συγγνωμη εδω και τωρα που μας λετε βαλτους και με συμφεροντα , αλλοιως σαλταρετε edit mod.

ονοματα edit mod., ποια ειναι τα ψευτικα προφιλ, ποια ειναι τα συμφεροντα, ποιοι οι βαλτοι.

τωρα edit mod.

Edited by Χρήστος Λάππας
Παρακαλώ πολύ να προσέχουμε τις εκφράσεις μας

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία η κριτική και θεωρητικά σωστή. Αλλά όπως είχαν πει κάποτε και οι ΑΜΑΝ "με το ΠΑΣΟΚ στην Γερμανία περνάμε πολύ ωραία". Σόλο μέσα είναι το ΧΚΚ και προσπαθούν να βγάλουν από την μύγα ξύγκι μπας και μειώσουν την χασούρα. Από την αμηχανία της φτώχειας βρίσκουν δικαιολογίες και προφάσεις για να δικαιολογήσουν την όποια οικονομία μπορούν να κάνουν.

 

Το ΧΚΚ προσπαθεί να καλύψει την φτώχεια του και κάποιοι που νομίζουν ότι ζουν στην Αυστρία ή την Ελβετία κάνουν κριτική επιπέδου Άλπεων. 10 αυτοκίνητα στο πάρκινγκ αλλά βάλε όλα τα λιφτ να δουλεύουν, ανέβασε και όλο το προσωπικό να δουλεύει για να μην στην πουν στα φόρουμ οι 5-10 που ΘΑ ερχόντουσαν. Προσωπικά δεν γνωρίζω ΚΑΜΙΑ επιχείρηση στην Ελλάδα που να κρατάει προσωπικό ενώ δεν έχει κόσμο/παραγγελίες.

 

Εσείς εδώ λέτε το αδιανόητο. Να δουλεύει τριπλή βάρδια το εργοστάσιο, ενώ έχει παραγγελίες για μισή βάρδια. Για να δείξει λέει συνέπεια. Ποιος θα ανέβει καθημερινές τον Μάρτιο, πλάκα κάνετε; Θα ανέβουν 10 ακόμα; 30; Και τι έγινε; Πάλι δεν συμφέρει. Όπως μετράτε και εσείς τα λεφτά στην τσέπη σας, έτσι τα μετράνε και οι επιχειρήσεις.

 

Τα παραπάνω δεν αθωώνουν το ΧΚΚ από αστοχίες. Αλλά εκνευρίζομαι όταν διαβάζω αδιάκοπη κριτική λες και είμαστε στην Αυστρία.

 

Δεν είμαστε Αυστρία. Τρεις και ο κούκος είναι τις καθημερινές, λεφτά ΔΕΝ υπάρχουν και κάνουν/κάνουμε όλοι ότι μπορούμε για να ανταπεξέλθουμε.

 

Εκεί που συμφωνώ απόλυτα είναι στην τιμή του εισιτήριου. Όπως δεν θα σωθούν από 10-30 χιονοδρόμους παραπάνω τις καθημερινές τον Μάρτιο, έτσι δεν θα σωθούν και από 5 ευρώ παραπάνω που παίρνουν ενώ δουλεύει το μισό χιονοδρομικό.

 

Αν ήξερα ότι το ΧΚΚ έχει λεφτά να τρέχουν και από τα μπατζάκια θα ήμουν Vro στον κύβο. Φτώχειες βλέπω όμως που προσπαθούν να βαφτίσουν το ψάρι κρέας. Πόσο να τους κράξω;

 

ξεχνας οτι ζητανε απο τον φορολογουμενο 20 μυρια για νεα λιφτ

ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ 2 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΔΑΦΝΗ.

οχι φιλε μου δεν ειναι το χρημα, ειναι η νοοτροπια.

απο τα μπατζακια ετρεχε το χρημα στα καλαβρυτα, αλλα χαθηκε ολο....

νομιζεις οτι ολοι εμεις που παμε καλαβρυτα και βγαζουμε ετησιες και πληρωνουμε τα παραπανω διοδια δεν ξερουμε οτι το βουνο ειναι πιο μικρο απο τον παρνασσο, τα λιφτ αρχαια, το προσωπικο πληρωνεται σαν τον μπαρμπα θωμα, η διοικηση ειναι ερασιτεχνικη, οι συνηθειες ειναι ...απολιτιστες και...τεκετζηδικες?????????????????????????????????????????????????????

λες να μην τα ξερουμε??????????????????????????????????????????

λες να μην εχουμε αλλες επιλογες????????????????????????????????????????????????

αλλα ειναι βουναρα και παμε.

Ομως ολα εχουν ενα οριο, δεν θα αγαπαμε εμεις πιο πολυ τον τοπο τους.

ουτε το καθε edit mod. θα μας λεει βαλτους, κατευθηνωμενους και οτι edit mod. του κατεβει.

Edited by Χρήστος Λάππας
Παρακαλώ πολύ να προσέχουμε τις εκφράσεις μας

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-7551-0-69404400-1553247214_thumb.jpgpost-7551-0-74013500-1553247258_thumb.jpg

αρκετος αερας και σημερα, παραπανω απο Τεταρτη , αλλά οι άγκυρες ανοικτες. Νομιζω φαινεται και στις photo οτι ανεμιζουν....

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μέχρι να παρέμβουν οι δόλιοι οι mods, Vro σε παρακαλώ σεβάσου στοιχειωδώς τους κανονισμούς του forum.

 

Nerajouri και Priest δυστυχώς από εσάς δεν μπορώ να σας ζητήσω να σέβεστε τα έξοδα και τη διαδικασία που μπαίνει ο πελάτης, ούτε να σεβαστείτε τον ίδιο τον πελάτη.

Άμα βλέπετε παντού κακοπροαίρετους, τρολ, μυστικά συμφέροντα και συνωμοσίες εις βάρος της χιονοδρομικάρας και του υποδειγματικού τρόπου που αυτό δουλεύεται, τι να πω..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

GIGi ειδες τι εγραψε?

το λιγωτερο να ζητησει συγγνωμη απο τα μελη του φορουμ και να διευκρινισει ποιους αφορα αυτο που εγραψε

 

 

 

επισης να ξρεις ότι υπαρχει δολος σε ότι εχει να κανει με κριτικη περι χιονοδρομικου….κ ψευτικα προφιλ υπαρχουν...κ κακοπροαίρετες κριτικες υπαρχουν...κ συμφεροντα υπαρχουν να ξερεις…


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αρχικά, θα ήταν καλό να ρίξουμε τους τόνους.

Μπορούμε να διαφωνούμε και χωρίς χαρακτηρισμούς ή υπονοούμενα,

ειδικά για ανθρώπους και καταστάσεις που δεν γνωρίζουμε.

 


 

Βασίλη, έχεις ή δεν έχεις αναφερθεί, κατά το παρελθόν,

μέσα στο forum του Ε.Σ.ΤΟΥ.Χ. για πληρωμένα avatar;

Έχεις ή δεν έχεις αφήσει υπονοούμενα για μέλη του forum

ότι γράφουν με δόλο; Θολά, χωρίς να αναφέρεις ονόματα.

 

Και μιας και η απάντηση δεν θα πρέπει να ενδιαφέρει. τουλάχιστον, αυτό το topic

η συνέχεια, αν θες, σε p.m..

 


 

Πάντως, αν κάποιος ψιλοάσχετως με τον χώρο της χιονοδρομίας μας διαβάζει (και μας διαβάζουν, πιστέψτε με),

πιστεύω ότι θα βγάζει ένα συμπέρασμα ότι ανεβαίνουμε για ski / snb στα ελληνικά χιονοδρομικά μας

για να χαλιόμαστε. Λες και κάνουμε καταναγκαστικά έργα.

 

Προς Θεού (και ότι άλλο αγαπάτε), δε λέω να μην καυτηριάζουμε

τα όσα στραβά -πιστεύουμε ότι- γίνονται πάνω στα βουνά μας,

αλλά νομίζω ότι έχουμε φτάσει, εδώ και καιρό, στα άκρα.

 

Βγαίνει μια εικόνα άσχημη για τα χιονοδρομικά & τη χιονοδρομία κατ' επέκταση,

μέσα από το forum μας, που αποτρέπει πολλούς στο να ανεβαίνουν στα βουνά μας.

Ειδικά, κάποιες περιπτώσεις θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν εμμονικές.

10 γράφουμε, 1000 μας διαβάζουν...

 

Σκεφτείτε τί καταφέρνουμε με αυτό;

Εκτός αν σας πρεσβεύει το δόγμα του: αν δεν γκρινιάξεις τίποτα δε γίνετε στην Ελλάδα.

Δεν είμαι αυτής της λογικής, δεν τη δέχομαι.

 

Ο Σύλλογός μας, πέρα από το να αναδεικνύει τα προβλήματα της ελληνικής χιονοδρομίας,

έχει σκοπό να κάνει το άθλημα μας -χόμπι, τρέλλα, πείτε το όπως θέτε τέλος πάντων-

γνωστό και στο ευρύ κοινό. Να αναδείξει την ίδια τη χιονοδρομία στην Ελλάδα.

 

Αφού δεν μπορούμε να πείσουμε τα χιονοδρομικά μας να κάνουν κάτι καλύτερο για αυτό,

ας προσπαθήσουμε, τουλάχιστον εμείς, να αναδείξουμε και ότι θετικό εισπράττουμε από τα βουνά μας.

Όχι μόνο μιζέρια.

Edited by ALCATRAZ
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ηρεμία κυρίες και κύριοι. Σεβαστείτε λίγο τους κανόνες και κρατήστε τουλάχιστον ένα επίπεδο.


tumblr_inline_mjj4qpOaJK1qz4rgp.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

κατα αρχην οχι,

αλλα δεν καταλαβα

συμψηφισμο?

ωραιοι ειστε,,,,,

να συμφηφισουμε λοιπον.

γαιδουρια που βριζουν γνωστους τους πελατες.

γαιδουρια που το δεχονται γιατι κανουν συμψηφισμο.

γαιδουρια γενικως....συμψηφιζομενα.

 

 

βρε εισαι καλα που θα ριξουμε τους τονους????????????????????????????????

συγνωμμη θα πουνε ή θα τους παρει edit mod,


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

GIGi ειδες τι εγραψε?

το λιγωτερο να ζητησει συγγνωμη απο τα μελη του φορουμ και να διευκρινισει ποιους αφορα αυτο που εγραψε

 

 

 

επισης να ξρεις ότι υπαρχει δολος σε ότι εχει να κανει με κριτικη περι χιονοδρομικου….κ ψευτικα προφιλ υπαρχουν...κ κακοπροαίρετες κριτικες υπαρχουν...κ συμφεροντα υπαρχουν να ξερεις…

 

Είδα και πραγματικά λυπάμαι για την απάντηση που δόθηκε, εξ'άλλου το σχολίασα όπως και άλλα μέλη. Δυστυχώς είδα και τι έγραψες και εσύ.

Όσο και να μας βγάζει από τα ρούχα μας αυτή η απάντηση που δόθηκε για αυτούς που πολύ καλά γνωρίζουμε ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΛ (Alcatraz δηλαδή τι? Αν το είχε πει ο βρο για άλλους. έχουν "πιστωτικό" να το χρησιμοποιήσουν και αυτοί για τρίτους?), δεν νομιμοποιείται κανείς να κάνει προσωπικές επιθέσεις. Άστους να εκτίθενται.

Edited by GiGi

Share this post


Link to post
Share on other sites

και οχι αλκατραζ, εγω γραφω με στοιχεία.

οσοι εδω μεσα γραφουνε και εχουν ή ειχαν επαγγελματικη σχεση με το χιονοδρομικο δεν εχουν παρα να βγουνε να το πουνε.

εσυ προσωπικα κατα καιρους απαντας σαν να εισαι το χκκ.

δικαιωμα σου, αλλα αυτο εχω κρινει και σου εχω πει οτι . η γνωμη μου παντα, δεν ειναι σωστο να υποκαθιστας την διευθηνση οταν πρεπει να απαντησει σε κριτικη πελατων.

ομως εχεις καθε δικαιωμα να κανεις οτι θες.

αλλα αυτο και αλλο το

επισης να ξρεις ότι υπαρχει δολος σε ότι εχει να κανει με κριτικη περι χιονοδρομικου….κ ψευτικα προφιλ υπαρχουν...κ κακοπροαίρετες κριτικες υπαρχουν...κ συμφεροντα υπαρχουν να ξερεις…

 

ΕΤΣΙ????????????????????????????

 

ΚΑΙ ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ

 

ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΛΛΟΙΩΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΡΑΠΤΩΣ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΩΣ


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

βρε συ πεφτουν να την φανε την κοπελα που τους ξεμπρόστιασε.

 

αυτο που γινεται ειναι ντροπη, μιλαμε για μπουλινκ στους τελευταιους πελατες που εχουν απομείνει.

αυτοι οι ανθρωποι θελουν να παρουν και λεφτά απο τον δημοσιο προυπολογισμο.

 

[...]

Αυτό που με εξαγριώνει είναι ότι πρώτον μπαίνουν στο facebook όλοι οι φίλοι και κολλητοί του διευθυντή (και αυτό το λέω ξέροντας)

και κάνουν επιθέσεις και ειρωνείες σε όποιον γράψει κάτι αρνητικό για το ΧΚΚ, και αυτό το κάνουν μήνες τώρα,

και δεύτερον ότι πλέον μπαίνουν και οι εργαζόμενοι (κάποιοι) εκεί και κάνουν επιθέσεις σε απλούς πελάτες του χιονοδρομικού.

Και ίσως κάποιοι από αυτούς να γράφουν και εδώ μέσα.

[...]

 

 

επισης να ξρεις ότι υπαρχει δολος σε ότι εχει να κανει με κριτικη περι χιονοδρομικου…

κ ψευτικα προφιλ υπαρχουν...

κ κακοπροαίρετες κριτικες υπαρχουν...

κ συμφεροντα υπαρχουν να ξερεις….

 

GIGi ειδες τι εγραψε?

το λιγωτερο να ζητησει συγγνωμη απο τα μελη του φορουμ και να διευκρινισει ποιους αφορα αυτο που εγραψε

 

Προσωπικά καταλαβαίνω ότι ο Nerajouri μιλάει για ψευτικα profil στο FB,

όπου και από εκεί ξεκίνησε το όλο ζήτημα.

Από το σχόλιο της Ηλιάνας (πιστή skier στο Χ.Κ.Κ.) στο FB group του Snowreport.

Και δε νομίζω να αναφέρεται στην Ηλιάνα ως ψεύτικο profil. Η κοπελιά είναι γνωστή.

Σε προφιλ που γράφουν με δόλο αναφέρθηκε και ο Akatelka, από την αντίθετη πάντα.

 

Τώρα, να κάνουμε πρόβλημα του FB το forum μας...

βαράτε όσο θέτε...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

[...]

Alcatraz δηλαδή τι? Αν το είχε πει ο βρο για άλλους. έχουν "πιστωτικό" να το χρησιμοποιήσουν και αυτοί για τρίτους?

[...]

 

Όχι, σε καμία περίπτωση, Γιώργο.

 

Αλλά είναι οξύμωρο ο Βασίλης να αντιδρά έτσι, όταν έχει κάνει τα ίδια.

Όχι στο FB, αλλά μέσα στο forum του Συλλόγου μας, προς μέλη του forum / Συλλόγου μας.

 

Και έχει γίνει και παλιότερα, από άλλους, ότι χρησιμοποιούν profil κάποιου

για να εκφέρουν την γνώμη τους. Ονόματα και περιπτώσεις όποτε θες ή μου ζητηθεί.

Όχι δημόσια.

 

Μην έχουμε, όμως, 2 μέτρα και 2 σταθμά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

πάλι καλα βρε αλκατραζ που το λες για την κοπελα.

απο εκει αρχησε το θεμα.

το μπουλινκ που εφαγε γιατι τολμησε να κανει την αναρτηση απλα δεν υπαρχει....

ασχετα αν ειχε δικιο ή αδικο.

ειναι ντροπη τα ατομα που βγηκαν και γραψαν αυτα και δουλευουν στο χκκ.

απο ποτε αντικαθιστα εργαζομενος την διευθηνση ??????????????????????

αυτα λεω στον σπυροπουλο και δεν λεει να το καταλαβει.

σε ποσα χλμ την ωρα κλεινει η αγκυρα?

βαλε ενα ανεμομετρο, βαλε τον πινακα στο site

και ΄τερμα....

και στην δαφνη, πες το εξ αρχης , θα κλεινει τον μαρτη.

αλλα φετος με την λαλακια που εγεινε στην στυγα δεν περιμενα οτι θα κλεισουν την δαφνη.

και ειναι ενα μεγαλο θεμα για εμας που κρατησαμε με το αυγο το χκκ φετος, γιατι ο κοσμος της στυγας απλα πηγε...απεναντι.

αυτο ηταν το ευχαριστω...

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο γραπτός λόγος στο ίντερνετ παρεξηγείται εύκολα.

Ιδίως όταν πετάς τη φυτυλιά με υποννοούμενα.

Κι όμως, βλέποντας πως πάει να ξεφύγει η κουβέντα δεν γίνεται μετά καμμία επεξήγηση.

 

Και φυσικά, μπάχαλο.

 

Καθώς με τρώει λοιπόν, να πω εδώ πως ο διάδρομος της Δάφνης, ιδίως στα χαμηλά μπορεί άνετα να συντηρηθεί και να λειτουργεί ανελλιπώς όλη την εβδομάδα.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα παρακαλέσω πολύ να σεβόμαστε τους κανόνες της δημόσιας συζήτησης ΑΝ θελουμε να μπορούμε να συνεχίσουμε να εκφράζουμε τις αποψεις μας μέσα από το forum του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικης Χιονοδρομιας.

 

Οποίος παρόλα αυτά επιμείνει να χρησιμοποιεί εκφράσεις και τόνο που δεν αρμόζει στο επίπεδο της συζήτησης που πρέπει να έχουμε (αυτό του πολιτισμένου διαλόγου), απλά δεν θα μπορεί να συμμετάσχει πλέον στις συζητήσεις.

  • Like 2

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μέχρι να παρέμβουν οι δόλιοι οι mods, Vro σε παρακαλώ σεβάσου στοιχειωδώς τους κανονισμούς του forum.

 

Nerajouri και Priest δυστυχώς από εσάς δεν μπορώ να σας ζητήσω να σέβεστε τα έξοδα και τη διαδικασία που μπαίνει ο πελάτης, ούτε να σεβαστείτε τον ίδιο τον πελάτη.

Άμα βλέπετε παντού κακοπροαίρετους, τρολ, μυστικά συμφέροντα και συνωμοσίες εις βάρος της χιονοδρομικάρας και του υποδειγματικού τρόπου που αυτό δουλεύεται, τι να πω..

Διαβασε ολα τα ποστ που εχω κανει και αν δεις καπου οτι δεν σεβομαι τον χιονοδρομο να μου πεις,οπως και να εχει δεν γραφω συχνα απλα επεμβαινω σε κάποια τεχνικα θεματα που θεωρω οτι τα γνωριζω καλυτερα,και σεβομαι και αυτους που ξερω οτι γνωριζουν κάποια θεματα καλυτερα απο εμενα,ανεχομαι επισης να διαβαζω ειρωνικα ποστ χωρις δομη και χωρις κάποιο νοημα οσον αφορα τα χιονοδρομικα και οχι μονο των καλαβρυτων χωρις να επεμβαινω,οταν ομως σε 100 ποστ τα 90 ειμαι του ιδιου και ειναι και τα 90 ετσι οπως του vro τοτε αγανακτω λιγο δεν κανω ποτε προσωπικη επιθεση σε κανεναν,ξεκινησα να διαβαζω το φορουν επειδη ειμαι χιονοδρομος,νομιζω ολοι σας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως και εμείς γράφουμε "λανθασμένες επιθέσεις" κατά των χιονοδρομικών σε κάποια post μας έτσι και φέτος υπάρχει μεγάλη, αναίτια, ομαδική και σαφώς υποκινούμενη στο facebook κριτική από δεκάδες troll προς τους χιονοδρόμους που κάνουν παράπονα.

 

Eμείς όμως είμαστε ένας (ο καθένας) και συνήθως έχουμε κάποια συγκεκριμένα παράπονα.

 

Προσωπικά και εγώ έχω δεχτεί προσβλητικά σχόλια όταν απλά αναφέρω τι βλέπω σε ένα χιονοδρομικό από εργαζόμενους, παρατρεχάμενους αλλά και άσχετους που γράφουν κατά ριπάς ότι όλα είναι φανταστικά στο τάδε χιονοδρομικό και ψάχνω να παραπονεθώ γιατί το έχω χόμπι. Έτσι και πρόσφατα μια κοπέλα δέχτηκε δεκάδες βρισιές και προσβολές από πολλούς διαφορετικούς όταν απλά ανέφερε ότι ανέβηκε με τα πόδια στην άγκυρα και ΔΕΝ ΦΥΣΑΓΕ.

 

Φυσικά εμένα δε με νοιάζει γιατί στον Παρνασσό καταλήγω να μιλάω στο τηλέφωνο με αυτούς που με βρίζουν και έχω καταλήξει πολλές φορές να μου παραδεχτεί "έλα μωρέ βάλε πλάτη φέτος να λέμε ψέματα ότι όλα είναι καλά, μα δε φταίμε εμείς ο Τερζάκης φταίει και θα δεις του χρόνου πραγματικά θα τα κάνουμε όλα καλά, καλύτερο από εμάς δεν θα βρεις".

 

Στις πολλές τέτοιες περιπτώσεις αναφέρεται ο Βασίλης και είναι καλό τουλάχιστον σε αυτό το forum να κρατηθεί το επίπεδο.

 

Αν τα χιονοδρομικά μας φτάσουν στο σημείο (που έχουν ήδη φτάσει) να μαζεύουν ομάδες troll να επιτίθονται σε όποιον χιονοδρόμο κάνει κριτική μέλλον στη χιονοδρομία δεν υπάρχει. Α ναι το έχουν ήδη κάνει, μέλλον στην χιονοδρομία δεν υπάρχει.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Είδα και πραγματικά λυπάμαι για την απάντηση που δόθηκε, εξ'άλλου το σχολίασα όπως και άλλα μέλη. Δυστυχώς είδα και τι έγραψες και εσύ.

Όσο και να μας βγάζει από τα ρούχα μας αυτή η απάντηση που δόθηκε για αυτούς που πολύ καλά γνωρίζουμε ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΛ (Alcatraz δηλαδή τι? Αν το είχε πει ο βρο για άλλους. έχουν "πιστωτικό" να το χρησιμοποιήσουν και αυτοί για τρίτους?), δεν νομιμοποιείται κανείς να κάνει προσωπικές επιθέσεις. Άστους να εκτίθενται.

οταν μιλαγα για ψευτικα προφιλ κτλ...εννοουσα το φεισμπουκ κ οχι το φορουμ σας εδω.....εδω ξερω οτι ειστε ολοι υπαρκτα προσωπα...στο φειςμπουκ ομως γινεται χαμος......αλλα δεν θα μπω στη διαδικασια να σας αναλυσω......η αληθεια ειναι ομως οτι υπαρχουν πολλα ψευτικα προφιλ κ πεφτει πολυ κακοπροαιρετη κριτικη εις βαρος του χελμου.αμα θελετε το πιστευετε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

κλείστε ολοι το λογαριασμό στο fb να ησυχάσετε!

  • Like 4

LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-911-0-27465800-1553259469_thumb.jpg

 

Το troll της Στύγας 8 Γενάρη.

Είναι ύποπτο το τι έγινε μετά;

 

Ο επαγγελματίας απαντά με την δουλειά του. Δεν κάθετε να κάνει μπουλινκ σε κοριτσάκια.

Και όταν έχει δίκιο και το πιστεύει δεν βάζει την ουρά στα σκέλη.

Δεν πανα τον περνάνε γενιές 14.

Όλα τα υπόλοιπα ευαισθησίες της πλάκας.

Δεν ξέρω, δεν είδα , δεν μου αρέσει η φάτσα σου.

 

Χιονησε στην δάφνη μόνο και ανοίγει αύριο...

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...