Jump to content
ALCATRAZ

Χ.κ. Καλαβρύτων 2018-19

Recommended Posts

<. Πως θα γίνει αυτό όμως όταν το Ελληνικό κράτος δίνει αβέρτα άδειες για... λατομεία σε βουνά και την ίδια στιγμή είναι των αδυνάτων αδύνατο να βγει μια άδεια για σαλέ με πανοραμική θέα στη Στύγα;>

 

να αποδειξει αυτο το κρατος οτι μπορει να λυσει το θεμα με το ερειπιο στου πουλιου την βρυση (που δεν μπορει ) και μετα να δωσει οτι αδειες θελει....

 

 

αντε παμε να ριξουμε μια βουτα στην αθηναικη ριβιερα...

ναι πως...εγω πηγα χτες και είπα....ημαρτον....

ειτε με airbnp ειτε με πεντάστερα....χαβουζα ειναι....πολυτελείας ή λαικη.....

καλυτερα με το λαστιχο στο μπαλκονι...οσο ακομα εχουμε...νερο...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

βγηκε ο διαγωνισμος για τα καυσιμα στα καλαβρυτα

 

ο μοναδικος που εμφανιστηκε εδωσε 2% εκπτωση

 

λοιπον

 

132500 ευρώ με το φπα για 9 κυβικα αμολυβδη, 80 κυβικα ντηζελ κινησης και 10 κυβικα θερμανσης συν το αντιπαγωτικο, 100 κιλα.

με το καλημερα...

δεν λεω τονους ε? μην το κανουμε οπως το εκατομμυριο τόνοι (αν και εδω ευκολως οποιος θελει το υπολογιζει).

για να παρουμε μια ιδεα το αντιστοιχο κονδυλι για ολη την ΔΕ καλαβρυτων ειναι...148000.

μονο για την θερμανση των δημοτικων σχολειων στην ΔΕ ειναι ...36500.

 

...............

 

αν ηταν καραβι θα πηγαινε κοντα 2 μερες....

ένα τανκερ 160,000 τόνων κορεατικης κατασκευής καταναλώνει σε καιρικές συνθήκες εώς 4 μποφωρ με ταχύτητα 13.5 κόμβων περίπου 52 τόνους ανα 24ωρο για την κυρία μηχανή όταν είναι άδειο και περίπου 54 τόνους με 13 κόμβους με φουλ φορτίο.

 

Μεγαλα ποσα για τα καλαβρυτα, ασημαντα σε μια πιο μεγαλη κλιμακα.

 

αν σε μια αγοραπωλησια 4000000 ευρω (συγκροτημα με σαλε) εμπαινε ενας φορος εφαπαξ 3% υπερ χιονοδρομικου θα ειχαμε σχεδον το κονδυλι (εφαπαξ βεβαια και με την προυποθεση οτι δηλωνόταν κανονικα). Ειναι μια μεγαλη κουβεντα, δυσκολη και το πιο απλο ειναι να βαλουν χερι στην ...τζεπη μου.

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγχωριανέ άραξε!

 

Στη συγκεκριμένη συγκυρία, τέτοια συγκρότημα σημαίνει πάνω από 20 σαλέ. Υπάρχει τέτοιο πράγμα;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οπως κατεβαινεις απο το χωριο σου αραχωβα στο αριστερο σου χερι, πριν παρεις την αριστερη διασταυρωση.

Δικαιωσε και το επωνυμο του κατασκευαστη η τραπεζα.

Και λεω αυτο επειδη ειναι στα χερια τραπεζας. Απο την δικια σου την μερια εχει καποια που μονο 4 εχει η...χέστρα τους.

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή στην κατάσχεση θα μπει φόρος; Με αξία τα δάνεια που κοκκίνησαν;

 

Για να είμαστε πάντως σοβαροί, επιμένω στο να φορολογείται η τρέχουσα κατανάλωση στην περιοχή. Το πρόβλημα πάντως παραμένει ότι οι αποδείξεις είναι εξωτικό πουλί, και ο ημερήσιος επισκέπτης είναι ο κανόνας (δύσκολο πράγμα ο φόρος παρεπιδημούντων). Επίσης, μου είναι (κι όχι μόνο εμένα προφανώς) εύκολο να φέρνω τα πάντα από το super market της ΑΘήνας.

 

Και μια και είμαστε στα περί φόρων, σαν τη Χαλκιδική δεν έχει. Με πολύ πονηρό τρόπο φορολογούνται επιπλέον οι εξοχικές κατοικίες. Τα μπιτσόμπαρα όχι, οι ταβέρνες ; (μάντεψε).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα πουλαει ηδη η τραπεζα. Βρισκει και αγοραστες εμαθα.

Στην αγοραπωλησια λεω να μπει φορος. Ο οποιος υπαρχει με διαφορες μορφες αλλα δεν παει στην λειτουργια του χιονοδρομικου.

Καταναλωση ειναι και αυτο.

Εδω και χρόνια η χαλκιδικη εχει το ειδικο τελος. Τρεχα γυρευε. Το μονο σιγουρο ειναι οτι ουτε σεντ δεν εχει παει για τον σκοπο που θεσμοθετηθηκε.

Καλα μιλαμε οτι παντού στην επαρχία κουβαλαμε τα ψωνια απο αθηνα.

Αν μπορουσαμε να κουβαλησουμε και καμμια ταβερνα,θα ειμασταν ευτυχισμενοι.....

Εγω μόνο σουβλακι στον λοσαντα πια.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

6ΔΣΗΩΕ9-ΡΔΛ.pdf

 

 

 

επειδη μαλλον ναυαγησε για φετος η προσπαθεια να βρεθουν χρηματα απο το πολυδιαφημισμενο πακετο κατσιφαρα-λαζουρα-χαριτση (τριπλο ναυαγιο)

ψαχνουν τα 200 χιλιαρικα για την στυγα

απο τις....θεομηνίες....(να κλαψω , να γελασω)

και το φιλοδημος ΙΙ (που επισεις ειναι προγραμμα ενισχυσης βασικων υποδομων).

 

κοντολογης...τρεχα γυρευε

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην ξεχασετε να παρετε παλι ετησια!!!!!!!!

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά αφού τα είχαμε σίγουρα τα είκοσι μύρια, θα τη βγάλουμε τώρα με διακόσια ψωροχιλιαρικακια;

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γκρίνια , γκρίνια και πάλι γκρίνια. Ο Δήμος Καλαβρύτων διαθέτει 200.000 ευρώ για την επισκευή του lift (και πιθανόν κάποιο μηχανολογικό εξοπλισμό) από το αποθεματικό του. Εσείς πιστεύετε ότι υπάρχει κάποια άλλη ανάγκη που δε συμπεριλαμβάνεται στο τεχνικό πρόγραμμα του Δήμου Καλαβρύτων και θα έπρεπε να δώσουν τα λεφτά εκεί? Αν ναι, πείτε το να το ψηφίσει το Δ.Σ., ούτως ή άλλως μέχρι τις 01 Σεπτεμβρίου που θα έρθει η καινούρια διοίκηση δε θα έχει συμβασιοποιηθεί μάλλον τίποτα. Αν δε δίνονταν τα λεφτά και δεν επισκευάζονταν η Στύγα, είμαι σίγουρος ότι τα ίδια ακριβώς άτομα θα γκρίνιαζαν και πάλι.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επειδή το κάθε θέμα έχει πολλές οπτικές γωνίες, που δεν είναι σώνει και καλά λανθασμένες, απλά είναι διαφορετικές, ας προσθέσω άλλη μια οπτική γωνία που δεν έχω δει να αναφέρεται συχνά:

 

Στον κύριο ανταγωνιστή του ΧΚΚ (δηλαδή στο ΧΚΠ), χαρίστηκαν τεράστια ποσά, πολλαπλάσια σε σχέση με το ΧΚΚ, τόσο για την αρχική εγκατάσταση, όσο και για την ανακαίνιση (και άλλα πολλά-πχ έργα σε εθνική οδό, για να αναφέρω ΜΟΝΟ τα πολύ ξεκάθαρα). Κατά την γνώμη μου θίγονται σοβαρά οι κανόνες υγιούς ανταγωνισμού. Παρόλα αυτά, τα οικονομικά αποτελέσματα του ΧΚΚ, είναι εξαιρετικά καλύτερα έναντι του ΧΚΠ.

 

Ας είχε στην τσέπη του και το ΧΚΚ 35 μύρια άλλων για ξόδεμα.......

 

Καλύτερα να αναλογιστούμε ποια είναι τα πραγματικά κοστολόγια ενός λιφτ, που είναι επιθυμητό, αλλά με ευχολόγια δεν θα φυτρώσει από μόνο του. Φυσικά και δεν θέλω να κάνω κανέναν συμψηφισμό, όμως έναντι της όποιας λύσης υλοποιηθεί, ας έχουμε πάντα στο μυαλό μας την σημαντική παραβίαση των βασικών κανόνων της ελεύθερης αγοράς..... ας είμαστε πιο προσγειωμένοι στις πραγματικές δυνατότητες που έχουμε και ας τις ξεχωρίζουμε από τις επιθυμίες που έχουμε.

  • Like 2

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά κάνουν και επισκευάζουν την Στύγα. Και να τα έχουν εξασφαλίσει τα λεφτά για μία ανακαίνιση 1 χρόνο τον χρειάζονται το λιγότερο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα μπει συρομενο λιφτ και θα λυθει το θεμα....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για λόγους αρχείου

 

Δεν υπάρχουν τα 200 χιλιάρικα στα αποθεματικά τώρα.

Δημιουργείται πρόβλεψη για να γίνουν νομίμως ενέργειες να βρεθούν από το κονδύλι θεομηνιών ή τον Φιλόδημο 2.

Από τα αποθεματικά απλά σημαίνει ότι σε πρώτη φάση θα τα πληρωσει ο δήμος και...βλέπουμε.

Όταν τα έγραφα εδώ ( και δυστυχώς τα έλεγα και στα Καλάβρυτα....στο...ανώτερο επίπεδο...) , Ότι δηλαδη κακώς υπολογίζουν ότι θα πάρουν χρήματα από το οποίο κονδύλι της....αναβάθμισης, με κοιτούσαν σαν να ήμουν από άλλο σύμπαν. Δεν τρέχει τίποτα, γκρινιάρης εγώ, γκρινιάρης και ο ψηφοφόρος στα Καλάβρυτα....

 

Δεύτερο

Θα συμφωνήσω απόλυτα στην ουσία των όσων γράφει ο mil.

Για αυτό και συνέχεια λέω ότι είναι υποχρεωμένοι να τα ανοίγουν όλα και γρήγορα.

Το γεγονός ότι όχι μόνο δεν μπορούνε αλλά και μπαίνουν λειτουργικά μέσα ας μας κάνει πιο σοφούς (χαχαχαχ ναι σιγά...) Για το τι λιφτ μπαινουν και που μπαίνουν.

Αλλά ναι είναι σκάνδαλο που ο Παρνασσός δουλεύει με τα λεφτά του Ευρωπαίου και Έλληνα φορολογούμενου για χάρη του κάθε...άντε μην πω, που το μόνο που ξέρει είναι να λέει ότι ο δρόμος έχει λακούβες ...

Όμως τα αποτελέσματα το χκκ που αναφέρεται ο mil είναι για την περσινή χρονιά που πώς να το κάνουμε, με τον Παρνασσό και όλη την Ελλάδα χωρίς χιόνι στις γιορτές και τα Καλάβρυτα φουλ , ε...

Άσε που είναι μαγηρεμενα όσον αφορά τις εγγυήσεις του δανεισμού που έδωσε ο Δήμος Καλαβρύτων. ( Περιμένω ακόμα το συγγνωμη...).

Θα περιμένω πολύ, το ξέρω.

Όπως και την εταδ να δημοσίευσει αποτελέσματα υποκαταστήματος. Δεν είναι υποχρεωμένη το ξέρω, αλλά θα έπεφτε χοντρό γέλιο καλοκαιριατικα.

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γ.............

 

Για το τι λιφτ μπαινουν και που μπαίνουν.

Αλλά ναι είναι σκάνδαλο που ο Παρνασσός δουλεύει με τα λεφτά του Ευρωπαίου και Έλληνα φορολογούμενου για χάρη του κάθε...άντε μην πω, που το μόνο που ξέρει είναι να λέει ότι ο δρόμος έχει λακούβες ...

.

α.

Ο δρόμος δεν έχει λακούβες ..... ο δρόμος είναι ανύπαρκτος .. μια χώρα που έχει καταχρηστικά χρηματοδοτηθεί για χιονοδρομικό θα πρέπει να μάθει ότι έχει καιτην υποχρέωση

να συντηρήσει !!!!!!

Edited by vaggelis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας που σκανδαλωδώς τουριστική εγκατάσταση στα διοικητικά της όρια ευνοήθηκε (χκπ) όχι μόνο δεν φτιάχνει τον δρόμο, σωστά και με μελέτη αλλά την επιβραβευουν με κυλιόμενο τάπητα προεκλογικά στο Καρπενήσι το οποίο μετά τις φωτό παρέμεινε κλειστό λόγω....χιονιού στον δρόμο.

Αυτά τα ολίγα για την χιονοδρομικη παθογένεια αυτής της χωρας.

Αν όπως λέει ο mil είχαν φράγκα στα χέρια τους τα Καλάβρυτα το μόνο σίγουρο θα ήταν το ...γέλιο. Και μια ακόμα ...προβληματική (για μας τους αρχαίους που θυμόμαστε τα νιάτα μας)


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επειδη δεν θυμαμαι...... ειπα να μην ξεχασετε να παρετε ετησια????

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εεεεεεε... Ναι Μάνο, το είπες. Περιμένουμε... δεν κρατιόμαστε...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εεεεεεε... Ναι Μάνο, το είπες. Περιμένουμε... δεν κρατιόμαστε...

 

Το προβλημα Αλεξη ειναι οτι ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙ αυτοι που γκρινιαζουν θα αγορασουν την ετησια καρτα αμεσως οταν κυκλοφορισει, ο Συλλογος θα στειλει παλι 1 επιστολη στη διοικηση του ΧΚ και ολα καλα. Του χρονου παμε παλι απο την αρχη........

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Το προβλημα Αλεξη ειναι οτι ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙ αυτοι που γκρινιαζουν θα αγορασουν την ετησια καρτα αμεσως οταν κυκλοφορισει, ο Συλλογος θα στειλει παλι 1 επιστολη στη διοικηση του ΧΚ και ολα καλα. Του χρονου παμε παλι απο την αρχη........

Kai τι θες; Να κοψουνε το σκι; Γιατί να πηγαίνω μια βδομάδα έξω και 3 μέρες Βουλγαρία, είναι σαν να μη κάνω.....εγώ και πολλοί άλλοι, θέλουμε να κάνουμε κάθε βδομάδα , αν όχι καθημερινά,για 5-6 μήνες, όποτε γκρινιάζουμε, για βελτιωθούν αυτά που έχουμε.....

 

ΥΓ προσωπικά , επειδή δεν βλέπω βελτίωση, ανεβαίνω πιο πολύ με φώκιες, προτιμώ να ιδρώνω, από το να "κόψω", σαν εσάς των Άλπεων, το σκι!!

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Το προβλημα Αλεξη ειναι...

 

Το πρόβλημα είμαι ΕΓΩ... Φταίω για όλα. Αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη. Και για τη Στύγα που έπεσε και για τη Στύγα που δεν σηκώνεται...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Το πρόβλημα είμαι ΕΓΩ... Φταίω για όλα. Αναλαμβάνω πλήρως την ευθύνη. Και για τη Στύγα που έπεσε και για τη Στύγα που δεν σηκώνεται...

ετσι , ο καθενας να αναλαμβανει τις ευθυνες του

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kai τι θες; Να κοψουνε το σκι; Γιατί να πηγαίνω μια βδομάδα έξω και 3 μέρες Βουλγαρία, είναι σαν να μη κάνω.....εγώ και πολλοί άλλοι, θέλουμε να κάνουμε κάθε βδομάδα , αν όχι καθημερινά,για 5-6 μήνες, όποτε γκρινιάζουμε, για βελτιωθούν αυτά που έχουμε.....

 

ΥΓ προσωπικά , επειδή δεν βλέπω βελτίωση, ανεβαίνω πιο πολύ με φώκιες, προτιμώ να ιδρώνω, από το να "κόψω", σαν εσάς των Άλπεων, το σκι!!

 

Μια Επισημη θεση του συλλογου που να προτρεπει εστω τα μελη να ΜΗΝ αγορασουν ετησιες καρτες!!!!!!!!! Με τα ευχολογια τοσα χρονια εχουμε δει τιποτα?


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Μια Επισημη θεση του συλλογου που να προτρεπει εστω τα μελη να ΜΗΝ αγορασουν ετησιες καρτες!!!!!!!!! Με τα ευχολογια τοσα χρονια εχουμε δει τιποτα?

 

Ελπίζω & εύχομαι κάτι τέτοιο να μη γίνει ποτέ

από τον Ε.Σ.ΤΟΥ.Χ. μας, για κανένα ελληνικό χιονοδρομικό.

 

Αν θέλουμε να δούμε κάτι καλύτερο να γίνεται στα χιονοδρομικά μας

θα πρέπει να συνεργαστούμε όλοι, μπας και βελτιωθεί κάτι.

Χιονοδρομικά, αθλητές & τουρίστες χιονοδρόμοι, σχολές & εκπαιδευτές

και επαγγελματίες που οι επιχειρίσεις τους εμπλέκονται άμεσα ή έμμεσα με τη χιονοδρομία.

 

Να μάθουμε και να μάθουν το τί προβλήματα αντιμετωπίζει ο καθένας από τη μεριά του.

 

Οι αφορισμοί είναι εύκολοι.

Το δύσκολο είναι να παλέψεις για να αλλάξει κάτι.

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλήθεια ποιος θα αναλάβει την ευθύνη τέλη Αυγούστου ότι το λίφτ θα επισκευαστεί εγκαίρως ώστε να δώσει την μεγάλη έκπτωση που όλοι οσοι είχαμε πάρει την ετήσια πέρσυ αναμένουμε ως αποζημίωση που από αρχές Γενάρη το κέντρο υπολειτουργούσε με Στύγα πεσμένη, τριπλό χαλασμένο, αυγό ...φοβισμένο....

Ποιος;


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • При сильном затоплении водой следует немедленно разобрать пол из ламината, дабы предотвратить впитывание панелями влаги. Ламинат имеет защитный слой с двух сторон панели, однако же, его торцы не всегда бывают надежно защищены от влаги. Именно поэтому рекомендуется использовать герметик для пола при укладке покрытия. Он не склеивает соседние панели, но предохраняет торцы от воздействия сырости Blog
    • Νέα τιμή 180€
    • To σκι στην Ελλάδα είναι πια βέβαιο ότι βασίζεται σε παραπληροφόρηση και σε "θρύλους" που κυκλοφορούν. Πολύ σωστά γράφτηκε ότι είμαστε σε επίπεδο Δημοτικού σταθμού σαν χιονοδρομικά. Με την παραπληροφόρηση που υπάρχει τι να κάνουν και οι καημένοι οι χιονοδρόμοι? Άλλωστε έκατσε κανείς να τους μάθει χιονοδρομική παιδεία? Έκατσαν μόνοι τους? Γενικά σε αυτή τη χώρα υπάρχει ορθολογική φωνή και συνολικός σχεδιασμός πάνω σε κάτι? Για όποιον θέλει να διαβάσει ιδού επισήμως τα νέα του χιονοδρομικού και επισήμως και μέσα από τη βουλή. Σχεδόν 100% ψέματα. https://iparnassos.gr/2024/03/i-etad-ypevale-aitima-eksygchronismou-tou-irakli-sto-tameio-anakampsis/?fbclid=IwAR2-iVfLWVwYvszEg5Hu788np7iC_-lvJVu_wzyDu5NxfyONesxnbaOTwH4_aem_AdtwiajTFasz6xd93s-XwD_Q_2mIZRrxSKgvvwySHq_5wXD-6hEf6CWVDEvhCfvV-_-rqE7oNBLxK00e859k7Iye https://parnassos-ski.gr/me-ameioto-rythmo-synechizetai-i-proetoimasia-gia-ti-leitoyrgia-kai-tin-anavathmisi-toy-chionodromikoy-kentroy-parnassoy/ Η Βουλή των Ελλήνων, τα ΕΤΑΔ και ο κάθε διακινητής "θρύλων" λένε ψέματα στη μούρη μας. Όταν ιδρύθηκε ο Σύλλογος είχε σαν στόχο την παραπληροφόρηση να την μετατρέψει σε πληροφορία στο forum. 20 χρόνια μετά μας έφαγαν τα social media, οι "δημοσιογράφοι" και η παραπληροφόρηση όσο και να γράφεις επιχειρήματα κερδίζει. Το "μικρό" τεχνητό του Παρνασσού, εφικτότατο. Δεν απέδειξε ότι είναι απαραίτητο? Μα είναι τόσο χαζά όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου? Κανένας δεν διαφωνεί να γίνει το σέρβις στον Ηρακλή. Τα ΕΤΑΔ θα το κάνουν? Κανένας δεν διαφωνεί ότι καλό θα ήταν να μπει λιφτ στα Άνω Κελλάρια. Χρονοδιάγραμμα? Για να σε προλάβω, πολύ αισιόδοξα το 2030. Ξεκίνησαν την αδειοδότηση? Από την άλλη τι να πει κανείς για την μπανανία που ζούμε
    • Η τεχνίτη χιονωση στον Παρνασσό ειναι ποιο δύσκολο  να γίνει απ ότι να μπει νέο λιφτ στα άνω κελάρια η ακόμα καλύτερα να βρουν τα χρήματα για να γίνει το service στον Ηρακλή  ανάποδα έχετε ξεκινήσει  από την άλλη τι να πεις για την  μπανανία που ζούμε 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. elgeo
      elgeo
      (45 years old)
    2. popitsi
      popitsi
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,307
    • Total Posts
      460,687
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,477
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Charefaf
    Joined
×
×
  • Create New...