Jump to content

Recommended Posts

καλη επιτυχία θα εχουμε σιγουρα

 

πχ δημόσιες σχεσεις -τι κανετε -πως ειστε .αα!! ειχαμε καιρο να σας δουμε κλπ

η κυρια κουντουρα ειχε επαφες για το θεμα χιονοδρομίας με τον συλλογο ουκ ολιγες φορες ..και τι άλλαξε .απολύτως τιποτα

οποτε τι θα μπορουσε να πει περισσοτερο απο τι κανεις ολγα καιρο εχω να σε δω

 

θεωρο οτι ολη η κυβερνητική παράγοντες θα ακουσουν -θα πουν -θα δουν το ρολοι ΡΟΛΕΞ και θα πουν οκ παμε τελειωσαμε μας ειδαν τα ειπανε στο καλο να πανε και κατοπιν εκλογων βλεπουμε

παντα αυτο δεν γινετε


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νικόλα, το τί θα κάνει ο καθένας είναι δικό του θέμα. Συνήθως οι πολιτικοί κάνουν αυτά που περιγράφεις.

Εμάς όμως, μας ενδιαφέρει να κάνει κάτι ο σύλλογος. Και τελικά, ο ΕΣΤΟΥΧ είναι ο μόνος φορέας που ασχολείται από το 2004 και μετά συστηματικά με τα προβλήματα της χιονοδρομίας.

 

 

Πάνο, το 2003 δεν προλάβαιναν να γνωρίσουν οι παράγοντες τον σύλλογό μας.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περίπτωση Α' δεν κάνουμε τίποτα (δεν κουραζόμαστε) και τα αφήνουμε να κυλήσουν ως έχουν.

Περίπτωση Β' προσπαθούμε να αλλαξουμε την στρεβλή κατάσταση.

Η διαφορά στις δύο περιπτώσεις είναι ότι μόνο με την Β' μπορεί να γίνει κάτι όσο απίθανο και αν είναι. Είναι υποχρεωσή μας να προσπαθούμε για το καλύτερο.

Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα το θεωρώ (έχοντας ως δεδομένο την κατάσταση που επικρατουσε και επικρατεί) επιτυχία. ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΘΑΨΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΤΕΙΝΌ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΌΓΟΥ. ΟΙ ΠΡΟΤΩΒΟΥΛΙΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΌΓΟΥ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΒΡΊΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΜΦΑΝΗ ΘΕΣΗ.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλη επιτυχια!

 

Ελπιζω να παρετε, και να δημοσιευσετε σε PDF ολες τις ομιλιες/παρουσιασεις.

 

Χαιρομαι να βλεπω το Συλλογο να παιρνει πρωτοβουλια, και μαλιστα αυτη την εποχη. Εχοντας γραψει σχεδον 14 χρονια ζωης (15 με τις πρωτοβουλιες των ιδρυτων, πριν ιδρυθει ο Συλλογος, αν δεν με απατα η μνημη μου). Ειναι επιτυχια για ενα συλλογο να παιρνει τετοιες πρωτοβουλιες μετα απο 15 χρονια δρασης. Οι περισσοτεροι συλλογοι στα 15 τους (με ελαχιστες εξαιρεσεις) ειναι καφενεια απομαχων.

 

Μπραβο παιδια!

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλη επιτυχια!

 

Ελπιζω να παρετε, και να δημοσιευσετε σε PDF ολες τις ομιλιες/παρουσιασεις.

 

Χαιρομαι να βλεπω το Συλλογο να παιρνει πρωτοβουλια, και μαλιστα αυτη την εποχη. Εχοντας γραψει σχεδον 14 χρονια ζωης (15 με τις πρωτοβουλιες των ιδρυτων, πριν ιδρυθει ο Συλλογος, αν δεν με απατα η μνημη μου). Ειναι επιτυχια για ενα συλλογο να παιρνει τετοιες πρωτοβουλιες μετα απο 15 χρονια δρασης. Οι περισσοτεροι συλλογοι στα 15 τους (με ελαχιστες εξαιρεσεις) ειναι καφενεια απομαχων.

 

Μπραβο παιδια!

Επέρχεται σημαντική ανανέωση στον Σύλλογο! Η μεγάλη προσωπική μου χαρά είναι ότι επανήλθαν κοντά μας παλιά μέλη, που δεν είχα καν προλάβει να γνωρίσω εγώ το 2011, αλλά γράφτηκαν και αρκετά καινούργια. Από τα 10 νέα μέλη που γράφονται το χρόνο, αν παραμείνουν 2-3 είναι κέρδος!

  • Like 5

Petros Tsantilas

 

A ski won't change your life...

unless you ride it

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άτιμοι Diamonds!
Πάτε και οργανώνετε ημερίδα σε ημέρα ''black Friday'', να μην προλάβουμε να πάρουμε τα bogner και τα vist μας , σε τιμή ευκαιρίας, εμείς οι φτωχοί πλην τίμιοι χιονοδρόμοι.

  • Like 12

Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άτιμοι Diamonds!

Πάτε και οργανώνετε ημερίδα σε ημέρα ''black Friday'', να μην προλάβουμε να πάρουμε τα bogner και τα vist μας , σε τιμή ευκαιρίας, εμείς οι φτωχοί πλην τίμιοι χιονοδρόμοι.

 

Θα τα πουλάμε στην ημερίδα.

 

Θα λανσάρουμε και την δική μας κολεξιόν, με προϊόντα snowclub σε high end ποιότητα!

  • Like 1

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν υπηρξε η δυνατοτητα εγγραφης θα ηταν πολυ χρησιμο να ανεβει στο You Tube ολη η ημεριδα !

Edited by leonidastria
  • Like 2

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι έγινε και θεωρώ ότι πήγε καλά. Πέρα των πολιτικών που τα αναμενόμενα, υπήρξαν προβληματισμοί μέσα από τις επίσημες τοποθετήσεις αλλά και στα πηγαδάκια που γίνονταν τόσο από τους διάφορους καλεσμένους μας όσο και στα μετάξι μας. Παιδιά θα υπάρξει και ενημέρωση αλλά είμαστε όλοι πολύ πιεσμένοι τις τελευταίες μέρες αυτοί που το έτρεξαν οπότε λίγο υπομονή.

  • Like 11

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγχαρητηρια γαι την διοργανωση !

Τωρα θελει "αποκρυπτογραφηση" οσων ειπωθηκαν, για να λαβουν γνωση οι ιθυνοντες και στο "κυνηγι".

Αν θελουμε αυτη η ημεριδα να πετυχει θα πρεπει να βγαλει αποτελεσματα...!

Δεν θυμαμαι ποιος το ειπε αλλα η ημεριδα δεν "μετραει" την ημερα της διεξαγωγης της αλλα πως θα την εκμεταλευτει κανεις το επομενο συντομο χρονικο διαστημα !!!

Μια ημεριδα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα και φερνοντας προ των ευθυνων τους τους πολιτιακους παραγοντες θα βοηθησει πιθανως να αλλαξει το τοπιο στον συγκεκριμενο τομεα .

Καλη επιτυχια λοιπον απο εδω και περα στο κυνηγι για την υλοποιηση των συμπερασματων που βγηκαν ,γιατι αν δεν κυνηγησουμε τα συμπερασματα ,θα ειμαστε μονον θειάκες που πηγαμε καπου για να δειξουμε το μποι μας και να πουμε οτι κατι καναμε ,ειμαι ομως σιγουρος πως θα εκμεταλευτουμε στο επακρον αυτο που διοργανωσαμε !

Edited by leonidastria
  • Like 5

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

, μικρό το λάθος μου άλλου βρισκόμουν και άκου βρέθηκα

Edited by vaggelis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε όλους ένα bravo , η μάλλον πολλά ?

Αλλά ιδιαίτερα να ευχαριστήσω το snowreport που έδωσε την δυνατότητα και στα μέλοι από την επαρχια να παρακολουθήσουν

Edited by vaggelis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγχαρητήρια, εξαιτίας του Βατικιώτη, πρόλαβα και άκουσα την ομιλία του Πέτρου και λίγο το Δρίβα. Δεν ξέρω γενικά τα αποτελέσματα, αλλά χάρηκα πολύ, που ο Πέτρος, έθιξε τα λεφτά που "πετάχτηκαν" στον Παρνασσό και ετοιμάζονται να "πεταχτούν" στα Καλάβρυτα, έστω με κομψό τρόπο :-) (παρεληψες να θίξεις , το 1000000, για το σαλέ στο Καρπενήσι, μπας και φοβηθούν και μειώσουν το φαγοπότι....)

 

ΥΓ Η ημερίδα , ήταν δύσκολο να γίνει, να γράφετε στο φόρουμ πολύ πιο εύκολο. Μην το απαξιώνεται, γιατί από τα φόρουμ δημιουργήθηκε ο σύλλογος.

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για τις περιστάσεις, θεωρώ πως πήγε καλά.

 

 

Τώρα που έλαβε χώρα και θίχτηκαν θέματα να δούμε την επόμενη μέρα, όπως ο mil έχει ήδη αναφέρει για το κέρδος που θα επιτευχθεί αν...

 

Κι έναν ακόμη καλό λόγο να πώ για όλους όσοι κόπιασαν να πραγματοποιηθεί η χθεσινή ημερίδα.

Edited by Krits
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

υπαρχει η θα υπαρξει η δυνατοτητα σε οποιον θελει να παρακολουθησει τις τοποθετησεις στην ημεριδα σε ολη της την εξεληξη??? εννοω σε καποιο video..... youtub...κλπ ????

 

 

Συγχαρητηρια σε οσους κοπιασαν για αυτη την ημεριδα!

Edited by gianis50

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελπίζουμε σύντομα να έχουμε όλη την ημερίδα σε video

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλά μπράβο σε όσους εργάστηκαν και κουράστηκαν για να γίνει αυτή η υπέροχη και υπό προυποθέσεις υπερχρήσιμη Ημερίδα για το σκι μας από το 2020 και μετά.

 

Η σεζόν 2018-2019 είναι ήδη χαμένη και σχεδόν καταστροφική (σίγουρα ίδια ή χειρότερη από πέρσι) για Παρνασσό, Καλάβρυτα, 3-5, Καρπενήσι, Φαλακρό, Καιμάκ, Βασιλίτσα, Πήλιο και μάλλον και για άλλα

 

Επιγραμματικά αν και το καθένα θέλει ξεχωριστό thread:

 

α) Η απόλυτη ξεφτίλα η ομιλία της Κουντουρα δια αντιπροσώπου που δεν ντράπηκε να εκστομίσει 17 χοντρά ψέματα. Ελπίζω ο Σύλλογος άμεσα να δημοσιοποιήσει την αλήθεια. Ακούς εκεί άριστη συνεργασία με ΕΤΑΔ και διαφήμιση των χιονοδρομικών μας.

 

β) Απόλυτη ξεφτίλα της Κεφαλογιάννη που μάλιστα ήταν η ίδια στην προηγούμενη ημερίδα και τόλμησε να γράψει τέτοια ψέματα ενώ η ίδια μετά την προηγούμενη ημερίδα διατέλεσε υπουργός τουρισμού. Ελπίζω ο Σύλλογος άμεσα να πει την αλήθεια. Ακούς εκεί αναβάθμιση του Παρνασσού η γυναίκα τον άφησε με το μικρότερο μπάτζετ ever.

 

γ) Οι λύσεις για όλα τα προβλήματα ουσιαστικά λέχθηκαν απλά μένει να μαζευτούν και να γίνουν πράξη. πχ για μένα το πιο βασικό/εύκολο είναι να υπάρχει γραφείο χιονοδρομικού τουρισμού στο Υπουργείο. Τα υπόλοιπα είναι πρακτικά οι θέσεις του Συλλόγου μαζί με 5-6 ωραίες ιδέες που έπεσαν

 

δ) Πρέπει να γίνει άλλη μια ημερίδα τον Μάιο (ή με νέα κυβέρνηση) με τίτλο "χιονοδρομία μια ξεχασμένη πηγή ανάπτυξης που μόνο λάθη κάνει με αποκλειστική ευθύνη του Ελληνικού κράτους" και να γίνεται κάθε χρόνο

 

ε) Ωραίος ο Πρόεδρός μας επιτέλους έσφαξε με το γάντι (χοντρό γάντι δυστυχώς).

 

στ) πολύ πλάκα η Περιφέρεια που είπε ότι έφτιαξε το δρόμο αλλά ο δρόμος έχει ήδη χαλάσει

 

ζ) Τα ίδια λέγαμε το 2011 σε σχεδόν ολόιδια ημερίδα, δεν έχουμε κράξει, το σκι μας είναι όλο και χειρότερο. Αν δεν κράξουμε δεν θα γίνει τίποτα

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένα ΜΠΡΑΒΟ!!!!!! σε όσους διοργάνωσαν την ημερίδα. Ήθελε πολύ δουλειά, πιστέψτε με.

Πολύ ωραία και πολύ έξυπνη ιδέα η ζωντανή μετάδοση.

Edited by Koumparos
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ η ομιλία του κύριου Καλλία από τη Δράμα, που έγινε στο τέλος του κύκλου των επίσημων ομιλιών, και σαν περιεχόμενο και σαν ύφος. Επίσης, τα θέματα που έθιξε ο κύριος από τον ΕΟΣ Αχαρνών (μου διαφεύγει το όνομα, συγγνώμη).

 

:shuriken:

  • Like 4

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τζέφρι Πάιατ: H Ελλάδα είναι ένας προορισμός για όλη τη διάρκεια του έτους

Ο Πρέσβης των Η.Π.Α. στην Ελλάδα, Geoffrey R. Pyatt, μίλησε στην ημερίδα που διοργάνωνε το Snowclub με τίτλο: «Αναπτυξιακές Προοπτικές και Βιωσιμότητα των Χιονοδρομικών Κέντρων της Ελλάδας», για το σκι στην Ελλάδα, τον χειμερινό τουρισμό και τις συνεργασίες στον χώρο των επιχειρήσεων που αναδύονται ανάμεσα στην Ελλάδα και μεγάλους αμερικανικούς παρόχους υπηρεσιών τουρισμού.

 

Ο κ. Πάιατ επανειλημμένες φορές έχει μιλήσει για τις ευκαιρίες που παρουσιάζει η Ελλάδα, ενώ την έχει χαρακτηρίσει ως σύμμαχο-κλειδί και στυλοβάτη της σταθερότητας στην περιοχή.

 

Στην ομιλία που πραγματοποίησε μέσω βίντεο, έκανε αναφορά για την φυσική ομορφιά της Ελλάδας, ενώ επεσήμανε ότι υπάρχουν πολλά περισσότερα που μπορεί να προσφέρει η Ελλάδα σαν ένας προορισμός για όλη τη διάρκεια του έτους, ενώ δεν έκρυψε ότι είναι τεράστιος οπαδός των χιονοδρομικών πλαγιών της Ελλάδας.

 

Παρακάτω αναλυτικά η ομιλία του:

 

«Καλησπέρα! Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Πέτρο και τον Κωνσταντίνο για την πρόσκληση τους να συμμετάσχω στην ημερίδα σας(μέσω βίντεο).

 

Θα ήθελα πολύ να είμαι εκεί ο ίδιος, αλλά ταξιδεύω σήμερα. Είμαι τεράστιος οπαδός των χιονοδρομικών πλαγιών της Ελλάδας. Έχω απολαύσει σκι από τα Καλάβρυτα στα Νότια, μέχρι πάνω στο Καιμακτσαλαν στα Βόρεια. Πέρασα κάποιες εκπληκτικές μέρες! κανείς από τους φίλους μου στην Αμερική δεν μπορεί να με πιστέψει όταν τους μιλάω για τα ελληνικά βουνά, γιατί οι Αμερικανοί σκέφτονται τη Μύκονο και τη Σαντορίνη, αλλά ξεχνούν ότι αυτή είναι επίσης μια πολύ ορεινή χώρα.

 

Έχετε επίσης κάποιους φανταστικούς πολιτιστικούς χώρους και παραλίες, όχι μακριά από υπέροχα βουνά για σκι, είτε πρόκειται για τον Παρνασσό και τους αρχαίους Δελφούς, είτε για τα Καλάβρυτα και όλη την ιστορία της Πελοποννήσου. Ένα από τα πράγματα που έχω αγαπήσει στο σκι στην Ελλάδα είναι το χιόνι.

 

Είμαι χιονοδρόμος σε όλη μου τη ζωή, έμαθα να κάνω σκι στη Νότια Καλιφόρνια. Έχουμε ένα παρόμοιο, κάπως βαρύ, υγρό χιόνι την άνοιξη. Το λέμε «corn» ή «slushy», αλλά στην πραγματικότητα μου αρέσει η ελληνική φράση: «σούπα», έκφραση που θα πάρω πίσω στις ΗΠΑ μαζί μου!

 

Η βιομηχανία της χιονοδρομίας, όπως και άλλες, είναι μία που μεταμορφώνεται από αλλαγές στην τεχνολογία και τον τρόπο ζωής. Δεν έχουν χτιστεί σχεδόν καθόλου νέα χιονοδρομικά κέντρα στις Ηνωμένες Πολιτείες από τη δεκαετία του ’80, αλλά βλέπουμε τρομερή αλλαγή στις ΗΠΑ, όσον αφορά στο πώς διοικούνται οι εταιρείες σκι, τη στρατηγική επωνυμίας, την ανάπτυξη μεγάλων κοινοπραξιών χιονοδρομικών περιοχών και την έμφαση στο οικογενειακό τουρισμό, τον τουρισμό πολλαπλών εποχών, όλα αυτά που είναι σχετικά με την Ελλάδα.

 

Είμαι πολύ χαρούμενος που μιλάω μαζί με την υπουργό κα Κουντουρά. Συμφωνώ μαζί της 100% στο ότι υπάρχουν πολλά περισσότερα που μπορεί να προσφέρει η Ελλάδα σαν ένας προορισμός για όλη τη διάρκεια του έτους, όχι μόνο τα νησιά. Είμαι επίσης πολύ ενθουσιασμένος για τις συνεργασίες στον χώρο των επιχειρήσεων που αναδύονται ανάμεσα στην Ελλάδα και μεγάλους αμερικανικούς παρόχους υπηρεσιών τουρισμού.

 

Η εξάπλωση ξενοδοχειακών επωνυμιών από τις ΗΠΑ μέσα στη χώρα, μεγάλες νέες επενδύσεις και εξαγορές, όπως η AVIS και οι δυνατότητες για αυξημένες απευθείας αεροπορικές πτήσεις από τις Ηνωμένες Πολιτείες. Συνεπώς, υπάρχει μια προφανής συνέργεια ανάμεσα στην αμερικανική βιομηχανία υπηρεσιών τουρισμού και την Ελλάδα.

 

Λοιπόν, σας εύχομαι μια πολύ πετυχημένη ημερίδα, ελπίζω να δω μερικούς από εσάς έξω στις πλαγιές αυτόν τον χειμώνα! Έχω ήδη πει στον Περιφερειάρχη κο Μπακογιάννη ότι Βελούχι είναι στη λίστα μου. Θέλω πάρα πολύ να πάω πίσω στην Ήπειρο, στο Ανήλιο και ανυπομονώ για άλλες συστάσεις! Οπότε αναζητήστε με στις πλαγιές και να έχετε μια υπέροχη Ημερίδα. Γεια σας! »

 

Edited by gatz
  • Like 18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχετικά με τον Παρνασσό , μιλούσε ένας κύριος και είπε κάτι που δεν κατάλαβα .... ότι θα μεταφέρουν νερό από Αμφίκλεια ( ο δήμαρχος έχει συμφωνήσει ) σε δεξαμενή για να κάνουν τεχνητή χιονόπτωση , άκουσα καλά ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάποια πρώτα συμπεράσματα.

 

Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε εξουθενώνοντας λίγους και με βοήθειες έκπληξη. Με ανάλογες συνθήκες δεν πρόκειται να ξαναϋπάρξει κάτι ανάλογου επιπέδου. Υπήρχαν πολλά περισσότερα να γίνουν, αλλά από μόνα τους δεν έγιναν (παράξενο!).

 

Η ημερίδα ήταν πολύ καλού επιπέδου. Υπήρξαν κάποιες "κοιλιές" και κάποια σημεία εκπληκτικά και εκεί μετράς άλλη μια φορά, ποιος παίζει ποιον ρόλο στην ελληνική χιονοδρομία και σε ποιον μπορείς να στηρίζεσαι και να ελπίζεις στο μέλλον. Παράδειγμα ο πρέσβυς, που δαπάνησε περισσότερο χρόνο, ενέργεια, άντληση πληροφοριών, κλπ, κλπ.

 

Σημαντική και άμεση η υποστήριξη από Περιφέρεια Στ. Ελλάδας, κάτι που παλιότερα ούτε που θα μπορούσε να το φανταστεί κάποιος.

 

Ιδιαίτερα ενθαρρυντική η συμμετοχή των ομιλητών. Με καλή διάθεση, καλοπροαίρετη και προθυμία. Βλέπεις ποιοι είναι διατεθειμένοι να έρθουν από μακρυά και δείχνουν ενδιαφέρον, ποιοι αγαπούν το άθλημα και σέβονται ή έστω εκτιμούν τον σύλλογο.

 

Ευχάριστη η συνεισφορά του snowreport.

 

Και κάτι για το τέλος, που πέρασε "ντούκου". Οι δύο δημοσιογράφοι που συντόνισαν την κουβέντα, εξαιρετικοί, υψηλού επιπέδου, τίμησαν τον σύλλογο και έδωσαν μια "νότα" διαφορετική. Πραγματικά δεν περίμενα τόσο σημαντική την συνεισφορά τους. Ένας "Αθηναίος" και μια Θεσσαλονικιά.

 

Η αίθουσα πολύ καλή, τίμησε όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους και έδειξε ότι ο σύλλογος εκτιμά αυτούς που τον εκτιμούν.

 

Αυτά τα ολίγα με τα διαδικαστικά.

  • Like 14

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο σε όλους! Μπράβο σε όσους έτρεξαν για την άψογη διοργάνωση!
Μπράβο στον Κωνσταντίνο για το απίστευτο κονέ με τον κο πρέσβη !!!

  • Like 6

Γιατρέ τα βλέπω όλα άσπρα!Είμαι σοβαρά?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...