Jump to content
Sign in to follow this  
kaps

Νοέμβριος

Recommended Posts

Θα θαφτουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :animier: :animier: :animier: :animier: :animier:

Edited by kaps
  • Like 3

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με αυτά που βλέπω το πρώτο δεκαμενθήμερο δύσκολα αλλά για το δεύτερο όλα τα ενδοχόμενα είναι ανοιχτά να έχεις δίκιο

 

 

Δεν γράφω τίποτα γιατί δεν υπάρχει τίποτα στην προοπτική. Δεν βλέπουμε καμία σοβαρή (με χιόνι σε χιονοδρομικά) κακοκαιρία πριν τις 15 Νοεμβρίου.

Περίεργο τέλη Οκτώβρη αρχές Νοέμβρη με εξωφρενικές ζέστες για την εποχή αλλά δε μας ανησυχεί καθόλου, σαν προοπτική τη σωστή στιγμη να έρθουν σωστές θερμοκρασίες και σωστά χαμηλά πάμε μια χαρά

Υπομονή ο καιρός γαρ εγγυς

  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάνο να είσαι καλά, άνοιξες το μήνα και δε δούλευε το site...

 

Δεν φταιω εγω η κακοκαιρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Like 2

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντε να ερθει ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ!!!!!! Δεν αντεχω τον ηλιο λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby:

  • Like 2

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αύριο είναι η τελευταία μέρα με "κακιά και αφύσικη" ζέστη και ξεκινάει σιγά σιγά πτώση της θερμοκρασία προς πιο φυσιολογικές θερμοκρασίας με Βοριαδάκια και ευχάριστη Φθινιπωρινή ατμόσφαιρα, χωρίς φυσικά ακόμα να φαίνεται καν κακοκαιρία που να μυρίζει σκι στον ορίζοντα.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι θα πετάει, αλλά κάπου μεταξύ Βγέθι Αυλώνα Στεφάνι και Κιθ θα πετάει καλά να βάλεις ώρα. Ψάξου με τους άλλους μπας το πετύχετε.

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν γράφω τίποτα γιατί δεν υπάρχει τίποτα στην προοπτική. Δεν βλέπουμε καμία σοβαρή (με χιόνι σε χιονοδρομικά) κακοκαιρία πριν τις 15 Νοεμβρίου. Εκεί στις 15 έχουμε 2-3 σενάρια ανοιχτά που μερικά δίνουν χαμηλά και προς τα μέρη μας αλλά προσωπικά δεν βλέπω κάτι καλό μέχρι 25 του μήνα.



Μέχρι τότε πάμε με ψιλονορμάλ θερμοκρασίες για την εποχή και γενικά απουσία σοβαρού χαμηλού (μη ξεχνάμε τέτοια εποχή θεωρητικά τα χαμηλά έπρεπε να παρελαύνουν πάνω από την Ελλάδα)



Eπιμένουν πολύ οι τυφώνες Δυτικά της Αγγλίας με αποτέλεσμα εμείς να είμαστε στην ~τζούφια~ γωνιά της Ευρώπης. Δεν μας χαλάει καθόλου κάτι τέτοιοι Νοέμβρηδες έδωσαν εξαιρετικές σεζόν σκι.



Υπομονή



Λάππα πάλι έχασες πτησάρες?

  • Like 2

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μη ξεχνάμε ότι δεν έχουμε απλά Νοέμβριο αλλά έναν movember , και δεν ξηριζομαστε Πρέπει να τρέξουμε 60 χιλ. τον μήνα όλον σε ανάδειξη του προβλήματος του καρκίνου στο προστάτη ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν πολυκατάλαβα τι γράφεις. Υπάρχει κάποια εκδήλωση για το συγκεκριμένο πρόβλημα; Θα ήθελες να βάλεις κάποιο λινκ ώστε να γίνει πιο κατανοητό;

  • Like 2

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.movember.com/

https://www.cnn.gr/focus/story/9445/movember-oi-andres-afinoyn-moystaki-gia-kalo-skopo

 

Δεν πολυκατάλαβα τι γράφεις. Υπάρχει κάποια εκδήλωση για το συγκεκριμένο πρόβλημα; Θα ήθελες να βάλεις κάποιο λινκ ώστε να γίνει πιο κατανοητό;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν γράφω τίποτα γιατί δεν υπάρχει τίποτα στην προοπτική. Δεν βλέπουμε καμία σοβαρή (με χιόνι σε χιονοδρομικά) κακοκαιρία πριν τις 15 Νοεμβρίου. Εκεί στις 15 έχουμε 2-3 σενάρια ανοιχτά που μερικά δίνουν χαμηλά και προς τα μέρη μας αλλά προσωπικά δεν βλέπω κάτι καλό μέχρι 25 του μήνα.

Μέχρι τότε πάμε με ψιλονορμάλ θερμοκρασίες για την εποχή και γενικά απουσία σοβαρού χαμηλού (μη ξεχνάμε τέτοια εποχή θεωρητικά τα χαμηλά έπρεπε να παρελαύνουν πάνω από την Ελλάδα)

Eπιμένουν πολύ οι τυφώνες Δυτικά της Αγγλίας με αποτέλεσμα εμείς να είμαστε στην ~τζούφια~ γωνιά της Ευρώπης. Δεν μας χαλάει καθόλου κάτι τέτοιοι Νοέμβρηδες έδωσαν εξαιρετικές σεζόν σκι.

Υπομονή

Λάππα πάλι έχασες πτησάρες?

Μιχάλη Κυριακή και μετά χιονιζομαστε πολύ ή είναι νωρίς ακόμη να χαρώ; :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάτι φαίνεται, Βορινό είναι σαν τάση έχει άσπρισμα και όχι θάψιμο, γενικά όμως θα πρέπει να περιμένεις Τετάρτη να μπορούμε να κλειδώσουμε. Λογικά μέχρι την Τεταρτη μια θα το φέρνει μια το εξαφανίζει.

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία το πάει πάντως...Άμα αρχίσει να κρυώνει καλά από τώρα και αρχές Δεκέμβρη ξεκινήσει το real thing είμαστε κομπλέ (αν και τώρα κάτι θα ρίξει). Για να δούμε...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντε παιδια να χιονισει να ερθω στο Χελμο να σας δω να κανετε σκι ...... παλιοαλητες!!!!!!!!!!

Edited by Εσθλός
  • Like 2

Μηδέν άγαν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά το πάει αλλά πριν χαρούμε θα πρέπει να περιμένουμε αύριο να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Πολύ πιθανό τις επόμενες 24 ώρες να το δυναμώνει αλλά και να το εξαφανίζει κάθε 6ωρο με νέο run.

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ καλά το πάει, υπενθυμίζω Βορινό είναι στην αρχή του δύσκολο να ρίξει θάψιμο.

 

Έχουμε μια πολύ ωραία χιονοφόρα κακοκαιρία πάντως με γερή σύγκρουση κρύου ζεστού αέρα που θα βάλει καλό χιονάκι σε όλα τα χιονοδρομικά μας. Η συνέχειά της με απασχολεί από Κυριακή που ανεβαίνει η θερμοκρασία και ίσως το γυρίσει σε βροχή ειδικά στο Νότια.

 

Υπομονή λίγο αύριο μεθαύριο θα ξέρουμε

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν προσθεσης τα cm χιονιου στην κορυφη της στυγας τις 3 επομενες μερες, το αθρισμα ξεπερναει τα 2 μετρα :stuart:

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν προσθεσης τα cm χιονιου στην κορυφη της στυγας τις 3 επομενες μερες, το αθρισμα ξεπερναει τα 2 μετρα :stuart:

Λες να στο ανοίξουν; Χωρίς φώκιες θα το χάσεις :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρεαλιστικά (και επειδή τόσα χρόνια μας έφαγε η αισιοδοξία) δεν νομίζω εκτός από το Καιμάκ η άνοδος της θερμοκρασίας από Κυριακή να αφήσει και πολύ χιόνι στα υπόλοιπα χιονοδρομικά.

 

Μετά την Κυριακή είμαστε πολύ οριακά από θερμοκρασίες και αν βάλουμε και το στεγνό ζεστό έδαφος στο παιχνίδι δύσκολα πάμε για σοβαρό χιόνι να μείνει.

 

Φυσικά ακόμα Τετάρτη είναι άνετα μέχρι μεθαύριο μας το γυρνάει σε πιο αισιόδοξη εικόνα, αν και δεν έχουμε πολλά σενάρια με τόσο αισιοδοξία

  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...