Jump to content

Recommended Posts

Αλλάζουν ,αλλάζουν ,δεν μένουν πισο

Την γόνδολα με τις τεράστιες ουρές γιατί δεν την αλλάζουν; Το τετραθέσιο που άλλαξαν με μεγάλες ουρές, από όταν βάλανε και το άλλο αποσυμπλεκομενο παραδίπλα, δεν το πέτυχα ποτε, όταν πήγαινα.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ε δεν εχει και τεραστιες ουρες η γονδολα στο borovets.Παω 2 ,3 φορες καθε χρονια και μονο την ωρα που ξεκιναει η μιση μερα εχει μια ουρα,αλλα με αναμονη ενος 10 λεπτου.Βεβαια για να ειμαι δικαιος,δεν εχω παει ποτε εποχες Ελληνικων αργιων (πχ των Φωτων).τοτε πραγματικα μπορει να υπαρχει καποιο θεμα με τον χρονο αναμονης

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ε δεν εχει και τεραστιες ουρες η γονδολα στο borovets.Παω 2 ,3 φορες καθε χρονια και μονο την ωρα που ξεκιναει η μιση μερα εχει μια ουρα,αλλα με αναμονη ενος 10 λεπτου.Βεβαια για να ειμαι δικαιος,δεν εχω παει ποτε εποχες Ελληνικων αργιων (πχ των Φωτων).τοτε πραγματικα μπορει να υπαρχει καποιο θεμα με τον χρονο αναμονης

Εγώ πριν αρκετά χρόνια 9:00 περίμενα 30-60'. Μαρτινοβι έκανα μόνο νυχτερινό για να μην ξαναπεριμενω στην γόνδολα . Η ουρά έφτανε κεντρική άσφαλτο και έστριβε καμία 100μ πάνω σε αυτήν!

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-6622-0-41547100-1541445126_thumb.jpg

 

Αυτή τη Φοτο είναι πριν από 4 μέρες στο hintertux Austrlia και εκεί έχουν ουρές

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπαμε BORO!!!!! Σε πληρη λειτουργια κλασεις ανωτερο απο το Bansko!!!!!!!!!!!!!!! κατα τη γνωμη μου.

 

Αν αντικαταστησουν και κανενα λιφτ θα απογειωθει!!!!! 11-12 ωρες σκι την ημερα ( μαζι με το νυχτερινο)!!!!!! τι αλλο να ζητησεις????

 

Μακαρι να ειναι καλη η χρονια φετος.

  • Like 4

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπαμε BORO!!!!! Σε πληρη λειτουργια κλασεις ανωτερο απο το Bansko!!!!!!!!!!!!!!! κατα τη γνωμη μου.

 

Αν αντικαταστησουν και κανενα λιφτ θα απογειωθει!!!!! 11-12 ωρες σκι την ημερα ( μαζι με το νυχτερινο)!!!!!! τι αλλο να ζητησεις????

 

Μακαρι να ειναι καλη η χρονια φετος.

ας ειναι καλα ολα τα πιτσιρικια που πανε bansko (ασε που θεωρουν οτι ειναι πολυ μακρια το borovets!!) και ετσι το Boro ειναι -σε πληρη λειτουργια,υπεροχο για 2 με 3 Σαββατοκυριακα το χρονο...οσο για το νυχτερινο του,απο τις 15 Μαρτιου και μετα που δεν κανει και τοσο κρυο,ειναι υπεροχο,οτι πρεπει για να κλεισεις μαι καλη χοιονοδρομικη χρονια. Για το bansko μπορω να πω τα χειροτερα (και δεν ειναι μονο η γονδολα,που προσωπικα δεν την χρησιμοποιω,ανεβαινω με αμαξι παντα, ειναι και το διαλομενο κρυο/αερα που εχει συνηθως ψηλα..και οι πιστες που ειναι απο τον πολυ κοσμο ενα βασανο πολλες φορες

Edited by amiklon
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω να γραψω κατι χρονακια.πιθανον ναμαι στη σοφια για το τουρνουα του τεννις.θα παω με αεροπλανο απο αθηνα.δευτερα 11 φεβρουαριου που θα εφευγα για πισω,λεω κριμα μιας και ειμαι ηδη εκει να μην παω 3-4 μερουλες για σκι.που θα μου προτεινατε?μπανσκο η' μποροβετς?μετα υποθετω επιστρεφεις σοφια για να φυγεις με το αεροπλανο επιστροφη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βίτοσα στην Σόφια. Μπόροβετς είναι μία ώρα από Σόφια, αν δεν είναι και σ/κ ακόμη καλύτερα.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι θέμα γούστου αλλά και εγώ Boro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Borovets ψηφίζω και εγώ, αλλά αν δεν έχεις πάει Bansko, αφιέρωσε μία ημέρα και για εκεί.

  • Like 4

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βίτοσα στην Σόφια. Μπόροβετς είναι μία ώρα από Σόφια, αν δεν είναι και σ/κ ακόμη καλύτερα.

Θα σχολιάσω με την ευκαιρία που αναφέρεις την Βίτοσα. Είναι βουνάρα, δίπλα ακριβώς στην πρωτεύουσα με γόνδολα που ξεκινάει από την άκρη της Σόφιας αλλά το μειονέκτημα είναι ότι είναι παμπάλαιος ο εξοπλισμός και ποτε δεν είναι σίγουρο εάν και για πόσο θα δουλέψει. Πριν 3 χρόνια σε ένα τετραήμερο που είχαμε αποφασίσαμε να σπάσουμε την επίσκεψη σε Borovets με μία Vitosa που δεν είχαμε ξαναπάει. Στις 930 ήμασταν επάνω και δεν δούλευε τίποτα λόγω ρεύματος ... ΣΤο ταμείο γρι αγγλικά αλλά κάτι παιδιά βουλγαροι αμέσως μας εξηγήσαν στα αγγλικά τι παίζει. η ενημέρωση ήταν "ή μπορεί να ξεκινήσει σε λίγο, η σε καναδυο ώρες, ή καθόλου ή το επόμενο ΣΚ ...) Αφού έφτασε 1030 και τελείωσε ο καφές της αναμονής φύγαμε καρφί για borovets να προλάβουμε το απογευματινό στις 12, όπως και έγινε. Όλοι οι βούλγαροι που έχω συζητήσει μου λεν τα ίδια και την κράζουν άγρια... Ένα μεγάλο πλεονέκτημα της Σόφιας είναι ότι η Βίτοσα έχει βραδυνό σκι. Σκέφτεστε τι ωραία που θα ήταν στην πόλη που ζείτε να έχει δίπλα βουνό με χκ και τα απογεύματά σου μετά τη δουλειά να μπορείς να κάνεις σκι ...

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και μόνο που είναι δίπλα στην πόλη, ουσιαστικά μπορείς να περπατήσεις από το σπίτι σου, είναι απορίας άξιο πως δεν έτυχε μεγαλύτερης φροντίδας. Το όλο σκηνικό είναι κάτι σαν Ίνσμπρουκ, όπου βλέπεις να κυκλοφορούν ή να περιμένουν στην στάση με τα σκι ανα χείρας, και με το νυχτερινό να προσφέρεται έξτρα.. Αναρωτιέμαι πως δεν είχε την τύχη των άλλων χιονοδρομικών με αναβαθμίσεις και εμπλοκή Αυστριακών.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η ιστορία του Βίτοσα !!!

Επι πολα χρόνια ήταν από τα αγαπημένα μας χκ (καλά με τα πόδια δεν πας αλλά με τα λεοφορια με 30 λεπτά εισιτήριο είσαι οκ)

Τα τελεφτεα χρόνια το βουνο ενοικιάστηκε από τον ίδιο αντροπο που έχει και το μπανσκο -Τσέκο Μινεβ -βλέπε FIRST INVEST BANK

Τότε παρουσίασε πρότζεκτ για αναβατμιση του πάρκο Βίτοσα ,παραλιλα με το πάρκο Πιριν ,τότε οι πράσινοι άρχισαν τα παρατράγουδα και ο Τσέκο Μινεβ για ανδιδραση έκλεισε το βουνο για δυο χρόνια !!

Αν περάσει το πρότζεκτ για διαχείριση του πάρκο ,το βουνο θα αναβαθμιστεί φοβερά !

Ειχαι στα σχέδια να πάρει άγονα World Cup βραδινό παραλιλο σλάλομ ,οπος ξέρετε αυτά τα εβεντ γινουνται σε χκ κοντά στης πολες

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άσχετο, σήμερα Μπόροβετσ έλαβε μέρος αγώνας ανοιχτός ταχείας ανάβασης με σκι (ορειβατικός),

Ήθελα πολύ να πάω, τελικά κατέληξα σε αγώνα τρεξίματος βουνου - Βίτοσα

 

όποιος ενδιαφέρεται για τους ερχόμενους αγώνες σε Βουλγαρία, εας ρωτήσει.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θωμά, έχεις στο πρόγραμμα σου να πας Μπόρο;

Share this post


Link to post
Share on other sites

ξερει κανεις αν το κομματι του δρομου ως το blagoevgrad εγινε? περισυ τον ειχαν ασφαλστρωσει, τον εδωσαν σε κυκλοφορια?

Share this post


Link to post
Share on other sites

τι λέει από κόσμο για χριστούγεννα;λένε ότι θα ανοίξει όλο το βουνό το Σάββατο

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

τι λέει από κόσμο για χριστούγεννα;λένε ότι θα ανοίξει όλο το βουνό το Σάββατο

 

Το διάβασα και εγώ σήμερα. Nαι απ΄ότι φαίνεται το ανοίγουν όλο.

 

23-26/12 θα είμαι εκεί.

  • Like 2

BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χθες με +4 στο βουνό και το χιόνι να υγροποιείται μέσα στην ημέρα και σήμερα με -7 στη βάση και 10-15 πόντους ποιοτικό φρέσκο. 6a323fc4d64a96e1815b22d0a062a159.jpg8a6bc788a78072732ef447df8dfb5dc0.jpg49415ca8c015769e656618fbe3ae9f54.jpg2280733f95da818ac6f11b4ee677a644.jpg04716ffc5788218fb60705c523326b23.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 17

BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...