Jump to content
Koumparos

Δωρεά Στο Ελληνικό Παιδικό Χωριό

Recommended Posts

Όπως πέρσι έτσι και φέτος, ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ (και το τονίζω αυτό) προσκαλεί τα μέλη και τους φίλους του να προσφέρουν την αγάπη τους και ότι μπορεί ο καθένας μας στο Ελληνικό Παιδικό Χωριό, στο Φίλυρο Θεσσαλονίκης.

Οι προσφορές μπορούν να γίνουν με δύο τρόπους:

1. Κατάθεση στον λογαριασμό του μέλους του ΔΣ, Παππού Γεωργίου, με αιτιολογία "ΕΛΛ.ΠΑΙΔ. ΧΩΡ.". ΔΕΝ είναι απαραίτητο να βάλετε το όνομά σας (εκτός αν το θελήσει η τράπεζα). Από μηχάνημα πάντως, μπορείτε σίγουρα να μην γράψετε όνομα.

Το ποσό που θα μαζευτεί ως και το μεσημέρι 12:00 στις 7 Δεκεμβρίου 2018 θα χρησιμοποιηθεί για να εκδωθούν δωροεπιταγές από τοπικό σουπερμάρκετ μεγάλης αλυσίδας (έχω έρθει σε επαφή με το κατάστημα) και οι οποίες δωροεπιταγές θα παραδοθούν στην υπεύθυνη του χωριού δύο μέρες μετά, την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου, χέρι με χέρι. Έχω μιλήσει μαζί της (κα Δημοπούλου Αγνή) και θα πάω εκείνη την Κυριακή στο χωριό μαζί με όποιον άλλο θέλει.

Κάθε μέρα που θα γίνεται κατάθεση, το απόγευμα θα δίνω αναφορά σε αυτό το τόπικ, το ποσό (ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑΤΑ) ώστε αυτοί που καταθέτουν να διαβάζουν ότι το ποσό τους υπάρχει και υπολογίστηκε.

Ο λογαριασμός είναι:

ΙΒΑΝ: GR69 0140 8720 8720 0231 0006 621

SWIFT: CRBAGRAAXXX

ΤΡΑΠΕΖΑ: ALPHA BANK

 

2. Με τρόφιμα που μπορεί να αγοράσει ο καθένας (χωρίς να κάνει κατάθεση στον λογαριασμό) και να τα φέρει μαζί του την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου που θα επισκεφτούμε το χωριό.

 

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Να μην φαίνονται ονόματα στην κατάθεση. Όσο γίνεται φυσικά.Δεν έχει σημασία τα ονόματα. Σημασία έχει η προσφορά.

 

Η ιδέα αυτή φέτος βασίστηκε στον Κώστα (Turms) και στον Βαγγέλη (vaggelis), με σκοπό κάποιος που είναι από μακριά και δεν μπορεί να φέρει τρόφιμα, να βοηθήσει με την κατάθεση (αν και προσωπικά ήμουν λίγο αντίθετος). Αλλά έχουν κάποιο δίκιο.

 

Την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου, μπορούν να έρθουν μαζί μου στο χωριό ΌΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ. Μάλιστα όσο περισσότεροι, τόσο το καλύτερο.

Περισσότερες λεπτομέρειες σε λίγο.

Edited by Koumparos
  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, ανέβηκε και η επίσημη ανακοίνωση.

 

Διάβασα ότι πέρσι δεν έγινε σαν σύλλογος, ότι ήταν καθαρά ατομική πρωτοβουλία, κλπ κλπ

Να ξεκαθαρίσω κάτι: η ιδέα όντως ήταν ατομική καθαρά. Αλλά αν ήταν για δική μου πρωτοβουλία, ατομική δηλαδή, ΚΑΝΕΙΣ από τον σύλλογο δεν θα την μάθαινε. Θα το έκανα καθαρά μόνο μου.

Όταν όμως το αναφέρω εδώ μέσα σαν ιδέα και το υλοποιώ, το κάνω αυτόματα (επειδή το ΘΕΛΩ), συλλογική πρωτοβουλία. Πρωτοβουλία του συλλόγου. Υλοποίηση από τον σύλλογο, για τον σύλλογο. Όχι για μένα.

Δεν έκρυψα όμως και το παράπονό μου το οποίο το είπα στην συνέλευση: πέρσι δεν υπήρχε τέτοια πρωτοβουλία από ένα μέλος/φίλο της Νοτίου Ελλάδος ώστε να γίνει κάτι αντίστοιχο. Ούτε έγινε κάτι αντίστοιχο φέτος.

Θα μου πείτε: ξεχωρίζεις Βόρειους και Νότιους σε έναν πανελλήνιο σύλλογο;

Η αλήθεια είναι πως πιστεύω ότι για μια τέτοια ιδέα έχει την δυναμική ο σύλλογος να στηρίξει δύο ιδρύματα, ένα στην Βόρεια Ελλάδα και ένα στην Νότια.

Αλλά είμαστε Πανελλήνιος σύλλογος. Και ίσως για έναν τέτοιο σκοπό δεν πρέπει να κάνουμε τον διαχωρισμό Νότιοι-Βόρειοι. Παρόλο που πιστεύω αυτό που είπα λίγο πιο πάνω.

Ειλικρινά το Πάσχα ή του χρόνου ή κάποια άλλη περίοδο, μακάρι να βγει κάποιος και να πει να στηρίξουμε σαν ΣΥΛΛΟΓΟΣ το Ελληνικό Παιδικό Χωριό (π.χ.) σε μία περιοχή της Αττικής ή της Βοιωτίας ή της Πάτρας. Θα χαρώ πάρα πάρα πολύ. Όλοι θα χαρούμε πάρα πάρα πολύ.

Σκέψεις κάνω. Συγχωρέστε με αν ενοχλούν κάποιους.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερα κατάλαβα ότι στεναχώρησα ένα άτομο του συλλόγου για κάτι που έκανα πέρσι. Και έχει σχέση με την περσινή μου αντίστοιχη πρωτοβουλία.

Ζητώ συγνώμη και πάλι. Ειλικρινά τώρα κατάλαβα το λάθος μου.

 

Λοιπόν, για αυτό τον σκοπό και μόνο το τηλέφωνό μου είναι 6938179474. Για οτιδήποτε χρειαστείτε. Το πρωί, λόγω δουλειάς μπορεί να είναι κλειστό κάποιες ώρες. Αφήστε μήνυμα, ή στείλτε μήνυμα στο viber. Θα το δω το βράδυ στο σπίτι.

 

Το ξαναλέω: ΜΗΝ ΒΆΖΕΤΕ ΌΝΟΜΑ στην κατάθεση. Δεν χρειάζεται για μια τέτοια πρωτοβουλία. Η αιτιολογία "ΕΛΛ. ΠΑΙΔ. ΧΩΡ." φτάνει για να καταλάβω. Αν πάτε σε κατάστημα να κάνετε την κατάθεση, να πάτε στο μηχάνημα και ΟΧΙ σε ταμείο. Στο ταμείο υποχρεωτικά θα ζητήσουν όνομα, ενώ στο μηχάνημα δεν χρειάζεται.

 

ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΊ ΚΑΝΈΝΑ ΌΝΟΜΑ από την μεριά μου όταν θα δίνω αναφορά για τα ποσά.

Δεν έχει σημασία το όνομα, αλλά το € 1,00 που θα μπει!!!

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορεί να ανέβει και στο Facebook? Έτσι ώστε να μπορούμε να το κοινοποιησουμε για να μπορεί να προσφέρει και κάποιος άσχετος από το snowclub, εκτός αν δεν θέλετε.

Αυτο με το κουπόνι πολύ καλή ιδέα θεωρώ για τι έτσι μπορούν να ψωνίσουν ότι έχουν ανάγκη.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλια, η ιδέα για το κουπόνι που δεν είναι δική μου αλλά του Βαγγέλη (αν θυμάμαι καλά), έχει αυτό το σκοπό: να ψωνίσουν αυτά που χρειάζονται.

 

Καταρχάς καλό είναι να ανέβει στο facebook του συλλόγου.

Panchristo, ακούει;;;; :thumbup:

Απλά αν ανεβάσει κάποιος την ανακοίνωση, να υπάρχει το λινκ για τις λεπτομέρειες.

 

Έστειλα και ένα mail στο χωριό. Αύριο θα μου στείλουν και λίστα με αγαθά που χρειάζονται, ώστε αν κάποιος θέλει να πάει να τα ψωνίσει μόνος του και να τα φέρει.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο αρχικό ποστ έκανα μια αλλαγή στο νούμερο του λογαριασμού γιατί είχα βάλει ένα μηδενικό περισσότερο.

 

Επισυνάπτω την λίστα από το χωριό με υλικά και προιόντα που έχουν ανάγκη, για όποιον επιθυμεί να αγοράσει κατευθείαν και να τα φέρει από το να κάνει κατάθεση.

Προσπάθησα να επισυνάψω το αρχείο αλλά δεν με αφήνει το site.

 

 

 

ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ

  1. ΠΕΛΛΕΤ(ΚΑΥΣΙΜΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ)
  2. ΦΑΡΜΑΚΑ (ΑΝΤΙΠΥΡΕΤΙΚΑ, ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΑ(ΕΝΗΛΙΚΩΝ, ΑΝΤΙΒΗΧΙΚΑ,ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΗΤΙΚΑ,)
  3. ΛΟΣΙΟΝ ΓΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΨΕΙΡΑΣ
  4. ΚΑΛΤΣΕΣ Νο 39-45
  5. ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΟΑΣΘ (2 ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΜΕΝΑ )
  6. ΕΣΩΡΟΥΧΑ (ΜΠΟΞΕΡΑΚΙΑ ΩΣ ΚΑΙ XXL)
  7. ΚΟΡΙΤΣΙΣΤΙΚΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ (ΩΣ ΚΑΙ L) – ΚΑΛΣΟΝ ΛΕΥΚΟ ΚΑΙ ΕΚΡΟΥ
  8. ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ Νο 24-45
  9. ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΦΟΡΜΕΣ
  10. ΜΠΙΖΑΜΕΣ Νο 4-XL
  11. ΟΙΚΙΑΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ( ΣΚΟΥΠΕΣ, ΣΙΔΕΡΑ, ΤΟΣΤΙΕΡΕΣ, MULTI, ΠΙΣΤΟΛΑΚΙΑ)
  12. ΦΑΚΕΛΛΟΥΣ Α4, BLANCO, ΤΕΤΡΑΔΙΑ ΣΠΙΡΑΛ, ΔΙΑΦΑΝΕΙΕΣ, ΜΑΡΚΑΔΟΡΟΙ

ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΕ ΤΡΟΦΙΜΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ

  1. ΤΥΡΙ 1. ΧΛΩΡΙΝΗ
  2. ΚΡΕΑΣ (ΜΟΣΧΑΡΙ) 2. VIACAL
  3. ΦΑΡΙΝΑΠ-ΑΝΘΟΣ ΑΡΑΒΟΣΙΤΟΥ 3. ΣΚΟΥΠΕΣ
  4. CORN FLAKES 4. ΜΑΛΑΚΤΙΚΗ ΚΡΕΜΜΑ ΜΑΛΛΙΩΝ
  5. ΑΛΕΥΡΙ - ΜΟΡΦΑΤ 5. ΑΠΟΣΜΗΤΙΚΑ - ΞΥΡΑΦΑΚΙΑ
  6. ΞΥΔΙ 6. ΑΝΤΙΚΟΛΗΤΙΚΟ ΧΑΡΤΙ ΨΗΣΙΜΑΤΟΣ
  7. ΜΠΙΣΚΟΤΑ 7. ΜΕΜΒΡΑΝΗ
  8. ΒΟΥΤΥΡΟ 8. ΚΑΤΣΑΡΙΔΟΚΤΟΝΟ
  9. ΖΑΧΑΡΟΥΧΟ ΓΑΛΑ 9. ΧΑΡΤΙ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΥΖΙΝΑΣ
  10. ΑΥΓΑ - ΜΠΕΣΑΜΕΛ 10. ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΕΣ - ΒΕΤΕΞ
  11. ΚΑΣΕΡΙ 11. ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ
  12. ΣΑΛΑΜΙ 12. ΥΓΡΟ ΠΛΗΝΤΥΡΙΟΥ Κ ΜΑΛΑΚΤΙΚΟ
  13. ΜΕΡΕΝΤΑ 13. ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΑΠΟΡΡΙΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
  14. ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ 14. ΑΠΛΩΣΤΡΕΣ
  15. ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ 15. ΣΑΚΟΥΛΕΣ WC - ΠΙΓΚΑΛ
  16. ΧΥΜΟΙ 16. ΥΓΡΟ ΠΙΑΤΩΝ

*ΤΑ ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΑΜΕΣΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ

ΕΠΙΣΗΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΟΡΑ 11 ΜΗΝΙΑΙΩΝ Η ΤΡΙΜΗΝΙΑΙΩΝ ΚΑΡΤΩΝ ΟΑΣΘ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ,

ΡΑΣΚΟΥ ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΑ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν θέλετε, όσοι ασχολείστε με τα social media, προωθήστε το!!!

Να δώσουμε ένα δυναμικό παρόν!!!!

Να φωνάξουμε: Ναι είμαστε εδώ για όσους έχουν ανάγκη!!!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει κάνει ο Πάνος ανάρτηση από τη σελίδα του snowclub και είδη κάποιοι το έχουν κάνει share στον προσωπικό τους λογαριασμό.

  • Like 2

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 Ευρώ και 10 ευρώ σήμερα.

Αρχίσαμε παιδιά.

Πάμε γερά!!!!

 

Αν κάποιος κάνει μεταφορά από άλλη τράπεζα, το ποσό θα φανεί την επόμενη. Για αυτό μην παρεξηγηθεί κανείς αν δεν το γράψω την ίδια μέρα.

Επίσης προσοχή στις μεταφορές αυτές από άλλες τράπεζες: μην τις κάνετε την Πέμπτη 6/12 αργά, γιατί το ποσό πιθανόν να μην εμφανιστεί νωρίς την Παρασκευή και να μην το δω καθόλου. Και θα είναι πολύ κρίμα.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άλλα 20 ευρώ σήμερα.

 

Τέσσερις μέρες μείναν παιδιά.

Ελάτε όλοι μαζί να κάνουμε κάτι καλό, κάτι όμορφο, κάτι για τους συνανθρώπους μας!!!!!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την Κυριακή μας περιμένουν στο χωριό στις 13:00 το μεσημέρι. Αν δεν είναι η υπεύθυνη με την οποία μίλησα σήμερα, θα είναι πιθανόν ο διευθυντής του χωριού.

Λοιπόν, 2 μέρες έχουμε μόνο.

 

Την Κυριακή, στις 13:00 θα είμαι στην είσοδο του Παιδικού Χωριού. Θα είναι άσχημο να είμαι μόνος, δεν νομίζεται;

Αφού παραδώσουμε τις δωροεπιταγές και μιλήσουμε για τις δραστηριότητες που κάνουνε και την βοήθεια που προσφέρουν στα παιδιά, τα λοκάλια της Θεσσαλονίκης θα μας πάνε σε καμιά ταβέρνα εκεί κοντά για φαί και ευχές για χιόνι, ενόψι του επερχόμενου χειμώνα!!!!

Πιθανόν από Σάββατο βράδυ θα είμαι Θεσσαλονίκη. Οπότε αν κάποιος θέλει να πάμε μαζί την άλλη μέρα, πολύ ευχαρίστως.

Edited by Koumparos
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά λέει ο Koumparos, ας κάνουμε όλοι μας "ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ" της Ανακοίνωσης στα social media, για να διαδοθεί ευρέως η πρωτοβουλία του ΕΣΤΟΥΧ.

  • Like 1

Petros Tsantilas

 

A ski won't change your life...

unless you ride it

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε Γιώργο banner βρε αγόρι μου!!! Μιλά. Αύριο θα το πω στη γυναίκα μου, τώρα θα με φάει. Μοιπως να το τρεναρουμε λίγο να το τρέξουμε περισσότερο, να μαζέψουμε κάτι παραπάνω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κουμπάρε μπορώ εγω να έρθω την Κυριακή. Θα σε πάρω τηλ να συνεννοηθούμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε Γιώργο banner βρε αγόρι μου!!! Μιλά. Αύριο θα το πω στη γυναίκα μου, τώρα θα με φάει. Μοιπως να το τρεναρουμε λίγο να το τρέξουμε περισσότερο, να μαζέψουμε κάτι παραπάνω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό δεν γίνεται για φέτος.

Του χρόνου, υγεία να έχουμε.

Edited by Koumparos
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, αλλαγή σημείου συνάντησης:

 

Όποιος επιθυμεί την Κυριακή να έρθει μαζί μας στο Ελληνικό Παιδικό Χωριό, θα βρεθούμε στις 11:00 με 11:15 στο πάρκινγκ του One Salonica Outlet, στην δυτική είσοδο της Θεσσαλονίκης και ΟΧΙ στην είσοδο του χωριού.

Εκεί μπορούμε να αφήσουμε κάποια αμάξια στο πάρκινγκ, αν χρειαστεί, ώστε να είμαστε πιο άνετοι.

 

Περισσότερα το βράδυ.

 

Ευχαριστώ τον Βαγγέλη για την ιδέα που μου είπε.

Edited by Koumparos
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στις τρεις παρά τέταρτο που τσέκαρα τον λογαριασμό, για σήμερα είχαμε:

€ 30,00

€ 50,00

€ 50,00

€ 20.00

 

Μέχρι σήμερα έχουμε μαζέψει € 210,00

Πολύ ωραία παιδιά!!!!!!

Άλλη μια μέρα ακόμα!!!!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πριν από ώρα, που βγήκα έξω,είδα και την τελευταία κατάθεση ποσού € 30,00 που έγινε σήμερα.

Οπότε σύνολό: € 240,00

Έκανα μία ανάληψη το ποσό αυτό, πήγα σε ένα υποκατάστημα μεγάλης αλυσίδας σουπερμάρκετ και πήρα δωροεπιταγές ποσού € 300,00.!!!. Αφού ρώτησα τον υπάλληλο εκατό φορές και επιβεβαίωσα ότι μπορούν να εξαργυρωθούν όποτε χρειαστεί σε οποιοδήποτε υποκατάστημα ανά την χώρα.

 

Θα σας ευχαριστήσω όλους, αφού τελειώσει και το τελευταίο που έχουμε να κάνουμε, δηλ. την παράδοση των δωροεπιταγών αυτών την Κυριακή στο χωριό.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να μην ξεχνιόμαστε:

 

Αύριο το πρωί 11:00 με 11:15 στο πάρκινγκ του ONE SALONICA OUTLET!!!!!

Έτοιμοι, με καφεδάκια στο χέρι και gps για τους συνοδηγούς.

 

Θερμή παράκληση: επειδή η κάμερα του κινητού μου έχει μια "βλάβη" και επειδή η μπαταρία της φωτογραφικής μου μηχανής έχει πάθει και αυτή μια "βλάβη" (και δεν βρίσκω άλλη) ας φέρει κάποιος τα δικά του μέσα για να βγάλουμε καμιά φωτό και να την ανεβάσουμε στο φόρουμ.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλα καλά πήγαν σήμερα. Πάρα πολύ καλά πήγε. Αποστολή εξετελέσθη!!!

Περισσότερες λεπτομέρειες από αυριο από την μεριά μου. Ο λόγος; από χθες το απόγευμα είμαι συναχωμενος, αρκετά μαλιστα. Δεν μπορούσα να το αναβάλω όμως το σημερινό. Πήρα βιταμίνες και ασπιρίνες το πρωί για να αντέξω. Από το κινητό μου γράφω τώρα, ξάπλα.

Να με συμπαθάτε λοιπόν και λίγο υπομονή.

  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αποστολή εξετελέσθη, αλλά νομίζω θα μπορούσαμε και πολύ καλύτερα. Με τόσα μέλη που έχουμε στο φόρουμ. Το ποσό που δόθηκε είναι νομίζω ούτε για ένα μήνα προμήθειες, έχουν παρά πολλά έξοδα δεν έχουν καμία βοήθεια από το κράτος ,όλα είναι από δωρεές και παζάρια που κάνουν. Το έργο και η βοήθεια που γίνεται εκεί είναι αξιοθαύμαστο γι'αυτά τα παιδιά, ειλικρινά συγκινήθηκα και από την άλλη με έπιασε μια στεναχώρια.

Με την κρίση έχουν μειωθεί δωρεές και αναγκαστικά έπρεπε να κλείσουν δύο σπίτια για να μειωθούν τα έξοδα.

Πληρώνουν κανονικά φόρο και ΕΝΦΙΑ ενώ θα έπρεπε να έχουν απαλλαγή.

Την επόμενη φορά ελπίζω να μπορέσουμε να βοηθήσουμε καλύτερα και νομίζω ότι έστω και 5 ευρώ δεν είναι σπουδαίο πόσο να δώσει ο καθένας.

5 ευρώ είναι ένας καφές !!!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olia +1000. Θα προτιμούσα να μαζεύαμε το ίδιο ποσό με πολλαπλάσιες προσφορές παρά ένα μεγάλο ποσό από πέντε έξι άτομα.

Θα ένιωθα πιο περήφανος. Ευτυχώς υπάρχουν άτομα εδώ μέσα σαν τον κουμπάρο που δεν απογοητεύονται εύκολα όπως εγώ και συνεχίζει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, να μαι και εγώ. Ούτε Zermat!!!! :crybaby: ήμουν αυτές τις μέρες με την τρελοπαρέα, ούτε πουθενά αλλού.

Σπίτι ήμουν και έπερνα δυνάμεις.

 

Όντως πήγε πολύ καλά. Συνολικά παραδώσαμε στον διευθυντή του χωριού δωροεπιταγές από αλυσίδα σούπερμάρκετ συνολικού ποσού € 450,00.

Μιλήσαμε πολύ ώρα με τον διευθυντή, μας είπε τα προβλήματα που έχουνε. Και όπως έγραψε και η Όλια, έχουν πολλά. Και κάποια είναι σοβαρά δηλαδή, όπως το ότι πληρώνουν κανονικά φόρους και ΕΝΦΙΑ. Και μιλάμε για ποσό πενταψήφιο κάθε χρόνο.

Αυτά τα ιδρύματα δηλαδή που κάνουν μια τέτοια σοβαρή και σημαντική και ανθρώπινη δουλειά ή λειτούργημα όπως το λέω εγώ, πληρώνουν τα πάντα κανονικά. Όπως εγώ και εσείς!!!!

Τουλάχιστον η κουβέντα τελείωσε όμορφα, αφού μας είπε ότι κάνει (προσπαθεί τουλάχιστον) και αυτός σκι και μπορεί να μας πετύχει σε κανά καιμάκ.

 

Θέλω να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΘΕΡΜΆ, όσους βοήθησαν με την συνεισφορά τους σε αυτό το έργο. Ακόμα και το ένα ευρώ έπαιξε σημαντικό ρόλο, ειλικρινά.

Σίγουρα όμως μπορούμε και καλύτερα. Το ΠΙΣΤΕΥΩ!!!

 

Επίσης ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ θέλω να πω στον Βαγγέλη με την γυναίκα του και στην Όλια που με συνόδεψαν στο χωριό. Είχαν πολύ υπομονή όλοι τους μαζί μου, γιατί δεν ήμουν και στην καλύτερη κατάσταση.

 

Όπως είπε και ο Κονκαν πιο πάνω, δεν απογοητεύομαι εύκολα. Παρόλο που περίμενα έστω λίγο περισσότερη προσπάθεια από όλους μας.

Δεν πειράζει. Υγεία να έχουμε παιδιά.

Καλό χειμώνα, Καλά Χριστούγεννα, Καλή χρονιά να έχετε. Με υγεία και σκι. Αξιόλογο και ποιοτικό σκι.

Μιλάμε του χρόνου πάλι. Εδώ θα είμαι. Αν με θέλετε.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...