Jump to content
vro

Χ.κ. Βόρας (Καϊμακτσαλάν) 2018-19

Recommended Posts

Φανταζομαι πως οχι ..σιγουρα δεν θα σε σηκωσουν ! Αλλα παω στοιχημα πως στο παγκακι αυτο σπανιως θα καθεται να ξεκουραζεται καποιος χιονοδρομος ...συνεχεια θα ειναι κατειλημμενο απο τους εργαζομενους και των περι αυτων!

 

Πάλι είσαι λάθος Λεωνίδα. Γνώμη μου.

Edited by Koumparos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κατάσταση πιστών από κάποιον που πήγε σήμερα??

Έχει βασικά πέτρες στις πίστες??

Πίσω είναι μια χαρά. Αν πήγε κάποιος σήμερα ή χθες, λίγο δύσκολο ίσως να σου απαντήσει κάποιος εδώ αφού εδώ και δύο ημέρες λόγω ανέμων έχει «παίξει» πολύ αναστολή, ουσιαστικά κλειστό ήταν.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by xmen

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Πάλι είσαι λάθος Λεωνίδα. Γνώμη μου.

Μακαρι να ειμαι λαθος ! Αυτο θα ηταν το σωστο ! Αλλα επειδη σταματησα εδω και χρονια να τα βλεπω ολα αγγελικα πλασμενα γι αυτο το λεω ...!Μακαρι να ειμαι λαθος και το παγκακι να ειναι για τους χιονοδρομους κι οχι για τους υπαλληλους και τους κολλητους τους !

Edited by leonidastria

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.24-12 ΗΜΟΥΝ ΕΠΑΝΩ.ΤΟ ΑΝΕΜΟΣΟΥΡΙ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΚΑΡΕΚΛΟΥ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΡΕΜΑΣΗ ΛΟΓΩ ΑΕΡΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ.ΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ.ΕΝ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΥ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΡΩΜΜΕΝΟ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΕΡΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ 2-3 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ Η ΣΟΥΠΑ ΧΙΟΝΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΣΥ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕ ΚΟΝΤΡΑ ΑΡΑΧΩΒΑΣ-ΑΓΟΡΙΑΝΗΣ ΣΤΟΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟ .ΟΙ ΚΑΡΑΤΖΟΒΙΤΕΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΟΡΙΑ ΔΗΜΩΝ ΚΛΠ. ΚΑΛΗ ΧΙΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά, με Υγεία.

 

Από κερασιά εδώ και πολλά χρόνια το πρωί δεν ανεβαίνω, παρόλο που έχω χιονολάστιχα. Εκτός αν είμαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα έχει καθόλου χιόνι, πχ Μάρτιο.

Ανεβαίνω από Άγιο Αθανάσιο. Αντίθετα, το μεσημέρι κατεβαίνω από κερασιά. Σίγουρα στην διάρκεια της ημέρας έχουν περάσει άλλοι και έχω μια άποψη για το πως είναι η κατάσταση από χιόνι.

 

Αρκετό αέρα και σήμερα πάνω. Η κρέμαση δόθηκε κατά τις 12 και κάτι. Δεν πήγα γιατί ο αέρας δεν είχε κοπάσει. Θα έρθουν καλύτερες μέρες.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και που πήγαινες το πρωΐ με τις φόρμες δηλαδή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.24-12 ΗΜΟΥΝ ΕΠΑΝΩ.ΤΟ ΑΝΕΜΟΣΟΥΡΙ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΚΑΡΕΚΛΟΥ.Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΡΕΜΑΣΗ ΛΟΓΩ ΑΕΡΑ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ.ΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ.ΕΝ ΣΥΓΚΡΙΣΕΙ ΜΕ ΠΕΡΙΣΥ ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΡΩΜΜΕΝΟ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ ΓΙΑ ΚΕΡΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ 2-3 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ Η ΣΟΥΠΑ ΧΙΟΝΙ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ.ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΣΥ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕ ΚΟΝΤΡΑ ΑΡΑΧΩΒΑΣ-ΑΓΟΡΙΑΝΗΣ ΣΤΟΝ ΑΠΟΧΙΟΝΙΣΜΟ .ΟΙ ΚΑΡΑΤΖΟΒΙΤΕΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΟΡΙΑ ΔΗΜΩΝ ΚΛΠ. ΚΑΛΗ ΧΙΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

VAINKA, ευχαριστούμε για την ανταπόκριση!

 

Θερμή παράκληση να μην γράφεις με κεφαλαία.

  • Like 1

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και που πήγαινες το πρωΐ με τις φόρμες δηλαδή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έλεγα μήπως φανώ τυχερός. Αλλά δεν...

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10216763799622398&id=1084759316

 

Καϊμακτσαλάν 27/12. Η κρεμαση όπως είπε και ο Γιώργος άνοιξε κατά τις δώδεκα. Γενικά το βουνό θέλει χιόνι, υπάρχουν πέτρες εντός των πιστών (χωρίς σημάνσεις) πλην της κρέμασης που είναι πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giannis90
  • Like 4

BASI Level 3 Alpine Ski Instructor (partly qualified).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από 27/12

Θέλει χιόνι

1626ef06dad7c974ef12b0570e79c6ab.jpg5d811e54174776c8abd11cc8bf01f010.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

-8 στην βάση και φαίνεται υποσχόμενη μέρα

 

a050d83fae4c4588c3387e4d7ca43ad8.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θέλει χιόνι το βουνό.

Την πίστα της καρέκλας την μείωσαν σε πλάτος και πρέπει να έριξαν χιόνι σε κάποια σημεία.

Στην κρέμαση ήταν πάρα πολύ ωραία ως τις μιάμιση. Μετά ήρθε και έκατσε μια ομίχλη που μου έσπασε τα νεύρα.

Δύο παγκάκια ήταν τοποθετημένα από νωρίς το πρωί σε ασφαλές σημείο και όποιος ήθελε μπορούσε να ξεκουραστεί.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλές παρουσίες από Έδεσσα..... αλλά καμιά μαζί φωτογραφία????? Χώρια ήσασταν στο βουνό????

  • Like 2

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλές παρουσίες από Έδεσσα..... αλλά καμιά μαζί φωτογραφία????? Χώρια ήσασταν στο βουνό????

 

πέστα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλές παρουσίες από Έδεσσα..... αλλά καμιά μαζί φωτογραφία????? Χώρια ήσασταν στο βουνό????

Έλα εσύ μια βόλτα προς τα εδώ και θα βγούμε φωτογραφία με τόσα άτομα που δεν θα χωράει στο φόρουμ Βαγγέλη :thumbup:

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι μεγάλο το βουνό Βαγγέλη...


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και η Κρεμαση μια μόνο πίστα με όχι πάνω από 30 άτομα συγχρόνως μέχρι τώρα φέτος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερα στο καιμακ λίγος κόσμος πολύς ήλιος αρκετό χιόνι στις πίστες και ......μικτό πεδίο εκτός!!! καλή ασκηση......δε λέω ....αλλά σου χαλάει την έκσταση της πούδρας!!!!!

Περίμενα περισσότερο χιονι αλλα φαίνεται πως ο αέρας έκανε την ζημιά.

post-6610-0-82635200-1548102724_thumb.jpg

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόνο στα χαμηλά μεσα στο λούκι είχε καλή πούδρα, απο το ολότελα ...........

post-6610-0-92623800-1548103612_thumb.jpg

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μοναδική μέρα σήμερα. Από τις εννιά και κάτι ως τις τρισήμιση περίπου. Με ένα διάλειμμα κάνα τέταρτο γιατί τα πόδια είχαν ανάψει από το εκτός.

Εξαιρετική παρέα με dim, herman, gavis (μετά από καιρό), Πέτρο, Ελένη. Ηλιοφάνεια στο φουλ. Κόσμος ανεκτός στην κρέμαση. Περίμενα περισσότερο κόσμο. Αλλά αφού και τα άλλα χκ είναι ανοικτά, λογικό μου φαίνεται.

 

Και μια συμβουλή: Αν πάει κανείς με τον Αποστόλη εκτός πίστας, να φροντίσει να έχει γερά πόδια. Εμένα με διέλυσε. :thumbup:

Αλλά μου άρεσε!!!!

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...