Jump to content
ΑΛΕΞΗΣ

Χ.κ. Μαινάλου

Recommended Posts

Νταξ την κάναμε την μ...α μας... :(

Δεν σε πήρα τηλέφωνο; Δεν ξέρεις ότι ανήκω στο κίνημα «Δεν τρώω φόλα»;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια, αυτολογοκριθείτε και λίγο.. Τί να κάνουμε κι εμείς, οι ψευτο-αγρότες του αργολικού κάμπου,χα,χα! Συγγνώμη, επειδή υπάρχει περίπτωση για αύριο (ερήμην του Τέως, τον καταγγέλλω), ανοίγουν 9; O δρόμος καθαρός;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα πας μετά τον κονκάνα;

Να κάνεις τι;

Να μαζέψεις τα megabyte που σκορπησε στον αετο;

 

Γενικώς ανοίγουν μετά τις 9. Αύριο πιστεύω ότι δεν θα αργήσουν. Ο δρόμος ήταν δύσκολος αλλά πιστεύω αύριο θα είναι άλλοιως. Αυτά μου είπε ο ταμίας, που έφαγε μεγάλη μπουκιά σήμερα Παρ όλο το βουντού που γινότανε.

  • Like 3

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, δεν υφίσταται σύγκρουση πορείας, είμαι βετεράνος-αρχάριος-πιστόφιλος, χα,χα!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο δρόμος είναι καθαρός αλλά το πρωί είχε πάγο από λιωμένο χιόνι που πάγωσε το βράδυ και αυτοκίνητο με θερινά κόλλησε σε στροφή και το σπρώξαμε. Δεν μπορούσαμε να περπατήσουμε από τον πάγο, αλλά τα all season με έβγαλαν με ευκολία, όπως και τα παιδιά με τα χειμερινά φυσικά.

 

Ντάνιελ και Γιώργο ευχαριστώ για την παρέα και ελπίζω αύριο να περάσετε τέλεια στο Καλάβρυτο.

  • Like 9

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια αρκετά ωραία πρώτη ώρα σήμερα σε απάτητη Ανατολική, αλλά μέχρι εκεί. Χιόνι βαρύ που μετά τις 11-11μισι εγινε σούπα βαθεια και απάλευτη (για το εκτός μιλάω πάντα). Το δάσος έκρυβε πολλές παγίδες (πέτρες). Όπως και να έχει παντως το να κάνεις Μαίναλο 30 Μαρτη ήταν εμπειρία!

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

θελει και λιγο περπατημα για να πας στο σωστο δασος

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άρα επειδή άργησαν να ανοίξουν προσωπικά φόλα το χαρακτηρίζω. Αν δεν μπορούν να καταλάβουν ότι τέτοια εποχή το χιόνι χαλάει σφαίρα και η διαφορά του να ανοίξουν 9 ή 10 είναι το διπλάσιο σκι.

 

Κρίμα για το υπέροχο Μάιναλο

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Όπως και να έχει παντως το να κάνεις Μαίναλο 30 Μαρτη ήταν εμπειρία!

Αυτή η φράση με εκφράζει απόλυτα...! :) Πραγματικά, για μια ακόμη φορά διαπιστώνεται πόσο ωραία είναι τα χιονοδρομικά μας! Η ζωή είναι ωραία!

  • Like 2

Πάντα να κοιτάς, εκεί που θες να πας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άρα επειδή άργησαν να ανοίξουν προσωπικά φόλα το χαρακτηρίζω. Αν δεν μπορούν να καταλάβουν ότι τέτοια εποχή το χιόνι χαλάει σφαίρα και η διαφορά του να ανοίξουν 9 ή 10 είναι το διπλάσιο σκι.

 

Κρίμα για το υπέροχο Μάιναλο

Χιονοδρομικό δεν το λες όταν οι πελάτες φτάνουν πριν το προσωπικό... Το ταμείο ανοιξε στις 9μισι και ο Αετός γύρω στις 10. Δεν περίμενα κάτι καλύτερο οπότε δεν με πείραξε, αλλά εκ του αποτελέσματος όντως χάθηκε το μισό καλό σκι της ημέρας.
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγκεκριμενα το προσωπικο κολλησε διοτι καποιος εβγαλε νωριτερα τα χιονολαστιχα του εχοντας ισως συνηθησει σε αλλες προσφατες χρονιες που 30/3 στο Μαιναλο ειχε ραδικια και πουρναρια.

Βεβαια και τις αλλες φορες που πηγα φετος τα ιδια συναντησα, το ωραριο που λεει ο Γιωργος.

Παντως καιρου το Μαιναλακι, στη γουβ δε το πιανν. Φολα δεν θα την ελεγα τη μερα μια χαρα τσουλισαμε, εφυγα 16:00 και ακομα ειχε να δωσει.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παίδες και του χρόνου, μακάρι να έχουμε τέτοιες σαιζόν πάντα. Επειδή όμως ξέρω ότι ζητάω υπερβολικά πολλά, ας κάθεται 1 σαιζόν στις 2 με τέτοια διάρκεια και ποιότητα.

 

Αυτό το ΣΚ ήταν το ιδανικό κλείσιμο για φέτος. Ανεβαίνουν επικίνδυνα οι θερμοκρασίες και βλέπω και ένα κακό σενάριο για αρκετές βροχές ψηλά το άλλο ΣΚ. Μακάρι να μην κάτσει. Φυσικά δεν μιλάω για το Μαίναλο, το τερμάτισε φέτος.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγκεκριμενα το προσωπικο κολλησε διοτι καποιος εβγαλε νωριτερα τα χιονολαστιχα του εχοντας ισως συνηθησει σε αλλες προσφατες χρονιες που 30/3 στο Μαιναλο ειχε ραδικια και πουρναρια.

Βεβαια και τις αλλες φορες που πηγα φετος τα ιδια συναντησα, το ωραριο που λεει ο Γιωργος.

Παντως καιρου το Μαιναλακι, στη γουβ δε το πιανν. Φολα δεν θα την ελεγα τη μερα μια χαρα τσουλισαμε, εφυγα 16:00 και ακομα ειχε να δωσει.

Ζητώ συγνώμη, φόλα για μένα πουδρομανίας, πουδροβλακείας. Για πίστα ναι αλλά δεν σηκώνομαι από το κρεβάτι για πίστα τέτοιας ποιότητας και μεγέθους. That's just me και για όσους ήλπιζαν σε πούδρα που την κατέστρεψε την μισή το χιονοδρομικό. Αυτά κάνουν συνέχεια και επιλέγω Μαίναλο μόνο με άλλους καιρούς (κρυους βασικά) ή καθημερινή

 

Στο χέρι τους είναι να το αλλάξουν αλλά πρώτα πρέπει να ξυπνάνε νωρίς οι εργαζόμενοι όπως σε όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου και της Ελλάδας εκτός από το Μαίναλο.

 

Edited by ΜΙΚ
  • Like 6

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και νωρις για τη σεζον περιμενα χρονια να φτασουμε εδω.....Ξεκινησα snowboard πριν 6 χρονια αλλα μεσολαβησε γεννηση παιδιου και ολα εγιναν δυσκολα....Φετος ο μικρος ειναι 5χρ και αν δεν αρρωστησει 10 φορες το χειμωνα οπως τα τελευταια 2 χρονια τοτε ελπιζω να παμε πολλες φορες στο Μαιναλο ισως και καποιες καλαβρυτα.ΘΑ ηθελα ομως να τον ξεκινησω σωστα και επειδη εγω δεν εχω ιδεα απο σκι ,θα ηθελα να μαθει πρωτα σκι και μετα snowboard.

Ειμαι απο Καλαματα και γι αυτο με βολευει πιο πολυ το Μαιναλο. Θα ηθελα παρακαλω να μου προτεινετε ενα καλο ,ευγενικο και με υπομονη δασκαλο για το παιδι μου για να μαθει σωστα τα βηματα απο την αρχη στο Μαιναλο φετος. Καλαβρυτα ειχα υπαρχουν αρκετες σχολες αλλα τριπολη δεν εχω ιδεα που να απευθυνθω.Οποιος γνωριζει παρακαλω ας βοηθησει....

Οπως και με τον εξοπλισμο για 5 χρονων παιδι...ειναι καλυτερα να αγορασω? Η θα πανε στα σκουπιδια μετα απο ενα χρονο που θα μεγαλωσει και ειναι καλυτερα να νοικιαζω, η μηπως υπαρχουν σετ που βγαζουν 3ετια ηλικιακα ας πουμε ωστε να μειωθει η χασουρα.

Ευχαριστω πολυ παιδια!!

  • Like 1

Nidecker Score

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα νομίζω πως υπάρχει σύλλογος για τα παιδάκια με 4-5 ώρες μάθημα Με όλο τον εξοπλισμό πολύ οικονόμικα έχω δικό μου έχει μάθει τα παιδιά του σκι στο Μαίναλο και είναι από Καλαματα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα νομίζω πως υπάρχει σύλλογος για τα παιδάκια με 4-5 ώρες μάθημα Με όλο τον εξοπλισμό πολύ οικονόμικα έχω δικό μου έχει μάθει τα παιδιά του σκι στο Μαίναλο και είναι από Καλαματα

?? Πες μου σε παρακαλω λιγο περισσοτερα στοιχεια.Ποιος συλλογος, που εχει εδρα και τηλεφωνο επικοινωνιας??


Nidecker Score

Share this post


Link to post
Share on other sites

?? Πες μου σε παρακαλω λιγο περισσοτερα στοιχεια.Ποιος συλλογος, που εχει εδρα και τηλεφωνο επικοινωνιας??

Ενδεχομενα ο ορειβατικος Καλαματας...2721097733

  • Like 3

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν ο ορειβατικος Καλαματας εχει να τον γραψεις εκει

 

να οχι στον Τριπολης ...ανεβαζει τα παιδια επανω με λεωφορειο με εξοπλισμο του συλλογου

 

θα ρωτησω σημερα και θα σου δωσω τηλεφωνο επικοινωνιας

 

περα απο αυτο ειναι 2-3 παιδια πολλοι καλοι δασκαλοι για μικρα

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κε Κώστα Bmw, δώσε μας και καμιά πληροφορία,π.χ έφτιαξαν καθόλου τον δρόμο, έχει αλλάξει τίποτα πάνω, θα έχει η regroup την ίδια προσφορά κλπ. Και θα σου συνιστούσα να αποφεύγεις κάτι περίεργους στο parking... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κε Κώστα Bmw, να αποφεύγεις κάτι περίεργους και στο forum...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν ο ορειβατικος Καλαματας εχει να τον γραψεις εκει

 

να οχι στον Τριπολης ...ανεβαζει τα παιδια επανω με λεωφορειο με εξοπλισμο του συλλογου

 

θα ρωτησω σημερα και θα σου δωσω τηλεφωνο επικοινωνιας

 

περα απο αυτο ειναι 2-3 παιδια πολλοι καλοι δασκαλοι για μικρα

O oρειβατικος Καλαματας δεν εχω ακουσει ποτε να κανει γκρουπ για μαθηματα σκι.Θα ηθελα τα τηλεφωνα και τα ονοματα των εκπαιδευτων εστω και pm παρακαλω,αλλα να εχετε ιδια αποψη μην πεσω σε κανα περιεργο....Ειναι το πιο σημαντικο στη ηλικια του μικρου να μην το παρει στραβα....


Nidecker Score

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα τελευταια νεα

 

Η Τριπολη εχει φρακαρει με 120 παιδια και μονο αν υπαρξει ακυρωση θα βολευτει καποιος

 

η λυση που απομενει ειναι να επικοινωνησεις με τους δασκαλους που ειναι επανω

 

πχ.Τρυφωνας Δoυβρης ,trifonas douvris στο facebook να σε καθοδηγησει η παραπεμψει

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...