Jump to content
    • Η οικονομική πραγματικότητα όμως είναι ότι το ερχόμενο ΣΚΔ είναι οι τελευταίες μέρες που παρατηρείται σχετικά μαζική προσέλευση στα ΧΚ της χώρας.
    • Νομίζω ότι το χιόνι είχε χαλάσει ήδη από την ομίχλη και χάλασε ακόμη από την άνοδο της θερμοκρασίας. Οι θερμοκρασίες έτσι κι αλλιώς είναι υψηλές για την εποχή! Μην μας κάνει εντύπωση όταν το ίδιο σκηνικό έχουμε και στις Άλπεις  2-3 μέρες με κρύο και μετά ΑΦΥΣΙΚΗ ζέστη και βροχές στα 2,000μ! Με αυτή την εικόνα και με δεδομένη την γεωγραφική μας θέση ας μην παραξενευόμαστε. Το χθεσινό χιόνι του Βάκχου θύμιζε λίγο Ανοιξιάτικο, νομίζω. Προοπτική για νέα χιόνια και ίσως με διάρκεια από 4 Μαρτίου.
    • Ο Βακχος σαν πολύ συχνά δεν χαλάει για καινούριο μηχάνημα? Θεωρείται εντός φυσιολογικου πλαισίου? Ίσως είμαι πολύ καχύποπτος βέβαια γιατί της ίδιας εταιρίας είναι κ ο Δίας που πιο πολύ τον βλέπουμε χαλασμένο πάρα σε λειτουργία.
    • Σήμερα το πρωί παλι είχε βλάβη ο Βάκχος. Αν δ ν κάνω λάθος 11 ήταν οκ. Είχε βέβαια και πολύ κόσμο. Και έτσι κάποιες ουρές δημιουργήθηκαν. Αλλά δεν νομίζω να ξεπεράσει ποτέ το 5λεπτο. Το θέμα είναι ότι είχε τόσο πολύ κόσμο στις πίστες που έκανα μησί στροφή και κοίταζα 5 6 φορές μην έρθει κανένας. Το πρωί το χιόνι ήταν σφιχτό παγωμένο και μετά τις 12 χαμηλά κολλούσε αρκετά. Μόνο ο βακχος κράτησε μέχρι και τις 2 και που τον εκανα τελευταία φορά αλλά ήταν χωράφι. Πώς  να μην ήταν με τόσο κόσμο δλδ. 
    • Αυτο που έζησα χτες στον Παρνασσο ουτε στο χειροτερο εχθρο μου! Ο καθένας ας βγαλει τα συμπερασματα του.. Φτάνουμε στο παρκιν και ειναι ενας παρκαδορος που μας λεει οτι μολις παρκαρουμε, βγαζουμε εισιτηριο και παιρνουμε το βανακι που θα μας παει φτερολακα... αυτο ΜΟΝΟ!  Το ακουμε και αρχικα γελασαμε γτ ειπαμε τι φαση.. εμεις δε θελουμε να παμε φτερολακα, μαλιστα μια φιλη μου ειχε και μαθημα στα κελλαρια και δε δωσαμε σημασια. Παμε να βγαλουμε εισιτηριο και βλεπουμε αρκετα μεγαλες ουρες στο παρκιν που ειναι κατω απτα εκδοτηρια και στα εκδοτηρια τιποτα καμια δεκαρια μονο ατομα.. Για καποιο λογο δεν παρατηρω οτι η αφροδιτη ειναι off και βγαζουμε κανονικοτατα εισιτηριο 25 ευρω και επαναλαμβανω ΚΑΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ η εστω καποια σημανση που να ειδοποιει τον κοσμο. Παμε και ρωταμε στις πληροφοριες τι εχει γινει και πως θα ανεβουμε πανω.. Βλαβη μας λεει, θα βγαλετε εισιτηριο εδω και θα πατε φτερολακα με βανακι κι απο κει συνδετικο για κελλαρια..  Και ρωταω οταν λετε βανακι τι εννοειτε γτ εγω βλεπω πανω απο 100 ατομα να περιμενουν.. και μου λεει 9θεσιο!!!! Καντε τους προχειρους μαθηματικους υπολογισμους για τις ωρες αναμονης..... Της λεω με το αμαξι μου δεν μπορω να παω? μου λεει μπορειτε αλλα το παρκιν ειναι γεματο...... Μονη μας επιλογη να ανεβουμε με τα ποδια με φουλ ζεστη και ηλιο και τα σανιδια στην πλατη!! Εχω πληρωσει 25 ευρω και ανεβαινω σα φορτωμενο γαιδουρι .. εχω χασει ηδη μια ωρα απο τη μερα μου κι εχω φτασει πανω σε τραγικη κατασταση.. Με οση αξιοπρεπεια και αντοχη μας ειχε απομεινει καναμε καποια ραν με εντελως fucked up ψυχολογια.. να αναφερω επισης οτι υπηρχαν πολλοι που περνουσαν χωρις καρτες εφοσον δε δουλευαν τα υπερσυγχρονα ηλεκτρονικα τους συστηματα.. κι εμεις ειχαμε πληρωσει και ειχαμε κανει και το φανταριλικι.. Ποτε ξανα στο χιονοδρομικο αυτο που μονο χιονοδρομικο δεν ειναι και δεν μου επιτρεπεται και να γραψω τι ακριβως ειναι..  
  • Upcoming Events

No upcoming events found
  • Today's Birthdays

1. Bridgy
      Bridgy
      (62 years old)
    2. despina
      despina
      (42 years old)