Jump to content

Recommended Posts

Κάτι που συζητάγαμε πέρυσι έπεσε σαν πρόταση από τον Γρήγορα.Κωνσταντινου

 

Εκδρομή για ορειβατικό σκι το ΣΚ 28-29/3

μονοήμερη ή διήμερη θα ήταν καλύτερο να προταθεί;

 

ΥΓ άντε να μπει και μια εκδήλωση που είναι ασφαλέστερη αλλά και πιο διασκεδαστική με μεγάλη παρέα :-)

 

Όσοι ενδιαφέρονται ας γράψουν το όνομα τους για να δούμε πιθανές συμμετοχές

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ διήμερη ,να αξίζει να έρθω από μακρυά

 

 

 

Ελπίζω να μην πάω μόνος μου :-)

Edited by ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Εκδρομή για ορειβατικό σκι το ΣΚ 28-29/3

μονοήμερη ή διήμερη θα ήταν καλύτερο να προταθεί;

...

 

28-29/3 ελπίζουμε ότι θα γυρνάνε τα ράουλα στα περισσότερα χιονοδρομικά μας.

Θα ήταν ωραίο να γίνει μια εξόρμηση και αφού έχουν κλείσει τα Χ.Κ. μας.

Ίσως αυτό σταθεί ως αφορμή για αρκετούς να ξεκινήσουν το ορειβατικό.

 

Ανοιξιάτικο ορειβατικό ski...

και το μυαλό μου πλημμυρίζει από όμορφες εικόνες.

 

Μακάρι οι υποχρεώσεις μας να μας το επιτρέψουν

να ζήσουμε κάτι τέτοιο, ως "Ε.Σ.ΤΟΥ.Χ.".

 

Υ.Γ.: Gatzάρε setάκι (ορειβατικό) σου ΄χω έτοιμο...

Μη ψάξεις για δικαιολογίες._

 

Ελπίζω να μην πάω μόνος μου :-)

 

Ελπίζω ότι θα σου κάνω παρέα :evil:

Edited by ALCATRAZ
  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιώργο ήταν κάτι που το ζήταγε από πέρυσι ο Γρηγόρης , μιλήσαμε και απλά εγώ άνοιξα το τοπικ .

Δεν έχω ιδέα ούτε από καταφύγιο για διαμονή αν αποφασισθεί διήμερο ούτε ποτέ είναι κατάλληλες ημερομηνίες .

Όσοι ασχολείστε γράψτε και πάρτε μέρος στην οργάνωση του

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

28-29/3 ελπίζουμε ότι θα γυρνάνε τα ράουλα στα περισσότερα χιονοδρομικά μας.

Θα ήταν ωραίο να γίνει μια εξόρμηση και αφού έχουν κλείσει τα Χ.Κ. μας.

Ίσως αυτό σταθεί ως αφορμή για αρκετούς να ξεκινήσουν το ορειβατικό.

 

Ανοιξιάτικο ορειβατικό ski...

και το μυαλό μου πλημμυρίζει από όμορφες εικόνες.

 

Μακάρι οι υποχρεώσεις μας να μας το επιτρέψουν

να ζήσουμε κάτι τέτοιο, ως "Ε.Σ.ΤΟΥ.Χ.".

 

Υ.Γ.: Gatzάρε setάκι (ορειβατικό) σου ΄χω έτοιμο...

Μη ψάξεις για δικαιολογίες._

 

 

Ελπίζω ότι θα σου κάνω παρέα :evil:

Γιώργο με ρώτησε ο Κώστας πότε είναι καλά να διοργανωθεί εκδρομή ορειβατικού σκι, και του είπα ότι πιο ασφαλή + εύκολα χιόνια, για να προσελκύσει περισσότερο κόσμο, είναι όταν βγάλει ανοιξιάτικα από μέσα Μαρτίου και μετά. 14-21/3 έχει εκδρομή ο σύλλογος. Αν το αφήσουμε για Απρίλη, υπάρχει ο "κίνδυνος" να σηκωθούν τα χιόνια ψηλά και να χρειάζεται αρκετό περπάτημα για να πιάσουμε χιόνι....

 

Ορειβατικό πάντως εγώ κάνω σχεδόν 6 μήνες, δεν χρειάζεται να κλείσουν τα χκ, για να ασχοληθεί-αγαπησει κάποιος :-)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Υ.Γ.: Gatzάρε setάκι (ορειβατικό) σου ΄χω έτοιμο...

Μη ψάξεις για δικαιολογίες._

 

 

Ελπίζω ότι θα σου κάνω παρέα :evil:

 

να βοηθήσω στην οργάνωση Γιωργο είπα .............. αν υπαρξει ενδιαφερον τα σετακια αστα καλυτερα................

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εκδρομή Ορειβατικού Σκι, θα χωρούσαν και κάτοχοι "φαρδιών" σκι με δέστρες και φώκιες; Πρόκειται για βαριά σκι όμως μία διαδρομή 2-3 ωρών την κάνουν άνετα.

Edited by xmen
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλό το μοναχικό ορειβατικό αλλά με παρέα καλύτερο. Στις ελάχιστες βόλτες μου (μόνος) η έλλειψη του αισθήματος ασφάλειας περιόριζε τις επιλογές μου. Υπάρχουν καταστήματα που να νοικιάζουν εξοπλισμό ορειβατικού σκι;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εκδρομή Ορειβατικού Σκι, θα χωρούσαν και κάτοχοι "φαρδιών" σκι με δέστρες και φώκιες; Πρόκειται για βαριά σκι όμως μία διαδρομή 2-3 ωρών την κάνουν άνετα.

Βασικά ένα σκι ,ορειβατικό το κάνει κατά κύριο λόγο η δέστρα:-) αν κάποιος έχεις φώκιες και ορειβατικές δέστρες, φυσικά.και χωράει!

 

ΥΓ βέβαια επειδή στο ορειβατικό σκι κινούμαστε αρκετά μακριά από τον "πολιτισμό" καλό είναι να έχουμε μαζί μας ειδικά στα ανοιξιάτικα χιόνια, κραμπον και πιολε, για την περίπτωση που συναντήσουμε, σκληρά παγωμένα χιόνια το πρωί, διαφορετικά, ίσως χρειαστεί να γυρίσει πίσω, πριν την ολοκλήρωση της βόλτας.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλό το μοναχικό ορειβατικό αλλά με παρέα καλύτερο. Στις ελάχιστες βόλτες μου (μόνος) η έλλειψη του αισθήματος ασφάλειας περιόριζε τις επιλογές μου. Υπάρχουν καταστήματα που να νοικιάζουν εξοπλισμό ορειβατικού σκι;

Η ασφάλεια που προσφέρει η παρέα, είναι το μεγαλύτερο κίνητρο για την οργάνωση μιας τέτοιας εκδρομής :-)

 

Ορειβατικά σκι αλλά και όλο τον υπόλοιπο εξοπλισμό , που είναι απαραίτητος σε μεγαλύτερες βόλτες, κραμπον, πιολε, αρβα, νοικιάζει σίγουρα ο κλαουδατος.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα. Νωρίς ακόμα βέβαια, αλλά μήπως μπορεί να γίνει και λίγο πιο συγκεκριμένο; Π.χ. κάποιος να μπορεί να αναλάβει την καθοδήγηση, το πλάνο και τα θέματα ασφαλείας της ομάδας;

  • Like 4

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα. Νωρίς ακόμα βέβαια, αλλά μήπως μπορεί να γίνει και λίγο πιο συγκεκριμένο; Π.χ. κάποιος να μπορεί να αναλάβει την καθοδήγηση, το πλάνο και τα θέματα ασφαλείας της ομάδας;

Όπως είχα πει στον Κονκαν, το μόνο που μπορώ να προσφέρω στον σύλλογο, είναι η διοργάνωση μιας τέτοιας εκδρομής. Για αυτό μετέχω ενεργά σε αυτό το θέμα.

 

Στον Κώστα Γκατζ, ανέφερα ενδεικτικά ενα μερος που να βολεύει βόρειους και νότιους και ενδείκνυνται για διήμερο, που πιστεύω ότι είναι καλύτερο, το βουτσικακη. Άσφαλτο μέχρι ψηλά στο καταφύγιο Καραμανώλη αλλά και διαδρομές αρκετές για 2 μέρες Τέμπλα και Βουτσικακη. Διαμονή στο καταφύγιο, αλλά όποιος θέλει έχει και ξενώνες στους κοντινούς οικισμούς. Είναι μέρος που έχω κάνει ορειβατικό και αναλαμβάνω την καθοδήγηση.

 

Η παρέα εξασφαλίζει ασφάλεια, να μην είσαι μόνος στην ερημιά και υποστήριξη στην στραβή, αλλά το θέμα είναι να μην γίνει η στραβή. Εκεί ο καθένας πρέπει να γνωρίζει της δυνατότητες του, τόσο στην ανάβαση όσο και κατάβαση.

 

Με ανοιξιάτικα χιόνια ξέρεις καλύτερα από μένα, ότι πιθανότητα χιονοστιβάδας είναι μηδαμινή, για αυτό πρότεινα και αυτήν την περίοδο με ασφαλή αλλά και εύκολα χιόνια . Ίσως μας δυσκολέψουν μόνο στο ξεκίνημα αν είναι παγωμένα, αλλά τέτοια περίοδο γρήγορα μαλακώνουν. Γκαμπόν και πιολε αν και τα έχω χρησιμοποιήσει μόλις 2 φορές/>100, σχεδόν πάντα τα κουβαλάω.

 

 

ΥΓ1 για εξοπλισμό πέρα από αυτά που ήδη ανέφερα, αυτονόητο νομίζω είναι το κράνος και ένα σακίδιο στο οποίο να μπορούμε.να δέσουμε τα σκι, αν χρειαστεί να περπατήσουμε.

 

ΥΓ2 σε αυτήν την εκδρομή αν είναι διήμερη , θα έχουμε χρόνο το απόγευμα να κάνουμε και εξάσκηση στην αναζήτηση με αρβα, κανένα θαμενο σακίδιο.

Edited by ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Gatz άνοιξε νέο θέμα, που θα χαθεί για εκδρομή ορειβατικου, ας το επαναφέρω.

Έχεις δίκιο ήταν στα πλαίσια γενικά των εκδρομων του συλλόγου

Ο λόγος που το έκανα ήταν καθαρά επειδή γενικά για τις εκδρομές υπάρχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από ότι για ειδικές εκδρομές όποτε θεώρησα ότι εκεί θα το δουν περισσοτεροι

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο προορισμός έχει αποφασιστεί;

τιποτα δεν εχει αποφασισθει. ουτε προορισμος ουτε ημερομηνίες

απλα υπαρχει η επιθυμία να διοργανωθει η πρωτη εκδρομη ορειβατικου σκι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

μαρτιο 14-21` ειναι η εκδρομη του συλλογου στο serre chevalier



και να αρχισω μερικές παιδικές ερωτήσεις μιας και ειμαι παντελως ασχετοσ απο ορειβατικο.


1. μια τετοια εκδρομή πόσες διανυκτερευσεις προυποθετει ?


2. ποσο καιρο πρίν πρεπει να κλεισθουν τα καταλυματα? (να υποθεσω οτι μιλαμε για καταφυγία)


3. σε ακυρωση τι γινεται ? υπαρχει προκαταβολή ?


4. τι εξοπλισμος χρειαζεται ?


5. Αν δεν εχεις εξοπλισμό μπορεις να ενοικιάσεις τα πάντα και με τι κοστος περιπου ?


6. τι ελαχιστη συμμετοχή χρειάζεται για να γίνει η εκδρομή?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ήθελα να σας κάνω μια πρόταση που ίσος δουλέψει για να έχουμε μια επιτυχημένη εκδρομή .... υπάρχουν αρκετοί χιονοδρόμοι που θέλουν αλλά δεν το αποφασίζουν μια εξόρμηση για ορειβατικό σκι, μια καλή αρχή θα ήταν ,κατά την άποψη μου ,να ξεκινήσουμε με το #πάμε παρέα# να ανακοινώνουμε που θα πάμε εμείς και ποτέ και να προσκαλούμε όποιον θέλει να έρθει μαζί έτσι θα έχουμε κάποιες ομάδες για αρχή

Εγώ λόγω ηλικίας έχω ξεμείνει ( έχουν αποσυρθεί στον καναπέ τους ) και δεν έχω πόλεις επιλογές και για αυτό τον λόγω ρωτάω συγχωριανούς μου ποτέ και εάν μπορούν να με σύρουν και εμένα (δεν έχω παράπονο με προσκαλούν )

Έχουμε και οργανωμένες εξορμήσεις ,εάν δεν κάνω λάθος, από γραφεία Αράχοβας μεριά .

Δυστυχώς το ορειβατικό δεν κάνει μόνος , εκτός από κάνα μικρό περίπατο να ανέβεις κάνα μονοπάτι στον Παρνασσό.

Ας αρχίσουμε με το πάμε παρέα ..... και βλέπουμε για την μεγάλη εκδρομή

Edited by vaggelis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βαγγελη , λυπαμαι αλλα θα διαφωνησω μαζι σου.

κατα την αποψη μου αν δεν υπαρχει ανακοινωση απο καιρο που θα οριζει μερος, διαμονη ανα υπαρχει ,κοστος , εξοπλισμό που οι περισσοτεροι δεν εχουν και να συζητηθει στις συναντησεις ηια να παρασυρει ο ενας τον αλλο δεν εχει ελπιδες.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gatz Εγώ μάλλον συμφωνω με τον Vaggelis στο ότι δεν ξέρω αν πρέπει να είνα εκδρομή του συλλόγου (ευθύνες για την ασφάλεια, πιστοποιημένος οδηγός βουνού κλπ) αλλά μια εξόρμηση τύπου πάμε παρέα αλλά που την αγγαλιάζουμε.


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μέσα πάμε να το οργανώσουμε. Μέσα στα άσχετα ας κρατάμε σημειώσεις.

 

Προορισμός: Κάπου στη μέση να βολευτούν όλοι, και να είναι φιλικό σε νέους στο άθλημα. Έχουν προταθεί τα Άγραφα.

 

Διάρκεια: 3ήμερο? Παρασκευή άφιξη, 2 ημέρες στο βουνό και Κυριακή μετά τη κατάβαση επιστροφή?

 

Ημερομηνία: Όχι μαρτιο 14-21` ειναι η εκδρομη του συλλογου στο serre chevalier, Πάμε για το τελευταίο του Μαρτίου ή το πρώτο του Απριλίου.

 

Εξοπλισμός: Υπάρχουν μαγαζιά για ενοικίαση θα καλέσω για να μάθω ενδεικτικές τιμές και μετά αν θέλουμε πολλοί ρωτάμε για καλύτερη τιμή λόγο Συλλόγου κλπ.

Συμμετοχές:

Γρηγόρης Κωνσταντίνου

Al_Foutzin

Alcatraz

Xmen

Vangellis

KonKan


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
δεν μου πέφτει λόγος, μιας k για διαφορους λόγους δεν πρόκειται να δώσω παρών


αλλα αν ήμουνα ένας asxetos X πωρωμένος που δεν είχε ιδέα ότι υπάρχει ένας σύλλογος, k έψαχνα παρέα η αφορμή για κάτι τέτοιο, θα ήθελα κάτι οργανωμένο, να μου παρέχει ασφάλεια (όσο γίνεται) και να ξέρω ότι πάω με έναν οργανωμένο σύλλογο που κάνει ότι καλύτερο μπορεί κλπ κλπ κλπ


όχι μια εκδρομή τύπου παρέα χαβαλέ κλπ κλπ...πάμε στο βουνό για ορειβατικό, δεν πάμε στην παραλια για ρακέτες k κάνα σφηνάκι


εκτος αν εγώ καταλαβαίνω λάθος πως το εννοεί ο αντιπρόεδρος η αν καταλαβαίνω λάθος τι θα πει ορειβατικό

Edited by Turms
  • Like 2

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

δεν μου πέφτει λόγος, μιας k για διαφορους λόγους δεν πρόκειται να δώσω παρών

 

αλλα αν ήμουνα ένας asxetos X πωρωμένος που δεν είχε ιδέα ότι υπάρχει ένας σύλλογος, k έψαχνα παρέα η αφορμή για κάτι τέτοιο, θα ήθελα κάτι οργανωμένο, να μου παρέχει ασφάλεια (όσο γίνεται) και να ξέρω ότι πάω με έναν οργανωμένο σύλλογο που κάνει ότι καλύτερο μπορεί κλπ κλπ κλπ

 

όχι μια εκδρομή τύπου παρέα χαβαλέ κλπ κλπ...πάμε στο βουνό για ορειβατικό, δεν πάμε στην παραλια για ρακέτες k κάνα σφηνάκι

 

εκτος αν εγώ καταλαβαίνω λάθος πως το εννοεί ο αντιπρόεδρος η αν καταλαβαίνω λάθος τι θα πει ορειβατικό

Όταν λες να σου παρέχει ασφάλεια τι εννοείς; Ο καθένας Με το κράνος του, κραμπον, πιολε, η παρουσία πολλών ατόμων, είναι ασφάλεια, αν στραβοπατησεις, δεν θα είσαι μόνος.....τι άλλο θα ήθελες; Παρέα βόλτα θα πάμε, όπως σε τόσες συναντήσεις ορειβατικού σκι, snow leopard, tzoumerka ski & climb, Τύμφη στα λευκά, κτλ

 

 

 

Κωστα τα καταφύγια δεν είναι ξενοδοχεία, μέχρι τώρα πότε δεν μου έχουν ζητήσει προκαταβολή. Καλό είναι να αποφασισθεί γρήγορα, που και πότε, για να γίνουν οι κρατήσεις τηλεφωνικά. Και να παρακαλέσουμε να χιονίσει, γιατί μέχρι τώρα σκι βγαίνει Δίρφυ, Κρήτη και Όλυμπο. Για το μέρος πρότεινα καταφύγιο Αγράφων Καραμανώλη ,πάνω από λίμνη Πλαστήρα, που βρίσκεται στη μέση βορά νότου

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@turms

Εσυ , ανήκεις πλέον στην συμπαθή τάξη των λαζοντοιτς φιλαράκο :P

άλλος κόσμος ....ο ένας , άλλος ο άλλος :ball:

Edited by giannis-ski
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Ακόμα και αν δε σώζεται ένα χιονοδρομικό,θα ρίξουν χρήματα για να ικανοποιήσουν τους τοπικούς βουλευτές και πολιτευτές που χρηματοδοτούνται από τους τοπικούς επιχειρηματίες και ψηφίζονται από τους κατοίκους που ζουν σε μεγάλο ποσοστό από τα χιονοδρομικά.Να τ΄αφήσουν δεν υπάρχει περίπτωση και να ρίξουν όλο το βάρος στα χιονοδρομικά που ανέφερες που μπορεί να είναι πιο σωστή επένδυση.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν έχει σχεδιασμό.Πάει με τον αέρα των συμφερόντων.Πριν μερικά χρόνια έβλεπα ένα ρεπορτάζ για τα χωριά γύρω από τα Βαρδούσια.2 επιχειρηματίες είχαν πει "πρέπει να μας φτιάξουν χιονοδρομικό κέντρο"...Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει κλπ,αλλά σκέψου να βρίσκονταν χρήματα για επέκταση χιονοδρομικών κλπ,μην έχεις αμφιβολία ότι οι εκάστοτε κυβερνώντες θα δέχονταν τρομερές πιέσεις για να φτιάξουν χιονοδρομικό σε περιοχές που εκλέγονται βουλευτές τους...Εδώ σχεδιάζουν μεταφορές στρατοπέδων,όχι με επιχειρησιακούς όρους αλλά με οικονομικούς όρους,αν θα βλαφτεί η τοπική οικονομία,τι λέμε τώρα για χιονοδρομικά...
    • Συγγνώμη,αλλά μια σοβαρή χώρα με σχεδιασμό γι΄ανάπτυξη τουριστικού προϊόντος δε θα έπρεπε να βασίζεται στις απαιτήσεις των δήμων.Ξεκινάς ένα σχεδιασμό και τον υλοποιείς.Αλλά αυτό για σοβαρές χώρες.Στην τελική ανάλυση η περιφέρεια πλέων είναι μία,δεν είναι όπως παλιότερα 10 νομαρχίες.Άρα η περιφέρεια μπορεί να υλοποιήσει όποια έργα απαιτηθούν για να γίνει ανταγωνιστική και προσοδοφόρα.Τώρα αν κάθονται ν΄ακούν τις αντιρρήσεις των τοπικών αρχόντων και των βουλευτών που θέλουν να ικανοποιήσουν τους ψηφοφόρους τους και τους χρηματοδότες τους επιχειρηματίες,μάλλον πρόκειται για...μπανανία...
    • Δεν θα διαφωνήσω για τα πιο χαμηλά υψόμετρα. Εκεί ίσως είναι μάταιο πολλές φορές αλλά υπάρχουν και φορές που θα είναι υπερχρήσιμο. Και εγώ προτιμώ την επέκταση. Δυστυχώς όμως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου δείχνουν ότι είναι απαραίτητο και το τεχνητό. Ειδικά φέτος θα ήταν όπως το λες "μεσαιου επιπεδου για 100 μετρα, τρομερο για το Βακχο και 6-14-10-τελειωμα περιφερειακης". Ξεχάσαμε και το απότομο του Ηρακλή και τα περάσματα Δια Οδυσσέα....Αν σου κόστιζε 5.000 ευρώ? Ακριβό? Το αν θα το δούλευες στο 1750 και το 1650 είναι καθαρά απόφαση του σημείου της σεζόν. Αν δου λείπουν τα τελευταία 50 μέτρα θα είναι θησαυρός. Θυμήσου πόσες φορές και φέτος ήταν μια χαρά και έλλειπε χιόνι τα τελευταία 50 μέτρα. Δυο βδομάδες θα τις κέρδιζες τουλάχιστον. Ακριβό? Αν σου κόστιζε 300 ευρώ? Θα στο γυρίσω στη λογική "ας το έχουμε όπως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου και ανάλογα με τη σεζόν, τη στιγμή και το μέρος, μετατρέπει πίστες με πέτρες σε πίστες και πίστες κλειστές για 50 μέτρα σε πίστες ανοιχτές"    
    • Έκλεισα με 6 σκι και αυτά έξω. Τα Καλάβρυτα που λατρεύω δεν τα κατάφεραν. Για Παρνασσό ούτε για αστείο. Υπομονή για του χρόνου πια.
    • 😀   Για μένα ήταν μακράν η χειρότερη σεζόν (εκτός της καραντίνας φυσικά) από το 94 που ξεκίνησα. Από την μια οι υποχρεώσεις, από την άλλη η κάκιστη σεζόν, το αποτέλειωσε και το κατάμουτρο ψέμα του Παρνασσού για πλήρη λειτουργία, και με αυτά και με αυτά έμεινα με... 1 σκι.    1 σκι σε μια ολόκληρη σεζόν. Απίστευτο μου φαίνεται... 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ballaki
      ballaki
      (32 years old)
    2. grousso
      grousso
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,306
    • Total Posts
      460,664
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,473
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BrianEsola
    Joined
×
×
  • Create New...