Jump to content
Petrinio

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΕΣ 2021

Recommended Posts

2 hours ago, gatz said:

Πάντα εκτός ......!!!!!

Έλα ρε ‘σύ όλο Αυστρία ... αυτό είναι εκτός ..... εάν θέλετε αλλαγή τουλάχιστον πάμε Γαλλία που θέλει όλος ο καλός κόσμος .... katalave..... να το θέσουμε σε ψήφο  ....

Γαλλία για φέτος .....  

  • Like 1
  • Confused 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vaggelis said:

Έλα ρε ‘σύ όλο Αυστρία ... αυτό είναι εκτός ..... εάν θέλετε αλλαγή τουλάχιστον πάμε Γαλλία που θέλει όλος ο καλός κόσμος .... katalave..... να το θέσουμε σε ψήφο  ....

Γαλλία για φέτος .....  

Ο σύλλογος πήγε Γαλλία πιο πρόσφατα σε σχέση με Αυστρία. Και έχουμε και την Μαρτιάτικη εκδρομή που ακυρώθηκε τελευταία στιγμή λόγω κορονοϊού, που θα ξαναπήγαινε Γαλλία. Και λόγω των voucher, το πιθανότερο είναι τον Μάρτιο να ξαναπάει Γαλλία. Δηλαδή μόνο Γαλλία και Γαλλία; Εν τάξει, ξέρουμε ότι εσάς που σας τρέχουν τα φράγκα από το παντελόνι σας αρέσουν τα ακριβά, αλλά ας πάμε και εμείς κάπου φτηνά και καλά.

Edited by mil
  • Like 2

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ωραία η συζήτηση και αρκετά επικοδομητική. Να σας υπενθυμίσω ότι η σκέψη του ΔΣ είναι στην ΓΣ (διαδικτυακή ή δια ζώσης ή συνδυασμένη όπως αποφασίστηκε στην διαδικτυακή ΓΣ) εφ´ όσον οι συνθήκες το επιτρέψουν (τα ταξιδιωτικά γραφεία να μας δώσουν προσφορές γιατί προς το παρών λόγω κορονοϊού διατηρούν επιφυλάξεις) να φέρουμε προς ψήφιση δύο προτάσεις έτσι ώστε τα ενεργά μέλη που έχουν προτεραιότητα στην συμμετοχή της εκδρομής του Συλλόγου να αποφασίσουν


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok δεν μαλώνουμε ... (εγώ δεν έχω φράγκα.Που τα θυμήθηκες ).... όπου θέλετε .... Αυστρία   Οκ Αυστρία 

να θυμόμαστε όμως ότι πρόσφατα δεύτερη εκδρομή είχε προταθεί Αυστρία και ακυρώθηκε λόγο μη  συμμετοχής ...

Edited by vaggelis

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, vaggelis said:

Ok δεν μαλώνουμε ... (εγώ δεν έχω φράγκα.Που τα θυμήθηκες ).... όπου θέλετε .... Αυστρία   Οκ Αυστρία 

να θυμόμαστε όμως ότι πρόσφατα δεύτερη εκδρομή είχε προταθεί Αυστρία και ακυρώθηκε λόγο μη  συμμετοχής ...

Κανείς δεν μαλώνει τον άλλον.

Όμως ας θυμηθούμε ότι κάποιοι θα πήγαιναν Γαλλία φέτος και θα πάνε αναγκαστικά τον Μάρτιο του 2021. Άρα η Γαλλία πρακτικά είναι ήδη προαποφασισμένη, σε μια χιονοδρομική απόδραση που την θεωρώ ιδιαίτερα αξιόλογη και θεωρώ ότι θα πρέπει να εμπλουτιστεί και από όσους για οποιονδήποτε λόγο δεν μπόρεσαν να δηλώσουν συμμετοχή το 2020. Και θεωρώ ότι και εσύ που την προτείνεις, θα ήσουν ένας από αυτούς που θα πάνε του χρόνου. Πρέπει να το τολμήσεις.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, vaggelis said:

Έλα ρε ‘σύ όλο Αυστρία ... αυτό είναι εκτός ..... εάν θέλετε αλλαγή τουλάχιστον πάμε Γαλλία που θέλει όλος ο καλός κόσμος .... katalave..... να το θέσουμε σε ψήφο  ....

Γαλλία για φέτος .....  

Επειδή χρόνος υπάρχει αρκετός για κουβέντα μπορείς να ρίξεις (απολύτως σοβαρά και με επιχειρήματα αν υπάρχουν) μερικές προτάσεις για Γαλλία καθώς και έναν πρόχειρο υπολογισμό του οικονομικού πλάνου που υπολογίζεις για κάθε σου πρόταση;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, mil said:

Κανείς δεν μαλώνει τον άλλον.

Όμως ας θυμηθούμε ότι κάποιοι θα πήγαιναν Γαλλία φέτος και θα πάνε αναγκαστικά τον Μάρτιο του 2021. Άρα η Γαλλία πρακτικά είναι ήδη προαποφασισμένη, σε μια χιονοδρομική απόδραση που την θεωρώ ιδιαίτερα αξιόλογη και θεωρώ ότι θα πρέπει να εμπλουτιστεί και από όσους για οποιονδήποτε λόγο δεν μπόρεσαν να δηλώσουν συμμετοχή το 2020. Και θεωρώ ότι και εσύ που την προτείνεις, θα ήσουν ένας από αυτούς που θα πάνε του χρόνου. Πρέπει να το τολμήσεις.

Δεν το γνώριζα , δεν ανακοινώθηκε ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα

βλέπεις στο γενικό πληθυσμό των μελών ,δεν λένε είναι μεταξύ του στενού πύρινα .....οι υπόλοιποι δεχόμαστε αρνητικά σχόλια και τον

δυσάρεστο (και αναίτιο ) αποκλεισμό  

Τέλος ας μην προσπαθώ  .... μιας και δεν θα ακολουθήσω τον σύλλογο σε διοργάνωση ούτε Αυστρία ούτε Ελβετία και ούτε Γαλλία ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Velissarios said:

Επειδή χρόνος υπάρχει αρκετός για κουβέντα μπορείς να ρίξεις (απολύτως σοβαρά και με επιχειρήματα αν υπάρχουν) μερικές προτάσεις για Γαλλία καθώς και έναν πρόχειρο υπολογισμό του οικονομικού πλάνου που υπολογίζεις για κάθε σου πρόταση;

γ κ. VELISSARIO  Tο μόνο μου επιχείρημα για κουρσεβελ  είναι ,

ένα από τα καλύτερα χιονοδρομικά σε επίπεδο Zermatt και st Moritz που αρέσκεστε ο σύλλογος με τα καλύτερα ξενοδοχεία αλλά και  δεν είναι όλα τα χωριά ακριβά υπάρχουν και πολύ προσιτά  ... δεν έχω πρόσβαση σε πρακτορείο για περισσότερα επιχειρηματα σε θέματα κόστους το μόνο που καταφέρνω είναι μέχρι δυο άτομα και στα μέτρα μου 

εαν παντός σε ενδιαφέρει θα σου έλεγα να έρθεις στη ΓΣ  και να συμμετέχεις  σε συζητήσεις πολλές και ενδιαφέρουσες και θα συμπεριλαμβάνει και προτάσεις για την εκδρομή η εκδρομές 

 

Edited by vaggelis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όταν πας σε χιονοδρομικά κέντρα επιπέδου St moritz -zermatt-courchevel δεν πας  στα γύρω χωριά 

η πας η δεν πας !

τωρα για να μπορέσει να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει κάποιος- κάποιοι να αφιερώσουν χρόνο και να ασχοληθούν .

για το st moritz Kai to zermatt το είχα κάνει ,οποίος έχει διάθεση μπορεί να ασχοληθεί τώρα !!!

και για να πετύχει μια τέτοια προσπαθεί πρώτα βρίσκεις καμία 10 φίλους που ενδιαφέρονται σοβαρά για το συγκεκριμένο χιονοδρομικο όποτε έχεις τον πυρήνα της εκδρομης και μετά την κανείς εκδρομή του συλλόγου αν συμφωνεί το ΔΣ 

Edited by gatz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vaggelis said:

γ κ. VELISSARIO  Tο μόνο μου επιχείρημα για κουρσεβελ  είναι ,

ένα από τα καλύτερα χιονοδρομικά σε επίπεδο Zermatt και st Moritz που αρέσκεστε ο σύλλογος με τα καλύτερα ξενοδοχεία αλλά και  δεν είναι όλα τα χωριά ακριβά υπάρχουν και πολύ προσιτά  ... δεν έχω πρόσβαση σε πρακτορείο για περισσότερα επιχειρηματία σε θέματα κόστους το μόνο που καταφέρνω είναι μέχρι δυο άτομα και στα μέτρα μου 

ε

 

Όταν σε ρωτάω για κόστος εκδρομής (ακόμα και σε επίπεδο παρέας) με επιχειρήματα και μου αναφέρεις το παραπάνω, όταν ενναλακτικές της Αυστρίας είναι η Σλοβενία Σλοβακία κλπ. τότε απλώς λυπάμαι πολύ.Κατά τα άλλα σκέφτεσαι έξω από το κουτί.

  • Like 1
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, gatz said:

Όταν πας σε χιονοδρομικά κέντρα επιπέδου St moritz -zermatt-courchevel δεν πας  στα γύρω χωριά 

η πας η δεν πας !

τωρα για να μπορέσει να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει κάποιος- κάποιοι να αφιερώσουν χρόνο και να ασχοληθούν .

για το st moritz Kai to zermatt το είχα κάνει ,οποίος έχει διάθεση μπορεί να ασχοληθεί τώρα !!!

και για να πετύχει μια τέτοια προσπαθεί πρώτα βρίσκεις καμία 10 φίλους που ενδιαφέρονται σοβαρά για το συγκεκριμένο χιονοδρομικο όποτε έχεις τον πυρήνα της εκδρομης και μετά την κανείς εκδρομή του συλλόγου αν συμφωνεί το ΔΣ 

Καλά ..... Τα Πέντε χωριά του Κουρσεβέλ! (Δεν είναι γύρω χωριά ) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Velissarios said:

Όταν σε ρωτάω για κόστος εκδρομής (ακόμα και σε επίπεδο παρέας) με επιχειρήματα και μου αναφέρεις το παραπάνω, όταν ενναλακτικές της Αυστρίας είναι η Σλοβενία Σλοβακία κλπ. τότε απλώς λυπάμαι πολύ.Κατά τα άλλα σκέφτεσαι έξω από το κουτί.

Η Σλοβενία και η Σλοβακία δε είναι εναλλακτική της Αυστρίας .. αναφέρθηκα σε αυτά τα δυο σαν σκέψεις για άσους δεν θέλουν η δεν αντέχει άλλο Αυστρία και μην απαντάς με ειρωνικά σχόλια έχω μιλήσει και για Νορβηγία και για Γεωργία και για Τουρκία και για Ινδία  ο σύλλογος σαν σύλλογος θέλει αυτό που θέλει εγώ λέω αυτά που θέλω εάν δεν σε αντιπροσωπεύει τίποτε από αυτά που λέω άφησε τα η μίλησε για τα αρνητικά των προτάσεων μου

καλα θα κανείς και bravo που θα πας με το σύλλογο εκδρομή τα νέα μελοι είναι ότι καλύτερο για τον σύλλογο μας  

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, vaggelis said:

Η Σλοβενία και η Σλοβακία δε είναι εναλλακτική της Αυστρίας .. αναφέρθηκα σε αυτά τα δυο σαν σκέψεις για άσους δεν θέλουν η δεν αντέχει άλλο Αυστρία και μην απαντάς με ειρωνικά σχόλια έχω μιλήσει και για Νορβηγία και για Γεωργία και για Τουρκία και για Ινδία  ο σύλλογος σαν σύλλογος θέλει αυτό που θέλει εγώ λέω αυτά που θέλω εάν δεν σε αντιπροσωπεύει τίποτε από αυτά που λέω άφησε τα η μίλησε για τα αρνητικά των προτάσεων μου

καλα θα κανείς και bravo που θα πας με το σύλλογο εκδρομή τα νέα μελοι είναι ότι καλύτερο για τον σύλλογο μας  

Δείξε μου τα ειρωνικά σχόλια!!! Καταλαβαίνεις τι είναι ειρωνεία; Επίσης οι προτάσεις σου είναι απλώς ανέφικτες._

Edited by Velissarios

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Val Claret said:

Πιστευω πως το Saalbach εχει ενα μικρο προβαδισμα εναντι του Schladming. Προσφερει ενα μεγαλο πεδιο 270Km, γυρω γυρω σε 4 χωρια, Hinterglemm, Fieberbrun και Leogang, στα 30-35Km αποσταση ειναι το χιονοδρομικο του Zell am See καθως και ο παγετωνας του  Kitzsteinhorn/Kaprun. Το υψομετρο ειναι χαμηλο αλλα τον Ιανουαριο εχει παντα χιονι.

 

αν πατε αποφυγετε να μεινετε αλλου εκτος saalbach hinterglemm
αν μεινεις απο την αλλη πλευρα (Fieberbrunn Leogang) τρως μια σχετικη πικρα στο πηγαινε ελα στα συνδετικα λιφτ ....

  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, gatz said:

Όταν πας σε χιονοδρομικά κέντρα επιπέδου St moritz -zermatt-courchevel δεν πας  στα γύρω χωριά 

η πας η δεν πας !

 

Και ναι και όχι. Το καλύτερο είναι πάντα ακριβότερο, φυσικό είναι, το θέμα είναι πόσο ακριβότερα και πόσο καλύτερα.

Φέτος, εγώ έμεινα στο Tasch. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μα καθόλου και το ίδιο κατάλαβα και για τους υπόλοιπους συγκατοίκους. Πληρώσαμε το φτηνότερο ταξίδι στις Άλπεις των τελευταίων 5 ετών (όχι αθροιστικά). Μέναμε σε ξενοδοχείο, μεγάλο δωμάτιο, καλό έως πολύ καλό φαγητό, πάρα πολύ καλό πρωινό (από τα καλύτερα), καθαρό...... Δεν πήγαμε να πλύνουμε πιάτα, ούτε να καθαρίζουμε, ούτε να στρώνουμε τα κρεβάτια μας.  Για σκί πήγαμε, από το πρωί μέχρι τις 16.45 που κατεβαίναμε. Δεν μας έλειψε τίποτα. Την πρώτη μέρα "ταλαιπωρηθήκαμε" για να βρούμε τα πατήματα μας (που να αφήνουμε τα σκι στο Zermatt, κλπ, κλπ). Από το κέντρο του χωριού ήμασταν 15 λεπτά μακρυά. 12 λεπτά το τρένο, 1 λεπτό να πάω στον σταθμό από το ξενοδοχείο και 2 λεπτά περιθώριο προ αναχώρησης του γνωστού δρομολογίου. Οι άλλοι από το ξενοδοχείο τους, ήταν 7-8 λεπτά με ταχύ βάδισμα. Και δεν είδα να κάνουν περισσότερες βόλτες, 2-3 φορές που πήγα να τους δω οι μισοί είχαν πάει ήδη για ύπνο και οι υπόλοιποι ετοιμαζόντουσαν για ύπνο. Να σου βάλω ότι χάναμε 15-20 λεπτά κάθε μέρα; Πιθανώς. Αλλά ειδικά φέτος, ΠΗΓΑΜΕ ΦΤΗΝΑ. Όχι σε σχέση με Zermatt, αλλά σε σχέση με Άλπεις.

  • Like 2

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα

1 hour ago, mil said:

Και ναι και όχι. Το καλύτερο είναι πάντα ακριβότερο, φυσικό είναι, το θέμα είναι πόσο ακριβότερα και πόσο καλύτερα.

Φέτος, εγώ έμεινα στο Tasch. Δεν το μετάνιωσα καθόλου μα καθόλου και το ίδιο κατάλαβα και για τους υπόλοιπους συγκατοίκους. Πληρώσαμε το φτηνότερο ταξίδι στις Άλπεις των τελευταίων 5 ετών (όχι αθροιστικά). Μέναμε σε ξενοδοχείο, μεγάλο δωμάτιο, καλό έως πολύ καλό φαγητό, πάρα πολύ καλό πρωινό (από τα καλύτερα), καθαρό...... Δεν πήγαμε να πλύνουμε πιάτα, ούτε να καθαρίζουμε, ούτε να στρώνουμε τα κρεβάτια μας.  Για σκί πήγαμε, από το πρωί μέχρι τις 16.45 που κατεβαίναμε. Δεν μας έλειψε τίποτα. Την πρώτη μέρα "ταλαιπωρηθήκαμε" για να βρούμε τα πατήματα μας (που να αφήνουμε τα σκι στο Zermatt, κλπ, κλπ). Από το κέντρο του χωριού ήμασταν 15 λεπτά μακρυά. 12 λεπτά το τρένο, 1 λεπτό να πάω στον σταθμό από το ξενοδοχείο και 2 λεπτά περιθώριο προ αναχώρησης του γνωστού δρομολογίου. Οι άλλοι από το ξενοδοχείο τους, ήταν 7-8 λεπτά με ταχύ βάδισμα. Και δεν είδα να κάνουν περισσότερες βόλτες, 2-3 φορές που πήγα να τους δω οι μισοί είχαν πάει ήδη για ύπνο και οι υπόλοιποι ετοιμαζόντουσαν για ύπνο. Να σου βάλω ότι χάναμε 15-20 λεπτά κάθε μέρα; Πιθανώς. Αλλά ειδικά φέτος, ΠΗΓΑΜΕ ΦΤΗΝΑ. Όχι σε σχέση με Zermatt, αλλά σε σχέση με Άλπεις.

Θα συμφωνήσω ότι ήταν μία εξαιρετική επιλογή δεδομένης της θέσης του ξενοδοχείου απέναντι από τον σταθμό. Δεδομένου ότι μου ήταν οικεία η διαδικασία προσέγγισης του Ζερμάτ δεν είχα κανένα ενδοιασμό να επιλέξω αυτό του ξενοδοχείο. Και για να το ελαφρύνω λίγο, πόσες φορές θα έχουμε την ευκαιρία να πηγαίνουμε για σκι με το τραίνο!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ολα εινια θέμα αντίληψης κ τσεπης

εγω μια φορα πηγα Ζερματτ

εμεινα μονο τρεις μερες κ ηταν καλοκαιρι. Επιτηδες επελεξα να μεινουμε στο ιδιο το χωριο. οχι τοσο για την προσβαση στο καλοκαιρνο σκι...απλα ηταν ωραια να κοβεις τις βολτες σου το κ καλοκαιρι στο χωριο. Πιθανως αν πηγαινα χειμωνα ομως να μου ηταν αδιαφορο...


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Turms said:

ολα εινια θέμα αντίληψης κ τσεπης

εγω μια φορα πηγα Ζερματτ

εμεινα μονο τρεις μερες κ ηταν καλοκαιρι. Επιτηδες επελεξα να μεινουμε στο ιδιο το χωριο. οχι τοσο για την προσβαση στο καλοκαιρνο σκι...απλα ηταν ωραια να κοβεις τις βολτες σου το κ καλοκαιρι στο χωριο. Πιθανως αν πηγαινα χειμωνα ομως να μου ηταν αδιαφορο...

Τον χειμώνα λοιπόν, είχαμε τον χιονοδρομικό εξοπλισμό σε θερμαινόμενο και αεριζόμενο ντουλαπι (κρανος, μπότες, γάντια, σκι, μπατόν), πηγαίναμε με το παπουτσάκι μας, πηγαίναμε για ski, γυρνάγαμε και αλλάζαμε και κάναμε την βόλτα μας όσο θέλαμε. Τον χειμώνα που κάνει κρύο, όταν θέλεις βόλτα το βράδυ έξω, χρειάζεσαι ζεστά ρούχα, άρα το να κάνω βόλτα στο χωριό με τα ρούχα σκι, ή να πάω σε μπαράκι apres ski με τα ρούχα σκι, ήταν φυσιολογικό. Όταν τελειώναμε με τις βόλτες, μπαίναμε στο τρενάκι και μας γυρνούσε στο ξενοδοχείο. Τρώγαμε και μετά ούτως ή άλλως σχεδόν κανένας σκιερ δεν είχε το κουράγιο για εξόδους. Και όσες φορές ανεβήκαμε μετά το φαγητό στο ξενοδοχείο του Zermatt, επιβεβαιώθηκε το παραπάνω.

Η διαφορά θα ήταν αν ήσουν σε τοποθεσία ski in/out.

  • Like 1

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο Tasch δεν νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί ότι μένεις εκτός Ζερμάττ για τον απλό λόγο ότι υπάρχει 24ωρη (και έως τις 22:00 πολύ συχνή)  σύνδεση..... σε αντίθεση με τα skibus που συνήθως είναι μέχρι τις 18:00.         Στο St. Anton π.χ εμένα δύο χωριά πριν, το τελευταίο skibus ήταν 17:55 οπότε το αυτοκίνητο ήταν απαραίτητο για βραδυνή έξοδο. Προσωπικά πάντα μου άρεσε αυτός ο πρωινός τζερτζελές και το στριμωξίδι στα λεωφορεία, αλλά γούστα είναι αυτά!!!!!

 


www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, vangelis_k said:

Στο Tasch δεν νομίζω ότι μπορεί να θεωρηθεί ότι μένεις εκτός Ζερμάττ για τον απλό λόγο ότι υπάρχει 24ωρη (και έως τις 22:00 πολύ συχνή)  σύνδεση..... σε αντίθεση με τα skibus που συνήθως είναι μέχρι τις 18:00.         Στο St. Anton π.χ εμένα δύο χωριά πριν, το τελευταίο skibus ήταν 17:55 οπότε το αυτοκίνητο ήταν απαραίτητο για βραδυνή έξοδο. Προσωπικά πάντα μου άρεσε αυτός ο πρωινός τζερτζελές και το στριμωξίδι στα λεωφορεία, αλλά γούστα είναι αυτά!!!!!

 

το πρωι ειναι καλα (αν δεν εχεις παιδια)
στον γυρισμο ομως δεν με χαλαει να ειμαι ski in ski out


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Turms said:

το πρωι ειναι καλα (αν δεν εχεις παιδια)
στον γυρισμο ομως δεν με χαλαει να ειμαι ski in ski out

Δικιο έχουμε όλοι. Στην ειδική περίπτωση του Tasch, μέναμε απέναντι από τον σταθμό. Ένα λεπτό δρομο. Άρα είναι ειδική περίπτωση, γιατί θα μπορούσαμε να μέναμε δέκα λεπτα μακρυα με τα πόδια. Το δρομολόγιο ήταν γνωστό. Δυο φορές που το εχασα για δευτερόλεπτα, στην διπλανή πλατφόρμα ερχόταν το μακρυνο δρομολόγιο όποτε περίμενα 3 λεπτα. Άρα αν δεν είσαι πολύ κεντρικά στο Zermatt, που σημειωτέον δεν είναι χωριο φτιαγμένο για χιονοδρομους, η διαφορα έτσι όπως μείναμε ήταν πραγματικά αμελητέα.

Edited by mil

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, mil said:

Δικιο έχουμε όλοι. Στην ειδική περίπτωση του Tasch, μέναμε απέναντι από τον σταθμό. Ένα λεπτό δρομο. Άρα είναι ειδική περίπτωση, γιατί θα μπορούσαμε να μέναμε δέκα λεπτα μακρυα με τα πόδια. Το δρομολόγιο ήταν γνωστό. Δυο φορές που το εχασα για δευτερόλεπτα, στην διπλανή πλατφόρμα ερχόταν το μακρυνο δρομολόγιο όποτε περίμενα 3 λεπτα. Άρα αν δεν είσαι πολύ κεντρικά στο Zermatt, που σημειωτέον δεν είναι χωριο φτιαγμένο για χιονοδρομους, η διαφορα έτσι όπως μείναμε ήταν πραγματικά αμελητέα.

Τι τιμή πετύχατε στο ξενοδοχείο (δωμάτιο και πόσα άτομα);

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, mil said:

Δικιο έχουμε όλοι. Στην ειδική περίπτωση του Tasch, μέναμε απέναντι από τον σταθμό. Ένα λεπτό δρομο. Άρα είναι ειδική περίπτωση, γιατί θα μπορούσαμε να μέναμε δέκα λεπτα μακρυα με τα πόδια. Το δρομολόγιο ήταν γνωστό. Δυο φορές που το εχασα για δευτερόλεπτα, στην διπλανή πλατφόρμα ερχόταν το μακρυνο δρομολόγιο όποτε περίμενα 3 λεπτα. Άρα αν δεν είσαι πολύ κεντρικά στο Zermatt, που σημειωτέον δεν είναι χωριο φτιαγμένο για χιονοδρομους, η διαφορα έτσι όπως μείναμε ήταν πραγματικά αμελητέα.

ma δεν ειναι θεμα σωστο λαθος....Δικιο έχουμε όλοι.
το ποσο αντεχει η τσεπη μας ειναι
και για να ειμαι ειλικρινης στα 15 χρονια που παω αλπεις ποτε δεν πετυχα μου φαινεται 100% σκι ιν σκι ουτ....

σιγουρα θα ηθελα ενα 4*superior διπλα στο λιφτ κλπ κλπ...αλλα ακομα δεν επιασα το jack pott...

το λεωφορειο ως 2-3 χλμ το αντεχω...αρκει να μην ειναι φισκα κλπ....αλλιως καλυτερα το αμαξι 


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Velissarios said:

Τι τιμή πετύχατε στο ξενοδοχείο (δωμάτιο και πόσα άτομα);

850 με ημιδιατροφη και όλα τα μεταφορικά

  • Like 3

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...