Jump to content
vaggelis

Is it safe to book a ski holiday for next winter

Recommended Posts

On 10/17/2020 at 7:35 PM, MakisM said:

 

To μονο που βλεπω ειναι η υποχρεωτικη χρηση καλυμματος στοματος/μυτης (μασκα, buff κλπ). Τι διαφορετικο απο το Δεκεμβρη του 2008 δηλαδη?

IMG_1241_modified.thumb.JPG.f99d5063c9f6715eb60b5ea710d307a4.JPG

Η τον Δεκέμβριο του 2018; ?

69BB56C7-A2A6-4665-9F20-984FA533A6CB.jpeg

  • Like 1
  • Thanks 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ said:

Τζόγος, αν και νομίζω ότι όλα τα κράτη, θέλουν να ανοίξουν γενικά για τις γιορτές, να δουλέψουν και οι οικονομίες τους. Απλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούμε να ταξιδέψουμε...

Εδώ συζητάμε αν θα κάνουμε ορειβατικό εφέτος ή κανέναν Παρνασσό-Καλαβρυτο στην καλύτερη και εσυ θες ταξίδια!!! ??

  • Like 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εδώ συζητάμε αν θα κάνουμε ορειβατικό εφέτος ή κανέναν Παρνασσό-Καλαβρυτο στην καλύτερη και εσυ θες ταξίδια!!!
Για μένα Βουλγαρία είναι μισή απόσταση από ότι για εσάς Παρνασσο. Ήδη στρώσανε πίστες με τεχνητό, ότι πρέπει για ξεκίνημα με σκιναρισμα, αλλά .......:-( Από νομό σε νομό θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα μπορούμε ξανά, οπότε ορειβατικό, το χούμε σιγουρακι:-)
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

B Ελλάδα ας το ξεχάσουμε η πιθανότητα είναι να μένουμε εντός των τειχών για τουλάχιστον μέχρι το  Γενάρη , μετά το εμβόλιο των δυο δόσεων ελπίζοντας ότι δεν θα υποστούμε παρενέργειες και να ελπίσουμε ότι θα αρχίσουμε κάποια στιγμή να δουλεύουμε να παράγουμε για να μπορούμε να πληρώνουμε για να πληρωνόμαστε δεν είμαι απαισιόδοξος έτσι ?  

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vaggelis said:

B Ελλάδα ας το ξεχάσουμε η πιθανότητα είναι να μένουμε εντός των τειχών για τουλάχιστον μέχρι το  Γενάρη , μετά το εμβόλιο των δυο δόσεων ελπίζοντας ότι δεν θα υποστούμε παρενέργειες και να ελπίσουμε ότι θα αρχίσουμε κάποια στιγμή να δουλεύουμε να παράγουμε για να μπορούμε να πληρώνουμε για να πληρωνόμαστε δεν είμαι απαισιόδοξος έτσι ?  

 

για μένα το μεγάλο ερώτημα είναι το κανεις η όχι...θέλω μεν, αλλα είμαι δύσπιστος (και δεν μιλάω για θεωρίες συνομωσίας k σαχλαμάρες...απλά δεν είναι κάτι δοκιμασμένο όσον αφορά τις παρενέργειες)
 

  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Turms said:

για μένα το μεγάλο ερώτημα είναι το κανεις η όχι...θέλω μεν, αλλα είμαι δύσπιστος (και δεν μιλάω για θεωρίες συνομωσίας k σαχλαμάρες...απλά δεν είναι κάτι δοκιμασμένο όσον αφορά τις παρενέργειες)
 

Εάν πρέπει η θέλεις να ταξιδέψεις και όχι μόνο είναι μονόδρομος ,αλλά για να δούμε έχουμε εναλλακτικές ; 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Turms said:

για μένα το μεγάλο ερώτημα είναι το κανεις η όχι...θέλω μεν, αλλα είμαι δύσπιστος (και δεν μιλάω για θεωρίες συνομωσίας k σαχλαμάρες...απλά δεν είναι κάτι δοκιμασμένο όσον αφορά τις παρενέργειες)
 

Ο λόγος για τον οποίο τα εμβόλια παίρνουν τόσο πολύ να αναπτυχθούν είναι ακριβώς αυτός. Για να εξασφαλιστεί ότι δεν θα έχουν σοβαρές παρενέργειες. 
 

Απο την στιγμή που η ΠΟΥ και οι εθνικοί οργανισμοί θα εγκρίνουν την χρήση των εμβολίων, θα είναι όσο ασφαλή είναι και τα υπόλοιπα φάρμακα που θεωρούνται αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας.

  • Like 4

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Χρήστος Λάππας said:

Ο λόγος για τον οποίο τα εμβόλια παίρνουν τόσο πολύ να αναπτυχθούν είναι ακριβώς αυτός. Για να εξασφαλιστεί ότι δεν θα έχουν σοβαρές παρενέργειες. 
 

Απο την στιγμή που η ΠΟΥ και οι εθνικοί οργανισμοί θα εγκρίνουν την χρήση των εμβολίων, θα είναι όσο ασφαλή είναι και τα υπόλοιπα φάρμακα που θεωρούνται αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας.

ναι μεν αλλα...
δεν ανήκω στο κίνημα τον αντί-εμβολιαστων...ισα ισα
αλλα είμαι κάπως δύσπιστος γιατί βιάζονται παρα πολύ στην περίπτωση αυτή k από ότι λένε k λέγανε χρeiaίζεται πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα για να εμφανιστούν οι παρενέργειες από εμβόλια...εφόσο υπάρχουν....φοβάμαι μήπως κάνουνε τα στραβά ματια ως ένα σημείο

  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Χρήστος Λάππας said:

Ο λόγος για τον οποίο τα εμβόλια παίρνουν τόσο πολύ να αναπτυχθούν είναι ακριβώς αυτός. Για να εξασφαλιστεί ότι δεν θα έχουν σοβαρές παρενέργειες. 
 

Απο την στιγμή που η ΠΟΥ και οι εθνικοί οργανισμοί θα εγκρίνουν την χρήση των εμβολίων, θα είναι όσο ασφαλή είναι και τα υπόλοιπα φάρμακα που θεωρούνται αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής μας.

Το ότι βγήκε τόσο γρήγορα με ανησυχεί (όχι ιδιαίτερα αλλά η πίεση για αποτελέσματα καμία φορά οδηγεί στο να παραβλέπουμε κάποια στάδια)!! Θα κάνω και τα τέσσερα ή όσα βγουν όπως καταλαβαίνεις!!!
 

  • Like 2

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Is it safe to book a ski trip this year?
Οχι βεβαια. Ποια Βουλγαρια και Αλπεις?
Και να επιτρεπεται να πας, το ρισκαρεις? Εγω δε νοιωθω τοσο τυχερος. Και τα ελληνικα χιονοδρομικα να ειναι ανοιχτα για ενα διαστημα, παλι δε θα πατησω.
Ρακετες αγορασα περισυ, μπατον φετος το καλοκαιρι, σανιδι στην τσαντα πλατης και φυγαμε. Εντος νομου θες? Εχουμε. Επιτρεπεται εκτος νομου? Φυγαμε. Παρεα? Ναι ο καθενας το αμαξι του και ραντεβου καπου.
Με περπατημα θα βγει η σεζον. Η δικια μου τουλαχιστον. Τι καλα που μενω στην Ελλαδα και οχι στη Γερμανια, στην Αγγλια η στην Ολλανδια πχ. Ελλαδαρα ρε. Νοτια μαλιστα, αυτη που ειναι κοντα στην Αφρικη. Εχει Ζηρεια, εχει Οιτη, Διρφυ. Εχει τις Αττικες Αλπεις και τον Κιθαιρωνα για τον βαθυ αφρικανικο χειμωνα. Υμμητο αν εισαι πολυ τυχερος.
Ειμαι δε σιγουρος οτι και οι φιλοι μου στον βορρα θα βρουν την ακρη τους.
Εσενα που μενεις μονιμα στους προποδες ενος βουνου καπου στην ελληνικη επαρχια ηρθε η ωρα να σε ζηλεψουμε οι πρωτευουσιανοι.
Και επειδη ο Murphy ξερει και θα φαμε χιονι φετος, εσο ετοιμος.
Οι ρολοι εχουν γυρισει, επιστροφη στη φυση.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, KonKan said:

Το ότι βγήκε τόσο γρήγορα με ανησυχεί (όχι ιδιαίτερα αλλά η πίεση για αποτελέσματα καμία φορά οδηγεί στο να παραβλέπουμε κάποια στάδια)!! Θα κάνω και τα τέσσερα ή όσα βγουν όπως καταλαβαίνεις!!!
 

ειρωνικα το λες? δεν καταλαβα

 

 

21 minutes ago, typeDan said:

Is it safe to book a ski trip this year?
Οχι βεβαια. Ποια Βουλγαρια και Αλπεις?
Και να επιτρεπεται να πας, το ρισκαρεις? Εγω δε νοιωθω τοσο τυχερος. Και τα ελληνικα χιονοδρομικα να ειναι ανοιχτα για ενα διαστημα, παλι δε θα πατησω.
Ρακετες αγορασα περισυ, μπατον φετος το καλοκαιρι, σανιδι στην τσαντα πλατης και φυγαμε. Εντος νομου θες? Εχουμε. Επιτρεπεται εκτος νομου? Φυγαμε. Παρεα? Ναι ο καθενας το αμαξι του και ραντεβου καπου.
Με περπατημα θα βγει η σεζον. Η δικια μου τουλαχιστον. Τι καλα που μενω στην Ελλαδα και οχι στη Γερμανια, στην Αγγλια η στην Ολλανδια πχ. Ελλαδαρα ρε. Νοτια μαλιστα, αυτη που ειναι κοντα στην Αφρικη. Εχει Ζηρεια, εχει Οιτη, Διρφυ. Εχει τις Αττικες Αλπεις και τον Κιθαιρωνα για τον βαθυ αφρικανικο χειμωνα. Υμμητο αν εισαι πολυ τυχερος.
Ειμαι δε σιγουρος οτι και οι φιλοι μου στον βορρα θα βρουν την ακρη τους.
Εσενα που μενεις μονιμα στους προποδες ενος βουνου καπου στην ελληνικη επαρχια ηρθε η ωρα να σε ζηλεψουμε οι πρωτευουσιανοι.
Και επειδη ο Murphy ξερει και θα φαμε χιονι φετος, εσο ετοιμος.
Οι ρολοι εχουν γυρισει, επιστροφη στη φυση.

 

ok ολλανδια δεν νομιζω...η αγγλια...αλλα και Ιρλανιδα και Σκωτια και Ουαλια εχουν τα τυχερα τους...
ειδικα για Νοτια Γερμανια εχουν και αυτοι πολλες επιλογες για ορειβατικο στα πλαισια που το παρουσιαζεις ....(εγω βαριεμαι δεν θα παρω)


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Turms said:

ειρωνικα το λες? δεν καταλαβα

Όχι καθόλου. Το ότι με προβληματίζουν κάποια πράγματα δεν σημαίνει ότι δεν θα κάνω το ή τα εμβόλια. Έχω μονάδα φροντίδας ηλικιωμένων όποτε αν βγουν 4, και μπορώ, θα τα κάνω όλα!!!! 

  • Like 3
  • Haha 1

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ok ολλανδια δεν νομιζω...η αγγλια...αλλα και Ιρλανιδα και Σκωτια και Ουαλια εχουν τα τυχερα τους...
ειδικα για Νοτια Γερμανια εχουν και αυτοι πολλες επιλογες για ορειβατικο στα πλαισια που το παρουσιαζεις ....(εγω βαριεμαι δεν θα παρω)

Επειδη σπουδασα Σκωτια επετρεψε μου να σου πω οτι πρεπει να αισθανεσαι αλλα και να εισαι πολυ τυχερος.. Συγκρινοντας δηλαδη τα δικα μας σε προσεγγιση (αποσταση απο τις μεγαλες πολεις), επικινδυνοτητα και φυσικα ποιοτητα χιονιου.
Νοτια Γερμανια προφανως αφου ειναι κοντα στις Αλπεις. Ουαλια δεν ξερω δεν εχω παει, ουτε Ιρλανδια.
Το θεμα ομως δεν ειναι οι δικες τους επιλογες που δεν θα ηθελα να εχουμε, αλλα οι δικες μας που ειναι αρκετες, ευτυχως για εμας.
Επισης προς αποφυγην παρερμηνειων σκοπος δεν ειναι να παρουσιασω τιποτα ειδικα για μερη που δεν με αφορουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites




Και να επιτρεπεται να πας, το ρισκαρεις? Εγω δε νοιωθω τοσο τυχερος. Και τα ελληνικα χιονοδρομικα να ειναι ανοιχτα για ενα διαστημα, παλι δε θα πατησω.



Πόσο περισσότερο επικινδυνο θεωρείς ότι είναι, να κάνεις σκι σε χκ, από ότι πχ να ψωνίσεις σε φούρνο, σουπερμάρκετ, να πας στην δουλειά σου κτλ;

Share this post


Link to post
Share on other sites





Πόσο περισσότερο επικινδυνο θεωρείς ότι είναι, να κάνεις σκι σε χκ, από ότι πχ να ψωνίσεις σε φούρνο, σουπερμάρκετ, να πας στην δουλειά σου κτλ;


Καθολου. Γι’αυτο και εχω να παω σουπερ απο τον Φλεβαρη και θυμηθηκα πως ειναι να παραγγελνω online, ειχα να το κανω απο το 2007 στη Σκωτια οταν και γνωρισα τον μαγικο κοσμο του online super market shopping. Note: Please select big onions for me thanks.
Δουλεια last year κυριολεκτικα, τηλεργασια μονο. Φουρνο μια φορα την εβδομαδα και αυτο συγκεκριμενη οχι και οχι ΣΚ, τις υπολοιπες μερες quaker για πρωινο.
Οχι δεν ειμαι ο Κωνσταντινος Κατακουζηνος, antisocial ημουν και προ κοβιντ. Στο βουνο φετος προτιμω solo, αντε με επιλεγμενη παρεα να το τολμησω. Εχω παρει αποφαση απο περισυ οτι το ομορφο κωλ@ρινι μου δεν θα κατσει σε καρεκλακι φετος ουτε θα εχει την τιμη να μπει σε καμπινα.
But that’s just me.. Δεν εχω την απαιτηση να κανουν ολοι το ιδιο, δεν θα κρινω κανεναν που θα σπευσει στα χκ μολις δωσουν σημα για happy hour, ο καθενας ας κανει ο,τι κρινει και πιστευει σωστο.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ said:


Πόσο περισσότερο επικινδυνο θεωρείς ότι είναι, να κάνεις σκι σε χκ, από ότι πχ να ψωνίσεις σε φούρνο, σουπερμάρκετ, να πας στην δουλειά σου κτλ;
 

 

Λιγότερο αν μιλάμε για καθημερινή, αλλά τα υπόλοιπα που αναφέρεις πρέπει να τα κανείς. Καταλαβαίνω ότι εδώ μέσα και εμείς «πρέπει» να κάνουμε σκι αλλοιώς δεύτερο κουτσό χειμώνα δεν βγάζουμε, αλλά ανά το πεις πέρα έξω.....

  • Like 2

ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λιγότερο αν μιλάμε για καθημερινή, αλλά τα υπόλοιπα που αναφέρεις πρέπει να τα κανείς. Καταλαβαίνω ότι εδώ μέσα και εμείς «πρέπει» να κάνουμε σκι αλλοιώς δεύτερο κουτσό χειμώνα δεν βγάζουμε, αλλά ανά το πεις πέρα έξω.....
Κώστα δεν λέω να ανοίξουν τα χκ , ενώ είμαστε σε lock down,αν και σαν δραστηριότητα ,είναι πιο ακίνδυνη, από αυτά που κάνουμε σχεδόν καθημερινά σε ένα lock down! Αλλά.....με το που θα βγούμε από αυτό, IMHO ,με το που ανοίξει το λιανεμποριο, κόψουν τα sms και πριν ανοίξει η εστίαση και τα καφε-μπαρ, θεωρώ ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ & ΛΑΝΘΑΣΜΈΝΟ να μην ανοίξουν τα χκ. όχι επειδή γουστάρω το σκι, εξάλλου ορειβατικό κάνω πολύ περισσότερο από ότι σε χκ, καθαρά για οικονομικούς επαγγελματικούς λόγους.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχουν φωνές στην Ιταλική Κυβέρνηση ,όπως δημοσίευσε χθές η La Repubblica, να μην ανοίξουν καθόλου φέτος τα χιονοδρομικά ούτε να κάνουν την χρονιά αυτή λευκή εβδομάδα οι Ιταλοί. Καλό κουράγιο.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ said:
7 hours ago, KonKan said:
Λιγότερο αν μιλάμε για καθημερινή, αλλά τα υπόλοιπα που αναφέρεις πρέπει να τα κανείς. Καταλαβαίνω ότι εδώ μέσα και εμείς «πρέπει» να κάνουμε σκι αλλοιώς δεύτερο κουτσό χειμώνα δεν βγάζουμε, αλλά ανά το πεις πέρα έξω.....

Κώστα δεν λέω να ανοίξουν τα χκ , ενώ είμαστε σε lock down,αν και σαν δραστηριότητα ,είναι πιο ακίνδυνη, από αυτά που κάνουμε σχεδόν καθημερινά σε ένα lock down! Αλλά.....με το που θα βγούμε από αυτό, IMHO ,με το που ανοίξει το λιανεμποριο, κόψουν τα sms και πριν ανοίξει η εστίαση και τα καφε-μπαρ, θεωρώ ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ & ΛΑΝΘΑΣΜΈΝΟ να μην ανοίξουν τα χκ. όχι επειδή γουστάρω το σκι, εξάλλου ορειβατικό κάνω πολύ περισσότερο από ότι σε χκ, καθαρά για οικονομικούς επαγγελματικούς λόγους.

Συμφωνώ στο ότι είναι λιγότερο επικίνδυνο.

Γρήγορη εγώ πιστεύω ότι δεν έπρεπε καν να πάμε σε lock down. Άνθρωποι του βουνού είμαστε. Έχουμε μάθει να σεβόμαστε τη φύση και όχι να τη φοβόμαστε. 


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

άλλοι έχουν  ετοιμαστεί με καινούργια πράγματα και περιμένουν

3C17BE3A-680B-4FDE-A0CF-7C696A1C5DA8.jpeg.1add334ec28edd72af19b6c6518e959b.jpeg Kumme gondola, Zermatt

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλα...μονο αυτοι, σλοβακια, και μετα σκανδιναβια....Ιταλια, Γερμανια δεν το βλεπω...και τωρα μαλωνουν με τον αυστριακο...

  • Like 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θεωρω  οτι δεν πρεπει κινδυνευεις περισσοτερο απο ενα σουπερ μαρκετ οταν θα βρεθεις σ ενα Χ/Κ. Οταν ομως δεις τα χνωτα του σχετικα διπλανου σου ή μπροστινου σου να παιρνουν σχημα στον παγωμενο αερα και να ερχονται καταπανω σου ...

  • Like 3

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

οταν ο διπλανος σου στην γονδολα (πολωνος??) εχει φαει για πρωινο λουκανικα με σκορδο και εχει πιει και καμια βοτκα???? 

  • Haha 1

Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • To σκι στην Ελλάδα είναι πια βέβαιο ότι βασίζεται σε παραπληροφόρηση και σε "θρύλους" που κυκλοφορούν. Πολύ σωστά γράφτηκε ότι είμαστε σε επίπεδο Δημοτικού σταθμού σαν χιονοδρομικά. Με την παραπληροφόρηση που υπάρχει τι να κάνουν και οι καημένοι οι χιονοδρόμοι? Άλλωστε έκατσε κανείς να τους μάθει χιονοδρομική παιδεία? Έκατσαν μόνοι τους? Γενικά σε αυτή τη χώρα υπάρχει ορθολογική φωνή και συνολικός σχεδιασμός πάνω σε κάτι? Για όποιον θέλει να διαβάσει ιδού επισήμως τα νέα του χιονοδρομικού και επισήμως και μέσα από τη βουλή. Σχεδόν 100% ψέματα. https://iparnassos.gr/2024/03/i-etad-ypevale-aitima-eksygchronismou-tou-irakli-sto-tameio-anakampsis/?fbclid=IwAR2-iVfLWVwYvszEg5Hu788np7iC_-lvJVu_wzyDu5NxfyONesxnbaOTwH4_aem_AdtwiajTFasz6xd93s-XwD_Q_2mIZRrxSKgvvwySHq_5wXD-6hEf6CWVDEvhCfvV-_-rqE7oNBLxK00e859k7Iye https://parnassos-ski.gr/me-ameioto-rythmo-synechizetai-i-proetoimasia-gia-ti-leitoyrgia-kai-tin-anavathmisi-toy-chionodromikoy-kentroy-parnassoy/ Η Βουλή των Ελλήνων, τα ΕΤΑΔ και ο κάθε διακινητής "θρύλων" λένε ψέματα στη μούρη μας. Όταν ιδρύθηκε ο Σύλλογος είχε σαν στόχο την παραπληροφόρηση να την μετατρέψει σε πληροφορία στο forum. 20 χρόνια μετά μας έφαγαν τα social media, οι "δημοσιογράφοι" και η παραπληροφόρηση όσο και να γράφεις επιχειρήματα κερδίζει. Το "μικρό" τεχνητό του Παρνασσού, εφικτότατο. Δεν απέδειξε ότι είναι απαραίτητο? Μα είναι τόσο χαζά όλα μα όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου? Κανένας δεν διαφωνεί να γίνει το σέρβις στον Ηρακλή. Τα ΕΤΑΔ θα το κάνουν? Κανένας δεν διαφωνεί ότι καλό θα ήταν να μπει λιφτ στα Άνω Κελλάρια. Χρονοδιάγραμμα? Για να σε προλάβω, πολύ αισιόδοξα το 2030. Ξεκίνησαν την αδειοδότηση? Από την άλλη τι να πει κανείς για την μπανανία που ζούμε
    • Η τεχνίτη χιονωση στον Παρνασσό ειναι ποιο δύσκολο  να γίνει απ ότι να μπει νέο λιφτ στα άνω κελάρια η ακόμα καλύτερα να βρουν τα χρήματα για να γίνει το service στον Ηρακλή  ανάποδα έχετε ξεκινήσει  από την άλλη τι να πεις για την  μπανανία που ζούμε 
    • Το έχουν για να κόβουν βεντούζες;
    • Μπορούν να στεγανοποιήσουν μια από τις Δολίνες. Είναι πολύ συνηθισμένη πρακτική στις Άλπεις.
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. elgeo
      elgeo
      (45 years old)
    2. popitsi
      popitsi
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,306
    • Total Posts
      460,684
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,476
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BhoblhZog
    Joined
×
×
  • Create New...