Jump to content
spiros177

Πώς προέκυψαν τα nicknames σας;

Recommended Posts

Το δικό μου:spiros177, είναι απλά το ονομά μου ΣΠΥΡΟΣ και είπα να βάλω και ένα αριθμό, έτσι έβαλα στην

τύχη το 177 :Idea::Idea: .

 

Τα δίκα σας;;;;; :?: :?:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απο το αντικειμενο της εργασιας μου...

 

Παντως ακουω κανονικα στο nickname μου ακομα και στη προσωπικη μου ζωη... :?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dathanas=Dimitris Athanasiadis

Μου το είχε προτείνει σελίδα internet οταν έψαχνα όνομα για να δημιουργήσω προσωπικό email και αυτό που είχα βάλει πρώτα ήταν ήδη πιασμένο. Αλλά απο τότε που το χρησιμοποίησα για πρώτη φορα στο σύλλογο όλοι με προσφωνούν ως Dathanas, Δαθανας, Θανάσης, Νταθάνες ,.....

:Idea::Idea::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΜΑΝΤΕΨΕΙΣ :wink: :lol:

 

ΨΑΞΕ ΨΑΞΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ! :twisted: :Idea::Idea:


ζητήται πούδρα κατάλληλη για βιασμό

πληροφορίες μόνο με pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φλιπεράκια high score στο καράβι για Άνδρο

 

Τρια γράμματα χώραγε(το ΜΙΧ δεν μου έκανε στο μάτι)


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μεγάλη ιστορία... Από μικρή ασχολούμαι με PC... Βγαίνει και η ταινία "Hackers" (με Angelina Jolie) το 1995, όπου η Angelina υποδύεται μια hacker με ψευδόνυμο Acid Burn. Από εκει προέρχεται το "Acid". To "gurl" είναι Αγγλική αργκό που χρησημοποιούσαμε στο σχολείο από μικροί (πως το "love" το κάνουν οι Άγγλοι "luv"?). Μετά κόλλησε και στα net gaming societies που ασχολούμαι επείσης καιρό, και στο net πλέον με γνωρίζουν ως Acidgurl. Αυτάαααααααα...

Edited by Acidgurl

The most merciful thing in the world is the inability of the human mind to correlate all its contents (H.P.Lovecraft)

 

5.5.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

TreLeo.... :!:

Eύκολο... όταν δούλευα σε μία εταιρία πληροφορικής στα νιάτα μου, μερικοί καλοί φίλοι που είμασταν στο BBS τότε... (πρίν το ίντερνετ) μου είχαν βγάλει το ψευδόνυμο... Τρελός Λεωνίδας - Τρελός Λεό και εν συντομία... Τρελεό... το οποίο και έμεινε εώς και σήμερα..! Στο διαδύκτιο πάντως, στους απανταχού Game Servers θα με βρείτε ώς Don Treleo...!!! :Idea:

Τώρα για πιό λόγο αποφάσισαν να μου δώσουν το ψευδόνυμο "Τρελός Λεό" αυτό είναι μια πολυυυυύ μεγάλη ιστορία..!* :twisted:

 

 

*(Τόσο μεγάλη, όσο η ζωή μου..!) :wink:


2 FAST 4 U

ΠΟΥΔΡΑ, ΤΣΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΟΠΑΝΑ..!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πότε messner?!?!?! :?: :?: :?:

Edited by Acidgurl

The most merciful thing in the world is the inability of the human mind to correlate all its contents (H.P.Lovecraft)

 

5.5.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

...τρελένομαι για χίονι απλά.... :Idea:

..... αν ψάξετε στο net θα βρείτε πόσα είδη χιονονιφάδων υπάρχουν ...έχει πολύ ενδιαφέρον..... :roll:


The greatest pleasure in life is doing what people say you can not do!!!
http://www.snowsummit.eu - Private transfers to/from Geneva Airport

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ποιό nick??!

Εγώ είμαι πραγματική πυγολαμπίδα! :evil::P

 

Καλοκαίρι 2002. Ώρα 5.43 ενα πλοίο φτάνει στο λιμάνι του Ρεθύμνου. Αποβίβαση, κι ενώ ο κόσμος ξεχύνεται να βρει τους δικούς τους ακούγεται μια φωνή- ουρλιαχτό..."Πυγολαμπιδαααααααααααααααααααααααααααααααα" , απάντηση "Κουνελιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι" και δύο κοριτσάκια τρέχουν κι αγκαλιάζονται! Αργότερα έμαθα ότι όσο εγώ ταξίδευα η κολλητή μου (το κουνέλι) τα πίνε περιμένοντας με...οπότε το nick μου είναι μάλλον αποτέλεσμα μέθης ενός 17χρονου. Έμεινε πάντως...


Taste with your eyes

Feel with your head

And think with your heart...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zox(=ζοξ)...έτσι με φώναζε ο παππούς μου :evil::P:lol::lol::lol:


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε,για το δικό μου nick,τα λόγια είναι περιττά :evil::P:lol: :wink:


Από τον Γιώργο έρχομαι και στην κορφή Βανέσσα!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το παρατσούκλι του παππού μου στο χωριό μου ήταν Μακούλης (δεν ξέρω πως βγήκε και κανείς δεν θυμάται πλέον). Από εκεί πέρασε στον πατέρα μου και μετά σε εμένα. Πολλοί μέχρι σήμερα νομίζουν ότι είναι το επίθετό μας κι όχι το "καλλιτεχνικό" μας.

Το καλοκαίρι που η εθνική μπάσκετ έπαιζε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Μπάσκετ στον Καναδά (1994 αν θυμάμαι καλά) και ο Σακήλ Ο'Νηλ ήταν στις δόξες του με το γνωστό ShakAttack, κάποιος το παρέφρασε και μου το κόλλησε ως ΜakAttack (που να θυμάμαι τι είχα κάνει πάλι, ήταν πάντως τρελό καλοκαίρι :lol: ). Στη συνέχεια ο ίδιος το διαφοροποίησε σε McAttack γιατί όπως υποστήριζε μου ταίριαζε και για Σκωτσέζος ευγενής. :evil::P

Στη συνέχεια όμως από όλους υιοθετήθηκε απλά το Mac σαν πιο εύχρηστο και με πιο άμεση παραπομπή στην αρχική μορφή Μακούλης.

 

ΥΓ. Κάποτε έμαθα ότι στη Σκωτία υπάρχει πραγματικά το Clan των McUlish. :lol:


Γόνδολες υπάρχουν ΜΟΝΟ στη Βενετία.

 

Στα βουνά μας ανεβάζουν τα τελεφερίκ.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το ονομα μου απλα για να μην το ξεχασω

 

Βλεπε τσακι ...κανεις δεν τον λεει βασιλη αλλα τσακι..και οχι μονο τον τσακυ...


ViVa GrEeCe!!!! :) :) :)

 

 

Y.Γ. Ο MOONSODA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στις αρχές του internet τα ονόματα στα e-mail είχαν περιορισμένο αριθμό χαρακτήρων κι έτσι το Μελιδονιώτης ( το επίθετό μου ) έγινε Melidon. Aπό κει στο donmeli ήταν απλά ένας αναγραμματισμός.


Αλήθεια στο curling ντοπάρονται?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Βλεπε τσακι ...κανεις δεν τον λεει βασιλη αλλα τσακι..και οχι μονο τον τσακυ

 

Ελπίζω στην εκδρομή στην Βασιλίτσα να μην τον φωνάξει κανείς Τσάκι, γιατί στα Γρεβενά αυτή η λέξη έχει αλλο νόημα. :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στις αρχες των 90ς, οταν το Διαδικτυο ειχε πολλα δωρεαν sites (εγκυκλοπαιδειες, περιοδικα κλπ) ολοι ζητουσαν να γραφτεις δωρεαν μελος. Τοτε, σαν userid εβαζα το επιθετο μου, οταν καποια στιγμη αρχισαν να ερχονται προσφορες ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ για οτι φανταστεις, απο πιστωτικες καρτες μεχρι βιντεοκασετες (ναι, αυτες). Απο τοτε εβαλα μυαλο (;;:D και χρησιμοποιω το μικρο μου με το αρχικο του επωνυμου για να διακρινωμαι απο την πληθωρα των Μακηδων που βολταρουν στο Διαδικτυο. Πεζο εε;;

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

 

ΥΓ Ο batucada απο που;; Να ενα ενδιαφερον nickname.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι με φωνάζουν εδώ και κάποια :?: χρόνια.


Don't count the years ... count the memories!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Βλεπε τσακι ...κανεις δεν τον λεει βασιλη αλλα τσακι..και οχι μονο τον τσακυ

 

Ελπίζω στην εκδρομή στην Βασιλίτσα να μην τον φωνάξει κανείς Τσάκι, γιατί στα Γρεβενά αυτή η λέξη έχει αλλο νόημα. :evil::evil::evil:

 

Για κανε μας μια ενημερωση για να μην βρεθουμε εκ του απροοπτου...


ViVa GrEeCe!!!! :) :) :)

 

 

Y.Γ. Ο MOONSODA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν πως προέκυψε το δικό μου....

 

Πριν λίγα χρόνια οταν είχαμε πάει ημερησια εκδρομή με το σχολείο στο μουσείο Γουλανδρή ( :evil::evil: ), πετάχτηκε μια μεταλλαγμένη αράχνη και με τσίμπησε (ή μήπως ηταν μύγα τσε-τσε...? :roll: ) Ε, τα υπόλοιπα τα ξέρετε....απο τότε μ' αρέσουν τα .....κολάν :oops: :evil:

 

Τεσπά....

Κατάλοιπα της παιδικής ηλικίας είναι αυτά και μια σειρά κόμικ και (καταπληκτικών για το είδος τους )ταινιών που πραγματικά με διασκέδαζαν και μου 'χουν μείνει αξέχαστα με την εξαίρετη καλλιτεχνική τους δουλειά και τα αληθοφανή ("και καλά", τεκμηριωμένα) σενάρια...

 

Αυτά...


With great mountains, comes great skiing!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελπίζω στην εκδρομή στην Βασιλίτσα να μην τον φωνάξει κανείς Τσάκι, γιατί στα Γρεβενά αυτή η λέξη έχει αλλο νόημα. :evil:  :evil:  :evil:

 

Για κανε μας μια ενημερωση για να μην βρεθουμε εκ του απροοπτου...

 

Ενημέρωση για το "batucada" ντεν εχει;


Every soldier has two families: Those you raise, and those you raise hell with...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχ αυτά τα ψευδώνυμα, δεν σώνεται η κατάσταση.

 

Δυστυχώς πλέον δεν ακούω ποτέ στο Παναγιώτης. Αντίθετα απαντάω στα:

Panio, Panie, Banio, Banie, PanioBanio, PanieBanie,PanioBanie, PanieBanio,

PalioBanio, PalioBanie, Πρόβατο, Πρόβατε, ΠαλιοΠρόβατο, ΠαλιοΠρόβατε, Κάφρε, PanioHestra, PalioHestra, PanioLoutro, PanioBine, PanioBide, Μπιντέ, Τουαλέτα.

 

Όλα τα ανωτέρω τα έχω ακούσει από τουλάχιστον 1 φορά και μερικά θυμάμαι και ποίοι τα πρωτοχρησιμοποιήσανε. :roll:

 

Εδώ μερικοί φίλοι μέχρι και φωτογραφίες να κάνω skydiving μέσα σε τουαλέτα φτιάξανε :lol:

 

Φιλικά

Το "Μαύρο Πρόβατο" του Φόρουμ

Παναγιώτης


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...