Jump to content
Sign in to follow this  
antonis

Καλάβρυτα Report - Κλείσιμο (pics)

Recommended Posts

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

 

ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????

 

ΠΑΡΝΑΣΣΕ ΘΑ ΒΑΡΥΓΚΟΜΗΣΕΙΣ!!


ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΑΙΖΟΝ ΠΑΠΑ-ΣΤΡΟΥΜΦ?

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΠΑΡΝΑΣΣΕ ΘΑ ΒΑΡΥΓΚΟΜΗΣΕΙΣ!!

 

Μπα όλα τα Ελληνικά χιονοδρομικά σιγά-σιγά σκέφτονται να κλείσουν παρόλο που διαθέτουν 1.5 μέτρο χιόνι στις πίστες τους

 

ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ

 

Ρε σύλλογε έτσι θα το αφήσεις αυτό :?:

 

Προς antonis: ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΠΟΝΩ


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΜΙΚ.ΜΗΝ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΝΘΙΖΕΙ Η ΦΥΣΗ, ΒΓΑΖΕΙ Η ΓΗΣ ΧΟΡΤΑΡΙΑ!!

 

ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΒΟΥΝΟ ΑΥΤΗ.ΜΑ ΤΙ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΡΩΜΕΝΟΙ ΑΚΟΜΗ...

 

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΠΡΟΠΕΡΣΙ ΕΚΛΕΙΣΕ ΜΑΙΟ Ο ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ


ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΑΙΖΟΝ ΠΑΠΑ-ΣΤΡΟΥΜΦ?

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πήγαν την κάρτα στα 10 ευρώ τις καθημερινές, ανοίγουν κάθε μέρα Στύγα και Άρτεμις, όλη τη βδομάδα το χιόνι ήταν καλό... Και όμως δεν πατάει άνθρωπος. Άδικο έχουν που το κλείνουν; Ας ελπίσουμε ότι θα το ξανανοίξουν την επόμενη σεζόν με διορθώσεις όσο αφορά την τιμή της κάρτας τις καθημερινές. Είναι πάντως απίστευτο η Αθήνα των 3,5 εκατομμυρίων κατοίκων να μην μπορεί να τροφοδοτήσει για περισσότερο από 2 μήνες το χρόνο τα 3 ΧΚ που βρίσκονται σε μια ακτίνα 2,5 ωρών.

Ίσως θα είχε ενδιαφέρον να γίνει ένα γκάλοπ ανάμεσα στους χρήστες του φόρουμ (όχι μόνο στα μέλη) για το πόσες φόρες πήγαν για σκι φέτος και πού πήγαν. Εγώ π.χ. πήγα φέτος 6 φορές Παρνασσό και 2 φορές Μαίναλο (και - δυστυχώς - ούτε μια φορά Καλάβρυτα... mea culpa). Πιστεύω ότι από ένα τέτοιο γκάλοπ θα έβγαιναν χρήσιμα συμπεράσματα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε κάποια άλλη θεματική ενότητα αναφέρομαι για πολλοστή φορά στο πρόβλημα της πρόσβασης.Σε κάποιο άλλο θέμα διάβασα ότι ο Κλαουδάτος δεν ανεβαίνει λόγω χαμηλής συμμετοχής και ο Χαλούλος σταμάτησε για την τρέχουσα περίοδο τα δρομολόγια.Τί κάνουν τα χιονοδρομικά ωστε να παει κάποιος που δεν έχει μεταφορικό μέσο στις επιχειρήσεις τους;Απολύτως τίποτα.Λογικό είναι λοιπόν να μην πηγαίνει κανείς.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κατανοώ το πρόβλημα για όσους πηγαίνουν στα ΧΚ με λεωφορείο αλλά απ΄ό,τι έχω καταλάβει, αρκετοί πάνε στον Παρνασσό με ΙΧ. Πάντως, αν ο Σύλλογος διοργάνωνε αυτές τις μέρες μια μονοήμερη εκδρομούλα στο Χελμό, θα κατάφερνε να κάνει αισθητή την παρουσία του και να έχει (έστω και για μια μέρα...) ένα ολόκληρο χιονοδρομικό κέντρο (των Καλαβρύτων στην προκειμένη περίπτωση) σχεδόν δικό του... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
απ΄ό,τι έχω καταλάβει, αρκετοί πάνε στον Παρνασσό με ΙΧ.

 

Έχεις δίκιο αλλά αν αναλογιστείς οτι τα λεωφορεία δεν περνούν απ'όλες τις περιοχές και έχουν υπάρξει φορές που ο Κλαουδάτος έχει ανεβάσει στον Παρνασσό ακόμα και 3 λεωφορεία,περίπου 150 άτομα δηλαδή,μπορεί κάποιος να βγάλει συμπέρασμα ότι εξυπηρετούν.Βέβαια προσωπικά μου έρχεται πιο ακριβό το σκι επειδή αναγκάζομαι να πληρώνω και ταξί για να πάω να πάρω το λεωφορείο αλλά αν δεν έχεις άλλη λύση αποδέχεσαι την κατάσταση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ, ΑΦΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ(ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΑRCODE) ΚΑΙ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΜΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ ''ΡΕΠΟΡΤΑΖ'' ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ. ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΠΩΣ ΜΑΣ ΦΑΝΗΚΕ Η ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ, ΧΙΟΝΙ ΚΛΠ

 

 

ΕΙΣΤΕ ΣΥΜΦΩΝΟΙ?ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΑ

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΙΜΑ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΛΥΠΗΘΩ. ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 18,04,2005 ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ''ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ'' ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΑΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΑ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΟΥΣ ΤΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ...ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ MAXIMUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barcode, το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ αλλά καλύτερα να το κάνουμε αφού κλείσει και το τελευταίο χιονοδρομικό :wink:


JAPOW!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το αποτελεσμα του να μην υπαρχει κοσμος δεν χρειαζετε να το πουμε!!!Ειναι καποια πραγματα που τα εχουμε επισημανει και εμεις απο εδω..Ελπιζω του χρονου να ειναι ολα τελεια!!

 

 

Αλλα το κλεισημο μπορει να αφειλετε στις συμβασεις που μπορει να εχει το ΧΚ με τους υπαλληλους!!!!

μπορει να λιγουν και μετα ειναι παρανομο αν δουλευουν...ΙΚΑ συκα κλπ...

 

Αυτο πιστευω πως ειναι!!


ViVa GrEeCe!!!! :) :) :)

 

 

Y.Γ. Ο MOONSODA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΚΛΕΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΠΑΘΑ ΜΙΑ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΟΛΛΑΩ ΠΡΙΝ 3 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ

 

 

ΕΧΩ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΠΙΤΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ. ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΟΛΟΙ...

 

 

 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΟΛΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΟΝ

Share this post


Link to post
Share on other sites

θυμηθηκαν ομως να κανουν εκπτωτικα οταν ειναι ετοιμοι να κλεισουν

 

και θελουν να γεμισουν αμεσα

 

αμ δε γινετε ετσι χωριο

 

ας κατσουν τωρα να κτυπησουν χοντρο αλατι

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όντως είναι άσχημο που κλείνει ο Χελμός τόσο νωρίς. Φαντάζομαι όμως ότι δεν είναι λόγω συμβάσεων, όπως λέει ο Θάνος. Θα μιλήσω πιο συγκεκριμένα: σε συζήτηση που είχα με άνθρωπο από το χκ Πηλίου την τελευταία φορά που ανέβηκα, μου είπε ότι η σύμβασή τους λήγει στις 24 Απριλίου. Μου φαίνετε κάπως περίεργο να λήγουν οι συμβάσεις στα Καλάβρυτα 15 μέρες πιο πριν. Κατά την ταπεινή μου άποψη και λαμβάνοντας υπόψη την συμπεριφορά της διοίκησης καθ' όλη τη διάρκεια της σεζόν, μάλλον για οικονομικούς λόγους το κλείνουν τόσο νωρίς.

 

Καλημέρα σε όλους


Your dreams are now been fulfilled, let's get up or let's get ILL!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ισως ειναι και αυτο παραγοντας..αλλα αν θυμαμαι καλα περσυ τετοια εποχη το ΧΚΚ δεν ειχε επαρκη χιονι για να συνεχιζει να παραμενει ανοιχτο!!και μπορει να εκλεισαν τις συμβασεις με δειγμα την πεσρυνη περιοδο!!!


ViVa GrEeCe!!!! :) :) :)

 

 

Y.Γ. Ο MOONSODA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ισως ειναι και αυτο  παραγοντας..αλλα αν θυμαμαι καλα περσυ τετοια εποχη το ΧΚΚ δεν ειχε επαρκη χιονι για να συνεχιζει να παραμενει ανοιχτο!!και μπορει να εκλεισαν τις συμβασεις με δειγμα την πεσρυνη περιοδο!!!

 

Πιθανόν να είναι όπως τα λες Θάνο, αλλά αν κρίνω από τις φωτογραφίες και πολύ περισσότερο από τη δήλωση των υπευθύνων του χκ στο snowreport ότι το χιόνι για το σκ είναι επαρκές σε όλες τις πίστες μάλλον κάποιος άλλος λόγος συντρέχει :roll:


Your dreams are now been fulfilled, let's get up or let's get ILL!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nαι αυτος με τισ σημβασεις...

 

αν ληξουν δεν μπορουν να εργαζονται εκει γιατι ειναι παρανομο!!!


ViVa GrEeCe!!!! :) :) :)

 

 

Y.Γ. Ο MOONSODA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήπως χιόνισε τις τελευταίες μέρες στο Χελμό.Γιατί από την κάμερα ,μου φάνηκε ότι έχει βάλει κάτι ????όσι κάνουν ορειβατικό,μάλλον θα περνάνε καλά.


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

εβαλε την προηγουμενη week 20 ποντακια!!! :twisted: :twisted:


ViVa GrEeCe!!!! :) :) :)

 

 

Y.Γ. Ο MOONSODA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τωρα μπήκα στην cam των καλαβρυτων και θελω να αρχισω τα αντικαταθλιπτικά.Γιατι μας το κάνουν αυτόοοοοοοοοοοοοο?Εχει φρεσκοχιοναααααααααααααααααακιιιιιιιιιιιιι (λάλησα) 8):lol::P 80 :lol:


ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΑΙΖΟΝ ΠΑΠΑ-ΣΤΡΟΥΜΦ?

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΒΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ! ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ! ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΑΡΝΑΣΣΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΣ?!? :wink:


ζητήται πούδρα κατάλληλη για βιασμό

πληροφορίες μόνο με pm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τωρα μπήκα στην cam των καλαβρυτων και θελω να αρχισω τα αντικαταθλιπτικά.Γιατι μας το κάνουν αυτόοοοοοοοοοοοοο?Εχει φρεσκοχιοναααααααααααααααααακιιιιιιιιιιιιι (λάλησα) 8):lol::P 80 :lol:

 

Ναι όντως, τράβα να τσουλίσεις λίγο γιατί ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ

 

Φιλικά

Το "Μαύρο Πρόβατο" του Φόρουμ

Παναγιώτης


Χαιρετισμούς από τη χώρα της γραφειοκρατίας

IPB Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΩ ΡΕ CANADIAN GIRL !!!!

 

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΨΩΜΙ ΡΕ

 

ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ!!!

 

ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΚΟΗΘΕΙΣ (ΧΕΧΕΧΕ) :lol::lol::lol:


"Να δεις τι σού χω για μετά..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι έτσι.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Το κορίτσι θέλει αέρα Ευρώπης


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...