Jump to content
Sign in to follow this  
ΜΙΚ

ΠΟΥΔΡΑ

Recommended Posts

ΑΣ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΥΔΡΑ ΑΚΟΥΤΕ :lol::lol::lol::lol: ?????

ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΟΥ ΣΚΙ 70% ΕΚΤΟΣ ΠΙΣΤΑΣ :lol::lol::lol::lol: ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ ΜΠΟΥΦΑΝΑΚΙ :P:P:P ΚΑΙ ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΚΛΠ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΠΟΥΔΡΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΙΣΤΑΣ.

ΠΕΡΣΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΗΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΤΡΕΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΣΕΡΙ ΩΡΑΙΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ (ΒΕΒΑΙΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΣΚΙ ΣΧΕΔΟΝ G.S.) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΡΙΖΩ ΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ. ΠΟΛΥ POWER ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΝΩ ΔΙΑΒΑΖΑ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ ΞΕΚΟΛΑΩ ΤΑ ΣΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΠΟΥΔΡΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.

Η ΜΟΝΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΛΙΓΟ ΠΙΣΩ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΚΕΡΜΑ ΣΤΟ ΚΟΛΟ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ(ΑΠΟ ΞΕΝΟ ΣΑΙΤ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ) ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΙ ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΩΝ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΗΛΛΑ

ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ :lol::lol::lol:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και το επίπεδο μου είναι σαφώς υποδεέστερο του δικού σου, MIK, επειδή έτυχε να πετύχω πραγματική πούδρα πέρσι στον Παρνασσό, here goes.

 

Πρώτα από όλα, τα πράγματα είναι όπως ακριβώς τα γράφεις. Το βάρος πρέπει να είναι ελαφρώς πίσω και ισομοιρασμένο στα δύο πόδια.

 

Δεν πιστεύω ότι το πρόβλημα σου είναι η λάθος τεχνική για πούδρα. Αντίθετα νομίζω ότι προσπαθείς να εφαρμόσεις την τεχνική για πούδρα σε λάθος τύπο χιονιού. Το Ελληνικό απάτητο σπάνια είναι πούδρα. Είναι βαρύ και στρίβει πολύ δύσκολα. Η πραγματική πούδρα, αυτή που πιάνεις με το γάντι σου και την παίρνει ο αέρας, είναι η επιτομή αυτού που οι Άγγλοι αποκαλούν weightlessness. Στρίβει με την σκέψη και πρέπει να είναι, μετά το sex, η πιο απολαυστική εμπειρία που μπορεί να βιώσει άνθρωπος.

 

Την ημέρα που είχαμε πετύχει πούδρα στον Παρνασσό, το χιόνι μας έφτανε μέχρι τα γόνατα, όπως ακριβώς βλέπουμε σε ταινίες του Γουόρεν Μίλερ. Έκανες σκι χωρίς να βλέπεις καθόλου τα πόδια σου, εντελώς σουρεαλιστικό! Ο Πάππος με τον οποίο συζητάγαμε εκείνη την ημέρα μας έλεγε ότι τόσα χρόνια που ήταν στο βουνό, δεν θυμόταν τέτοιο απίστευτο χιόνι! Για να στρίψεις δεν έκανες προσπάθεια, απλά έφερνες το βάρος σου λίγο πίσω και όλα γινόντουσαν από μόνα τους, όπως ακριβώς τα ονειρεύτηκες. Όλη την μέρα κατεβαίναμε τον Ηρακλή από το απάτητο ουρλιάζοντας από την ευχαρίστηση :!:

 

Υ.Γ. Τι μου θύμισες τώρα :roll:


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

υπομονη να χιονισει!!

 

αφου εχετε πτυχιουχο στο club ρε ΜΙΚ :lol::lol: ---καντε ΥΠΟΜΟΝΗ!

 

μονο 30€ η ωρα!! :wink: ειδικη τιμή για το snowclub και σας κατεβαζω και απο το Ολυμπο..

 

..ολα θα γινουν και μεχρι το τελος της ημερας θα γινετε ολοι Kammerlander :lol::lol::lol:


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

εγώ πιστεύω οτι τα πόδια σου κουράζονται γιατί βάζεις πολύ το βάρος σου πίσω. Σε γενικές γραμμές αυτό δεν είναι σωστό. (Αρκεί να είναι στο κέντρο). Αλλά και αυτό εξαρταται από την ταχύτητα και την κλίση της πλαγιάς. Και εξηγούμαι:

Για να στριψεις στην πούδρα πρέπει να ξεμυτίσουν τα σκι σου. Αυτό μπορεί να γινει με 2 τρόπους: είται ελαφρώνοντας τα σκι σου (μαζευοντας τα γόνατα προς τα πάνω), είται βαζοντας πιο πολύ βάρος πίσω. Ο πρώτος τρόπος θέλει και μια Α ταχύτητα για να λειτουργήσει.

Προσωπικά χρησιμοποιώ και τους 2 τρόπους αλλά βρίσκω το ελάφρωμα σαφώς πιο ξεκούραστο!!!

Αυτα! :lol: (αμα δές το αβατάρ μου είμαι σε νωπή πούδρα και μάλλον βαζω βαρος πίσω και ελαφρώνω λιγότερο) (ψιλοχάλια δηλαδή) :?

 

makalu Ολυμπο είπες; θα με πάρεις και μένα; :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

εγώ πιστεύω οτι τα πόδια σου κουράζονται γιατί βάζεις πολύ το βάρος σου πίσω. Σε γενικές γραμμές αυτό δεν είναι σωστό. (Αρκεί να είναι στο κέντρο). Αλλά και αυτό εξαρταται από την ταχύτητα και την κλίση της πλαγιάς.

Και εξηγούμαι:

Για να στριψεις στην πούδρα πρέπει να ξεμυτίσουν τα σκι σου. Αυτό μπορεί να γινει με 2 τρόπους: είται ελαφρώνοντας τα σκι σου (μαζευοντας τα γόνατα προς τα πάνω), είται βαζοντας πιο πολύ βάρος πίσω. Ο πρώτος τρόπος θέλει και μια Α ταχύτητα για να λειτουργήσει.

Προσωπικά χρησιμοποιώ και τους 2 τρόπους αλλά βρίσκω το ελάφρωμα σαφώς πιο ξεκούραστο!!!

Αυτα! :lol: (αμα δές το αβατάρ μου είμαι σε νωπή πούδρα και μάλλον βαζω βαρος πίσω και ελαφρώνω λιγότερο) (ψιλοχάλια δηλαδή) :oops:

(ειμαι ανοιχτος σε διορθώσεις)

 

makalu Ολυμπο είπες; θα με πάρεις και μένα; :lol:


μπορώ και χωρίς ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα τα πουμε (και δουμε) ολα στη πραξη!!! :lol:

 

ολα οσα λετε ειναι σωστα, αλλα υπαρχουν αλλα τοσα tips που ειναι βασικότατα για να μην καταβαλεις ενεργοβόρα προσπαθεια, για να διατηρεις σταθερο ρυθμό και πολλα αλλα σχετικα με την ασφαλη κινηση στο βουνο!!! δεν ειναι απλως μια μορφή σκι το off-piste, αλλα χρειαζονται και οι βασικες αρχες ορειβασιας και γνωσεις των κινδυνων του βουνου...

 

υπομονη και θα χιονισει.... :lol:

 

αποφευγω εγγράφως να περιγραφω τεχνικες σκι διοτι πολυ απλα ειναι πολλα και ολα χρησιμα αυτα που πρεπει να γραφουν (ομολογώ οτι βαριεμαι και λιγο! :oops: )---και δεν παιρνεις παντα ολοκληρη την εικονα !

 

υπομονη και θα χιονισει.... :lol:

 

Κωστής :lol:


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κωστη δεν εχοθμε γνωριστει απο κοντα διοτι δεν ειχες ερθει στο Πηλιο μαζι με τ'αλλα παιδια απο Αθηνα αλλα δεν πηραζει, πιστευω να τα πουμε καποια στιγμη σε καποιο χιονοδρομικο.

Τωρα αυτο που θελω (γι'αυτο και ο προλογος) ειναι να τα πουμε οσο ποιο συντομα γινεται διοτι συμβουλες απο πτυχιουχο pouder skier (Χρηστο, σωστα το γραφω?), δεν εχουμε και πολλες φορες την ευκαιρια, να ακουμε, και μαλιστα στην εξωφρενικη τιμη των 30 Ευρω!!! ( το 6μηνο ειπες?)

Ποτε ειπες?

Χρηστος Θεσ/νικη

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΠΟΥΔΡΟΛΟΓΙΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΕΣΕΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΜΑΚΑΛΟΥ. ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΟΥΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΤΗ ΣΤΙΣ 25 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ :lol::lol::lol::lol:

ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 30 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΣΤΟ ΜΙΧΑΛΗ ΖΙΩΤΗ ΣΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΤΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΟ ΜΑΚΑΛΟΥ

 

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ :?: :oops: :oops:

ΣΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΥΔΡΑ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΨΙΛΟΒΡΕΓΜΕΝΗ ΚΛΠ ΚΛΠ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΓΕΙΡΩ ΠΡΩΤΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΡΙΒΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ OFF PISTE ΣΚΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΡΒΙΝΓΚ Η ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΑ ΣΗΚΩΝΩ ΜΥΤΕΣ???

 

ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΣΤΟ ΑΠΑΤΗΤΟ ΜΕ ΑΤΟMIC C9-20 1.:P ΕΞΥΠΝΑΚΙΕΣ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

με €1200 κανουμε και heli-skiing σε οποιο βουνο θελουμε (μεχρι 6 ατομα-4κατεβασιες την ημερα)--μιλαω παντα για ελλαδιτσα!!!

:lol:

 

ολο λογια ειναι (Μ)ερ(Ι)(Κ)οι. :lol: Μπορει να μην εκανα σκι στις Αλπεις το καλοκαιρι--μπορει να μην εκανα Πηλιο πριν μια εβδομαδα--μπορει να ειχα το ατυχημα (καταγμα) απο το telemark περυσι και να εχασα τη σεζον-- :lol:

 

αλλα θα ξεχαρμανιασω....the hard way.... μολις βρω το ιδανικό χιονι. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

...ναι Χρήστο και εγω πρεπει να σας δω απο κοντα -στο βουνο με χιονι - o γνωστός ομως νομος του Murphie δεν μου επετρεψε να σας δω τις προαλλες λογω ιωσης..

 

βασικη προυποθεση...να χιονισει, για να'μαστε ολοι στο βουνο με τα σκι στη πλατη!

 

:wink:

 

κωστής


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιατί τέτοια βάρβαρα πράγματα ρε Κωστή; Άκου εκεί με τα σκι στην πλάτη! Δηλαδή με τα σκι στα πόδια πάνω σε ένα άνετο καρεκλάκι με ένα υπέροχο ξανθό snow bunny δίπλα σου, δεν γίνεται;


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρηστο σιωπη!!! :lol::lol: Τωρα μιλαει ο μεγαλος "Δασκαλος". :lol: :!: :lol: :!:

"Τα σκι στη πλατη" θα ειναι καποια καινουρια τεχνικη εσυ δεν ξερεις απ'αυτα!!! :roll: :roll:

Για πες Κωστα γι'αυτη τη καινουρια τεχνικη :roll: ... τις μποτες θα τις φορεσουμε, ή δεν μας χρειαζονται!!! :lol::lol::lol:

Χρηστος

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπότες.....μπότες....... κατι μου λέει αλλά δεν θυμάμαι....

:roll: :roll: Φοράμε μπότες στο σκι...?? :lol::lol:

Ε,τώρα μπερδεύτηκα... :? :?


Από τον Γιώργο έρχομαι και στην κορφή Βανέσσα!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:twisted: Παιδια εγω δεν ξερω τιποτα..ο ΜΙΚ θα μου κανει ενα μαθημα απλα σκι γιατι στο Πηλιο ολο μου λεγε το βαρος μπροστα κι ολο τα κανα θαλασσα..και μετα ο Κωστης θα με μθει πουδρα.χεχεχε.Παρεπιπτοντως ημουν κι εγω περσι σ αυτην την απιστευτη πουδρα 15/2(δε γιορτασα το Βαλεντινο κ πηρα τα βουνα...μεταξυ μας καλα εκανα!)

Ετοιμαστειτε δασκαλοι!!! :lol:


"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕΤΕ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

 

ΧΡΗΣΤΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΕ ΤΗ ΦΑΣΗ ΕΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΗΣ ΑΓΚΟΜΑΧΟΝΤΑΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ???

 

LIFT 4 EVER

 

MOUNTAINS WERE MAID TO SKI ON THE WAY DOWN AND SMOKE ON THE WAY UP :lol:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eνταξει θα συμμορφωθω με τις υποδειξεις σας δασκαλε.Παντως κι εγω ψηφιζω λιφτ αν κ πιστευω οτι η κατεβασια μετα απο κουβαλημα εχει αλλη γλυκα!!


"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΣΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΥΔΡΑ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΨΙΛΟΒΡΕΓΜΕΝΗ ΚΛΠ ΚΛΠ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΓΕΙΡΩ ΠΡΩΤΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΡΙΒΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ OFF PISTE ΣΚΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΚΑΡΒΙΝΓΚ Η ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΑ ΣΗΚΩΝΩ ΜΥΤΕΣ???

 

Το ποιό πιθανό (στη πρώτη περίπτωση) είναι οτι τότε θα βρεθείς πολύ πιο μπροστά απο τα σκι σου :lol:

Μα πολύ πιο μπροστά

 

:lol:

Φιλικά Τηλέμαχος


μπορώ και χωρίς ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΣΤΕΡΗΣΕΣ ΓΕΛΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΣ :lol:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα εγώ είχα τις καλλίτερες προθέσεις :!:

 

ζητώ συγνώμη :D


μπορώ και χωρίς ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

RE PAIDEIA DEN TA AFHNETE AYTA OLO MAGIES EISTE

 

H ENOTHTA GIA TA KOPSIDIA POY EINAI KAI THN EXASA ?!?!?!?!????

 

PORE KATI KONTOSOYBLIA

 

META TIS TRAKOSIES TOYBES STO BOYNO DYO KILA KRASAKI KOKKINO

KONTOSOBLI PAIDAKIA KOI KOKORETSAKI EINAI OTI PREPEI KAI AFHSTE TA ELIKOPTERA KAI TIS KOLOTOYBES


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ καλος Αποστολε :!: :!: :!: Νομιζω οτι βοηθησες και παρα πολυ μαλιστα :!: Και να φανταστεις ηρθες ακριβως στην ωρα :!: :roll: :!:

Τη Κυριακη προσπαθουσαμε να κανουμε κατι τετοιο στο Ελατοχωρι (μαλλον εγω προσπαθουσα :wink: :oops: :? διοτι ο Θωμας ηταν σε καλυτερη μοιρα απο 'μενα)

Νομιζω λοιπον οτι βοηθησες αρκετα :!:

:shock::shock::shock: Φυσικα και τα εχω τυπωσει για να τα ξαναδιαβασω :oops: :oops:

Να τα πουμε και στο βουνο αυτη τη φορα :!: :!: :!:

Χρηστος

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αστο κατω εσυ δεν προλαβαινεις, τωρα εχεις αλλες ΠΟΥΔΡΕΣ .

Καλη Χρονια Σταθη σε σενα, αλλα και σε ΟΛΗ την οικογενεια :cry::cry::cry:

Χρηστος

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΒΕΛΤΩΜΕΝΟΣ 500% ΣΤΗΝ ΠΟΥΔΡΑ ΞΑΝΑΧΤΥΠΩ :P . EΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΤΟ 2002 ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΒΓΩ ΕΚΤΟΣ ΠΙΣΤΑΣ:? :?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΞΑΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΙΣ ΠΙΣΤΕΣ:!:

ΚΩΣΤΗ ΔΗΜΗΤΡΗ ΤΗΛΕΜΑΧΕ ΣΤΑΘΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΠΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΒΛΕΠΑ. :D

ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΝ ΑΕΡΑ(ΟΝΟΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟ) :evil:

 

ΕΙΧΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΤΗΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΔΥΣΣΕΑ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΗ ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΝΕ ΤΗ ΠΙΣΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ 100 ΜΕΤΡΑ ΠΛΑΤΟΣ ΑΠΑΤΗΤΟ :evil::evil::cry:8)8)8)8) ΓΙΑ 500 ΜΕΤΡΑ ΚΑΤΑΒΑΣΗ 8)8)8)(ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΑΦΕΙ)

 

ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΟ ΤΗΛΕΜΑΧΟ ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 15 ΚΑΛΕΣ ΣΕΡΙ ΦΛΑΠ ΦΛΟΥΠ ΣΤΡΟΦΕΣ ΜΕ ΤΑ RACING ΣΚΙ ΜΟΥ.

ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΑ 3-5 ΠΗΓΑΔΙΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ 150 ΜΕΤΡΑ ΠΟΥΔΡΑ ΤΑ ΣΚΙ ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ ΠΕΤΑΓΑ(ΣΧΕΔΟΝ)

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΕΓΚΑΙΝΙΑΣΩ ΤΑ KNEISSL S3 ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΚΑΙ ΓΩ :evil: .

ΠΑΙΔΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΙΣΤΑΣ

ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΤΕΣ(ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

SEE U AT THE POUDRA KALABRYTA PAAAARTYYYYYY SUNDAY 11 JANUARY 2004:twisted: :D:evil::X:) :wink:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγραψα απαντηση εδώ για ερθει το θεμα μπροστά, για να σας θυμησω το τι θεματα θα πρεπει να εχει αυτή η ενότιτα. :D

 

Αλλα και για να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα για την πουδρα που πιθανον θα συναντησουμε στο Soelden :D


powder_2009.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

  • Posts

    • Ακόμα και αν δε σώζεται ένα χιονοδρομικό,θα ρίξουν χρήματα για να ικανοποιήσουν τους τοπικούς βουλευτές και πολιτευτές που χρηματοδοτούνται από τους τοπικούς επιχειρηματίες και ψηφίζονται από τους κατοίκους που ζουν σε μεγάλο ποσοστό από τα χιονοδρομικά.Να τ΄αφήσουν δεν υπάρχει περίπτωση και να ρίξουν όλο το βάρος στα χιονοδρομικά που ανέφερες που μπορεί να είναι πιο σωστή επένδυση.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν έχει σχεδιασμό.Πάει με τον αέρα των συμφερόντων.Πριν μερικά χρόνια έβλεπα ένα ρεπορτάζ για τα χωριά γύρω από τα Βαρδούσια.2 επιχειρηματίες είχαν πει "πρέπει να μας φτιάξουν χιονοδρομικό κέντρο"...Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει κλπ,αλλά σκέψου να βρίσκονταν χρήματα για επέκταση χιονοδρομικών κλπ,μην έχεις αμφιβολία ότι οι εκάστοτε κυβερνώντες θα δέχονταν τρομερές πιέσεις για να φτιάξουν χιονοδρομικό σε περιοχές που εκλέγονται βουλευτές τους...Εδώ σχεδιάζουν μεταφορές στρατοπέδων,όχι με επιχειρησιακούς όρους αλλά με οικονομικούς όρους,αν θα βλαφτεί η τοπική οικονομία,τι λέμε τώρα για χιονοδρομικά...
    • Συγγνώμη,αλλά μια σοβαρή χώρα με σχεδιασμό γι΄ανάπτυξη τουριστικού προϊόντος δε θα έπρεπε να βασίζεται στις απαιτήσεις των δήμων.Ξεκινάς ένα σχεδιασμό και τον υλοποιείς.Αλλά αυτό για σοβαρές χώρες.Στην τελική ανάλυση η περιφέρεια πλέων είναι μία,δεν είναι όπως παλιότερα 10 νομαρχίες.Άρα η περιφέρεια μπορεί να υλοποιήσει όποια έργα απαιτηθούν για να γίνει ανταγωνιστική και προσοδοφόρα.Τώρα αν κάθονται ν΄ακούν τις αντιρρήσεις των τοπικών αρχόντων και των βουλευτών που θέλουν να ικανοποιήσουν τους ψηφοφόρους τους και τους χρηματοδότες τους επιχειρηματίες,μάλλον πρόκειται για...μπανανία...
    • Δεν θα διαφωνήσω για τα πιο χαμηλά υψόμετρα. Εκεί ίσως είναι μάταιο πολλές φορές αλλά υπάρχουν και φορές που θα είναι υπερχρήσιμο. Και εγώ προτιμώ την επέκταση. Δυστυχώς όμως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου δείχνουν ότι είναι απαραίτητο και το τεχνητό. Ειδικά φέτος θα ήταν όπως το λες "μεσαιου επιπεδου για 100 μετρα, τρομερο για το Βακχο και 6-14-10-τελειωμα περιφερειακης". Ξεχάσαμε και το απότομο του Ηρακλή και τα περάσματα Δια Οδυσσέα....Αν σου κόστιζε 5.000 ευρώ? Ακριβό? Το αν θα το δούλευες στο 1750 και το 1650 είναι καθαρά απόφαση του σημείου της σεζόν. Αν δου λείπουν τα τελευταία 50 μέτρα θα είναι θησαυρός. Θυμήσου πόσες φορές και φέτος ήταν μια χαρά και έλλειπε χιόνι τα τελευταία 50 μέτρα. Δυο βδομάδες θα τις κέρδιζες τουλάχιστον. Ακριβό? Αν σου κόστιζε 300 ευρώ? Θα στο γυρίσω στη λογική "ας το έχουμε όπως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου και ανάλογα με τη σεζόν, τη στιγμή και το μέρος, μετατρέπει πίστες με πέτρες σε πίστες και πίστες κλειστές για 50 μέτρα σε πίστες ανοιχτές"    
    • Έκλεισα με 6 σκι και αυτά έξω. Τα Καλάβρυτα που λατρεύω δεν τα κατάφεραν. Για Παρνασσό ούτε για αστείο. Υπομονή για του χρόνου πια.
    • 😀   Για μένα ήταν μακράν η χειρότερη σεζόν (εκτός της καραντίνας φυσικά) από το 94 που ξεκίνησα. Από την μια οι υποχρεώσεις, από την άλλη η κάκιστη σεζόν, το αποτέλειωσε και το κατάμουτρο ψέμα του Παρνασσού για πλήρη λειτουργία, και με αυτά και με αυτά έμεινα με... 1 σκι.    1 σκι σε μια ολόκληρη σεζόν. Απίστευτο μου φαίνεται... 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ballaki
      ballaki
      (32 years old)
    2. grousso
      grousso
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,306
    • Total Posts
      460,664
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,473
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BrianEsola
    Joined
×
×
  • Create New...