Jump to content

Recommended Posts

Πηγαδια ερχομαστε...(Christos,Stubaigeorge,Batucada,Skier,Χάρης,Οδυσσεας,Θωμάς..)

Οποιος λοιπον δει εγκαιρα το μηνυμα ας μας βρει επανω..

 

Παντως πιστευω θα ναι κορυφαια φαση με λιγο κοσμο,σκληρο χιονι και επιτελους τον Αριστοτελη χωρις Bumps... :cry:

 

Εεεεε...και με λιγη ψυχρα...αντε να παει -20,,-25...

παρακατω αποκλειεται... :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

NA ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙΣ....ΚΑΤΩ ΑΠΟ -10 Α Π Ο Κ Λ Ε Ι Ε Τ Α Ι ΝΑ ΕΧΕΙ..

 

ΓΡΗΓΟΡΗΣ


With great mountains, comes great skiing!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι εγινε σημερα με το καρεκλακι? Ωραια το πρωι ειχε αερα, αλλα μετα στις 12:30 κοπασε, γιατι δεν το ανοιξαν? Φυσικα στις 9 το πρωι οταν παιρναμε τα εισητηρια μας ειπαν οτι "θα ανοιξει σε περιπου μιση ωρα γιατι εχει λιγο αερα"

 

Τις καθημερινες το κανουν συστηματικα, δεν ανοιγουν το καρεκλακι για να μην κουραστουν

 

Εχω αρχισει να τα παιρνω με τα πηγαδια, τι φταιει? η νοοτροπια του προσωπικου, ή η διοικηση που αδιαφορει?


Ergobyte / Γιώργος Νικολαϊδης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κατ αρχας καλως ηρθες Γρηγορη.. :wink:

Σημερα Κυριακη λοιπον στα Πηγαδια ο Αριστοτελης ηταν σε μεγαλο μερος παγωμενος με πολλες πολλες παγιδες ...ειδικα ηταν καποια σημεια που χωρις καλα μαχαιρια(τυχερος εγω που τεσταρα 1η μερα τα καινουργια μου πεδιλα :wink: -ατυχοι οι snowboarders )ηταν αρκετα επικινδυνα..

Ομως το λουκι και ο Παραδεισος ηταν απιστευτα τέλεια,γιατι ο αερας που σηκωσε ολο το χιονι απο τον Αριστοτελη κι αφησε τον παγο,εριχνε σ αυτες τις πιστες ολο το χιονι απο την διπλανη πλαγια..ετσι παιχτηκαν τρελα γκαζια και το απολαυσαμε 100%..

Ρε Geonik που ησουν ??

 

Οσο για την κορυφη ,και σημερα ο αερας σε ξυριζε κοντρα...Δεν μπορω να ειμαι απολυτος λοιπον στο οτι υπηρχε προθεση που δεν λειτουργησε καθολου η καρεκλα..Δεν το πιστευω κατι τετοιο..Αλιμονο..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άρη: Έκανα μία Παράδεισο και όλες τις υπόλοιπες (κάπου 6) καταβάσεις την μαύρη, για αυτό δεν βρεθήκαμε...

 

Γρηγόρη: Οι πίστες ήταν στρωμένες (ακόμα και η μαύρη!!), αλλά το κακό ήταν ότι το φρέσκο χιόνι παρασερνόταν από τον αέρα και το μονο που εμενε απο κατω είναι μια πλάκα-καθρέφτης που δεν φρέναρε με τίποτα. Μία βούτα μου στοιχησε 400μ κατάβασης από τα 2km της μαύρης :Idea:


Ergobyte / Γιώργος Νικολαϊδης

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλοι μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τις παραστατικές περιγραφές σας. Καλό σκι... (για μένα το επόμενο Σαββατοκύριακο Πηγάδια η/και Φλώρινα. Να δούμε αν λειτούργησε και η νέα πίστα...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...