Jump to content
zeto

ΑΤΥΧΗΜΑ : ΡΗΞΗ ΠΡΟΣΘΙΟΥ ΧΙΑΣΤΟΥ

Recommended Posts

Κόψε το το ρημάδι... :P

+60-70 ευρώ (τουλάχιστον!) το μήνα στην τσέπη σου, θα αποκτήσεις πάλι γεύση και όσφρηση και όταν θα ανεβαίνεις ανηφόρα δεν θα κρεμάς! :P

 

Και στο λέω εγώ που έκανα περίπου μισό σακουλάκι καπνό Καρέλια ή Craven την ημέρα! :o

Το έκοψα ένα βράδυ πριν 3 χρόνια και από τότε δεν!

 

Όπως και να έχει περαστικά σου!!! Σιδερένιος! Και φυσικά καλή αποκατάσταση!!!

Edited by wraith
  • Like 2

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κόψε το το ρημάδι... :P

+60-70 ευρώ (τουλάχιστον!) το μήνα στην τσέπη σου, θα αποκτήσεις πάλι γεύση και όσφρηση και όταν θα ανεβαίνεις ανηφόρα δεν θα κρεμας

 

Όπως και να έχει περαστικά σου!!! Σιδερένιος! Και φυσικά καλή αποκατάσταση!!!

+1.000 κόψτο τώρα, ευκαιρία είναι!

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπερα σας ευχαριστω για τα περαστικα σημερα βγηκα χ8ες χειρουργιθηκα και απ οτι μου λενε και κτλβαινω ολα καλα .. πηρα τις κινησεις απ τη πρωτη μερα λιγος πονος κτλπ .. απλα δε μου εδωσε καν κηδεμονα ( ειναι απ τους γιατρους που ειναι πλυ κατα της ακινησιας) , στον ενα μηνα λεει 8α ειμαι νορμαλ και 8αρχισω τα βαρακια , με το τσιγαρο ομως τι γινετε μτα το χειρουργειο !?? ηταν αρνητικος αλλα δε κρατιεμαι εχω κανει 4-5 :P Ολγα περαστικα σου δν εχω τι να πω για τη περιπτωση σου πολυ πιο δυσκολα πραγματα απο τη δικη μου , κα8ε δυναμη να ευχιθω . μικροβιε να τον φορας το κηδεμονα μεχρι να κολισει ο πλαγιος αφου κανεις ασκησεις και δε τεμπελιαζει ο 4κεφαλος ωστε να αφοσιω8εις μετα στο πχς καλη αναρωση σε ολους .

Περαστικά και καλή αποκατάσταση!

Δυστυχώς το τσιγάρο λόγω της αγγειοσυστολής που προκαλεί στα αγγεία εν γένει,δε θα επιτρέψει την κυκλοφορία

και τη γρηγορότερη επούλωση κ αποκατάσταση του τραύματος.(χειρουργηθέν σημείο ακόμη περισσότερο).

Επίσης αυξάνει την πιθανότητα θρομβωσεων ,πόσο μάλλον όταν έχουν δοθεί μετεγχειρητικά οδηγίες πλήρους ή σχετικής ακινησίας.


"I would never have imagined that a girl from little ol’ Midland, Ont. would be where I am today.So always dream big…you can make it happen!"(Sarah Burke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περαστικά και καλή αποκατάσταση!

Δυστυχώς το τσιγάρο λόγω της αγγειοσυστολής που προκαλεί στα αγγεία εν γένει,δε θα επιτρέψει την κυκλοφορία

και τη γρηγορότερη επούλωση κ αποκατάσταση του τραύματος.(χειρουργηθέν σημείο ακόμη περισσότερο).

Επίσης αυξάνει την πιθανότητα θρομβωσεων ,πόσο μάλλον όταν έχουν δοθεί μετεγχειρητικά οδηγίες πλήρους ή σχετικής ακινησίας.

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ολγα περαστικα σου δν εχω τι να πω για τη περιπτωση σου πολυ πιο δυσκολα πραγματα απο τη δικη μου , κα8ε δυναμη να ευχιθω .

 

no worries, ολα καλα και καθε μερα καλυτερα πια.

έκλεισα προχθες ενα μηνα απο το χειρουργείο και η βελτίωση στο ποδι ειναι ορατή μερα με τη μερα. απλώς πρεπει να συνειδητοποιήσει κανεις οτι, ασχέτως της απόκτησης εύρους κινήσεων, η αποκατάσταση κρατάει αρκετούς μήνες

εχω ενοχλήσεις κάποιες μερες αλλα οχι κατι φοβερο. πονάω ακομα στις πιέσεις του φυσιοθεραπευτή (ιδίως σε μια συγκεκριμένη: ξαπλωμένη μπρούμυτα μου λυγίζει το γονατο στις 90 μοιρες και στρέφει την φτέρνα σιγα σιγα δεξια και αριστερα) αλλα κανω υπομονη.

κανω διαδρομο καθε μερα με σκοπο να αποκτήσω φυσιολογικό βάδισμα, χωρίς τον κηδεμόνα εννοείται

οι υπολοιποι (Γιαννης, Γιωργος, Ισιδωρα, μικροβιακι) σε τι φαση βρίσκεστε? φανταζομαι ποδήλατο και σιγα σιγα τρεξιματακι σε ευθείες?

 

thrfOu ασε το τσιγαρο και πες κανα νεο, πως πας?

  • Like 2

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια χαρα!!! Kαι μετα θελεις να μας πεισεις οτι δεν μπορεις (εστω για τη συμμετοχη) για τις 10 Νοεμβριου........... :flower::animier:


Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ οπως σας εχω πει, κανω φυσιοθεραπειες, ποναω γύρο γύρο απο το γόνατο γιατι εγώ προερχομαι και απο τρακαρισμα, μια το φοράω μια το βγάζω τον κηδεμόνα ,

Περπατάω χωρίς πατεριτσες, αλλα ψιλοκουτσενω λίγο ,

Ποδήλατο κανω χωρίς προβλημα , μπορω να κανω και με τις ώρες χωρίς προβλημα.. Εκει που αντιμετωπίζω πόνο ,

Ειναι εκει που λες και εσυ Ολγα, οταν ειμαι μπρουμιτα και προσπαθούμε για να κλείσουμε τη γωνία του ποδιού, εχω τρελους πόνου , γιατι εχω ακόμα υγρά στο γόνατο , εχει βελτιωθεί βέβαια , αλλα θέλει δουλειά ..

 

(δεν μπορω να χοροπηδαω καθόλου μονο στο αριστερό ποδι)

 

Κανω βαρι , και βλέπω σιγά σιγά ζωντανεύει ο τετρακεφαλος,

μου λεει ο φυς/της οτι θα αρχίσουμε τρέξιμο σε λίγο καιρο..!!

 

Μετα θα χρειάστει γυμναστήριο 2-3 μηνες,πολυ καλη ενδυνάμωση για να προχωρήσω στην επεμβαση , ΠΧΣ.

 

Καλη ανάρρωση σε ΟΛΟΥΣ.!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Edited by mikrovioslive
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα! Βελτίωση ναι... Ποδηλατάκι ναι... Τρεξιματάκι όχι! Ούτε σε ευθείες ούτε σε τεθλασμένες!!!! Δε μ'αφήνουν ακόμα, αν και ξεκίνησα δουλειά και μάλιστα δυναμικά με 8 ωρο στο πόδι πάνω - κάτω στο πεδίο!!!! Ανάγκη βλέπεις...

Φυσιοθεραπείες σταμάτησα σε καθημερινή βάση με την προϋπόθεση βέβαια ότι θα κάνω ασκήσεις στο σπίτι... Μετά από 8 ώρες εργοτάξιο κι άλλες 3,5 γραφείο και φτάνοντας στο σπίτι το νωρίτερο 9:30μμ το αργότερο 12:30 π.μ. έχει κανείς όρεξη για ακήσεις???

Παρόλο βέβαια που έκανα συζητήσεις για τις επιτρεπόμενες ασκήσεις σε όργανα (για τις ελάχιστες των περιπτώσεων, που θα μπορώ να το καταφέρω), έχω μια θολή εικόνα σχετικά με το αν κάποιες επιβαρύνουν το πόδι... Ελπίζω σιγά σιγά να ξεκαθαρίσει το θέμα...

Πολύ χαίρομαι που όλοι βελτιωνόμαστε! Καλό κουράγιο αδέλφια! Πάλι με χρόνους με καιρούς πάλι στα βουνά θα γυρνάμε!!!! ;-)

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα κι'απο μένα.

Ισιδώρα, νομίζω έχεις την δυνατότητα για κάποιοες ασκήσεις ακόμη και στη δουλειά Βρές μια σκάλα και ανέβα κατέβα ΕΝΑ σκαλοπάτι με το χειρουργημένο πόδ ιπρώτο, ακόμη και πέντε λεπτά είναι αρκετός χρόνος άσκησης. Στο γραφείο, σήκω- κάτσε σε μια καρέκλα 100 φορές θα είναι αρκετές 1-2 φορές την ημέρα και προφανώς υπάρχουν αρκετές ακόμη απλές ασκήσεις που γίνονται όπουδήποτε σε σύντομο χρόνο.

Ολγα δεν έχω κάτι καινούριο και τρέξιμο δεν βλέπω μέσα στον Ιούνιο.

Γιάννη, ετοιμάσου θα τα πούμε απο κοντά τον άλλο μήνα και περιμένω καλή φυσική κατάσταση. Καλαμάτα-Φοινικούντα με ποδήλατα.

Ειναι ευχάριστο το ότι όλοι πάμε καλά και ελπίζω το καλοκαίρι να μας βοηθήσει περισσότερο.Ευχομαι δύναμη σε όλους.

  • Like 2

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περα απο τα ορ8ογραφικα μου :popo: ειδα και τα ποστ σας για το τσιγαρο και αγχο8ηκα λιγο .. μου εδωσε 40 ααντι8ρομβοτικες .. και απο αυριο 8α προσπα8ησω να μη καπνισω αν και βραδυ κανεις δε το κοψε :P

Γενικα ο γιατρος εκανε το χειρουργιο σε μια ωρα και εντυπωσιαστηκα , μου ειπε να κινουμε σπιτι με τις πατεριτσες και οτι δε θα θελε να ξαπλωνω αρκετα , το ποδι κουνιεται σχετικα ευκολα χωρις ποονο και βγαζω ευκολα τις ασκησεις 4κεφαλου . 4 χ 10 τα σετ επι 4 φορες τη μερα , με πιεσεις για να τεντωνει σε εκταση , ανεβοκατεβασματα κτλπ .. και ειμαι στη 5η μερα .. Δε ξερω αν παει ετσι συνηθως η αν εκανε τοσο καλη δουλεια ο ντοκ , ο οποιος εχει την εμπιστοσυνη μου και ετσι ειμαι ησυχος για τη συνεχεια .

Με το παγο τι γινεται βαζω ολη μερα αλλα δε βλεπω να το αναφερετε στην απο8εραπιαα , ετσι οπως τα λετε και εσεις σε κανα μηνα 8α ειμαι καλουτσικα για τις βολτες μου και δουλεια , αντε παμε ολοι γερααα :animier:

Edited by thrfOu
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με το παγο τι γινεται βαζω ολη μερα αλλα δε βλεπω να το αναφερετε στην απο8εραπιαα ,

 

μπραβο, αντε ξεμπερδεψες και εσυ! περαστικα να ειναι!

 

ρωτησε τον για τον παγο αλλα απ'οσο ξερω καλο ειναι να βαζεις συνεχεια ολη μερα (15' παγο και 15' χωρις και ξανα μανα)

Edited by Olga

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημερα στους ομοιοπαθεις μου και όχι μόνο.ΕΙμαι στις 50 μέρες απο το χειρουργειο και έχω επανέλθει κατα 85/100 στις καθημερινες δραστηριοτητες(περπάτημα,οδήγηση,ποδήλατο,μπάνια,)εκτός αθλητικών δραστηριοτητων.Παραμενει μια μικρή ακαμψια στο πόδι που την παλεύει ο φυσι/της πιεζοντας απο θέση μπρουμητα το πόδι μου σταδιακά.Αυτο ειναι και το χειρότερο απο πλευράς πόνου.(εδώ βλέπω τα βυζια της χελώνας)!η μονη γυμναστική που κάνω εκτός φυσιοθ/ού ειναι το ποδήλατο που πάω βόλτες και αυτό σίγουρα δεν ειναι το σωστό.Σαν γνήσιος έλληνας που είμαι θα τρέχω την τελευταία στιγμή τον Νοέμβριο να φτιάξω τετρακεφαλους....χα χα...περαστικά μας!

  • Like 4

μην κανεις παρεα με γαλοπουλες αν θελεις να πεταξεις με αετους

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Βρές μια σκάλα και ανέβα κατέβα ΕΝΑ σκαλοπάτι με το χειρουργημένο πόδ ιπρώτο, ακόμη και πέντε λεπτά είναι αρκετός χρόνος άσκησης.

 

2) Στο γραφείο, σήκω- κάτσε σε μια καρέκλα 100 φορές θα είναι αρκετές 1-2 φορές την ημέρα

 

Πολύ καλές ασκήσεις ΑΛΛΑ νομίζω ότι:

 

1) είναι υπερβολικά πολύς χρόνος τα 5 λεπτά (!!!) για άσκηση ενδυνάμωσης σε χειρουργημένο πόδι

 

2) Πάρα πολλές οι 100 (!!!) επαναλήψεις κάτσε - σήκω σε καρέκλα ακόμη και για υγιή άνθρωπο!

 

Ίσως αυτός να είναι ένας φιλόδοξος στόχος καθώς προχωρά η αποθεραπεία και μετά από σταδιακή εξάσκηση.

 

Γενικές συμβουλές:

 

1) Ξεκινάμε πάντα την άσκηση αργά και στο όριο του πόνου και της αντοχής μας. Σταδιακά αυξάνουμε την ένταση (είτε αυτή είναι φόρτιση, είτε ταχύτητα, είτε διάρκεια, είτε επαναλήψεις).

 

2) Πάντα βάζουμε τους δικούς μας στόχους ανάλογα με τις δυνατότητές μας. Σημασία έχει να βελτιωνόμαστε σε σχέση με το δικό μας επίπεδο. Δεν πάμε να σπάσουμε κανένα ρεκόρ. Επίσης, όλες οι μέρες ΔΕΝ είναι ίδιες. Υπάρχουν μέρες που είμαστε πιό κουρασμένοι, πιό επιβαρυμένοι γενικώς και τότε πρέπει να είμαστε πιό επιεικείς σε σχέση με τις απαιτήσεις από τον εαυτό μας και άλλες μέρες που "τραβάει" η ομάδα και τότε φορτσάρουμε να περάσουμε στο επόμενο επίπεδο! :rolleyes:

  • Like 1

Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yota, οι ασκήσεις αυτές μπήκαν στο καθημερινό μου πρόγραμμα, απο την 6η εβδομάδα, σαν εύκολη λύση.

Δεν νομίζω πως επιβαρύνουν με κάποιο τρόπο το μόσχευμα, βέβαια ο πόνος και η αντοχή, όπως σωστά λές, θα προσδιορίσει την διάρκεια και την συχνότητα. Εμένα πάντως με έχουν βοηθήσει πάρα πολύ και αποτέλεσαν μια καλή λύση όταν ο χρόνος μου ηταν περιορισμένος.

φιλικά Γιώργος


fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, είχα ξαναγράψει και εγώ πριν καιρό, ρωτώντας την γνώμη σας σχετικά με τον τραυματισμό μου. Έχω ρήξη ΠΧΣ και μηνίσκου από ατύχημα στο σκι πριν 8 χρόνια που δυστυχώς παρέμεναν αδιάγνωστα μέχρι πριν λίγους μήνες. Αύριο θα κάνω την επέμβαση και μπήκα για να ξαναδιαβάσω τα νέα σας. Δυστυχώς διάβασα για αρκετούς νέους τραυματισμούς...

Εύχομαι γρήγορη αποκατάσταση σε όσους είστε πρόσφατα εγχειρισμένοι και ότι καλύτερο για όλους μας!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ καλές ασκήσεις ΑΛΛΑ νομίζω ότι:

 

1) είναι υπερβολικά πολύς χρόνος τα 5 λεπτά (!!!) για άσκηση ενδυνάμωσης σε χειρουργημένο πόδι

 

2) Πάρα πολλές οι 100 (!!!) επαναλήψεις κάτσε - σήκω σε καρέκλα ακόμη και για υγιή άνθρωπο!

 

Ίσως αυτός να είναι ένας φιλόδοξος στόχος καθώς προχωρά η αποθεραπεία και μετά από σταδιακή εξάσκηση.

 

Γενικές συμβουλές:

 

1) Ξεκινάμε πάντα την άσκηση αργά και στο όριο του πόνου και της αντοχής μας. Σταδιακά αυξάνουμε την ένταση (είτε αυτή είναι φόρτιση, είτε ταχύτητα, είτε διάρκεια, είτε επαναλήψεις).

 

2) Πάντα βάζουμε τους δικούς μας στόχους ανάλογα με τις δυνατότητές μας. Σημασία έχει να βελτιωνόμαστε σε σχέση με το δικό μας επίπεδο. Δεν πάμε να σπάσουμε κανένα ρεκόρ. Επίσης, όλες οι μέρες ΔΕΝ είναι ίδιες. Υπάρχουν μέρες που είμαστε πιό κουρασμένοι, πιό επιβαρυμένοι γενικώς και τότε πρέπει να είμαστε πιό επιεικείς σε σχέση με τις απαιτήσεις από τον εαυτό μας και άλλες μέρες που "τραβάει" η ομάδα και τότε φορτσάρουμε να περάσουμε στο επόμενο επίπεδο! :rolleyes:

 

Πολυ σωστα. Σε καθε περιπτωση ομως ΠΡΙΝ κανουμε οτιδηποτε συμβουλευομαστε τον γιατρο μας. Αυτος ξερει!!!!

  • Like 1

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, είχα ξαναγράψει και εγώ πριν καιρό, ρωτώντας την γνώμη σας σχετικά με τον τραυματισμό μου. Έχω ρήξη ΠΧΣ και μηνίσκου από ατύχημα στο σκι πριν 8 χρόνια που δυστυχώς παρέμεναν αδιάγνωστα μέχρι πριν λίγους μήνες. Αύριο θα κάνω την επέμβαση και μπήκα για να ξαναδιαβάσω τα νέα σας. Δυστυχώς διάβασα για αρκετούς νέους τραυματισμούς...

Εύχομαι γρήγορη αποκατάσταση σε όσους είστε πρόσφατα εγχειρισμένοι και ότι καλύτερο για όλους μας!

Εύχομαι περαστικά και γρήγορη ανάρρωση. Πού έκανες τελικά την εγχείρηση;

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, είχα ξαναγράψει και εγώ πριν καιρό, ρωτώντας την γνώμη σας σχετικά με τον τραυματισμό μου. Έχω ρήξη ΠΧΣ και μηνίσκου από ατύχημα στο σκι πριν 8 χρόνια που δυστυχώς παρέμεναν αδιάγνωστα μέχρι πριν λίγους μήνες. Αύριο θα κάνω την επέμβαση και μπήκα για να ξαναδιαβάσω τα νέα σας. Δυστυχώς διάβασα για αρκετούς νέους τραυματισμούς...

Εύχομαι γρήγορη αποκατάσταση σε όσους είστε πρόσφατα εγχειρισμένοι και ότι καλύτερο για όλους μας!

ευχομαι να πανε ολα καλα, περαστικα!


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γειά σε όλους! Μπήκα κ εγώ από σήμερα στο club των χειρουργημενων! Έχουν περάσει 8 ώρες κ μέχρι στιγμής όλα είναι super! Έκανα περιοχική νάρκωση σε συνδιασμό με μέθη κ είμαι ακόμη συνδεδεμένη με το μαγικό μηχανηματακι που μου κρατάει το πόδι μουδιασμένο!!! Εχω παροχέτευση, ξεκίνησα αντιπικτικες και δεν θα χρησιμοποιήσω καθόλου κηδεμόνα, μιας κ ο γιατρός μου είναι αντίθετος. Η αλήθεια είναι ότι περιμένω πως θα έρθει ο πόνος ...και ελπίζω να τα καταφέρω καλά. Σας οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις πληροφορίες και για την παρέα. Να είμαστε καλά!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

μπραβο κοριτσι! καλη ανάρρωση τωρα

Edited by Olga

"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα με λενε Μπαμπη κ ειμαι απο λευκαδα..Ασχολουμε με μπαλα κ το KiteBoarding μιας κ ειμαι απο νησι :P ,στο θεμα μας τωρα..Πριν 3 μηνες σε εναν αγωνα ποδοσφαιρου επαθα ολικη ριξη προσθιου χιαστου την προιγουμενη τριτη εκανα τν επεμβαση κ απο την παρασκευη ειμαι στο σπιτι μου,αυτο που θελω να ρωτησω ειναι :Στο Νοσοκομειο δν ειχα ιδιαιτερους πονους νταξει ποναγα αλλα το αντεχα,τωρα εδω στο σπιτι μου ποναω ποιο πολλυ κ ενω συνεχηζω να περνω καποια φαρμακα τα οποια μ εχουν γραψει ,ποτε θα σταματησουν οι πονοι?κ ποτε θα μπορω να περπαταω χωρις να ποναω?στο νοσοκομειο την 3η μερα με εβαλαν κ περπατησα κ οταν βγηκα μ ειπαν να περπαταω σπιτι μου αλλα ν κανω κ καποιες ασκησεις .

Share this post


Link to post
Share on other sites

περαστικα!

 

ειναι καποιοι που πονανε αρκετα μετα την επεμβαση καποιοι λιγοτερο. μην αγχωνεσαι, σε λιγες μερες δεν θα πονας, θα εχεις μια μικρη ενοχληση μονο

 

να κανεις τις ασκησεις!


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαρηστω πλ,τις ασκησεις τις κανω ανα μια ωρα ,τωρα ομως εχω αρχησει κ φοβαμαι να το πατησω μηπως κ πονεσω :hope: ..

Χρησιμιοποιείς πατερίτσες υποθέτω, άρα θα μπορούσες να κατανείμεις το βάρος τόσο ωστε να μην πονάς.Θα πρέπει να κινείσαι. Φυσ πότε σου είπαν να αρχίσεις;

fischer_.thumb.jpg.2c5aa5c9b61225a07022516ca51a11b1.jpg.8916ffee410b0447bdf5e07ed36fdbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...