Jump to content

Recommended Posts

Εαν ο Παρνασσος και τα Καλαβρυτα ειναι κλειστα που θα παμε?

 

Πηλιο εριξε χιονι αρκετο... ισως θελει ο ΜΙΚ καινουριο βιντεακι απο τα δεντρα...

 

Καρπενησι βλεπω κατι πουδριτσες ομορφες και το βουνο ειναι σουπερ για εκτος πιστας....

 

Ριχτε καμια ιδεα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περτούλι!


Je veux devenir calife a la place du calife

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εαν ο Παρνασσος και τα Καλαβρυτα ειναι κλειστα θα παμε.......

 

Σίγουρα πάνω απο 600khm

 

Πιο κοντινό βλέπω το

Καρπενήσι -> λιγες πιστες open

Πήλιο-> 50% εχει προβλημα στις πιστες

 

Κάντε κανα τάμα, προσευχή , καμια κότα σφαξτε, ερανο στα φτωχά μπας και ανοίξουν και τα παρνασσοκαλαβρυτα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν βρειτε πουθενα εστω αξιοπρεπεις συνθηκες πεστε μου και εμενα....Εγω το πηρα αποφαση οτι μαλλον στο εξωτερικο θα κανω ξανα σκι φετος... Οτι εχει ανοιξει ειναι οριακα και χαλια οποτε δεν αξιζει να κανω τοσα πολλα κμ...για να πιω καφε με θεα και ναω φαω σε μια ταβερνα...Ειμαι τοσο απογοητευμενος με τον καιρο, που σκεφτομαι να παω με τον μετερο για σκι ...-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Ειμαι τοσο απογοητευμενος με τον καιρο, που σκεφτομαι να παω με τον μετερο για σκι...
ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ η ζωή είναι ωραία, γιατί θες να την χαλάσεις ? Δεν είναι κρίμα ?

 

Άφησε τον «Σύμβουλο Επενδύσεων - Ούφο» να πίνει το καφεδάκι του στον Χελμό κάνοντας βόλτα με το γαϊδουράκι...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευτυχώς που πήγα 1 εβδομάδα Αυστρία στο Kitzbuhel (αν και εκεί οριακά ήταν τα πράγματα από χιόνι) και έκανα σκι γιατί πραγματικά βλέπω φέτος πολύ άσχημα τα πράγματα με τον καιρό. Δυστηχώς κάθε φέτος και χειρότερα :) . Έτσι όπως πηγαίνουν τα πράγματα θα έχουμε το πολύ 3 μήνες για σκι το χρόνο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ελα δε θελω αηδιες, ουτε η πρωτη φορα ειναι με τετοιο καιρο και ουτε σιγουρα η τελευταια.

 

Στο θεμα μας, το Πηλιο τι προβλημα εχει με τις πιστες του?

Απο οτι ειδα στη webcamera τους πνιγμενοι στο χιονι φαινεται...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ελα δε θελω αηδιες, ουτε η πρωτη φορα ειναι με τετοιο καιρο και ουτε σιγουρα η τελευταια.

 

Στο θεμα μας, το Πηλιο τι προβλημα εχει με τις πιστες του?

Απο οτι ειδα στη webcamera τους πνιγμενοι στο χιονι φαινεται...

"Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι που λειτουργήσαμε αυτό το διάστημα των εορτών σε σχέση με την προηγούμενη περίοδο που δεν είχαμε ανοίξει. Η σημερινή κατάσταση φυσικά είναι οριακή το 50% των πιστών είναι εντάξει από πλευράς χιονιού και το άλλο 50% λειτουργεί μεν αλλά με προβλήματα λόγω έλλειψης χιονιού" Υπ. Λειτουργίας Χ.Κ. Πηλίου, Θοδωρής Γώγος.

 

Απο την πρωτη σελιδα του snowreport.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αν βρειτε πουθενα εστω αξιοπρεπεις συνθηκες πεστε μου και εμενα....Εγω το πηρα αποφαση οτι μαλλον στο εξωτερικο θα κανω ξανα σκι φετος... Οτι εχει ανοιξει ειναι οριακα και χαλια οποτε δεν αξιζει να κανω τοσα πολλα κμ...για να πιω καφε με θεα και ναω φαω σε μια ταβερνα...Ειμαι τοσο απογοητευμενος με τον καιρο, που σκεφτομαι να παω με τον μετερο για σκι ...-))))

Βρε Γρηγόρη, εγώ σε θυμάμαι μιά χαρά παλικάρι, ο μέτερο, ψάχνει κοπέλα ξανθιά, καλοσχηματισμένη, 32 - 38.... Πώς το βλέπεις να κολλάς;;;; :)


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

τωρα που το ξανασκεφτομαι, 5.30 και τετοιο ηλιο δυσκολο?!

 

χμμ... μπορει να ειναι και παλια η φωτο... αρχισαμε τις κομπινες μου φαινεται lol... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτή η χιονοστέρηση μου φαίνεται θα μας καταστρέψει..... :)


Ανεμομαζώματα - διαβολοσκορπίσματα.........

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jan-03-Wed-1729.jpg

 

Εχτες στης 5.30 το απογευμα...

 

Αυτη Πανο ειναι η πιστα στο πανω καρεκλακι που εχει περιπου 500μ μηκος, και ανηκει προφανως στο 50% των πιστων που οπως λει και ο κ. Γωγος ειναι ενταξει. Οι μακρυτερες πιστες του χκ που καταληγουν στην βαση της διθεσιας απο καποιο σημειο και μετα θα εχουν πετρες, συμπεραινω απο τα γραφωμενα του κ.Γωγου, γι αυτο και δεν αποφασιζω ειτε για πηλιο ειτε για βασιλω ειτε για Καιμακ(με την Κρεμαση οff), αλλα ουτε και για το πιο κοντινο μου Μπανσκο που υπολειτουργει και μαλλον θα γινεται Ο χαμος...Οσοι το παρετε αποφαση παντως καλα να περασετε ειτε με καλο σκι ειτε οχι.

 

 

Βρε Γρηγόρη, εγώ σε θυμάμαι μιά χαρά παλικάρι, ο μέτερο, ψάχνει κοπέλα ξανθιά, καλοσχηματισμένη, 32 - 38.... Πώς το βλέπεις να κολλάς;;;; :)

Θα τον κανω παρεα στην Γκρινια ρε Γιωτα και που ξερεις μπορει να με συμπαθησει και να με αφησει να κανω παρεα με τις υπολοιπες κοπελες του "Γκρουπ" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γρηγόρη στην αποψινή συνάντηση Θεσ/νίκης θα συζητήσουμε σε ποιό χιονοδρομικό θα προβούμε σε "βανδαλισμούς πιστών". Πιστεύω ότι στην Κεντρική του Καϊμάκ δεν θα φάμε πέτρες. Το Σάββατο πριν τα Χριστούγεννα που πήγαμε ήταν πολύ καλά. Εκτός και αν κάποιος ανέβηκε σήμερα και έχει πληροφορίες.

 

Φιλικά, KonstantinosV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με Μαίναλο τι ακούγεται ρε παιδιά; Θα ρίξει κι άλλο χιονάκι απόψε; Μήπως γίνει η έκπληξη εκεί και αντί για Παρνασσό- Καλάβρυτα ανοίξει το Μαίναλο; (το Πήλιο την έκανε την έκπληξη - γιατί όχι και Νότια:)


Αρνάκι άσπρο και παχύ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Με Μαίναλο τι ακούγεται ρε παιδιά; Θα ρίξει κι άλλο χιονάκι απόψε; Μήπως γίνει η έκπληξη εκεί και αντί για Παρνασσό- Καλάβρυτα ανοίξει το Μαίναλο; (το Πήλιο την έκανε την έκπληξη - γιατί όχι και Νότια;)
Το Μαίναλο είναι σταθερή αξία...τα τελευταία χρόνια ξεκινά γύρω στις 20 Ιανουαρίου. Το ίδιο θα συμβεί και φέτος.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το Μαίναλο είναι σταθερή αξία...τα τελευταία χρόνια ξεκινά γύρω στις 20 Ιανουαρίου. Το ίδιο θα συμβεί και φέτος.

;):( Thanks Αλέξη! Απλά σήμερα το SR έδινε το baby ανοικτό και σκέφθηκα ότι μπορεί να λειτουργήσουν και οι υπόλοιποι το ΣΚ :(:(


Αρνάκι άσπρο και παχύ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για έλκηθρο καλά είναι. Μπορεί ν' ανέβω κι εγώ...

 

 

Απλά σήμερα το SR έδινε το baby ανοικτό και σκέφθηκα ότι μπορεί να λειτουργήσουν και οι υπόλοιποι το ΣΚ
Το SR χρειάζεται προσεκτική ανάγνωση, αλλιώς θ' αρχίσουν τα περίεργα φαινόμενα (όχι μετεωρολογικά)...Κάποιους τους τρώει η μύτη τους...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το Πήλιο σήμερα ήταν σε μια κατάσταση πάγου (προφανώς από βραδινή βροχούλα που έπεφτε στο χιονοδρομικό) και πέτρας. ΑΑ έχει και χιόνι.

Μου φαίνεται πως ότι επιλέξει ο καθένας, να το κάνει με την τακτική της εκδρομής και της επαφής με το βουνό και όχι αλπικής χιονοδρομίας (....για ορειβατικό κάτι μπορεί να γίνει).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν βλέπω ακόμα αξιοπρεπές σκι στα χιονοδρομικά...

Να κάνει κάποιος ένα σωρό χλμ για να κάνει σκι σε πράσινες και μπλε πίστες γεμάτες πέτρες... ;)

Πάλι ορειβατικό με βλέπω.

Μήπως ξέρει κανείς αν έχει χιόνι η Στύγα στον Χελμό;

Δεν φαίνεται καλά στη φωτογραφία. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χωρις να εχω κανα ιδιεταιρο στοιχειο, κατι μου λεει οτι αν περπατησεις μεχρι την κορυφη της, κατι θα μπορεσεις να κανεις απο σκι.

 

Παντως officially ειναι ωρα για κλαματα :D. Σε λιγο καιρο, θα μοιαζουμε με αυτους τους Τζαμαικανους απο τη φοβερη ταινια το Cool Runnings που εκαναν στην ερημο προπονηση για Ολυμπιακο bobsleigh


no friends on a powder day

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Τώρα μίλησα μεσω τηλ με το Χ.Κ Καλβρύτων. Σήμερα και αύριο δεν εχει σκοπό να ανοίξει. Η υπάρχουσα χιονοκάλυψη δεν επαρκεί για την ασφαλή λειτουργία του ΧΚ.

 

Εαν ρίξει χιονάκι ισως αλλα οπως έχουν και θα εχουν τα πράγματα ....οχι!!

 

Αυτά...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καιρό δεν έχουμε να πάμε στον βασιλιά του εκτός πίστας Καρπενήσι? Με διπλό τριπλό ανοιχτά είμαστε κομπλέ (να σπάσουμε ότι έχει μείνει από τα παλιά πέδιλα)

 

Από την άλλη και ο Παρνασσός θα έχει πολύ παιχνίδι ψηλά

 

Ξυπνάμε Παρνασσό αύριο πρωί και βλέπουμε...Πάνο πάρε τα ορειβατικά να υπάρχουνε


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...