Jump to content
Woofer

Απεγνωσμένος Αγοραστής!!! Κατεπέιγον!!!

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα του Snowclub. Με λένε Βασίλη και είμαι 30 ετών.Αν και σας παρακολουθω εδώ και δύο χρόνια είναι η πρώτη φορά που επικοινονώ μαζι σας. Μαλλόν διότι έχω οδηγηθεί σε τέλμα, όσο αφορα για μια αγορά ζεύγους πέδιλων Σκι. Καταρχάς να σας παρουσιάσω τον σωματότυπό μου και δεξιότητές μου. Είμαι 1.86 μ. και 85 κιλά. Κάνω σκί περίπου 4 χρόνια (4 σαιζόν) χώρια τις 10 μέρες που έκανα στο στρατό. Πλέον ποιά μπορώ να πώ ότι καταιβένω με ΄΄ευκολία΄΄ τις Ελληνικές μαύρες μαζί και αυτές που είναι στο Bansko. Σίγουρα εχω πετύχει κάποιον από εσάς επάνω!! To προβλημά μου είναι σίγουρα η τεχνική και σε αυτή θέλω να δόσω βαρύτητα εφέτος. Προσπαθώ να μάθω να Καρβάρω, αλλοτε με ικανοποιητικά αποτελέσματα ,άλλοτε οχι και τόσο. Εξαρτάται την κάθε φορά από την παρέα που θα συναντήσω στο Βουνό!! Στο διαταύτα λοιπόν. Έχω βρει απο Γερμανία τα κάτωθι μοντέλα Σε Atomic: Atomic Metron 9 Puls Rot + 4tix 310 06/07 , Atomic SX 9 puls ti + 4tix 310 06/07 , Atomic 918 Puls + 4tix310 06/07, Rossignol Zenith ZX Sport + Axium 110 , Völkl AC 1 + Motion LT.11 06/07 , Fischer CTX 200 Force + FS 10 06/07. Όλα τα παραπάνω είναι στα 259 Ευρώ εκτός από το Fischer που έχει 149 Ευρώ. Τέλος έχω και μια προσφορά από εναν γνωστό για το Salomon Streetracer αδιευκρύνιστου μοντέλου χρονίας 06 στα 280 ευρώ. Σταματώ λόγο του πλήθους τησ φλυαρίας μου και περίμενω νέα σας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από αυτά που διάβασα εγώ θα αγόραζα το Metron9 (ειναι και το σκι που φοραω στο avatar)

 

το Fischer αυτό ειναι πιο πολυ rental (αρχαριους) μην ασχοληθεις καθολου μαζί του.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από εδώ τα βρήκες?

 

Τα Rossignol Zenith ZX Sport υπάρχουν στο site της Rossignol? Εγώ πάντως δεν τα βρήκα,τουλάχιστον για φέτος.Οπότε καλό θα ήταν να γνωρίζεις ποιό είναι το ανάλογό του στην επίσημη λίστα της Rossignol (Ζ1,Ζ3,Ζ5,Ζ9,Ζ11 καλά το τελευταίο αποκλείεται),αν ενδιαφέρεσαι για το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Anyway δεν έχω δοκιμάσει κάποιο από αυτά για να σου προτείνω εκ πείρας.Τα metron και τα Zenith έχουν πάρει πολύ καλές κριτικές/σχόλια.Έξάλλου είναι πέδιλα που φτιάχτηκαν για τον ίδιο σκοπό.Τα metron 9 τα γουστάρουν πολύς κόσμος στο σύλλογο.


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 για τα Metron 9

 

φέτος με βοήθησαν πάρα πολύ αγάπησα τα Atomic με αυτό το πέδιλο

 

Όπως καταλαβαίνεις φίλε woofer, από την στιγμή που το πέδιλο αυτό αρέσει στον Pefto sinehos ke kanenas den me voithai na sikotho g@moto, μακριά. Μακριά και αλάργα!


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το καλυτερο που εχεις να κανεις,αν φυσικα υπαρχουν στην ελλαδα,ειναι να τα δοκιμασεις πριν τα παρεις.Εκτος αν εισαι τυχερος και τα δοκιμασεις εκει.


"Να ζεις την καθε στιγμη πριν γινει αναμνηση"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδία για σας και πάλη.Βλέπω δώσατε ενδιάφερον και ευχαριστώ πολύ για αυτό. Να σας πω την αλήθεια βλέπω ότι ακόμη είμαι μπερδεμένός (είμαι και από την φύση μου έτσι!!!). Πάντως σίγουρα το Atomic metron βλέπω να προκρίνεται και στην δικία μου προτίμηση. Μόνο ελπιζω να προλάβω να το χαρώ μιας και βλέπω την μετάθεση για το χειμώνα προ τον πηλών και να δω πως θα τα χρησιμοποιήσω στο νησί!!

 

Zox μιας και ρώτησες τα σκι από την Γερμανία τα βρήκα στο http://www.sport-conrad.com/Index.asp?lang_id=ENG

Share this post


Link to post
Share on other sites

giati apo germania kai axi apo ellada.

arki na 3eris pou 8a pas traba stin antiprosopia 8a vris tis

www.parnass-ski.gr/ :D

 

 

γιατι απο γερμανια και oχι απο Eλλάδα.

αρκει να ξερεις ποu θα πας τραβα στην αντιπροσοπεια θα βρεις τις

 

 

Ειδικότερα, στο Forum δεν επιτρέπεται:

 

 

Η χρήση λατινικών χαρακτήρων ( greekglish ) σε ελληνικό κείμενο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να εφαρμοστει η αποφαση της ΓΣ (ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ) παρακαλω

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοιτα ρε που εμαθε ελληνικα κ ο BM - τιμη μας να τον εχουμε στο snowclub! :huh: (θελει λιγο να εξασκηθει στη χρηση της ελληνικης γραμματοσειρας :D ..κ στον κωδικα διαφημιστικης δεοντολογιας του forum αυτου! :lol: )


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

γιατι δεν εχουμε χιονι σας φτεει πος γραφο

:) Οχι ρε μεγαλε,μας φταινε αυτα που γραφεις και οπως τα γραφεις.

Εδω μεσα που μπηκες θα μαθεις να τηρεις τους κανονες αυτου του forum για να γινεις αποδεκτος

νεαρε!!!!Αυτο το forum δεν ειναι τσιφλικι σου μεγαλε!!!! ;)


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
γιατι δεν εχουμε χιονι σας φτεει πος γραφο

@bodi miller ---> Πέρασε μια βόλτα απο το παρακάτω λινκ για να δεις ποιοί ειναι οι κανόνες του φορουμ που σε φιλοξενεί.

 

Κανόνες Φορουμ

 

Φιλικά,

Οδυσσέας


Από τον Γιώργο έρχομαι και στην κορφή Βανέσσα!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοιτα ρε που εμαθε ελληνικα κ ο BM - τιμη μας να τον εχουμε στο snowclub! :P (θελει λιγο να εξασκηθει στη χρηση της ελληνικης γραμματοσειρας :blink: ..κ στον κωδικα διαφημιστικης δεοντολογιας του forum αυτου! :P )

Μη μπερδεύεσαι.Δεν είναι ο Bode Miller αλλά ο Bodi Miller :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλε bodi miller μάλλον φταίει πως βαρέθηκα να χτυπώ πόρτες σε γνωστά καταστήματα ειδών Σκί και να με προκαλώ συμφώρηση και άγχος. Οπότε μου είρθε αυτή η πάσα του Γερμανικού καταστήματος και άδραξα την ευκαιρία σαν αναποφάσιστος αγοραστής. Τώρα αν μου βγει μούφα θα σου πω!!! Αν και θα πάω Τορίνο σε λίγες μέρες από τώρα θα κάνω και εκεί μια έρευνα αγορας. Ποιός Ξέρει μπορεί να επιστρέψω με ένα ζευγάρι ακόμη. Πάντως θα ευχαριστίσω τα παιδία του συλλόγου για ακόμη μια φορά, για την άμμεση ανταπόκρισή τους στο κάλεσμά μου.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woofer, βλέπω εισαι απο Σερρες, αν βρεθεις ΘΕσσαλονίκη καμια Πεμπτη βραδυ, μη ξεχνάς εχουμε συνάντηση τα μελη και οι φιλοι του συλλόγου στο Φλοκαφε στην Αρετσού. Εάν θες περνα να τα πουμε απο κοντά... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αξιότιμε Κ. Batacuda να σε σίγουρος πως με την πρώτη ευκαιρία σε ένα προσεχές ραντεβού το συλλόγου στην Θεσσαλονική θα με βρεις παρόν. Ήθελα από καιρό να έρθω στο Flocafe της Ν. Κρήνης αλλά πάντα κάτι συνέβαινε!!Τα λέμε σύντομα για να σας περιγράψω τα νέα μου πέδιλα Atomic Metron 9 καθώς και να μου δώσετε τις κατάλληλες οδηγίες χρήσεως.

 

Υπάρχει συνάντηση μέσα στον Οκτώβρη και αν ναι πότε?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...