Jump to content
makalu

Διατροφη-snacks στη χιονοδραστηριοτητα!

Recommended Posts

Τελικά καταλήγουμε στην χοντρή κάλτσα?
Nαι, με γευση rosewater marzipan B)

 

OK το εξαντλησαμε το θεμα WINDSTOPPER ΚΑΛΤΣΟΒΡΑΚΟ (κ αρχισε να μυριζει!! :D )...ας αλλαξουμε τοπικ: Διατροφη (snacks) εν ωρα εργασιας...δλδ χιονοδρομιας! :(


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesus! best topic ever ..

xaxaxaxa

 

Ναι στα οικολογικά σνακ , όχι στα συμπληρώματα και τα φάρμακα ! Stay away !

 

And in the name of GOD, STAY AWAY FROM LIDLS

 

:- p


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι στα οικολογικά σνακ , όχι στα συμπληρώματα και τα φάρμακα ! Stay away !

.. :( .. ναι, σε αυτη ακριβως τη γραμμη κινειται κ η προσφατη αποφαση της εισαγγελιας πρωτοδικων Αθηνών :D

 

ΕΛΛΑΔΑΡΑ! B)


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θα σοβαρευτουμε επιτελους διοτι μας βλεπουν και εκατομυρια ματια!!!! :blink::blink:
..μην πουμε κ δις! :blink:

Οχι τιποτα, αλλα μην παθουμε καμια πλακα (για τους/τις ελευθερους/ες μιλαμε εε) κ λανσαρουμε νεα μοδα που θα συναντατε πλεον, αντι για καλλιγραμμες χιονοδρομικες φιγουρες, αφρατες μαλλινες σκελεες' ωσΑΝ τον ιπποποταμο! :blink:

 

Νομιζω το σβουνίσαμε το topic, σε βαθμο που δεν παει αλλο!--ας ανοιξουμε κατι αλλο πιο ενδιαφερον, μιας κ ερχεται η εκδρομη!

 

πχ.

1. ΚΨΜ στις τσεπες μας (mini Mars, Twix, energy bars, παστελακια)

2. Υδατανθρακες στα γευματα προ κ μετα τη χιονοδρομια (pasta al dente etc)

3. τι πρωινο να 'τσακιζουμε' στο ξενοδοχειο πριν τη χιονοδραστηριοτητα?!

 

..ελα, ανοιξτε κατι αλλο, διοτι ετσι οπως παμε μας βλεπω να πεταμε ολα μας τα σωβρακόκαλτσα!


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τις κάλτσες της Γιώτας τις αγοράζω όλες εγώ και μάλιστα άπλυτες... :blink::blink:

 

Με τόση "ποδαρίλα" μου ήρθε μια έντονη επιθυμία για ροκφόρ και άλλα Γαλλικά βρωμότυρα... :blink:

Το αγαπημένο μου σνακ είναι η χορτόπιτα με ζυμωτό ψωμί... :blink:

Οι ελιές και το τυρί ακολουθούν και συνοδεύονται με τσάι του βουνού.

Από γλυκά το κέικ με σταφίδες (της μαμάς παρακαλώ), η βασιλόπιτα (την κατάλληλη εποχή), η μηλόπιτα και άλλα χειροποίητα εδέσματα που μπορούν να κουβαληθούν...

Το Πάσχα φυσικά αρνί (με πιπέρι μπόλικο) και ψωμί και για γλυκό κουλούρια και τσουρέκι σπιτικό... :blink:

Όταν το μενού δεν περιλαμβάνει σπιτικά τρώω οτιδήποτε, από τυρόπιτες και μπουγάτσες, παστέλια και σάντουιτς, μπισκότα και μπανάνες και μήλα και πορτοκάλια, ξηρούς καρπούς και ξερά σύκα και δαμάσκηνα.

Μερικές φορές φτιάχνω αποβραδίς ζυμαρικά με λάδι (για να μην παγώνουν στο κρύο) και παρμεζάνα και τα παίρνω για πρωινό στο βουνό, λίγο πριν ξεκινήσω το σκι, η τα κουβαλάω στο σακίδιο σε μπολ για αργότερα... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τις κάλτσες της Γιώτας τις αγοράζω όλες εγώ..

..μετα απο τετοια εξελιξη του τοπικ, ξερετε τωρα τι πρεπει να γινει!?

ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ AVATAR Η ΓΙΩΤΑ!!!! :blink:(καααααλτσα..τσα-τσα-τσα, καααααααλτσα..τσα-τσα-τσα!! :blink: )

 

..αποξηραμενα δαμασκηνα, βερικοκα, μηλα κ πολλες mini τσικουλάτες κουβαλαω παντα (με τα ξηροκαρπια δεν εχω καλες σχεσεις...αλλέρτζικ του κερατα)! :blink:

Απο υγρα ή τσαι (αν δεν εχω βαρεθει να το ετοιμασω στο φευγα το πρωι) ή νερο – ποτε ισοτονικες χημειες κ ζαχαρουχα ηλεκτρολυτικα (δεν ξερω αν ειναι καλα ή κακα, απλα δε μου αρεσουν..μπλιαξ, σα δειγμα ουρων ειναι)!

 

(δεν εχω δοκιμασει να κουβαλησω ετοιμο κρυο μακαρονι [καλη ιδεα! :blink: ]..μονο noodles που ομως ετοιμαζα με καμινετο στη σκηνη/χιονοτρουπα)


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ζαχαρουχα ηλεκτρολυτικα (δεν ξερω αν ειναι καλα ή κακα, απλα δε μου αρεσουν..μπλιαξ, σα δειγμα ουρων ειναι)!

2700256.jpg

Μαλλον αυτό είναι το απόλυτο ηλεκτρολυτικό.Πιες το και θα κατεβαίνεις σαν ...πύραυλος :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε τι γίνεται σε αυτό το snowclub...δυο μέρες κάνεις να μπεις σε ένα thread και έχει γίνει... :blink:


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panpanou μια φορα που πετυχα τον loui την ωρα που θα κολατσιζε στο βουνο εβγαλε μια τσαντα πορτοκαλια και μια τσαντα ξηρους καρπους διαφορους,επισης κουβαλαει νερό και ηλεκτρολυτες που φτιαχνει μονος του. Εγω για κολλατσιό έχω το τηλεφωνο του πλέον.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι όμως τα ισοτονικά ποτά προτείνονται για παρατεταμένες προσπάθειες-εξυπακούεται, να ήταν μόνο αυτό όμως . Ειδικότερα για τους εκδρομείς κατασκηνωτές ορεινών εξορμήσεων πεζοπόρους και άλλους τέτοιους περίεργους, η διατροφή είναι ένα ολόκληρο κεφάλαιο, στο μεταξύ η αποδοσή τους δεν είναι μόνο απόρροια του σωστού διατροφικού σχεδιασμού για την αποστολή τους , αλλά και του Life style τους εν γένει .

 

Τώρα για τους κοινούς θνητούς , τι να πω δηλαδή . . .το μυαλό τους είναι στο κοντοσουβλι , στις μπριζόλες , στα κατσίκια και στα αρνιά! Ενώ οι αλπινιστές καταβάσεων που ψωνίζουν από lidl (πω πω πω σπόντα :P ) με κανα ψωμί λουκάνικο , hot dog από τα everest των καλαβρύτων ,φαι από το ψυχιατρικό εστιατόριο στα κελάρια και άλλα πολλά τέτοια παραμάγαζα , μια χαρά την βολεύουν. Ρίχνουν και κανα καντήλι στα θεωρία και φεύγουν νωρίς από το βουνό για να πιάσουν το τραπέζι στην σουβλακερί και μετά το πέρας της αδηφαγίας με μια οδοντογλυφίδα στο στόμα αλαζονεύονται για τα επιτεύγματα της ημέρας. Ομολογουμένως μετά από μια τέτοια μέρα μπορείς να ΦΑΣ ΟΤΙ ΒΡΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ !Είναι να αναρωτιέσαι, ούτε οι ύαινες δεν κάνουν έτσι …

Φαε γαρδουμπα έλληνα , φάε !

ή φάε. . . τις κάλτσες σου ! έτσι για το τυπικό του ον τοπικ.

:- p


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι όμως τα ισοτονικά ποτά προτείνονται για παρατεταμένες προσπάθειες-εξυπακούεται, να ήταν μόνο αυτό όμως . Ειδικότερα για τους εκδρομείς κατασκηνωτές ορεινών εξορμήσεων πεζοπόρους και άλλους τέτοιους περίεργους, η διατροφή είναι ένα ολόκληρο κεφάλαιο, στο μεταξύ η αποδοσή τους δεν είναι μόνο απόρροια του σωστού διατροφικού σχεδιασμού για την αποστολή τους , αλλά και του Life style τους εν γένει .

 

Τώρα για τους κοινούς θνητούς , τι να πω δηλαδή . . .το μυαλό τους είναι στο κοντοσουβλι , στις μπριζόλες , στα κατσίκια και στα αρνιά! Ενώ οι αλπινιστές καταβάσεων που ψωνίζουν από lidl (πω πω πω σπόντα :P ) με κανα ψωμί λουκάνικο , hot dog από τα everest των καλαβρύτων ,φαι από το ψυχιατρικό εστιατόριο στα κελάρια και άλλα πολλά τέτοια παραμάγαζα , μια χαρά την βολεύουν. Ρίχνουν και κανα καντήλι στα θεωρία και φεύγουν νωρίς από το βουνό για να πιάσουν το τραπέζι στην σουβλακερί και μετά το πέρας της αδηφαγίας με μια οδοντογλυφίδα στο στόμα αλαζονεύονται για τα επιτεύγματα της ημέρας. Ομολογουμένως μετά από μια τέτοια μέρα μπορείς να ΦΑΣ ΟΤΙ ΒΡΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ !Είναι να αναρωτιέσαι, ούτε οι ύαινες δεν κάνουν έτσι …

Φαε γαρδουμπα έλληνα , φάε !

ή φάε. . . τις κάλτσες σου ! έτσι για το τυπικό του ον τοπικ.

:- p

 

Να υποθέσω ότι εσείς οι αθάνατοι τρέφεστε με νέκταρ και αμβροσία ?

Ασε μας στη τύφλα μας και τη χοληστερίνη να τσακίζουμε τα παίδια και τα κοντοσούβλια εμείς οι κοιλιόδουλοι ω εσυ υπεράνω των πάντων ημίθεε ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

snack: φτιάχνω ένα μίγμα από καρύδια με μπόλικες σταφίδες (ποσότητα όμως ;)) και την επόμενη φουντούκια με σταφίδες..ποτέ αλμυρούς ξυρούς καρπούς. ενίοτε κανα sandwich με σολομό B) (βλ. Kaprun) – σκέτο μαύρο γερμανικό ψωμί πολύπορο με μια λεπτή φέτα σολομό με λεμόνι…παγωμένο είναι ακόμα καλύτερο, σκέτη πρωτεΐνη. παίρνω μαζί και 1 χυμό καρότο η πορτοκάλι, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν ενδίδω σε κανα bombardino :P (για να ζεσταθώ) αραιά&που στα σαλε, μια κ δεν είμαι φαν του καφέ.

και δεν ξεκινάω από το σπίτι (η ξεν) χωρίς να έχω πάρει ένα γερό πρωινό ;)

 

Υ.Γ. αυτό με τα μακαρόνια στο βουνό το ακούω συχνά…η υδατάνθρακες αυξάνουν τα επίπεδα γλυκόζης στο αίμα και δίνουν ενέργεια για μεγαλύτερο διάστημα..ίσος είναι το κατάλληλο γεύμα/σνακ αντί της σοκολάτας (κι'ας είναι κ 100% κακάο :lol: )


"...the monarch of mountains: they crowned him long time ago οn a throne of rocks, in a robe of clouds, with a diadem of snow''

(Lord Byron about Mont Blanc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-9-1193991523_thumb.jpg :P

 

(στη BASI μας ελεγαν: "Dont eat yellow snow!!")

 

Kανας modoχριστιανoς να κανει split το TR με τοπικ?: Διατροφη-snacks στη χιονοδραστηριοτητα!

Περα απο το χάβαλο, ειναι εξαιρετικα ενδιαφερον τοπικ!


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελα ρε Fidelio, κακος γινεσαι... :P καταλαβαινεις την πικρα να πρεπει να παρκαρεις τον Τσεροκο 4.7 στο παραδιπλα, στην παρακατιανη... :( γιατι σε προλαβε ο οικογενειαρχης με το ελκθρο και παρκαρε το Hyundai Accent πρωτο τραπεζι πιστα; Και δεν εχει ουτε Bull Bars? :P

 

Ο Ζαχος πρεπει να προσλαβει φουσκωτους παρκαδορους. :D για να απαλειφθει αυτη η κοινωνικη αδικια ;):lol:

 

Καποιος μου ελεγε οτι ο Espresso που πουλαει το Lidl ειναι καλυτερος απο το Lavazza που παιρνω απο το Σκλαβενιτη... :o Εχει κανει κανεις test-drive? B);)

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υ.Γ. αυτό με τα μακαρόνια στο βουνό το ακούω συχνά…η υδατάνθρακες αυξάνουν τα επίπεδα γλυκόζης στο αίμα και δίνουν ενέργεια για μεγαλύτερο διάστημα..ίσος είναι το κατάλληλο γεύμα/σνακ αντί της σοκολάτας (κι'ας είναι κ 100% κακάο :P )

 

O Michael Schumacher το βράδυ του Σαββάτου πρίν απο αγώνα F1 έτρωγε σπαγγέτι με φρέσκο ελαιόλαδο και πράσινες πιπεριές. Και μια μικρή μερίδα απο το ίδιο λιγες ωρες πριν την εκκίνηση. Για τον λόγο που αναφέρεις


no friends on a powder day

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snack: αν και προσωπικό θέμα ανάλογα με τη γεύση του καθενός, οτιδήποτε με βάση ψωμί και ζύμη μού φαίνεται ιδανικό για να κόψει την πείνα. Πολύ νερό για να "καθίσει" το φαγητό στο στομάχι και για πιο light καταστάσεις πορτοκάλια ή μανταρίνια ολόκληρα και όχι χυμό.

 

Γεύμα: Ό,τιδήποτε με μεγάλη περιεκτικότητα σε χοληστερίνη και κυρίως παϊδάκια. Πολλές φορές, για αλλαγή, περιορίζομαι σε πίττες και φασολάδα. Όσες φορές το καταφέρνω ανακαλύπτω ότι η μέρα (ή έστω η νύχτα) δεν τελειώνει λίγο μετά το γεύμα αλλά διαρκεί πολύ ακόμα.

 

Και για να έχω άλλοθι ότι είμαι εντός θέματος, διπλή κάλτσα στο πολύ κρύο, μονή στις άλλες μέρες.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να υποθέσω ότι εσείς οι αθάνατοι τρέφεστε με νέκταρ και αμβροσία ?

Ασε μας στη τύφλα μας και τη χοληστερίνη να τσακίζουμε τα παίδια και τα κοντοσούβλια εμείς οι κοιλιόδουλοι ω εσυ υπεράνω των πάντων ημίθεε :lol:

mode on /σαρκαστικό γέλιο ημίθεου-> ΜΟυαχαχαχΧΑχαχα !

 

Σύ θνητέ ωφελήθηκες για το φιλομειδες αυτου του ποστ.

Καλωσόρησες στην αρμονία της φύσης , δέξου το φίλεμα των ημιθεων σου μέσα από ενα καλοσερβιρισμένο τζινσενγκ και πιες το ποτό των θεών να αναπληρώσεις τους ηλεκτρολύτες σου.

Πέτα την γουρουνοπούλα θνητέ , πέτα την στα σκουπίδια , αν όχι να την αφήσεις να ζήσει !

 

Ελα ρε Fidelio, κακος γινεσαι... :P καταλαβαινεις την πικρα να πρεπει να παρκαρεις τον Τσεροκο 4.7 στο παραδιπλα, στην παρακατιανη... ;) γιατι σε προλαβε ο οικογενειαρχης με το ελκθρο και παρκαρε το Hyundai Accent πρωτο τραπεζι πιστα; Και δεν εχει ουτε Bull Bars? B)

Extra points ->Γλαφυρό και σουρεαλιστικό ! xaxa

Αλλά ψηφίζω Accent σόρρυ ;)


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πισω στο ...θεμα μας ;) off-topic :P

 

Εσυ ημιθεε κοιτα αλλου... B)

 

Για τους υπολοιπους κοιλιοδουλους (sorry εμενα με βαλαν στη διαιτα... :lol: ) κοιταχτε τι προσφερει το ...Lidl ;)

 

keyvisual1.jpg

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

 

ΥΓ: Εχω βρει το διαολο μου με την εγκατασταση ενος πολυμηχανηματος (3 μερες/νυχτες μεχρι τις 0500...) και ειμαι σε διαθεση να ξεσκισω οποιοδηποτε thread...λεω να μπω στο blog του Βοθρολομαιου μπας και ησυχασετε εσεις...

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Michael Schumacher το βράδυ του Σαββάτου πρίν απο αγώνα F1 έτρωγε σπαγγέτι με φρέσκο ελαιόλαδο και πράσινες πιπεριές. Και μια μικρή μερίδα απο το ίδιο λιγες ωρες πριν την εκκίνηση. Για τον λόγο που αναφέρεις

 

Είδατε ο Μιχαλάκης πως "πρόκοψε" με τις συνταγές ala louis; :P:lol:

Γι αυτό οδηγάει το ίδιο γρήγορα με μένα... ;):P

Βέβαια στο σκι είμαι πολύ καλύτερος απ' αυτόν....χε χε... :D

 

Χωρίς το ισοτονικό μου διάλυμα δεν πάω πουθενά και ας κουβαλάω έξτρα βάρος...

Σε οτιδήποτε έντονη δραστηριότητα όπως ορειβασία, ποδήλατο και σκι (καταβάσεων και ορειβατικό), ανάλογα με τις θερμοκρασίες και το χρόνο που υπολογίζω να ασκηθώ (διασκεδάσω), παίρνω και την κατάλληλη ποσότητα μαζί μου, σε σακούλα στο σακίδιο και με σωληνάκι πίνω τακτικά χωρίς να χρειάζεται να σταματήσω.

Η διαφορά σε επιδόσεις και κατώφλι κόπωσης είναι πολύ μεγάλη, ειδικά σε μένα που ιδρώνω πολύ... ;)

Τα πόδια φρέσκα μέχρι το τέλος της ημέρας και την άλλη μέρα είμαι σαν να μην έκανα τίποτα, ούτε πιασίματα, ούτε καψίματα τετρακέφαλων και άλλων "ποντικών"...

 

Στο διάλυμα μην ακολουθείτε την συνταγή του κουτιού, βάλτε την μισή δόση απ' όση λέει, γιατί αλλιώς θα χρειαστείτε και νερό σκέτο. Αν πάτε σε αγώνα με μικρή σχετικά διάρκεια (μέχρι 2 ώρες) τότε κάντε πυκνό το διάλυμα, γιατί δίνει και έξτρα ενέργεια λόγω αυξημένης ζάχαρης... :o

Ο καθένας πρέπει να βρει την αναλογία που του ταιριάζει, ανάλογα με το πόσο ιδρώνει και πόσο έντονα θα ασκηθεί...

Άντε και καλά μαγειρέματα... ;)

 

Φτιάξτε και κάνα φαΐ...ένα πρωινό με σπαγγέτι pesto, με μπόλικο σκορδάκι, απομακρύνει και τους κλεφτοουράδες από τα λιφτ... ;):(

 

Υ.Σ.: Μοντεραίοι κάντε επιτέλους το split...ξεχωρίστε τις κάλτσες από τα φαγητά μας... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είδατε ο Μιχαλάκης πως "πρόκοψε" με τις συνταγές ala louis; :rolleyes::lol:

Γι αυτό οδηγάει το ίδιο γρήγορα με μένα... :rolleyes::P

Βέβαια στο σκι είμαι πολύ καλύτερος απ' αυτόν....χε χε... :D

..χεχε.. :rolleyes: ειπε κανεις τιποτα? post-9-1194003203_thumb.jpgpost-9-1194003215_thumb.jpgpost-9-1194003236_thumb.jpg γιαυτο σου λεω Λούη πως πρεπει να ξεκινησουμε snb (ο Μιχαλάκης ειναι πιο ολοκληρωμενος αθλητης!)! :lol:

 

μαγκες΄μ'αυτα κι αυτα, πεινασα... :D


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπητέ Μάκη επιτρεψέ μου μια εικαστική παρέμβαση παιδαγωγικού ενδιαφέροντος:

 

keyvisual1.jpg

 

Τα υπόλοια διατροφικά στοιχεία τα οποία είναι έξω απο τα περιγράμματα , θεμιτά !


People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΟΥ MEN'S HEALTH ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ SKI ΣΕ ΕΝΑ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΟ ΔΟΧΕΙΟ ΕΝΑ ΛΙΤΡΟ ΝΕΡΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΒΟ ΖΩΜΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ. ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΓΙΑ APRES SKI ΓΕΥΜΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΖΥΜΑΡΙΚΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΓΙΑ ΤΑΧΥΤΕΡΗ ΕΠΟΥΛΩΣΗ ΤΩΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΩΝ ΜΥΩΝ.

 

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ SKI ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΑΜΥΓΔΑΛΑ ΚΑΙ ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΧΥΜΟΥΣ.


Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΟΥ MEN'S HEALTH ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ SKI ΣΕ ΕΝΑ ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΟ ΔΟΧΕΙΟ ΕΝΑ ΛΙΤΡΟ ΝΕΡΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΒΟ ΖΩΜΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ. ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΓΙΑ APRES SKI ΓΕΥΜΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΖΥΜΑΡΙΚΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΓΙΑ ΤΑΧΥΤΕΡΗ ΕΠΟΥΛΩΣΗ ΤΩΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΩΝ ΜΥΩΝ.

 

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ SKI ΕΧΩ ΜΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΑΜΥΓΔΑΛΑ ΚΑΙ ΑΦΘΟΝΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΧΥΜΟΥΣ.

 

Ο κύβος είναι τίγκα στο συντηρητικό :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικα θεωρω οτι αυτο που δινει ΑΜΕΣΑ αξιοποιησιμη ενεργεια και ειναι ευχρηστο ειναι το ΠΑΣΤΕΛΙ..

Το αρνητικο ειναι οτι φερνει και διψα..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Τρελό τρολαρισμα ο καιρός. 
    • Εε συγγνωμη.. χιονιζει..
    • Rafting στο Λούσιο - Κυριακή 26 Μαϊου 2024 Ο Ελληνικός Σύλλογος Τουριστικής Χιονοδρομίας καλεί τα μέλη και τους φίλους του την Κυριακή 26 Μαϊου και ώρα 11:00 στην Ανοιξιάτική μας εξόρμηση στην Αρκαδία. Σε συνεργασία με την Trekking Hellas Arcadia θα κάνουμε Rafting στα πανέμορφα νερά του Λούσιου. Κόστος συμμετοχής 50€, προκαταβολή 20€ έως και 4 Μαϊου.  Σημείο συνάντησης, βάση trekking hellas Αρκαδίας, Βλαχορράπτης  https://maps.app.goo.gl/XkX9kXCkbEYDfmRX8 Διάρκεια  4 ώρες. Εξοπλισμό που θα χρειαστείτε:  Αθλητικά παπουτσια που θα βραχούν Μαγιό. Πετσέτα. Λεπτομέρειες θα βρείτε στο site:  https://trekking.gr/el/activity/rafting-lousios-alfeios Απαραίτητη Δήλωση συμμετοχής  τηλεφωνικά/viber: 6976101568 Ισιδώρα Σουμάνη & Δημήτρης Καρυστηναίος 6937009885, ή  email στο snowclub@snowclub.gr Τελευταία ημέρα δήλωσης συμμετοχής το Μ.Σάββατο 4 Μαϊου. Σας περιμένουμε όλους!!!!! Η γραμματέας Ισιδώρα Σουμάνη - 6976101568
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    No users celebrating today
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,314
    • Total Posts
      460,822
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,634
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    jofejon
    Joined
×
×
  • Create New...