Jump to content
Yota

χ/κ ΚΑΙΜΑΚΤΣΑΛΑΝ

Recommended Posts

Πολύ ωραία φαίνονται τα πράγματα επάνω. Και είπα τον φυσιοθεραπευτή να μου δώσει κανένα ματζούνι να αντέξει το παλιογόνατο 5 - 6 καταβάσεις αλλά δεν μου δίνει ο μπαγάσας, γι'αυτό πήρα το τηλεκοντρόλ στο χέρι και μια κάσα μπύρες :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και εχει κλεισει το χ/κ :( ,πρεπει να εβαλε αρκετο χθες το βραδυ...Τουλαχιστον ετσι φαινεται απο μακρια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To χιόνι που περιμέναμε ήρθε τελικά στο Καιμακ και πρέπει να είναι περίπου 15-20ποντάκια αν κρίνουμε και από τον υετό.

 

Αν ήταν ανοιχτό πάντως οι επόμενες τρεις ημέρες θα ήταν τέλειες.

 

Απο Παρασκευή δυστυχως μιά από τα ιδια με σκονη και νοτιά.

 

Επιμένω πως η Κρέμαση δούλευε άνετα και το Πάσχα, καθώς από Μ.Τρίτη κάνει βουτιά ο υδραργυρος και αναμένονται και χιονάκια προς Πάσχα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου για να φτανεις τα ρατρακ στην κρεμαση θα πρεπει να εχεις χιονακι μεχρι εκει αλλιως η ζημια που θα κανεις στις ερπυστριες θα ειναι πολυ μεγαλυτερη απο το οποιο μεικτο εσοδο θα εχεις... συν οτι ο κοσμος το θεωρει ηδη κλειστό και αφου δεν υπαρχει γενικος στην ελλαδα "ευρεια" ενημερωση δεν θα παει κανενας παρα μονο οσοι διαβαζουν snowclub και snowreport... :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου για να φτανεις τα ρατρακ στην κρεμαση θα πρεπει να εχεις χιονακι μεχρι εκει αλλιως η ζημια που θα κανεις στις ερπυστριες θα ειναι πολυ μεγαλυτερη απο το οποιο μεικτο εσοδο θα εχεις... συν οτι ο κοσμος το θεωρει ηδη κλειστό και αφου δεν υπαρχει γενικος στην ελλαδα "ευρεια" ενημερωση δεν θα παει κανενας παρα μονο οσοι διαβαζουν snowclub και snowreport... :/

 

Συμφωνω μαζί σου αλλά ακόμα και χτες φαινόταν πως ανέβενε άνετα ρατρακ από την κεντρική.Για σήμερα δεν το συζητάμε.

 

Τεσπα γενικά το Καιμακ δουλέυει από 18/11 οπότε δεν μπορούμε να του την λέμε κιόλας.

Κουράστηκε και ο κόσμος 5μηνές σκι!!!!!!!!!!!

 

Θα μπορούσαν αν τους έφτανε το χιόνι να πραγματοποιήσουν και κανένα event πασχαλιάτικό λέμε τώρα....

 

Οι τελευταίες ελπίδες μου για ακόμα ένα σκι σε Παρνασσό το Πάσχα πάντως είναι λιγοστες γμτ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα ρέστα του δίνει το Καιμακ για μία ακόμα φορά παρά το ότι το ημερολόγιο δείχνει 7 Μαΐου.

Πάνω από 20πόντους φρέσκου χιονιού έχουν πέσει στο βουνό από χτες και έπεται συνέχεια.

By far το χιονοδρομικό με τη μεγαλύτερη χιονοκάλυψη στον Ελλαδικό χώρο φέτος.

 

Ο μετεωρολογικός σταθμός και η live camera έχουν ακόμα πολλές εκπλήξεις , ειδικά τους θερινούς μήνες που κανείς δεν πατάει στο βουνό.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mazdaki πάτησε χιόνι. Snowbar 2069.

post-400-1226672536_thumb.jpg post-400-1226672565_thumb.jpg

Θέλει ακόμα... :rolleyes:

post-400-1226672606_thumb.jpg post-400-1226672663_thumb.jpg

Την ομίχλη του την είχε πάντως. Κουραστική οδήγηση..

post-400-1226672750_thumb.jpg post-400-1226672812_thumb.jpg

post-400-1226672696_thumb.jpg

Άσχετο, αλλά τα αυτιά μου είναι ακόμα βουλωμένα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αχ βαχ ωραίες φωτογραφίες Έλενη σε ευχαριστούμε..

 

πως πήγε το εργαλείο στα χιόνια??


Κάνε μου λιγάκι Μπεεεεεε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια χαρά το εργαλείο. Με χιονολάστιχα βέβαια(νοκιαν τελικά) και ελάχιστη ποσότητα χιονιού (όχι παγωμένο).

 

http://www.youtube.com/watch?v=obGeu1RHmHE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προς modeτέτοιους :

 

Συγγνώμη αλλά η κυρία τάδε...eleni ή όπως τη λένε, δεν αντιβαίνει τους κανονισμούς του forum ;

 

Δεν έπρεπε να έχει δεχθεί ban ; Της χρωστάτε κάτι ; Είναι φίλη σας ; Έχει μέσο ;

 

Επιτρέπει ο κανονισμός του forum σε όποιον θέλει, να μας σπάει τα νεύρα ;

 

Ωραίοι είστε ρε...μπράβο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η Ελένη ειναι το βατοπεδι του ΕΣΤΟΥΧ................αντιλαμβανεσαι οτι μπορει να κανει οτι θελει.....και ποιος εισαι εσυ που την κρινει?Ενας απλος συμβουλος ΔΣ. :D:o


πηγαίνω σιγά......γιατί βιάζομαι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν τώρα που πέφτουν τα πρώτα χιόνια και αρχίζουν όλοι να καταστρώνουν σχέδια :D , ενημερώνω ότι θα ήμαστε παρέα 9 ατόμων στο Καιμάκτσαλαν την περίοδο των Χριστουγέννων(τετραήμερο)..Όσοι πιστοί προσέλθετε. Έχουμε ήδη κλείσει δωμάτια.Κανονίστε εκείνες τις μέρες να είστε εκεί, εφόσον μπορείτε.Θα είναι καλή φάση να βρεθούμε πολλά άτομα από το σύλλογο.Όσοι είστε από Β.Ελλάδα, θα είναι ευκαιρία να γνωριστούμε από κοντά.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Προς modeτέτοιους :

 

Συγγνώμη αλλά η κυρία τάδε...eleni ή όπως τη λένε, δεν αντιβαίνει τους κανονισμούς του forum ;

 

Δεν έπρεπε να έχει δεχθεί ban ; Της χρωστάτε κάτι ; Είναι φίλη σας ; Έχει μέσο ;

 

Επιτρέπει ο κανονισμός του forum σε όποιον θέλει, να μας σπάει τα νεύρα ;

 

Ωραίοι είστε ρε...μπράβο...

Άντε ρε, και είδα το modeτέτοιους και την κοκκινίλα και λέω τι έκανα πάλι??....(ψάρωσα)

Άλλοι μας σπάνε τα νεύρα. Εγώ η καημένη μόνο στα χέρια το έπιασα το χιονάκι.

 

 

arcas όλο και κάπου θα βρεθούμε. Τώρα Καίμάκ θα είναι, αλλού..σίγουρα όπου έχει τα πιο πολλά χιόνια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα ν'ανοίξει το ΣΚ ή αυτό θα αποφασιστεί τελευταία στιγμή? Αυτή την ώρα ρίχνει πατσαβούρια απ'ότι βλέπω:P

Αν ανοίξει, Παρασκευή μεσημέρι την κοπάνησα για πάνω...εκτός κι αν ανοίξει κανένα νοτιότερο. Στο Snowforecast βλέπω πολικές θερμοκρασίες το ΣΚ :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέτε,πάντως βλέπω αυτό :

sarantovrisirg2.th.jpgthpix.gif

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Μήπως να ανεβάιναμε κυριακή οπως κ να χει ? :Ρ


Share this post


Link to post
Share on other sites

πιστευω θελει αλλη μια καλη χιονοπτωση...............μεχρι την κυριακη ολα παιζονται.


πηγαίνω σιγά......γιατί βιάζομαι!

Share this post


Link to post
Share on other sites
πιστευω θελει αλλη μια καλη χιονοπτωση...............μεχρι την κυριακη ολα παιζονται.

 

Τέλεια!!! Όποτε να αφήσω πέδιλα και μπότες στο σαλόνι και την Κυριακή φεύγουμε για εκδρομή. Κύριε Salto μου έχετε υποσχεθεί μια κατεβασία παρέα. (αχ τι σε περιμένει και σένα :o )

Share this post


Link to post
Share on other sites

με τα τωρινα δεδομενα δυσκολα γι αυτη την κυριακη.....


πηγαίνω σιγά......γιατί βιάζομαι!

Share this post


Link to post
Share on other sites
με τα τωρινα δεδομενα δυσκολα γι αυτη την κυριακη.....

 

Το χιονοδρομικο θα ανοιξει την Κυριακη αλλα θα εχει πολυ αερα και ασχημο καιρο .....ισως να μην ειναι για σκι......

Share this post


Link to post
Share on other sites

που να δεις το 9ημερο τι δινει για Καιμάκ μέσα στην εβδομάδα... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...