Jump to content
Yota

χ/κ ΚΑΙΜΑΚΤΣΑΛΑΝ

Recommended Posts

ναι και για το καλαβρυτο πριν δυο εβδομαδες εδινε 60 ποντους σε δυο μερες και μεχρι να ερθουν αυτες το ειχε κανει 15 και τελικα στο βουνο πασπαλισε καμια 10αρια ποντους με το ζορι :):angry:


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
ναι και για το καλαβρυτο πριν δυο εβδομαδες εδινε 60 ποντους σε δυο μερες και μεχρι να ερθουν αυτες το ειχε κανει 15 και τελικα στο βουνο πασπαλισε καμια 10αρια ποντους με το ζορι :):angry:

 

οντως... γενικά ήταν εντυπωσιακό όσο περνάγαν οι μέρες και ερχόμασταν πιο κοντά, οι πόντοι μειωνόντουσαν, και όχι μόνο στα Καλάβρυτα αλλά σε όλα τα ΧΚ :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σταθη πλακα κανεις φανταζομαι


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από χθές το απόγευμα παρακολουθώ την live camera και φαίνονται σιγά σιγά οι πόντοι του χιονιού που αυξάνονται.

Ας ελπίσουμε να συνεχίσει έτσι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κατά πόσο ισχύει αυτό?

Μου φαίνεται αρκετά αισιόδοξο να χιονίζει για 2 συνεχόμενες ημέρες.

Σε περίπτωση που ισχύει λέτε να ανοίξει το XK?

(Στις 13-21 έχω πάρει την άδεια μου, οπότε αν ισχύει να μην ψάχνομαι για bansko)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φασούλι το φασούλι γεμίζει το Καιμάκ.

 

Μη περιμένεις πολλά από τη χιονόπτωση της Δευτέρας θα είναι ασθενής.

 

Το Καιμάκ έχει βάσιμες ελπίδες για άλλο ένα καλό στρώμα χιονιού τη Πέμπτη-Παρασκευή όπου θα είναι το μόνο ευνοημένο λόγο υψομέτρου.

 

Μακάρι


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry για το απανωτό ποστ,αλλα πάλι ενα τουριστικο με παραξενεψε..Ξερουμε κατα ποσο ισχυει?

 

"Την Κυριακή 14 Δεκεμβρίου ξεκινάνε τα δρομολόγια των snow buses με αρχικό προορισμό το Καϊμάκ!!! Μετά τη χθεσινή χιονόπτωση θα ξεκινήσει τη λειτουργία του με όλους τους αναβατήρες εκτός από την Κρέμαση. Ο καιρός δίνει ελαφριά χιονόπτωση και θερμοκρασία (απο -1 μέχρι -3). Οι αναχωρήσεις των Snow Buses θα είναι στις ΧΧΧΧΧΧ"
Edited by D_Kikeridis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όχι μας πειράζει το απανωτό post και θα έπρεπε να τιμωρηθείς παραδειγματικά για αυτό :o

 

(Θα σου συγχωρέσουμε όμως το ότι θα είσαι στα εγκαίνια ενός χκ και ότι το δηλώνεις έτσι απλά, ελαφρά την καρδία :o ||| Μα δεν υπάρχει οίκτος σε αυτόν τον κόσμο; Λίγο έλεος; Τι βάρβαρη κοινωνία!)


Προσοχή, ο ήλιος και τα σκι βαράνε στο κεφάλι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτην την στιγμη φαινονται στην φωτο 2-3 διαδρομοι απο ρατρακ στην σαραντοβρυση στο καιμακι

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πατησεεεεεεεεεεεεεεεε το :D

02.30 ξημερωμα Παρασκευης προς Σαββατο.Μπραβο στα παιδια που ξενυχτανε για "παρτη μας".

 

 

 

post-324-1229130996_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά να ξεκινήσω για Καϊμάκ ή δεν παίζει???????????? Ακόμα να βγει ανακοίνωση...

 

 

θερμή παράκληση να γράφετε στα Ελληνικά

Edited by Χρήστος Λάππας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το Χ.Κ. λειτουργεί από σήμερα........

Από το πρωί θ' ανοίξουν οι δύο συρόμενοι αναβατήρες "Μετερίζι" και "Σαραντόβρυση 2" και αργότερα, πριν το μεσημέρι, θ' ανοίξει και ο εναέριος αναβατήρας "Σαραντόβρυση 1" με την κεντρική πίστα.

 

http://www.snowclub.gr/

 

Αντε Καλο Χειμωνα :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ενημερωση κατευθειαν απο τις πιστες :)

 

Πυκνη χιονοπτωση με ψιλο χιονι αυτη τη στιγμη.Αρκετη ομιχλη νωριτερα τωρα με μικρα ανοιγματα,αλλα γενικα δυσκολη η κατασταση.Πολυ χιονι,τα 30-35 εκ. που ανακοινωσαν προφανως αφορουν πατημενο χιονι.Νεοτερα σχετικα με την κατασταση στις πιστες αργοτερα.Ο εναεριος δεν ανοιξε ακομα,δουλευουν τα 2 συρομενα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anemar σ ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.... περιμένουμε νεότερα για να ξεκινήσουμε και μεις για Καιμακ ... :)

 

Αντε παιδιά καλή σεζόν :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλή season για όλους! Σήμερα ανέβηκα και εγώ στο Καϊμάκ (αν και κάπως καθυστερημένα) και χάρηκα που μετά από ένα χρόνο έκανα ξανά λίγο snowboard...Στα τελευταία 12 km όμως το σκατό μου γίνηκε παξιμάδι...!! :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

Παράκληση να γράφετε στα Ελληνικά.

Edited by Χρήστος Λάππας

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες για σανιδι καλα ηταν.Αλλα και τους σκιερ απ οτι καταλαβα δεν τους χαλασε..Ειχε πολλη ομιχλη παντως..Απο πετρες τιποτα ιδιαιτερο που να ειναι επικινδυνο τουλαχιστον..Απο την οργανωση του ΧΚ προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος αν αναλογιστουμε οτι ηταν και 1η μερα..Θελει κανα 10ποντο ακομη για να ειναι τελεια..

Οσο για το ανεβα κατεβα προς το ΧΚ,ηταν μεσα στις 2-3 πιο δυσκολες αναβασεις που εχω κανει ποτε μου.Αρκει να σας πω οτι ο ενας οδηγος εβαλε κιτρινη μασκα για να μπορει να βλεπει τον δρομο στην αναβαση.Δεν εβλεπες που ειναι ο δρομος.

Αντε αυριο παλι

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυτο με τον δρομο το ειχα παθει καιγω πριν μερικα χρονια στο καιμακ

στην κυριολεξια δεν εβλεπα τιποτα

και στον γυρισμο για λιγο να πεσει πανω μου και ενα εκχιονιστικο

μια ερωτηση

ακομα δεν εχουν βαλει εκεινους του κοκκινομαυρους πασαλους για να φαινεται ο δρομος;

δεν κοστιζει πολυ ρε παιδια


DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αρκει να σας πω οτι ο ενας οδηγος εβαλε κιτρινη μασκα για να μπορει να βλεπει τον δρομο στην αναβαση.Δεν εβλεπες που ειναι ο δρομος.

 

:P

προσοχή ρε παιδιά! :P


Skiing is a dance, and the mountain always leads.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...