Jump to content
Yota

χ/κ ΚΑΙΜΑΚΤΣΑΛΑΝ

Recommended Posts

καλησπερα, ηταν καποιος σημερα στο καιμακ?

 

σε τι κατασταση ειναι οι πιστες?

 

σκεφτομαι να ανεβω αυριο,θα ανεβει κανεις ?

αλοοοοοοοοοοο!! κατα 99,99% θα ανέβουμε αύριο 2 ατομα.. είπαμε να κανουμε ντεμπουτο στις πιστες..να δουμε και λίγο λευκό βρε αδερφέ!!ενδεχομένως να είναι και άλλα μέλη του συλλόγου!! αν εχεισ pmr συντονισου στη συχνοτητα μας.. αν οχι θα μας αναγνωρισεις από τα επιραμματα κλπ, κλπ.. μην διστάσεις να μας μιλήσεις!! κατα βάθος είμαι καλός άνθρωπος!!έτσι και δω χιόνι λίγο θολώνει το μάτι αλλα μετα από ενα μισάωρο επανερχομαι!! :D


bones heal , glory is FOREVER!

 

Σαβουριάζομαι και Μαθαίνω!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαζω εδω και στο snowreport.gr forum για το καιμακ και νομιζω οτι οι περισοτεροι μιλανε για αλλο βουνο!

Εχω παει 40 με 50 φορες στο καιμακ απο τοτε που ανοιξε και εχω κανει σκι-σνοουμπορντ ουτε τις μισες και οχι με τις ιδανικοτερες συνθηκες!

Πριν 10 χρονια ανεβηκα με ηλιο και οταν εφθασα επανω η ομιχλη ηταν σαν να κολυμπουσα με στο γαλα με αποτελεσμα να παθω vertigo και να χαθω με αποτελεσμα να με ψαχνουν 2 ωρες!

Περσυ πηγα 3 φορες και δεν εκανα ουτε μια, 1η)ομιχλη 2η)αερας-ομιχλη 3η)λασπη το χιονη(Απριλιο)!(εκοψα και καρτα!)

Εχω πει απειρες φορες οτι δεν θα ξαναπατησω αλλα λογο του οτι τις περισοτερες φορες ειναι το μονο βουνο που εχει χιονι και του οτι με παρασηρουν τα φιλαρακια ξαναπαω!

Αλλα και οι περισοτεροι φιλοι μου αγανακτησαν πλεον!

Ειναι δυνατον να κανει η καρεκλα 15-20 λεπτα για να ανεβει και να μην εχει ενα τζαμι?

(στην καλυτερη περιπτωση γιατι οταν εχει αερα που σχεδον παντα εχει κανει και 30 απο το σταματα-ξεκινα.)

Να σας κανω μια ερωτηση?

Φετος εχει πανω απο μια βδομαδα που χιονησε και εχει το βουνο χιονι?

Απ'οτι ακουω μονο εχθες απο τις 9 εως τις 12 μπορουσες να κανεις η κανω λαθος?

Φτανει πια ρε παιδια να το περιγραφετε σαν να ειναι ξερω γω το zeel am see!

Ξερω οτι θα με κραξετε πολλοι εδω μεσα αλλα να ξερετε οτι δεν ειμαι προκατελημενως με το καιμακ απλα λεω την αληθεια!

Edited by valsam

Share this post


Link to post
Share on other sites

δυστυχως το καιμακ ειναι αναγκαιο κακο φιλε μου........

γι αυτο αλλωστε και 3 χρονια που ολα τα χιονοδρομικα της βορειου ελλαδας ηταν ανοιχτα με πολυ χιονι το καιμακ ηταν μονιμως αδειο...

μεχρι να ναοιξουν τα αλλα βουνα για μας και Aspen θα γινει. :lol:


πηγαίνω σιγά......γιατί βιάζομαι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@valsam

Να θυμάμαι να μην ανεβαίνω μαζί σου. :lol:

 

Είναι θέμα τύχης να ανέβεις την καλή μέρα. Ρώτα τους λιφτατζήδες, μπορεί να έκανε 5 εκπληκτικές μέρες (δυστυχώς εργάσιμες) και το Σ/Κ να έχει ομίχλη και χιόνι. Όταν έχει καλό καιρό παράτα τη δουλειά και ανέβα, δουλεύεις το Σ/Κ που θα έχει κωλόκαιρο (μόνο μάθε ποια λιφτ είναι ανοιχτά γιατί το καρεκλάκι δεν λειτουργεί κάθε μέρα)

 

Χτες ήταν πολύ καλά αλλά είχε κρύο. Σταμάτησα μετά τις 12 γιατί κρύωνα αν και είχε λιακάδα.

Πάντως ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΡΑ.

 

 

Για το καρεκλάκι έχεις δίκιο, είναι απαράδεκτο να είσαι 15 λεπτά εκτεθειμένος στον αέρα - όμως δεν υπάρχουν διθέσια με καλύπτρα. Ας φτιάξουν.


Board.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ρε παιδια διαβαζω εδω και στο snowreport.gr forum για το καιμακ και νομιζω οτι οι περισοτεροι μιλανε για αλλο βουνο!

....Ειναι δυνατον να κανει η καρεκλα 15-20 λεπτα για να ανεβει .....

Ξερω οτι θα με κραξετε πολλοι εδω μεσα αλλα να ξερετε οτι δεν ειμαι προκατελημενως με το καιμακ απλα λεω την αληθεια!

Και εγώ παραξενεύομαι που ακούω οτι είναι το αγαπημένο βουνό κάποιων...

Για το επίπεδο σκι που βρίσκομαι εγώ και με τα συρόμενα που έχει, το θεωρώ εντελώς βαρετό όταν δε λειτουργεί η άγκυρα και δεν έχεις δυνατότητα να βγείς και λίγο εκτός πίστας. Αλλά είναι δίπλα και το μόνο που έχει χιόνι τώρα...

 

Η αλήθεια είναι βέβαια οτι υπήρχαν και κάποιες μέρες που λιώσαμε στο σκι στο συγκεκριμένο βουνό.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και εγώ παραξενεύομαι που ακούω οτι είναι το αγαπημένο βουνό κάποιων...

Για το επίπεδο σκι που βρίσκομαι εγώ και με τα συρόμενα που έχει, το θεωρώ εντελώς βαρετό όταν δε λειτουργεί η άγκυρα και δεν έχεις δυνατότητα να βγείς και λίγο εκτός πίστας. Αλλά είναι δίπλα και το μόνο που έχει χιόνι τώρα...

 

Η αλήθεια είναι βέβαια οτι υπήρχαν και κάποιες μέρες που λιώσαμε στο σκι στο συγκεκριμένο βουνό.

Η αληθεια ειναι βεβαια οτι αυτες οι μερες ειναι πολυ λιγες σε συγκριση με τις φορες που ανεβηκα!

Γιατι σ'ολα τα αλλα χιονοδρομικα ας πουμε οτι κανω σκι απο το 1990 με 20-30 φορες την σαιζον δηλ.18χρονια x20 φορες=360, και εχω κανει τις 300 δηλ. εχω ποσοστο επιτυχιας πανω απο :lol:% και στο καιμακ ουτε 40%!

Δεν πα να βλεπεις snowforcast,ΕΜY,NASA,CIA ο καιρος στο καιμακ ειναι εντελος απροβλεπτος και δυσκολος!

Και μην μου πει κανεις οτι δηθεν ειναι πολυ ψηλο το βουνο κ.τ.λ γιατι το Μπανσκο ειναι 120 μετρα ψηλοτερο και απο τις 10 φορες που πηγα εκανα τις 9!

Γι'αυτο λεω οτι το βουνο δεν κανει για σκι και γι'αυτο πιστευω οτι δεν φτιαχνουν καιονουργια λιφτ!

Αλλα απ'οτι ειδα το βουνο και ο Αγ.Αθανασιος ειναι πλεον must για πολυ μοστρα !

Μπηκα στο snowbar last year και ειδα μια παρεα(που ο ενας ειναι και γνωστος μου!)που εχουν σπιτια στο χωριο και ηταν με τα snowmobile ta cohiba τα jaigermaister και τις ντανταδες δηλ. τυφλα να εχει το kitzbuehel (ετσι δεν κανουν εκει γιατι εχω παει 2 φορες)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο Καϊμάκτσαλάν έχουμε κάνει κάποια από τα καλύτερα σκι με τρελές πούδρες και φανταστικό εκτός.

 

Αν δεν πηγαίνεις και πολύ συχνά σε ένα βουνό, έχεις καλές πιθανότητες αυτές τις φορές που το επισκέπτεσαι να μην είναι και οι καλύτερες. Έτσι είναι για εμένα το Καρπενήσι.

 

Θα συμφωνήσω πάντως ότι η Βόρεια Ελλάδα διαθέτει και πιο ενδιαφέροντα Χ.Κ. από άποψη κλίσεων.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλα αυτά που λες φίλε μου Valsam για το Καιμάκτσαλαν είναι σχετικά.

Πέρυσι στο τριήμερο της Καθαρής Δευτέρας, κάναμε και τις τρεις μέρες ski, χωρίς πρόβλημα.

Την Καθαρή Δευτέρα είχε τόσο όμορφη μέρα(λιακάδα) και τόσο πολύ φρέσκο χιόνι, που το σκεφτόμασταν σοβαρά να μην γυρίσουμε Αθήνα.

Αντίθετα, έχω πάει Σαββατοκύριακο στο Καρπενήσι που λόγω κακοκαιρίας δεν μπόρεσα να κάνω ski.κλειστά όλα τα lift.

Πέρυσι έκανα Χριστούγεννα στο Bansko. 5 μέρες ήταν τέλεια, λιακάδα, ευχαριστηθήκαμε ski..Τελευταία μέρα που φεύγαμε για Ελλάδα, άρχισε να χιονίζει..

Ο καιρός χάλασε.Έριχνε κάθε μέρα πολύ χιόνι, με πολύ αέρα και ομίχλη.Ένα φιλικό ζευγάρι που ανέβηκε Bansko, μόλις έφυγα εγώ, έκανε ski μόνο τις 2 μέρες από τις 5 που βρισκόντουσαν εκεί.Όλα σχετικά λοιπόν.

 

Anyway, εγώ δηλώνω fan του Καιμακτσαλάν και τα Χριστούγεννα θα ανέβω με την παρέα(8 άτομα) για ski.Θα καθίσουμε 4 μέρες.Αν θα κάνουμε και τις 4 μέρες ski, ή λιγότερες δεν μας πολυνοιάζει..Αυτό που γουστάρω στο Καιμάκ, είναι ότι δεν περιμένω με τις ώρες στην ουρά(δες Παρνασσό-Καλάβρυτα), ααα και δεν μας βλέπουν σαν θύματα που θα μας αρπάξουν τα λεφτά...φθηνή κάρτα.Τα μισά λεφτά από Παρνασσό.

 

Ραντεβού λοιπόν στο Καιμάκτσαλαν τα Χριστούγεννα. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
..Δεν πα να βλεπεις snowforcast,ΕΜY,NASA,CIA ο καιρος στο καιμακ ειναι εντελος απροβλεπτος και δυσκολος!.....

Με τις πληροφορίες που σου παρέχει πλέον το internet, (webcam, snowforcast, μετερεωλογικός...)παίρνεις και ένα τηλ πριν ανέβεις και αποφεύγεις πολλές άσκοπες αναβάσεις...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Με τις πληροφορίες που σου παρέχει πλέον το internet, (webcam, snowforcast, μετερεωλογικός...)παίρνεις και ένα τηλ πριν ανέβεις και αποφεύγεις πολλές άσκοπες αναβάσεις...

 

Αυτο ακριβως ενοω δηλ. οτι παρα το ψαξιμο στο internet και του οτι παντα παιρνω τηλ. και οταν φθανω επανω παντα το ιδιο ακουω δηλ. "το πρωι που τηλεφωνησατε δεν ειχε καθολου ομιχλη αλλα τωρα βγηκε" η "το πρωι ειχε μονο 15 χιλ."

Και εκεινην την ωρα εχει καμια 100 χιλιομετρα αερα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από χθες ακόμα ψιλιαζόμασταν οτι σήμερα δεν θα ήταν καλά. Ξυπνήσαμε με το πάσο μας, μπήκαμε στο internet, στη webcam ομίχλη δεν έβλεπες τίποτα. Μπήκαμε στο μετερεωλογικό 50 km/h αέρας. Το πόρισμα βγήκε και επιβεβαιώνεται με το ακατονόμαστο: καιμάκ πορτοκαλί, σε αναστολή.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το παρακατω σταλθηκε στην διευθυνση του χ/κ Βορας.

 

 

Συγχαρητήρια για την άριστη διάστρωση και σήμανση των πιστών το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε,καθώς και για την άψογη συμπεριφορά όλων των υπαλλήλων του χ/κ.

Μοναδικό μελανό σημείο που ανάγκασε αρκετούς να παραπονεθούν ήταν η κατάσταση στα καρεκλάκια οπου πολλά απο αυτά δεν είχαν αποχιονιστεί επαρκώς με αποτέλεσμα να βρέχονται τα ρούχα και να δημιουργούν δυσάρεστη αίσθηση ,

Παρακαλούμε οπως προσέξετε το συγκεκριμένο θέμα.

 

Ευχαριστούμε

 

Με τιμή

 

το ΔΣ του ΕΣΤΧ.

Edited by ΣΤΧ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και σας ξαναρωτω απο τοτε που ανοιξε το χιονοδρομικο φετος δηλ. εχει 12 μερες,

Ποσες μερες εχουν δουλεψει τα λιφτ, η εστω ποσες μερες ηταν εφικτο να κανει κανεις σκι?

Και δεν μετρανε οι μερες με 100 χιλ. αερα η με ορατοτητα 2-3 μετρα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν νομίζω να γνωρίζει κάποιος απο το φόρουμ στατιστικά στοιχεία για τις ώρες ή μέρες που ανοιξε το βουνό? Εάν θες να μάθεις νομίζω μπορείς να απευθυνθείς στους ανθρώπους εκεί και φαντάζομαι θα σου δώσουν απάντηση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο ίδιος (κακός) καιρός στο Καϊμακτσαλάν και πχ στην Φλώρινα, δεν επηρεάζει το ίδιο.

 

Ομίχλη στο Καϊμάκ που με ζαλίζει γιατί δεν βλέπω τίποτε και αποπροσανατολίζομαι, στη Φλώρινα έχει μικρή σημασία γιατί διακρίνονται τα δέντρα και δεν ζαλίζομαι.

 

Το ίδιο και με τον αέρα, μπορεί στη Φλώρινα να λυσσάει ο αέρας στη κορυφή, όμως στο καρεκλάκι (ιδίως στο πίσω) δεν ενοχλεί καθόλου. Στο Καϊμάκ βρίζω ένα τέταρτο (δηλαδή όλη την ώρα που ανεβαίνω). :)


Board.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά σε όλους. Μια μικρή ενημέρωση για την κατάσταση των πιστών και το καιρό που συναντήσαμε σήμερα στο βουνό.

Ανοικτός καιρός με έντονη ηλιοφάνεια, θερμοκρασίες στο καρεκλάκι από -6 εως -3 ενώ υπήρχε σχετική άπνοια. Το κρύο πάντως ήταν τσουχτερό και ειδικά στην καρέκλα επάνω.

Η κρέμαση (άγκυρα πίσω) παραμένει κλειστή ενω όλες οι άλλες πίστες λειτουργούν κανονικά. Το χιόνι ήταν επαρκές και δεν υπάρχουν πουθενά πέτρες. Ωστόσο η ποιοτητα του χιονιού ήταν παγωμένο εως τζάμι σε πολλά σημεία. Για τους αρχάριους αυτό είναι ένα πρόβλημα ενώ και για τους πιο προχωρημένους ήθελε αρκετή προσοχή.

 

Ο κόσμος επάνω στο βουνό ήταν αρκετός αλλά το :blink:% του κόσμου ήταν για βόλτα οπότε στις πίστες δεν υπήρχε συνοστισμός.

Αυτά τα λίγα για σήμερα. Ελπίζω να χιονίσει σύντομα ώστε να μπει φρέσκο χιονάκι πάνω από το παγωμένο, να ανοίξει η πίσω πίστα και να κάνουμε και κανα απάτητο της προκοπής :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...η ποιοτητα του χιονιού ήταν παγωμένο εως τζάμι σε πολλά σημεία. Για τους αρχάριους αυτό είναι ένα πρόβλημα ενώ και για τους πιο προχωρημένους ήθελε αρκετή προσοχή.

 

Αποτέλεσμα του αέρα να φανταστώ; Γιατί οι θερμοκρασίες ήταν σταθερά κάτω από το μηδέν αυτές τις μέρες και θεωρητικά θα έπρεπε να έχει παραμείνει η καλή ποιότητα του χιονιού.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι είναι Χρήστο ακριβώς. Βέβαια μετά την πρόσφατη χιονόπτωση η ποιότητα πρέπει να είναι πολύ καλή αφού η βάση υπήρχε και ο αέρας έχει κόψει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις τώρα γύρισα από το Καιμακτσαλάν.Δυστυχώς από αύριο δουλειά πάλι. :(

Δεν είχα χρόνο να πάω σε internet cafe για να γράψω ανταπόκριση..

Ενημέρωνα βέβαια κάποια μέλη, τηλεφωνικά..

Λοιπόν έχουμε και λέμε.......

Είναι απλά καταπληκτικά να κάνεις Χριστούγεννα στο Καιμάκτσαλαν.

 

Στις 25 Δεκεμβρίου είχε λιακάδα..Φοβερή μέρα για ski.Υπήρχε πολύ χιόνι, αλλά σε πολλά σημεία παγωμένο..Οι αρχάριοι της παρέας φάγανε πολλές τούμπες.

Το βράδυ των Χριστουγέννων άρχισε να χιονίζει..Στον Π.Αγιο Αθανάσιο τα πλακόστρωτα σοκάκια καλυφτήκανε από ενα πέπλο χιονιού...Ήταν μαγικά.

 

Στις 26 Δεκεμβρίου το πρωί ξυπνήσαμε και όλα ήταν στρωμένα από το φρέσκο χιόνι που έπεσε. ;) Το τοπίο μαγικό.Ανυπομονούσαμε να ξεκινήσουμε για χιονοδρομικό..Αφού ενημερωθήκαμε ότι το χιονοδρομικό λειτουργεί κανονικά, ξεκινήσαμε.Αρχίσαμε λοιπόν κατά τις 10 να ανηφορίζουμε αφού πρώτα βάλαμε τις αλυσίδες και στα 2 οχήματα της παρέας.. Παρατηρούσαμε όμως ότι οι κλασικοί οι λακαμάδες οι Ελληναράδες ανεβαίνανε χωρίς αλυσίδες, χιονολάστιχα..Μια ζωή τα ίδια και τα ίδια. :wub: Δεν άργησε να γίνει το κακό..Μπλοκάρανε το δρόμο, κάνανε τσουλήθρα στον πάγο και πέφτανε πάνω στα άλλα αυτοκίνητα.Ο δρόμος μπλόκαρε για 2-3 ώρες περίπου..Αμέτρητα τρακαρίσματα τα οποία τα κατέγραψα με την κάμερα.Μετά από απίστευτη ταλαιπωρία τελικά φτάσαμε στο χιονοδρομικό.Φρέσκο χιόνι και ατέλειωτες καταβάσεις....Ήταν απόλαυση!!!!!!

 

Στις 27 Δεκεμβρίου ξυπνήσαμε και είδαμε ότι η χιονόπτωση δεν είχε σταματήσει...Ημέρες Χριστουγέννων και να χιονίζει δεν θες τίποτα άλλο.

Στο δρόμο για το χιονοδρομικό ευτυχώς όλα κυλήσανε ομαλά.Όλοι είχαν βάλει μυαλό μετά τη χθεσινή μέρα...Στο χιονοδρομικό οι πίστες όλες στρωμένες με φρέσκο χιόνι....Πούδρα παντού....Παρακαλούσαμε να μην περάσει γρήγορα η ώρα...Κόσμος αρκετός αλλά, ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΜΟΝΗ στα συρόμενα και στα καρεκλάκια...ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ...ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ .....ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΜΟΝΗ....ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ-ΠΑΡΝΑΣΣΟ.

 

 

Στις 28 Δεκεμβρίου δυστυχώς δεν κάναμε ski, αν και είχε καταπληκτική μερα όπως μας ενημέρωναν φιλαράκια από το χιονοδρομικό,γιατί αποφασίσαμε να επισκεφτούμε τα λουτρά Λουτρακίου στο όρος Βόρας - διπλα στην Αριδαία..Τι απίστευτα μέρη έχει η Ελλάδα!!!!

 

Ααα κλείνοντας την αναφορά μου στο χιονοδρομικό να ευχαριστήσω την Άννα από Έδεσσα ;) , που με βοήθησε να βελτιώσω την τεχνική μου.Αν και με στενοχώρησε λίγο που δεν γνώριζε την ύπαρξη του συλλόγου μας..Μετά όμως από την από την ενημέρωση που της έκανα, ενθουσιάστηκε με το σύλλογο.

 

Αυτά λοιπόν τα λίγα από το πανέμορφο χιονοδρομικό μας...Τελικά όσα χιλιόμετρα και αν κάνεις γι'αυτό το μέρος...Είναι απλά τέλεια!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρωτοχρονιά ανέβηκα (με λίγες ώρες ύπνου) στο παγωμένο Καϊμακτσαλάν. :)

 

Η πίστα ήταν από πάνω μέχρι κάτω παγωμένη και το μεσημέρι που έβγαλε ΔΥΝΑΤΟ αέρα ήταν ολόκληρη σαν την επιφάνεια ενός τεράστιου κουφέτου, άσπρη και λεία-ξυρισμένη από τους χιονοδρόμους. Στεναχωρέθηκα γιατί κατέβηκα μόνο 3-4 φορές, 2 το πρωί και 2 το μεσημέρι - όλη τη μέρα άραζα στο snowbar.

 

Την πρώτη φορά που κατέβηκα, έτρεχα και έπεσα με ταχύτητα (δεν χτύπησα) :lol: και διαπίστωσα ότι γλιστράω χωρίς να φρενάρω και μάλλον θα έφθανα μέχρι κάτω τσουλώντας. ΕΥΤΥΧΩΣ καρφώθηκε η λάμα από το σανίδι στο χιόνι και καρβάρισα 180 μοίρες (άθελα μου φυσικά) :lol: ξαπλωμένος στο χιόνι, γύρισα προς τα επάνω και σταμάτησα να γλιστράω. :P:lol:

Τις επόμενες φορές κατέβαινα σιγά - επιβίωση, φρενάροντας συνέχεια, δεν το ευχαριστήθηκα,

 

Στον Άγιο Αθανάσιο (παλιό και καινούριο) έχουν ξεσαλώσει με τα θηριώδη 4Χ4 και τα μικρά ερπυστριοφόρα για να κάνουν βόλτες στο χιόνι (μερικά δεν κολλάνε). Είδα 2 τέτοια και ένα Τζίμνι που είχαν βγάλει τις ρόδες και είχαν βάλει ερπύστριες (κολλούσε συνέχεια - μόνο στο πατημένο χιόνι πήγαινε). Τους βλέπαμε από το μπαρ να προσπαθούν και πείραζα τον χειριστή του ρατράκ, "όλους αυτούς εσύ θα τους ξεκολλήσεις" (ένα χάμερ είδα που πήγε και το έβγαλε, πρέπει να είχε κι άλλη δουλειά μετά). Δεν μου αρέσει καθόλου που κυκλοφορούν αυτά στο χιονοδρομικό ΔΙΠΛΑ στον κόσμο, ούτε η μυρωδιά από τα καυσαέριά τους.

 

Άνοιξαν τα χείλια μου σε 2 μεριές από τον κωλοαέρα στο λιφτ. :lol:

Μου αρέσει πολύ να είμαι στο χιόνι. :lol:

http://s62.photobucket.com/albums/h95/leon...nt=8a55dc69.pbr


Board.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτός ο @#$%& ο αέρας κάνει πολλές ζημιές. Στον Παρνασσό δεν αφήνει το χιόνι που πέφτει να κάτσει, στο Καϊμάκ έχει μετατρέψει τις πίστες σε παγοδρόμια. :)


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απίστευτη χιονόπτωση αυτή την ώρα στο Χ/Κ του Καιμακτσαλάν!Ρίχνει από χθες το βράδυ και έχει βάλει πάνω από 30 εκ. φρέσκο χιόνι και συνεχίζει.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

μόνο ένα ξύλο έμεινε ακάλυπτο στην snow cam. Πολύ πράμα...


''...ουκ εν το πολλώ το ευ...'' ...εκτός κι αν είναι χιόνι ή κυβικά

armada_alpha1.jpg

τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν μόνο ανοιχτά

6179.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

μηπως πρεπει να κανονισουμε να παμε καιμακ στα πλασια της εκδρομης που ακυρωθηκε?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...