Jump to content
D_Kikeridis

χ/κ Βασιλίτσα

Recommended Posts

αλεξη

δεν μιλαω προσωπικα το ξερεις

 

απλα μου ηρθε η εκφραση της γιαγιας (ειναι light) lol

 

γιατι ετσι μουρθε με αυτα που ακουω

Share this post


Link to post
Share on other sites

γκορτσιες μπορουν να βαλουν ολοι να ησυχασουμε

 

 

B) Και αν απεργήσουν τα πτυοσκάπανα? πως θα ανοίξουν τους λάκους? :)


''...ουκ εν το πολλώ το ευ...'' ...εκτός κι αν είναι χιόνι ή κυβικά

armada_alpha1.jpg

τα μυαλά και τα αλεξίπτωτα δουλεύουν μόνο ανοιχτά

6179.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά κατά πως φαίνεται κοιμούνται οι αρμόδιοι τον γνωστό ύπνο του δικαίου..δεν λέω ωραίος ύπνος είναι αλλά το basko και το kozuf τρέχουν και εμείς εδώ ....κοιμόμεθα. Μόνο που όταν θα ξυπνήσουν, αν ξυπνήσουν βέβαια, θα είναι αργά... ήδη χάνουν πολύ χρήμα από τους γείτονες. Πικρία και μόνο. Είμαι και Γερμανία τώρα που γράφω και βλέπω πολλές διαφορετικές καταστάσεις. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δηλαδή τόσα χρόνια δεν είχε ομάδα διάσωσης;Θυμάμαι ότι σε ερώτημά μου κάποιος από το φόρουμ-δε θυμάμαι ποιος-μου είχε πει ότι είχε και μάλιστα είχε δείξει ο δ/ντης τα μέσα διάσωσης...Αν δεν είχε τόσα χρόνια ομάδα διάσωσης εκπαιδευμένη και εξοπλισμένη τι να πω....Πάλι καλά που δεν έγινε κάποιο σοβαρό συμβάν...
Παιδιά λυπάμαι πολύ που το λεω αλλά φέτος δεν υπάρχει κράτος.

Το εθνικό οδικό δίκτυο για τον αποχιονισμό απο Τρίπολη μέχρι Ευζόνους και Αλεξανδρούπολη βγαίνει σε διαγωνισμό αύριο και στήν καλύτερη περίπτωση οι συμβάσεις θα υπογραφούν σε 15 ημέρες.

Χάλια και ξανά χάλια.


9-2-05020.jpg





Share this post


Link to post
Share on other sites

Το snowreport δίνει Ελιμεία κ Τριθέσιο ανοιχτά αύριο..Οπότε μάλλον είσαι μέσα Στάθη :rolleyes:

Εχμ..Ξέρει κανείς αναλυτικότερα τπτ για την κατάσταση του βουνού..?


Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε σημειά ξεπερνάει το 1,5 μέτρο. Ολο το βουνό θα ειναι ανοιχτό απο Σαββατο μάλλον. Ραντεβου Σαββατο στη Τυμφαία... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να ρωτησω κατι... Υπαρχει περιπτωση τωρα λογω γιορτων να μπορεις να βρεις δωματιο εστω και στα Γρεβενα ψαχνοντας επιτοπου?

Περσυ μια χαρα το καναμε με τον Γιαννη αλλα τωρα ειναι γιορτες...


JAPOW!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rolleyes:<_<:lol:

 

Eσεις θα καρβάρετε την Βασίλω κ όχι μόνο,κ εγώ θα είμαι στην Βαυαρία

headbang.gif

:lol: Α ρε χρονιά που βρήκε να χιονίσει τόσο πολύ-τόσο νωρίς..

 

Καλά να περνάτε,με πολλές κ καλές..τσούλες σας εύχομαι :) (Εκ του ρήματος τσουλώ πάντα)


Share this post


Link to post
Share on other sites

Παναγιώτη μη το ριξεις στην τύχη, τηλεφώνα στα ξενοδοχεία μια και το βλέπω δύσκολο να βρεις, εκτός αν πεσεις σε καμια ακύρωση.

 

Κικερίδη καλα να περνας στη βαυαρία, φερε και καμια μπύρα στην επιστροφή... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ραντεβου Σαββατο στη Τυμφαία... :rolleyes:

Η Τυμφαία ειναι το δευτερο συρομενο στην Γομάρα ?


 

Που είσαι ρε κολλητέ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελπίζω να την λειτουργήσουν το Σαββατοκύριακο ώστε να την γνωρίσω καλύτερα!!! :rolleyes:<_<

 

Είναι τρέλα πάντως αυτή πλευρά του χιονοδρομικού. Ανυπομονώ.......


 

Που είσαι ρε κολλητέ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδια 4 σελιδες με post, πριν ανοιξει το χκ, απο Παρασκευη και μετα δεν πηγε κανεις να μας ενημερωσει πως ειναι? Να ξερουμε και οι μακρινοι αν αξιζει μην κανουμε τζαμπα τα χμ?

 

Αλλου διαβαζω οτι εχει πετρες και βλεπω οτι η Γομαρα ειναι κλειστη, τι συμβαινει δεν εχει πολυ χιονι?

Παρασκευη μαλλον θα μπορω να παω σε καποιο κοντα στην Θεσσαλονικη, και θελω να αποφυγω το Καιμακ, γι αυτο καλα θα ηταν να γραψετε οσοι πηγατε, πως εχει η κατασταση. Ευχαριστω

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σάββατο 22/12 ανέβηκα Βασιλίτσα όπου και έλιωσα στο ski απολαμβάνοντας μια καταπληκτική ημέρα. Ο καιρός ήταν απίστευτος (ηλιοφάνεια), το χιόνι αρκετά καλό και ο κόσμος σαφώς λιγότερος από ότι περίμενα (και φοβόμουν). Οι ουρές σε 3θέσιο καθ' όλη τη διάρκεια της ημέρας ήταν μικρότερες από 1 λεπτό, σε 2θέσιο περίπου στα 5 λεπτά. Από την άλλη μεριά (συρόμενα) δεν πολυκατέβηκα αλλά και εκεί η κατάσταση όσον αφορά τον κόσμο ήταν καλή (για σ/κ πριν από χριστούγεννα) αν και λειτουργόυσε μόνο το ένα συρόμενο και το baby.

Οι πίστες ήταν αρκετά καλά πατημένες (3θέσιο και συρόμενο) με μόνη ένσταση στη μέση περίπου ανάμεσα από 2θέσιο και 3θέσιο όπου θα μπορούσε να έχει γίνει καλύτερη δουλεία (καλύτερο στρώσιμο και κυρίως μεγαλύτερο σε πλάτος).

Όσον αφορά το χιόνι η κατάσταση ήταν αρκετά καλή αλλά χρειαζόταν προσοχή σε ορισμένα σημεία για πέτρες. Κατεβαίνοντας το τριθέσιο (την διαδρομή αριστερά μόλις βγαίνεις από το lift) δεν υπήρχε καμμία πέτρα. Κατεβαίνοντας την περιφερειακή (από διθέσιο) ήθελε σε πολύ λίγα σημεία προσοχή. Κατεβαίνοντας όμως από την Ελιμεία την πίστα δεξιά μόλις αφήνεις το πιατάκι ήθελε αρκετή πρόσοχη σε πολλά σημεία. Αν καταφέρω να "συμφιλιωθώ" με την τεχνολογία θα postάρω και φωτογραφίες.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπον οτι γύρησα απο τη Βασιλίτσα.. Η κατάσταση τραγική το χιόνει ήταν εντελώς παγωμένο, δεν σταματούσες πουθενά -μα πουθενά- όμως ,μόνο άμα σαβουριαζώσουν ' που φυσικά αν το έκανες αυτό δεν υπήρχε επιστροφή, έκανες την κατάβαση σου με τον ποπό!!!! πρέπει να ρίξει χιόνι όπως και δίποτε!!!

Μεγιά τους καινούριους μου μωλωπες στους γοφούς.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

xaxaxa :D dont worry απο κυριακη βραδυ περιμενουμε χιονι


K2 ApAChE FoR ThE WiN !

 

 

εν τουτο ΠΟΥΔΡΑ!

ApacheRecon08.jpg

 

 

 

powered by:linux_inside1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ενημέρωση απο Βασιλιτσα: εβαλε +30 με 40 ποντους. Επικρατεί ηλιοφάνεια απο το πρωί.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οτι γύρησα απο Βασίλο.... Παιδιά ΤΡΕΞΤΕ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ!!!!!! Οτι καλυτερο εχω δει στην κουραστική μου ζωη.......! Απίθανο χιόνι και καιρός , ενα θα πώ <<Α.Κ>> : --> Απόλυτη Κα_ _ _

 

Φιλικά,

WhiteNoise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ελπίζω ότι το σαββατοκύριακο θα δοθούν και οι υπόλοιπες πίστες, αφού έβαλε τόσο χιόνι.......

 

Baτu τι λές ?


 

Που είσαι ρε κολλητέ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tι να πω ρε φίλε. Κανονικά πρεπει να τις δώσουν. Ελπίζω να ανοιξουν και τα αλλα ΧΚ, γιατί μας βλέπω πάλι να εχουμε ουρές στα λιφτ... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...