Jump to content
makalu

Τιμοκαταλογος χ/κ Παρνασσου 2007/2008

Recommended Posts

..αντε κ καλο χειμώνα! :rolleyes:

Δειτε τις ετήσιες κ τις οικογενειακες!!! :ph34r:

 

Ημερήσιες κάρτες χιονοδρομίας υψηλής περιόδου

(Σαββατοκύριακων - Αργιών & Εορτών Χριστουγέννων από 21/12/2007 έως 06/01/2008)

Τιμές Χιονοδρομικής περιόδου 2007-2008

Είδη καρτών Τιμή καρτών € ημερήσιας χρήσης Τιμή καρτών € για χρήση μετά την 13μ.μ Τιμές μερικής λειτουργίας του Χ.Κ.Π.

Α' Β' Γ'

Μοναδιαία χρήση τηλεκαμπίνας & αναβατήρα Νο7-Ήρα 6,5 € 6,5 € /// /// ///

 

1. Κανονικές 30 € 20 € 20 € 17 € 12 €

 

2. Εκπτωτικές 22 €

 

15 €

(εξαιρείται η κατηγορία ε') 15 € 12,5 € 9 €

Για:

α) Φοιτητές

(ηλικίας 18-25 ετών)

β) Άτομα τρίτης ηλικίας

(άνω των 65 ετών)

γ) Στρατιώτες

δ) Προπονητές ISIA

ε) Ομαδικά άνω των 25 ατόμων

Για:

α) Μαθητές (ηλικίας 6-18 ετών)

β) Αθλητές (με δελτίο ΕΟΧ 2007-08)

γ) Άτομα με ειδικές ανάγκες (ΑΜΕΑ) 13,5 € 12 € 9 € 7,5 € 5,5 €

Για: Αρχάριους

(Νέο είδος για μερική χρήση αναβατήρων) 16,5 € 16,5 € /// /// ///

 

Ημερήσιες κάρτες χιονοδρομίας χαμηλής περιόδου

(από Δευτέρα μέχρι Παρασκευή)

Τιμές Χιονοδρομικής περιόδου 2007-2008

Είδη καρτών Τιμή καρτών € ημερήσιας χρήσης Τιμή καρτών € για χρήση μετά την 13μ.μ Τιμές μερικής λειτουργίας του Χ.Κ.Π.

Α' Β'

Μοναδιαία χρήση τηλεκαμπίνας & αναβατήρα Νο7-Ήρα 4 € 3 € //// ////

 

1. Κανονικές 13,5 € 8 € 9,5 € 8 €

 

2. Εκπτωτικές 9 € 7 €

(εξαιρείται η κατηγορία δ') 6,5 € 5,5 €

Για:

α) Φοιτητές

(ηλικίας 18-25 ετών)

β) Άτομα τρίτης ηλικίας

(άνω των 65 ετών)

γ) Στρατιώτες

δ) Ομαδικά άνω των 25 ατόμων

Για:

α) Μαθητές (ηλικίας 6-18 ετών)

β) Αθλητές (με δελτίο ΕΟΧ 2007-08)

γ) Άτομα με ειδικές ανάγκες (ΑΜΕΑ) 5,5 € 4 € 4 € 3,5 €

Για: Αρχάριους

(Νέο είδος για μερική χρήση αναβατήρων) 8 € 8 € //// ////

 

Πολυήμερες κάρτες χιονοδρομίας χαμηλής περιόδου

(πλέον των δύο ημερών)

Τιμές Χιονοδρομικής περιόδου 2007-2008

Είδη καρτών Τιμή καρτών € 2+1 ημερών

(2 Αργιών & 1 καθημερινής) Τιμή καρτών 4ημερών

(καθημερινών)

 

1. Κανονικές 60 € 41 €

 

2. Εκπτωτικές 44 € 27 €

Για:

α) Φοιτητές

(ηλικίας 18-25 ετών)

β) Άτομα τρίτης ηλικίας

(άνω των 65 ετών)

γ) Στρατιώτες

δ) Ομαδικά άνω των 25 ατόμων

Για:

α) Μαθητές (ηλικίας 6-18 ετών)

β) Αθλητές (με δελτίο ΕΟΧ 2007-08)

γ) Άτομα με ειδικές ανάγκες (ΑΜΕΑ) 27 € 16,5 €

 

Ετήσιες κάρτες χιονοδρομίας

Τιμές Χιονοδρομικής περιόδου 2007-2008

Είδη καρτών Τιμή καρτών ετήσιας χρήσης

περιόδου 2007-08

 

1. VIP

 

Προστατευόμενο μέλος (με χρήση φυλασσόμενου χώρου στάθμευσης) 1.100 € 200 €

 

1. Ετήσια Ατομική 350 € και μετά τις 07/01/2008: 300 €

2. Ετήσια Οικογενειακή

Για:

α) 3μελή

(2 γονείς & 1 παιδί) 600 €

β) 4μελή

(2 γονείς & 2 παιδιά) 750 €

γ) 3μελή

(1 γονέας & 2 παιδιά) 420 €

δ) πλέον των δύο ανηλίκων παιδιών Δωρεάν

 

3. Ετήσια Εκπτωτική

Για:

α) Φοιτητές (ηλικίας 18-25 ετών)

β) Προπονητές ISIA 200 €

Για: κατοίκους όμορων Δήμων 200 €

Για: Παιδιά (ηλικίας 6-18 ετών) 100 €

 

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε στα τηλέφωνα: 22340–22689,93,94,95

 

Με μια πολύ απλη ματιά, φαινεται πως το ΧΚΠ θελει να αναγνωρισει τον χρονιο, πιστό πελατη κατεβαζοντας κατά σχεδον 25-30% την τιμη της ετησιας καρτας :ph34r: κ αυξανοντας συμβολικα την απλη ημερησια!

Οι οικογενειακοι συνδιασμοι ειναι πολυ καλοι :P ---νομιζω καλυπτει τεραστιο φασμα προτιμησεων!


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ομολογω οτι ψιλοχαθηκα λιγο. Ποιες θα ειναι οι τιμες για φοιτητες καθημερινες και αργιες?


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ετήσια εκπτωτική για στρατιώτες???

 

γιατι ρε γμτ.?


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ετήσια εκπτωτική για στρατιώτες???

 

γιατι ρε γμτ.?

..ελα χ€σ€ μας Κωστή που θελεις κ ετήσια ΕΣ-ΠΝ-ΕΑ :lol::lol: --- ποιος θα μας φυλαει δλδ τα κρυα βραδια του χειμωνα!? :lol::lol:

Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοίταξε..., φρόντισε να βάλουν μόνο για το ΠΝ ..., αρκει.

 

Για τα άλλα ας βάλουν οι άλλοι ...ενα χεράκι


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

τελικα ισχυει αυτο με την πλαστικη καρτα

την επιστροφη δηλ των 3ε????


τοιχο-τοιχο :sword::drinks:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα τρία ευρώ της κάρτας δεν είναι μέσα. Που σημαίνει πως τα δίνεις μόνο την πρώτη φορά (δεν νομίζω να υπάρχει ακόμα σύστημα επιστροφής της κάρτας).

Share this post


Link to post
Share on other sites
αυξανοντας συμβολικα την απλη ημερησια

11,1% δεν ειναι συμβολική αύξηση...! Ειναι πραγματική αυξηση και μάλιστα μεγάλη χωρίς να μπει εξοπλισμός! Του χρονου αν θα μπει λιφτ θα είναι πανω απο 5€ για να μην ειναι συμβολικη?

 

Ελπίζω να έχει επιστροφη των χρημάτων με την επιστροφη της κάρτας ή να φορτίζει η ιδια κάρτα με φτηνότερη τιμη απο 30€ :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Nickel.

 

Καθώς επίσης είναι και τρελή η διαφορά Ημερήσιας χαμηλής περιόδου και Ημερήσιας εορτών και ΣΚ. 30 vs 13,5 :lol:

 

Περιμένουμε και διευκρινήσεις για τις " Τιμές μερικής λειτουργίας του Χ.Κ.Π." τι ακριβώς εννοείται? :lol:


There is no such thing as too much snow (Doug Coombs)

 

 

http://www.pelionski.gr/

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. H τιμη ειναι €30 + 3 που επιστρεφονται εφόσον το θέλεις στο τελος της ημερας!

 

2. Αν δεν σου ταιριαζει Πάνο το 11.1% ως συμβολικό, δωσε μου εναν χαρακτηρισμό για το 450>350>300 (πολύ πανω απο 20-25% μειωση) της ετησιας! Βγαλτε παιδες το απολυτο νουμερο απο το μυαλο σας (εχετε δικιο, αυτο πληρωνετε μεν κ δεν εχει σχεση με την Αυστρία-Γαλλια κτλ :lol: ), αλλα δειτε την συνολικη μειωση της τιμής σε ετησια αποσβεση. Προφανως το ΧΚΠ θελει να κερδισει μονιμους πελάτες κ το οτι αναγνωριζει τους τακτικους πελατες του κανοντας τετοιες τιμες, ειναι κατι που ειδικα εσενα φίλε που νοικιαζεις σπιτι στο βουνο, θα επρεπε να σε χαροποιει ιδιαιτερα κ οχι να σε κανει να κολλησεις στο 30 απο 28!

 

3. Ειναι αδικο να ακουγεται (κοντζαμ τίτλο χιονοδρομικου συλλογου εχεις :lol: που γνωριζει ;) τις υπαρκτες δυσκολιες κ τα κοστη εργασιων! :D ) οτι δεν εγιναν εργα κ αυξηθηκε η τιμη! ΜΙΑ μικρη αυξηση εγινε κ ΜΙΑ ακομα μεγαλυτερη κ πιο συμφερουσα μειωση!! Αν νομιζετε οτι τα εργα του skidata (ειχα παρει τις προσφορες περυσι κ θυμαμαι κατι νουμερα εγκαταστασης εξωφρενικά :lol: ), τα χωματουργικα σε ολο το ΧΚΠ καθημερινα απο Σεπτέμβρη, τα +€ 120.000 για τη Φτερόλακκα κ πολλα αλλα, δεν ειναι εργα παρα μονο ενα λιφτ ειναι, νομιζω οτι αδικειτε την προσπαθεια που πολυ καλα γνωριζετε ότι γινεται! :D

 

Αυτό που προτεινω λοιπον ειναι: ζυγιστε τις αυξησεις με τις μειωσεις κ δειτε τελικα ποιος ωφελειται κ ποιος χάνει!

 

Τωρα, αν καποιος θελει να κανει σκι σε ολη την Ελλαδα κ όποτε θυμαται να ερχεται Παρνασσό κ να βρισκει φτηνη καρτα, νομιζω ότι απλα τα θελει όλα δικα του κ δε πιστευω να σκεφτομαστε ετσι τουλαχιστον εμεις που προωθουμε την ορθή αναπτυξη της χιονοδρομιας! :lol:

 

ΕΛΠΙΖΩ στο καλυτερο μελλον (σε 2-3χρονια) του ΧΚΠ με εργα που θα μας κανουν ΟΛΟΥΣ πολυ χαρουμενους! Σχέδια υπαρχουν πολλα (για ετοιμα σχεδια μιλαω, οχι φαντασιώσεις τυπου/ 2λιφτς εκει, ενα παραπέρα κοκ..) κ οχι απο αεριτζήδες του παρελθοντος, αλλα απο μηχανικους/επιχειρηματιες σοβαρους!


Καλώς..συνεχίστε αυτήν την τακτική!

 

Κανέναν όμως δε θυμούνται για τις κρυφές του σκέψεις-απόψεις..ΜΙΛΑΤΕ και ΠΡΑΤΤΕΤΕ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν νοείται να υποστηρίξει κανείς ότι ΔΕΝ γίνανε έργα στο ΧΚΠ.

 

Από την σκοπιά που το βλέπεις Κωστή είναι σωστότατος ο συλλογισμός σου.

 

Αλλά δεν έχουνε όλοι την δυνατότητα να μένουνε σε κοντινές περιοχές, ώστε να είναι "μόνιμοι" πελάτες του ΧΚΠ όλο και κάθε ΣΚ ούτε νομίζω ότι ο πελάτης που πάει κάθε Σάββατο ή Κυριακή δεν θεωρείται από το ΧΚΠ "μόνιμος". Επίσης μπορεί κάποιος να μην έχει την δυνατότητα να δώσει 350 / 300 με την μία και ας πηγαίνει κάθε Σάββατο ή Κυριακή.

 

Για να μην τα πολυλογούμε 350/ 30= 11.6 φορές / μέρες σκι.

Αν ΕΓΩ πέρυσι έκανα 15 - 17 φορές σκι στον Παρνασσό (σε τέτοια χρονιά-όξω από εδώ) τότε καταλαβαίνει ο καθένας ότι η ΦΕΤΙΝΗ ετήσια δεν συμφέρει απλά, είναι κελεπούρι.................αλλά

 

(Προσωπικά το σκέφτομαι σοβαρότατα και ας μην έχω σπίτι στην περιοχή)

 

Να τονίσω βέβαια ότι πάρα πολύ -και εγώ- κρατάμε τις κάρτες σαν ενθύμιο. Είτε τις γεμίζουμε τελικά είτε όχι την τελευταία της σεζόν μάλλον θα την κρατήσουν πολύ που σημαίνει πρόσθετο -μικρό βέβαια- κέρδος για το ΧΚΠ.

 

Όπως και να έχει καλή σεζόν στο ΧΚΠ και στους εργαζομένους και διοικούντες του καθώς και σε εμάς.

 

@edit

 

ΕΛΠΙΖΩ στο καλυτερο μελλον (σε 2-3χρονια) του ΧΚΠ με εργα που θα μας κανουν ΟΛΟΥΣ πολυ χαρουμενους! Σχέδια υπαρχουν πολλα (για ετοιμα σχεδια μιλαω, οχι φαντασιώσεις τυπου/ 2λιφτς εκει, ενα παραπέρα κοκ..) κ οχι απο αεριτζήδες του παρελθοντος, αλλα απο μηχανικους/επιχειρηματιες σοβαρους!

 

Eυχή όλων μας Κωστή!!!


There is no such thing as too much snow (Doug Coombs)

 

 

http://www.pelionski.gr/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τριμελης οικογενεια:

 

Προπερσι: 1050Ε :lol:

 

Περσι: 750Ε :lol:

 

Φετος: 600Ε thumbsup4kk.gif

 

Τριμελης οικογενεια προσφερεται να υιοθετησει...z7shysterical.gifz7shysterical.gif

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ

 

ΥΓ: Αληθεια για την αυξηση στις VIP δεν θα διαμαρτυρηθει κανεις; a068.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 € ημερίσια κάρτα !!???

ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΑΝΤΕΛΟΣ


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

3. Ετήσια Εκπτωτική

Για:

α) Φοιτητές (ηλικίας 18-25 ετών)

β) Προπονητές ISIA 200 €

Για: κατοίκους όμορων Δήμων 200 €

 

Βλέπουν καλά τα μπιρμπιλωτά μου μάτια ?!?!?!?!?!!!!!!!!

Μπορείτε να μου το εξηγήσετε λίγο αυτό !!!!

Ποιος θεωρείται κάτοικος όμορου Δήμου ?


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τριμελης οικογενεια προσφερεται να υιοθετησει...z7shysterical.gifz7shysterical.gif

 

Μπαμπά; :lol:

 

 

 

 

Βλέπουν καλά τα μπιρμπιλωτά μου μάτια ?!?!?!?!?!!!!!!!!

Μπορείτε να μου το εξηγήσετε λίγο αυτό !!!!

Ποιος θεωρείται κάτοικος όμορου Δήμου ?

 

Κουδουνίζουν τα Αμφικλειώτικα αφτιά σου, Στάθη; :lol:

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Εντάξει, ούτε εμένα μου άρεσε η αύξηση στα 30 Ευρώ, αλλά θα κάνω ετήσια στάνταρντ. Φέτος με συμφέρει. Και το κυριότερο, κερδίζω και εγώ, και το χιονοδρομικό.

 

Ξέρετε τι λείπει; Μια καλύτερη τιμή στην ετήσια για ομάδες άνω των 25 ατόμων, όπως εμείς.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξέρετε τι λείπει; Μια καλύτερη τιμή στην ετήσια για ομάδες άνω των 25 ατόμων, όπως εμείς.

 

Το πιάνω το πνεύμα σου Χρήστο.

Είναι κάτι που "φωνάζω" τις τελευταίες σεζόν,δηλαδή να υπήρχε μια πολιτική όχι μόνο για τους πιστούς πελάτες,αλλά για κάτι παραπάνω για τις "πίστές ομάδες πελατών",όπως π.χ εμείς.

Μέχρι τώρα η απάντηση ήταν ότι δεν υπήρχε η κατάλληλη υποστήριξη από το λογισμικό της έκδοσης εισητηρίων.Φέτος όμως με το ski-data,δεν θα μπορούσαν να αξιοποιήσουν τις δυνατότητές του?

 

Φανταστείτε π.χ να σκάσει αύριο ο σύλλογος για προαγορά 50+ ετήσιων καρτών Παρνασσού για τα μέλη του?

Ή έστω βρε αδελφέ αν δεν είναι ετήσιες να μπορούσαμε να προ-αγοράζαμε - φορτώσουμε 50+ κάρτες με ένα σεβαστό αριθμό ski-passes,με κάποια έκπτωση... :lol:

 

Αυτό αν γινόταν θα ήταν σπουδαίο,διότι θα απολαμβάναμε ένα κέρδος που θα εξέπιπτε ακριβώς από τη συλλογικότητά μας. ;)

___________________________________________________________

 

Κουδουνίζουν τα Αμφικλειώτικα αφτιά σου, Στάθη;

 

Α μπααααα,καθόλου.... :lol::lol::D:D

Ελπίζω φέτος ο Άη-Βασίλης όταν περάσει πάνω από το Δαδί,να αφήσει μια τέτοια ετήσια στην καμινάδα μου :lol:;);)


p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Μπαμπά; :lol:

 

 

Λιγη σοβαροτης δεν βλαπτει Professor!28.gif

 

Ποτε σ'εκανα ρε! Στα 15 μου;z7shysterical.gifz7shysterical.gif

 

Ηταν αυστηρα τα ηθη τοτε που μεγαλωνα εγω!o050.gif

super_smilies007.gif

 

Πρεπει να εισαι απο 30 και κατω... :lol:

 

Φιλικα

 

ΜακηςΜ :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επικοινώνησα τηλεφωνικά με το ΧΚΠ και ενημερώθηκα για τους όμορους δήμους, οι οποίοι είναι Αράχωβα, Αμφίκλεια, Πολύδροσος

 

Η ετήσια ατομική είναι μονόδρομος και για μένα, εκτός αν υπάρξει καλίτερη προσφορά προς το σύλλογό μας.


How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΛΠΙΖΩ στο καλυτερο μελλον (σε 2-3χρονια) του ΧΚΠ με εργα που θα μας κανουν ΟΛΟΥΣ πολυ χαρουμενους! Σχέδια υπαρχουν πολλα (για ετοιμα σχεδια μιλαω, οχι φαντασιώσεις τυπου/ 2λιφτς εκει, ενα παραπέρα κοκ..) κ οχι απο αεριτζήδες του παρελθοντος, αλλα απο μηχανικους/επιχειρηματιες σοβαρους!

 

Ολοι σε αυτο ελπιζουμε και το θελουμε.Ομως ποσο θα κοστιζει η καρτα αν γινουν σοβαρες επενδυσεις στο βουνο?Μηπως θα εκτοξευτει στα 40 ευρω?

 

 

ΘΕΤΙΚΑ :D :Ειναι θετικη η μειωση των τιμων στις ετησιες καρτες.To ιδιο ισχυει και για τις καθημερινες,οπου η αυξηση ειναι αμελητεα και δεδομενου του γεγονοτος οτι το Κεντρο λειτουργει παντα full,η τιμη ειναι αψογη.

 

Ακομα ειναι πολυ καλο το γεγονος οτι αγοραζοντας δυο καρτες Αργιων,μπορεις να κανεις δωρεαν μια καθημερινη(2+1).

 

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ :P: Τα 30 των Σ/Κ-Αργιων ειναι παρα πολλα λεφτα σε σχεση με την ποιοτητα των παρεχομενων υπηρεσιων και τις τιμες που επικρατουν στην ευρυτερη χιονοδρομικη αγορα της Ευρωπης και των Βαλκανιων.Αληθεια,οι κυριοι που βαζουν αυτες τις τιμες θα πληρωναν ποτε οι ιδιοι τοσα χρηματα για να κανουν σκι στον Παρνασσο(το λεω επειδη ανθρωπος που ανηκει στον κοινωνικο κυκλο αυτου του ομιλου θα κανει σκι στο Bansko τα Χριστουγεννα)?

 

Παιδες η σωστη αναπτυξη της χιονοδρομιας στην Ελλαδα θα πρεπει να συνοδευεται και απο λογικες/σωστες τιμολογιακες πολιτικες.Εξαιτιας αυτων που διοικουν τα Χ/Κ μας τα τελευταια χρονια καταντησαμε να τροφοδοτουμε τη γειτονικη μας χωρα (Βουλγαρια) με χιλιαδες πελατες.Δε θα πρεπει να σταματησει καποτε αυτο?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για μιά ακόμη χρονιά δεν πρόκειται να πατήσω στον Παρνασσό.

Άκου 30€!!!!

Τα βάζω στη βενζίνη και πάω Σέλι Βασιλίτσα κλπ κλπ.....

 

Δεν μπορεί κύριοι το Σέλι να έχει μισή και πλέον τιμή.

Και μη μου πει κανείς πως είναι κρατικό κλπ κλπ.

Ε .. ναι! γιατί; ο Παρνασσός τι είναι;

 

Εκτός κι άν θέλουν να ξεσκαρτάρουν απ' τον πολύ τον κόσμο

τα ΣΚ και να μείνουν μόνο οι 4χ4 SUV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν ο Παρνασσός μου θυμίζει ορισμένα καταστήματα που πρίν τις εκπτώσεις αλλάζουν τα ταμπελάκια στις τιμές και βάζουν άλλες υψηλότερες και μετά σου λένε στις εκπτώσεις ότι στα δίνουν 50% κάτω.....

 

Θυμάμαι λοιπόν κάποτε όταν το εισητήριο ήταν 25 ευρώ στον Παρνασσό η ετήσια είχε 250ευρώ......

Ξαφνικά η ετήσια πήγε 450 για λόγους που μόνο το ΔΣ των ΕΤΑ γνωρίζει.....και τώρα πρέπει να τους πούμε και ευχαριστώ που μειώσανε μία εντελώς αλλοπρόσαλη ετησία, εμ είχανε και άλλη επιλογή μετά το περσινό στραπάτσο?.....

 

Οι πίστες του Παρνασσού είναι για 15-17 ευρώ το πολύ......όταν πήγε το εισητήριο 25 και έπειτα 27 όλος ο σύλλογος ξεσηκώθηκε, μετά θεωρήθηκε δεδομένο, τώρα που στα καλά καθούμενα πήγε 30 θα διαμαρτυρηθεί άραγε ο σύλλογος? Πολύ αμφιβάλλω.....

 

Η αύξηση αυτή δεν δικαιολογείτε με τίποτα.....Να το πηγαίνανε από 17 στα 20 λέγοντας μου ότι κάνανε χωματουργικά, βάλανε electronic ski pass κτλ να το καταλάβω.....

Αλλά όχι τόσα χρόνια να με έχουν ρημάξει στις αυξήσεις να έχουν φτάσει το εισιτήριο 27 έχοντας αλλάξει το σχήμα από τις τυρόπιττες και τώρα ξαφνικά μετά από κάποια έργα να μου ανεβάσουν κι' άλλο το ski pass :rolleyes: .....

Δηλαδή άμα μπεί και ένα καινούργιο λίφτ που θα πάει η κάρτα????? 3 Vallees θα το κάνουμε το μαγαζί στο τέλος......μόνο από τιμολογιακής πλευράς.....

 

Εγώ λοιπόν ανοίκω στους μ@λ@#ς που μπορόύν να ανέβουν μόνο Σ/Κ στον Παρνασσό και μάλλον δύσκολα θα βγάλουν τα έξοδα της ετήσιας.....γιατί πόσα Σ/Κ μετράει η χιονοδρομική περίοδος, και πόσα θα ανέβω στον Παρνασσό?????????

 

Τι έχει κάνει λοιπόν για μένα και για μερικούς άλλους χιλιάδες σαν εμένα το Χ/Κ από πλευράς τιμών???? Τίποτα απολύτως....Μας έχει σκίσει κανονικότατα.......

 

Και μετά μου λένε ότι γίνομαι γραφικός που μιλάω για το Bansko που έχει κρατήσει για 3 συνεχόμενα χρόνια την κάρτα του στα 25ευρώ......Αλλά ξέχασα έχουμε πιο νόστιμες τυρόπιτες εδώ και κυρίως με ωραίο σχήμα...

 

Θα ήταν καλό πάντως να προσπαθούσε ο Σύλλογος να επιτύχει μία καλύτερη τιμή έστω στην ετήσια, όπως για παράδειγμα 300ευρώ από την αρχή της σαιζόν.....

 

Αυτά τα ολίγα

 

Φιλικά

Σπύρος :mellow:


Sky is not my limit.....it's my playground!!! :skydive:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιες διευκρινήσεις;

 

α) Αν κάποιος θέλει εβομαδιάια κάρτα (Δευτέρα έως Κυριακή) πόσο πληρώνει; Νομίζψ ότι μέχρι πέρσι ήταν 60 Ευρώ.

 

β) Πως θα μπορούσε το SnowClub να βγάζει ομαδικές κάρτες (άνω των 25 ατόμων) για τα μέλη του; (Φαντάζομαι ότι τα Σαββατοκύριακα θα είναι πάνω από 25 μέλη πάνω)

 

γ) Όπως είπαν και κάποιοι άλλοι (π.χ. ΖΟΧ), θα μπορούσαμε να έρθουμε σε συννενόηση με το χιονοδρομικό και να βγάλουμε ομαδικές ετήσεις κάρτες για τα μέλη; Θα ήθελε να το ρωτήσει κάποιος από το ΔΣ; (ή εν πάσει περιπτώση να το αναλάβει κάποιος; Αν θέλετε θα μπορούσα να ρωτήσω τι μπορεί να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Posts

    • Ακόμα και αν δε σώζεται ένα χιονοδρομικό,θα ρίξουν χρήματα για να ικανοποιήσουν τους τοπικούς βουλευτές και πολιτευτές που χρηματοδοτούνται από τους τοπικούς επιχειρηματίες και ψηφίζονται από τους κατοίκους που ζουν σε μεγάλο ποσοστό από τα χιονοδρομικά.Να τ΄αφήσουν δεν υπάρχει περίπτωση και να ρίξουν όλο το βάρος στα χιονοδρομικά που ανέφερες που μπορεί να είναι πιο σωστή επένδυση.Δυστυχώς η Ελλάδα δεν έχει σχεδιασμό.Πάει με τον αέρα των συμφερόντων.Πριν μερικά χρόνια έβλεπα ένα ρεπορτάζ για τα χωριά γύρω από τα Βαρδούσια.2 επιχειρηματίες είχαν πει "πρέπει να μας φτιάξουν χιονοδρομικό κέντρο"...Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει κλπ,αλλά σκέψου να βρίσκονταν χρήματα για επέκταση χιονοδρομικών κλπ,μην έχεις αμφιβολία ότι οι εκάστοτε κυβερνώντες θα δέχονταν τρομερές πιέσεις για να φτιάξουν χιονοδρομικό σε περιοχές που εκλέγονται βουλευτές τους...Εδώ σχεδιάζουν μεταφορές στρατοπέδων,όχι με επιχειρησιακούς όρους αλλά με οικονομικούς όρους,αν θα βλαφτεί η τοπική οικονομία,τι λέμε τώρα για χιονοδρομικά...
    • Συγγνώμη,αλλά μια σοβαρή χώρα με σχεδιασμό γι΄ανάπτυξη τουριστικού προϊόντος δε θα έπρεπε να βασίζεται στις απαιτήσεις των δήμων.Ξεκινάς ένα σχεδιασμό και τον υλοποιείς.Αλλά αυτό για σοβαρές χώρες.Στην τελική ανάλυση η περιφέρεια πλέων είναι μία,δεν είναι όπως παλιότερα 10 νομαρχίες.Άρα η περιφέρεια μπορεί να υλοποιήσει όποια έργα απαιτηθούν για να γίνει ανταγωνιστική και προσοδοφόρα.Τώρα αν κάθονται ν΄ακούν τις αντιρρήσεις των τοπικών αρχόντων και των βουλευτών που θέλουν να ικανοποιήσουν τους ψηφοφόρους τους και τους χρηματοδότες τους επιχειρηματίες,μάλλον πρόκειται για...μπανανία...
    • Δεν θα διαφωνήσω για τα πιο χαμηλά υψόμετρα. Εκεί ίσως είναι μάταιο πολλές φορές αλλά υπάρχουν και φορές που θα είναι υπερχρήσιμο. Και εγώ προτιμώ την επέκταση. Δυστυχώς όμως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου δείχνουν ότι είναι απαραίτητο και το τεχνητό. Ειδικά φέτος θα ήταν όπως το λες "μεσαιου επιπεδου για 100 μετρα, τρομερο για το Βακχο και 6-14-10-τελειωμα περιφερειακης". Ξεχάσαμε και το απότομο του Ηρακλή και τα περάσματα Δια Οδυσσέα....Αν σου κόστιζε 5.000 ευρώ? Ακριβό? Το αν θα το δούλευες στο 1750 και το 1650 είναι καθαρά απόφαση του σημείου της σεζόν. Αν δου λείπουν τα τελευταία 50 μέτρα θα είναι θησαυρός. Θυμήσου πόσες φορές και φέτος ήταν μια χαρά και έλλειπε χιόνι τα τελευταία 50 μέτρα. Δυο βδομάδες θα τις κέρδιζες τουλάχιστον. Ακριβό? Αν σου κόστιζε 300 ευρώ? Θα στο γυρίσω στη λογική "ας το έχουμε όπως όλα τα χιονοδρομικά του κόσμου και ανάλογα με τη σεζόν, τη στιγμή και το μέρος, μετατρέπει πίστες με πέτρες σε πίστες και πίστες κλειστές για 50 μέτρα σε πίστες ανοιχτές"    
    • Έκλεισα με 6 σκι και αυτά έξω. Τα Καλάβρυτα που λατρεύω δεν τα κατάφεραν. Για Παρνασσό ούτε για αστείο. Υπομονή για του χρόνου πια.
    • 😀   Για μένα ήταν μακράν η χειρότερη σεζόν (εκτός της καραντίνας φυσικά) από το 94 που ξεκίνησα. Από την μια οι υποχρεώσεις, από την άλλη η κάκιστη σεζόν, το αποτέλειωσε και το κατάμουτρο ψέμα του Παρνασσού για πλήρη λειτουργία, και με αυτά και με αυτά έμεινα με... 1 σκι.    1 σκι σε μια ολόκληρη σεζόν. Απίστευτο μου φαίνεται... 
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. ballaki
      ballaki
      (32 years old)
    2. grousso
      grousso
      (43 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,306
    • Total Posts
      460,664
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,473
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    BrianEsola
    Joined
×
×
  • Create New...