Jump to content

Recommended Posts

καλα στα χκ πληρωνουν και μια καρτα αλλα δεν βλεπω πως μας βοηθουν οταν ερχονται το καλοκαιρι στις παραλιες με τα πουλμαν, κουβαλανε ολο τους το βιος μαζι, δεν αφηνουν ουτε μισο ευρω να παρουν ενα νερο πχ και στο τελος φευγουν και τ αφηνουν ολα ...μπιπ...

 

.......ξεχασες να γραψεις για τους ....πορτοφολαδες......... :detective:


o τρελος του χωριου......

Share this post


Link to post
Share on other sites

:popo:

:shysterical: :shysterical:

 

 

1 :respect: στον Καρνταση ΜΙλτο!

 

τι μλκς εισαι κ εσυ ρε :P

50 φορες θ ανεβω φετος για να σκασετε!!!τα χουμε πει με τη μικρη...ολη μερα βιντεακια με πουδρες βλεπει χαχαχχα

  • Like 2

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

παντως η γείτονες απο τα ΜΠΙΤΟΛΑ δεν πανε κουζοφ .αλλα ερχονται πισοδερι ,και πρωι και βραδυ για βραδινο

σε κουβεντα που εκανα με αρκετους στα καρεκλακια .ολοι μου ειπαν οτι εδω στο πισοδερι ειναι καλυτερα και φθηνότερα σε σχεση μα το κουζοφ??


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μοναστήρι πρόεδρε...

θα σηκωθει η συγχωρεμένη η γιαγια μου να σε κυνηγάει...

  • Like 4

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το Kozuf αν έχω καταλάβει καλά, είναι εξαιρετικό για freeride. Αν δεν σου αρέσει αυτό και προτιμάς πίστα, το συγκεκριμένο χιονοδρομικό δεν έχει και πολλά να πει.

 

Φανταστείτε τώρα ένα δυο λιφτάκια να καλύπτουν και τις Ελληνικές πλαγιές και να συναντιόνται στα σύνορα, με ενιαία κάρτα τα έσοδα της οποίας θα μοιράζονται στις δυο χώρες, χωρίς πάτημα πιστών, μόνο για τους εραστές του εκτός... Μια Ελληνοσκοπιανή mini LaGrave.

 

(και μετά ξύπνησα)

  • Like 8

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

παντως η γείτονες απο τα ΜΠΙΤΟΛΑ δεν πανε κουζοφ .αλλα ερχονται πισοδερι ,και πρωι και βραδυ για βραδινο

σε κουβεντα που εκανα με αρκετους στα καρεκλακια .ολοι μου ειπαν οτι εδω στο πισοδερι ειναι καλυτερα και φθηνότερα σε σχεση μα το κουζοφ??

 

Νικο θελω να πιστευω οτι αστειευεσε με το παραπανω, δεν υπαρχει μετρο συγκρισης μεταξυ των δυο αυτων βουνων.

Το μονο που μπορω να αναφερω ειναι οτι φετος αν το βουνο θα εχει χιονι θα μιλαμε για καταστασεις βγαλμενες μεσα απο ονειρα, τουλαχιστον οι Daltons θα δηλωσουν βροντερο παρον, γιατι τετοια νταλαβερια δεν ειναι να τα αφηνεςι να περνανε ετσι, τα αρπαζεις απο το σκαλπ γιατι μετα θα κλαις με μαυρο δακρυ.... -_-

  • Like 1

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

παντως η γείτονες απο τα ΜΠΙΤΟΛΑ δεν πανε κουζοφ .αλλα ερχονται πισοδερι ,και πρωι και βραδυ για βραδινο

σε κουβεντα που εκανα με αρκετους στα καρεκλακια .ολοι μου ειπαν οτι εδω στο πισοδερι ειναι καλυτερα και φθηνότερα σε σχεση μα το κουζοφ??

μέχρι πρόπερσι που δούλευε τα ΣΚ ήταν 15 ημερήσια και 10 η απογευματινή, τόσο νομίζω δεν είναι και στο πισοδέρι; Η διαφορά βεβαίως είναι ότι μιλάμε για εξαθέσιο express που σε ανεβάζει σε 4,5 λεπτά, ενώ για το καρεκλάκι-μνημείο της κεντρικής στο πισοδέρι τι να πω ... στην ίδια ώρα που κάνεις για να ανέβεις στο καρεκλάκι στη κεντρική εάν συνυπολογίσεις και τον χρόνο στην ουρά που περιμένεις, στο Κοζουφ θα είχε κάνει τουλάχιστον πέντε κατεβασιές ... Άντε να μπει και το καινούργιο και μετά το συζητάμε , αλήθεια θα είναι express το καινούργιο ;

Τώρα για το καλύτερα τι να πω, όπως λέει και ο spider δεν παίζει θέμα σύγκρισης ...

Aπό Μοναστήρι ( bitola) δεν έχει πρόσβαση για κοζουφ. για να φτάσουν στο kozuf κάνουν σίγουρα πάνω από δύο ίσως και τρεις ώρες γιατί κάνουν όλο τον κύκλο από γευγελή από όπου υπάρχει και η μοναδική άνοδος ... όταν είναι ανοιχτή ..., ενώ πισοδέρι είναι σε μία μιάμιση ώρα. Από την άλλη σε 1:30 ώρα ποιο βόρεια από το μοναστήρι είναι το μάβροβο που είναι και το μεγαλύτερο χιονοδρομικό των σκοπίων, το οποίο είναι πανάκριβο σε βαθμό απαράδεκτο και είναι και πολύ χαμηλό - βάση στα 1200... οπότε παίζει και η ποιότητα χιονιού και για αυτό μήπως σου έλεγαν για το μάβροβο και μπερδεύτηκες ;

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok!!! ισως να εχω και λαθος .αλλα αυτο μου ειπαν αυτο λεω !!

 

νομιζω οτι σχεδόν καθε χρονο κλεινή ο δρομος απο κατολισθήσεις για το κουζοφ και μετα το ξεχνανε αν φετος το εφτιαξαν ,το θεμα του δρομου τοτε και παλι οκ!! :yes

 

καλα ρε σταθη μην σκίζεις και τις φορμες σου για το κουζοφ θα θυμοσουν ,απο τον παρννασοο !!! :evil: :evil:

:evil:


ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

καλα στα χκ πληρωνουν και μια καρτα αλλα δεν βλεπω πως μας βοηθουν οταν ερχονται το καλοκαιρι στις παραλιες με τα πουλμαν, κουβαλανε ολο τους το βιος μαζι, δεν αφηνουν ουτε μισο ευρω να παρουν ενα νερο πχ και στο τελος φευγουν και τ αφηνουν ολα ...μπιπ...

.....καλα εγω για Χαλκιδικη ξεκινησα,τα συνορα ποτε τα περασα??? :dizzy:

Edited by leonidastria

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok!!! ισως να εχω και λαθος .αλλα αυτο μου ειπαν αυτο λεω !!

 

νομιζω οτι σχεδόν καθε χρονο κλεινή ο δρομος απο κατολισθήσεις για το κουζοφ και μετα το ξεχνανε αν φετος το εφτιαξαν ,το θεμα του δρομου τοτε και παλι οκ!! :yes

 

καλα ρε σταθη μην σκίζεις και τις φορμες σου για το κουζοφ θα θυμοσουν ,απο τον παρννασοο !!! :evil: :evil:

 

:evil:

 

Οχι ρε Νικο και τις φορμες μου, τις μασχαλες μου αν θες πολυ ευχαριστως αλλά οχι τις φορμες μου... ^_^


Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νικο θελω να πιστευω οτι αστειευεσε με το παραπανω, δεν υπαρχει μετρο συγκρισης μεταξυ των δυο αυτων βουνων.

Το μονο που μπορω να αναφερω ειναι οτι φετος αν το βουνο θα εχει χιονι θα μιλαμε για καταστασεις βγαλμενες μεσα απο ονειρα, τουλαχιστον οι Daltons θα δηλωσουν βροντερο παρον, γιατι τετοια νταλαβερια δεν ειναι να τα αφηνεςι να περνανε ετσι, τα αρπαζεις απο το σκαλπ γιατι μετα θα κλαις με μαυρο δακρυ.... -_-

 

Στάθη κράτα λίγο μικρό καλάθι γενικά από τους γείτονες σχεδόν κάθε χρόνο ακούω ότι θα βάλουν ακόμα ένα λιφτ ότι θα βάλουν ελικόπτερο κλπ κλπ μέχρι στιγμής δεν έχουμε δει κάτι. Και η αλήθεια είναι πως και εγώ όποτε πήγα πισοδέρι είδα αρκετούς από τα σκόπια αλλά και για το καιμακ ακούω ότι το προτιμούν τυχαίο?

 

Και για να τελειώνουμε αν πετύχεις την μέρα παντού παράδεισος είναι είτε στο μέτσοβο είτε στο kozouf είτε οπουδήποτε εγώ προσωπικά δεν θα έκοβα τόσα χιλιόμετρα μόνο και μόνο επειδή οι γείτονες έχουν μια εξαθέσια αν ήταν μέγεθος bansko δεν θα το σκεφτόμουν καν

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανανέωσαν το site τους: http://www.skikozuf.com.mk/, όπου αναφέρει και ότι έλεγε ο spider για catski με γκρουπάκια κλπ, κλπ.

Αυτό που αναφέρει επίσης είναι ότι την ερχόμενη περίοδο θα δουλέψει "exclusively as a freeride destination" ... δίνει τιμές και περιγράφει τα πακέτα που προσφέρει για και δεν αναφέρει τίποτα για πίστες κλπ, κλπ, μάλιστα βγάλανε όλους τους χάρτες με τις πίστες ... Δεν κατάλαβα δηλαδή δεν θα πατάνε πίστες καθόλου και θα δουλεύει μόνο με το γκρουπ των 4 μέχρι 28 ατόμων ;;;

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα λιφτ (καρεκλα και αγκυρες) παντως τα αναφερει κανονικα....εγω δεν καταλαβα στο πακετο που λεει για λιφτ, φαγητο κλπ που λεει για 5 μερες αν τα 250 που ζητανε ειναι η προκαταβολη ή ολο το ποσο...


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

exclusively as a freeride destination

 

σιγα ρε πεστε τους...η Αλασκα των Βαλκανιων....


Snow is on my D.N.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

που λεφτα για πετρελαια για τα ρατρακ!!!!ανεβαινετε με λιφτ και κατεβαινετε οπου να ναι!!!!!χαχα!!!μια καρεκλα και μια αγκυρα..........σαν πολυ δεν ασχολειστε??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γινονται πολλες ζυμωσεις σχετικα με τις τιμες και οσο αναφορα το πεδιο, ναι θα ειναι ολο απατητο, θα ειναι ενα πεδιο freeride χωρις ιχνος πατηματος και φυσικα θα δουλευουν τα λιφτ τους αλλά το super μενου θα εχει και το λεγομενο "Γατι"....

Κραταω ουτως ή αλλως μικρο καλαθι Μιλτο, αλλά φιλε αν γινουν ολα αυτα που αναφερουν σε προσπεκτους που εχω στα χερια μου εδω και δυο βδομαδες, θα μιλαμε για καταστασεις που τις ζεις στις αλπεις σε βουναρες τεραστιες και που θα ειναι πλεον υπαρκτες ακριβως διπλα μας!!! Οπως και να εχει το πραγμακαι επειδη η καλη μερα απο το πρωι φαινετε, εμεις θα το τιμησουμε και φυσικα μεινετε συντονισμενοι στα SkiBus του Πατακη διοτι θα βγει απο κει εκδρομη Freeride στο Kozuf!! ;)

  • Like 3

Την υγειά μας παιδιά και όλα τα άλλα είναι....

The Daltons...jack

www.skimag.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

απο κοζανη 2μιση ωρες πρεπει να ναι παντως...αν εχει πουδρι θα το τιμαμε συχνα...


οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα λιφτ (καρεκλα και αγκυρες) παντως τα αναφερει κανονικα....εγω δεν καταλαβα στο πακετο που λεει για λιφτ, φαγητο κλπ που λεει για 5 μερες αν τα 250 που ζητανε ειναι η προκαταβολη ή ολο το ποσο...

Τα 250 είναι προκαταβολή, το λέει ξεκάθαρα.

Η χρέωση είναι 220Ε την ημέρα.

Για να σε διευκολύνω, 1.100Ε το πενθήμερο !!

  • Like 1

Όλα τα βουνά είναι καλά. Όλοι οι skier είναι καλοί. Μόνο μερικοί άτυχοι στη ζωή άνθρωποι υπάρχουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οου μαι κοτ...που λέει κ ο προεδρος...τον βάλανε ψηλά τον πηχη

  • Like 1

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε, ας κάνουμ το ίδιο και στο Φαλακρό. Μια χαρά γρήγορη καρέκλα, πεδίο τεράστιο και τέρμα!!! Σιγά μη δώσω ένα 1000 για freeride στα Σκόπια. Όχι τόσο επέιδή είναι Σκόπια , άλλωστε στην αρχική κίνηση ήταν νομίζω μέσα Κλαουδάτος και Εθνική Τράπεζα Ελλάδος, αλλά το θεωρώ overvalue!!!!


carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλο ειναι να αλλαξουμε τον τιτλο σε kozuf σκετο.

τι δουλεια εχει η εθνικη να ασχολειται με τα χκ στα σκοπια;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε, ας κάνουμ το ίδιο και στο Φαλακρό. Μια χαρά γρήγορη καρέκλα, πεδίο τεράστιο και τέρμα!!! Σιγά μη δώσω ένα 1000 για freeride στα Σκόπια. Όχι τόσο επέιδή είναι Σκόπια , άλλωστε στην αρχική κίνηση ήταν νομίζω μέσα Κλαουδάτος και Εθνική Τράπεζα Ελλάδος, αλλά το θεωρώ overvalue!!!!

καλα ενα χιλιαρικο θα ειναι ολο το πακετο με μεταφορες κλπ....δεν νομιζω να ειναι πανω απο 15-20 ευρω το ημερισιο πασο...εγω θα παω αυθημερον πχ και θελω μονο καρτα και βενζινες...

  • Like 1

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλο ειναι να αλλαξουμε τον τιτλο σε kozuf σκετο.

τι δουλεια εχει η εθνικη να ασχολειται με τα χκ στα σκοπια;Ι

 

Its the economy stupid!!! ;Όπως είπε και κάποιος στις ΗΠΑ

  • Like 1

carpe diem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...